PROJECT: Box za unutarnji uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2022
19
27
13
22
Pozdrav! Vec duze planiram izraditi manji boxic za unutarnju uzgoj 1-2 biljčice za osobnu upotrebu.
Napravila sam okvir boxa dimenzija 65cmx65cmx160cm i izbušila otvore za ventilatore.
Nakon toga sam htjela oblijepiti alu folijom i odustala jer mi je nesto reklo da nije dobra ideja pa sam pogledala na forum i zaista nije zbog hot spotova koji mogu nastati tako da cu ili kupiti myral foliju ili obojati u bijelo.
Moram dodati vrata i zatvoriti izvore svjetla na mjestima gdje se spajaju ploce..
ono sto me zanima trenutno jest ventilacija i odnosno upuh.
Krenuti cu growati nakon ljeta tek pa necu sada nalaziti mentora jos ali voljela bi prije nego sto odem na sezonu da me sve ceka spremno od ovih nekih tehničkih stvari jel..

Nego, pitanje jest dali je bolje onda s obzirom na velicinu prostora da upuh bude pasivan ili aktivan?

Na ispuhu mi je vent jačine 130m3/h, stavit cu dolje sliku.
U izradi je i karbonski filter koji planiram staviti nekako ispred ovog venta za ispuh kako bi ga malo prigušio jer je dosta jak, objavit cu sliku filtera cim mi dode aktivni ugljen koji sam narucila prije par dana ako prode test naravno :)))
A za growanje sam kupila ovaj led panel: https://www.led-tech.de/de/DIY-240W-KIT-2x-308-XT-mit-LM301H-ONE-in-3500K-54x58cm

Eto to je nekakav plan staviti cu dolje slike sve koje imam trenutno i voljela bih cuti sto jos trebam promijeniti i dali idem u dobrom smjeru :) hvalaaaaa

Ps. Ne znam jesam li dobro ubacila slike jer pisem preko moba pa molim vas recite ako nije dobro
 

Prilozi

  • IMG_4095.jpeg
    IMG_4095.jpeg
    334,4 KB · Pregleda: 45
  • IMG_4146.png
    IMG_4146.png
    809,3 KB · Pregleda: 44
  • IMG_4096.jpeg
    IMG_4096.jpeg
    462,8 KB · Pregleda: 41
  • IMG_4098.jpeg
    IMG_4098.jpeg
    475,3 KB · Pregleda: 43
08.06.2021
15
68
13
47
Pozz, jako dobra zamisao i ideje, ima tu puno master growera koji ti mogu pomoći sa tehnikalijama.
Upuh i ispuh zraka ćeš morati sama regulirati zbog vlage i temeprature u boxu koji nisu postojani, jedan od problema na koje sam ja u indoru naišao je taj da za vrijeme vegetacije biljke vlaga u boxu bi morala iznositi izmedu 60 i 70 % dok u cvijetanju se vlaga spušta postepeno na nekih 40 do 30% pred sam kraj cvatnje.
E sada ima nekoliko načina za dizanje i spuštanje vlage a glavni je ovlaživač i odvlaživač koji je ujedno i najpraktičniji način i najednostavniji što se tehnike tiče.
Drugi način je da npr.u vegetaciji dok vlaga mora biti visoka smanjiš upuh-ispuh ventilacije(što veći protok zraka u boxu to manja vlaga što vrijedi i obrnuto za cvatnju).
Treći način je da staviš odnosno rasprostreš vlažnu krpu ili deku u box.
Nemoj si dozvoliti da ti ne štimaju temepratura i vlaga pogotovo jer će ti se desit stunned growth i biljka ti se neće pravilno rast i razvijat.
Ako imaš bilo kakve dileme oko growa samo pitaj i netko od dobrih ljudi ovdje će ti priskočit u pomoć , radujemo se tvome growu.:)
Good luck!;)
 
Poslednja izmena od urednika:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Najbolje ti je da upuh bude rupa tj pasivan negdi na dnu boksa,a ispuh negdje gore i to namontiras filter na taj vent koji imas upališ panel i simuliras uzgojne uvjete i pratiš temp i vlagu pa dobijes neke smjernice za start, upališ cigaretu unutar boksa i mirisis ispuh da li ti ima miris po dimu onda ces otprilike znat dal radi posao. Tesko je to sve odrediti prije puštanja u pogon,u grubo da a ova fina podesavanja najcesce se rade kako grow ide. Osobno mislim da bi taj vent prigusen filterom ili nece raditi dovoljno izmjena zraka unutar boksa il filter nece dovoljno eliminirati miris, testiraj nema druge daj masti na volju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and sone1
08.02.2022
19
27
13
22
Ne pisi post za postom. Koristi opciju edit/uredi
@Captain Fantastic HVALAAA!!!
Uhhh bit ce svegaaaa jedva cekaaam hehee ;)

@White wizard jaooo hvalaa ti puno,konkretni i super dobri savjeti !!! Jako volim cut svačije misljenje, uvijek nesto naucis.

@h0nda da istina, trebala bi testirati to sve prvo i onda vidjeti dalje… definitvno cu se malo poigrati s tim filterima i ventom i pronaći najbolju opciju cim uhvatim malo vremena pa javim rezultate !! ;)))
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.140
358
Box je sličan mom, isto DIY, isti materijal. 5 godina mi je radio isti vent za ispuh, bez filtera. Ovaj grow sam stavio vent istog proizvođača, samo fi125, nebo i zemlja razlika u vuči. Povećao sam ga radi filtera, jer taj fi100 teško može podnjet i filter. Filter je u fazi izrade, kad završim javim dali radi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and h0nda

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.770
10.140
358
Upuh je u suštini usis. Nema venta, samo rupa. Filter nisam još završio, jbg, obaveze stisle. Nekad sljedeće sedmice bi trebao završit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.