Problemi sa forumom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Sječam se da je kršio točku 14. mislim da si i ti genjo to vidio ali prošlo je nekoliko mjeseci. Čak mislim da si i ti djelovao al ko se sjeća više.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
"10. Bez političkih i verskih tema!
Strogo je zabranjeno pokretati političke i verske teme! Svaka rasprava na nacionalnoj, verskoj i političkoj osnovi biće momentalno obrisana! Ovo je forum namenjen korisnicima sa prostora bivših Jugoslovenskih država i molimo Vas da to poštujete, a svoje emocije iskaljujte na nekom drugom mestu."

Religija sama po sebi nije nikakav problem, ali jesu osobe koje religiju tumace na Bogu neprimjeren nacin. Neprimjeren nacin na koji pojedinci tumace religiju istima je primjeren jer na takvom tumacenju ostvaruju enormne profite. Ukoliko se obaziremo na takav pristup religiji, onda je i clan 10. pravilnika opravdan, ali ukoliko temi religije pristupimo s filozofskog gledista i objektivnog pristupa, onda nema nekog smisla ogranicavati pisanje o religiji, kao nauci koju su izucavali najpoznatiji svjetski naucnici, umjetnici, filozofi i ostali.
O religiji se moze pisati na mnogo nacina i nema potrebe istu zabranjivati. Pogresno tumacenje navodi na pogresne zakljucke, pa tako i pisanje o religiji moze da bude naucni rad, umjesto "iskaljivanja" emocija.
Najmanji problem je izbrisati svaki post koji vrijedja bilo koga po bilo kojoj osnovi. Uvazavajuci tu cinjenicu predlozio bih da se malo razmisli o mogucnosti otvaranja teme "Religija" kao sveopsirne teme koja bi se bavila svim stvarima za koje vjerujemo da su Bozje djelo, a samo poimanje Boga je mnogo lakse ako se dimi, jer dim je sinonim za duh ili dusu, pa iz toga proizilazi to da, kakav ko dim koristi, toliko je i produhovljen, jelte.

Clan 10. pretpostavlja temu religije kao zucnu raspravu u kojoj ce pripadnici bivsih jugoslovenskih republika jedni druge da vrijedjaju po vjerskoj osnovi, sto moze biti daleko od istine. Ukoliko religiju pretpostavimo kao nauku, onda ne bi trebalo biti nikakvih problema, pa i ako ih bude laki su za rjesiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Hehehe, jesi li se razbudio da procitas malo kraci post :D

Htjedoh rec da mu je problematican clan 10.
Na forumu promovisemo slobodu govora, slozicete se, a u praksi radimo suprotno, istu zabranjujemo.
Zasto bi bilo zabranjeno pisati o bilo cemu, pod uslovom da to nikoga ne vrijedja?
Uvredljivi postovi se brisu, autor opominje i mislim da ne bi trebalo biti problema. Uostalom takva je praksa na forumu u svemu, pa zasto da bilo sta zabranjujemo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
A meni se čini da može bez te točke ali opet ako se uvede podforum Religija ili Duhovnost dobro je da ostane točka koja dopušta religiozne rasprave( i duvanje može biti religija da se glupo izrazim) ali i upozorava da nema vrijeđanja.
Na neki način forum ima pravilnik za nešto šta nema svoj podforum gdje bi ta točka imala više smisla. Slažem se da je ovako možda besmislena. Neznam šta drugi misle, i misle li uopče:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
e, pa mogao si odmah in medias res bro
vidi, politicko-verske teme su uvek skakljivo pitanje bas zato sto je "forum namenjen korisnicima sa prostora bivših Jugoslovenskih država" znaci prilicno sarenoj multinacionalnoj zajednici koja je imala medjusobnih iskustva kojih se ne bih bas rado secao, meni ta tacka ne smeta jer je ovo ipak vutra forum i nema smisla praviti svastaru od njega, a krene li se o politickim ili verskim temama u njavecem broju slucajeva to zavrsi ne bas slavno i sa brisanjem i opomenama, a sto moderatorima praviti posla kad ga i ovako imaju :)
kao sto vidis nije zabranjeno pisati o bilo cemu, jedan drugog ne vredjamo i sve 5, al ekipa navarena zna da bude malo razuzdana i onda sve ode out of control, kad se zakuva zna par dana da dominiraju negativn vibre na forumu a sta ce nam to, ipak je bolje spreciti nego leciti. mislim, ne mora uvek da se leci, npr. ja i sharp smo imali jedan momenat u kom se nismo razumeli ali nije bilo uvreda i oboje smo tolerantni tako da smo presli preko toga bez ikakve guzve i galame (mada se on tada pozvao bas na tu tacku). hocu reci da se meni licno desilo da sam nesto spomenuo u jednom konteksu ne razmisljajuci da moze biti protumaceno u drugom, i od tada vise nemam nameru dirati politicke ili verske teme, sto inace ne diram ni u privatnom zivotu. raspisao se ja, da ne bude da samo ti kacis dugacke postove :) a suma sumarum i da ne gnjavim vise, ja sam za to da tacka 10. ostane. naravno, ne pitam se samo ja, tako da me zanima i misljenje drugih, moj stav je
rmivrt.png

peace!
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Shvatam kako stvari stoje u slucajevima na koje ukazujes, ali nisam mislio da pojam religije ogranicavamo na balkan, koji je po tom pitanju radikalan i zaista nema potrebe o tome diskutovati. Religija kao opsti pojam ne izucava nacionalne vjere i vjerovanja o kojima necemo ni pisati, ako to ne znamo na miran i kulturan nacin, vec izucava Boga kao tvorca svega. Ako na taj nacin gledamo religiju, onda nemamo oko cega da se ne slazemo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
da, al onda bi trebalo da se ubaci ono o cemu je avantura gore pisao, mada zadrzavam pravo da budem skeptican po pitanju toga da li ce ili ne biti neceg za neslaganje, mentalitet naroda na balkanu nekako pre trazi razlog za neslaganje nego slaganje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
"The IP.Chat room limit has been reached. You will not be able to join the chat room until some users first leave."
izgleda da mu treba malo servisiranja
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
potpisujem se pod powerov post.
religije su najstarije manipulacije
sa ljudima. cim ljudi zbrkljaju
religiju i duhovnost nastajajo
sranja. ne religiji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
čitam malo po net-u o ovom problemu,neki administratori pričaju da im je u zadnjem update-u foruma postojao bug a neki pričaju da je potrebno novo adresiranje chat-a ili reinstalacija same aplikacije....no ovo kaže jedan Admin :

"What seems to be going on is that the Chat is still trying to load the license for 50 users, but because we decided not to renew the 50 user limit, and just accept the 5 user free limit, the board doesn't know that until we tell it to. So I'm going to let IPS know so they can change our license to accept the free one instead of trying to load the 50 limit, which is expired, which is why you can't access the chat right now"

mislim za početak su neke smjernice ;) uglavnom nije problem sa forumom nego serverom chat-a koliko sam skužio.... valjda :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname