Provale s vutra.org

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ivana_zg je napisao(la):
***
:) sad mi je ipak malo lakše... naime, i ja sam ispočetka mislila da je taj Zahevtane neki vrlo aktivan i informiran član, pa čovjek ima hrpu tema različitih sadržaja ovdje na forumu(!). (hehehe)

...
A kad se već zahebavamo na svoj (i tuđi) račun, sjećam se ne tako davne epizode kad sam kupovala svoj prvi HPS250W komplet u jednoj zagrebačkoj specijaliziranoj trgovini... Uglavnom, kažem tipu što sve trebam (čitam reminder na papiriću) i nakon što smo riješili račun, uz malu pomoć ženskog šarma mladi prodavač pristane odmah sve spojiti...

I tako on radi svoje, ja k'o sa zanimanjem gledam izložene stvari i onda čujem pitanje:
"Čisto iz znatiželje, za kaj vam treba uopće ovakav rasvjetni komplet?"...

Nisam unaprijed pripremila neki odgovor ak me netko to pita, pa sva smetena i napeta (jer ipak kupujem sredsta za uzgoj zabranjene biljke :) izvalim:
"Za par hrčaka i rasvjetu njihovog terarija!".

Frajer me pogleda u nevjerici:
"Za hrčke ovakva lampa?? Pa di ste to čuli; tko vam je to preporučio?".

E hebiga, u tom sam se trenutku već sva bila zapetljala u imprivizaciji i izmišljanju donekle normalnog i suvislog odgovora, no loše lažem ako unaprijed ne složim priču u glavi...

"Ma rekli su mi na Forumu za ljubitelje životinja, tak da...ma bit će OK...nema problema..."

"Hmmm...", uzdahne tip, ubrzo završi svoje i pa-pa!

Na kraju, tko zna kaj je tip u tom trenutku mislio o blesavoj trebi koja kupuje HPS250W za hebeni par hrčaka? :costumed-smiley-027

...


Pozdrav svima, posebno citiranim članovima u ovoj rubrici (uz molbu da ne uzimaju to k srcu :)

Ma zna je tip za šta će ti ta lampa...u istoj trgovini ja kupija svoju prvu HPS 250 lampu...smješkam se ja, smješka se on...smješkamo se svi skupa a ex curka isijava nervozu :p
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ane =))) ima tih prodavača sa znanjem =P
Ja kada sam uzimao prvu HPS od 400 pita mene ovaj treba li mi i MH isto :D
Reko, ne ne, hvala, već imam =PP
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dangerdenso

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa jel znaš?......
balloons.gif
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
51
civru je napisao(la):
Prvo me interesuje da li je moguce uzgajati biljku u kuci,da stoji u dnevnom boravku ,i da hvata svjetlost sa obicne sijalice za rasvjetu,ako ne sta bi bio vas savjet da sto jeftinije prodjem posto mi ne pogoduje bas pravljenje profesionalnog boksa...

Drugo me zanima da li je moguce tu istu biljku naprijemer skracivati tj sisati joj listove i grancice da bude neke veoma male velicine,ako jeste moguce volio bi da mi malo pojasnite taj proces...nasao sam nesto o tome na forumu al mi nista nije jasno...

Uglavnom imam u planu neke 2-3 biljke cisto eto da pokusam onako skratiti skroz da rastu sto manje i staviti u dnevni boravak ili u sobu kao ukras,pa ako to sve uspije da imam i nekih plodova na kraju....

Nadam se da cete mi pomoci i da mi necete neke stvari uzeti za zlo posto sam apsolutni poceetnik

dobro ajde xD
barem je realan u vezi toga sto je pocetnik... ok...
ali ideja uopce da dobis kifove u dnevnom boravku dok gledas tv a biljoza pokraj tebe skuplja energiju sa stedne zarulje je totalno luda:kenny_revenge:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
E da,još i ovo,kad sam temi dao naziv "Ima li bajkera na vutri?", nisam mislio u smislu voziti motor naduvan već Ima li bajkera na vutra.org ?
 
23.10.2012
40
8
0
36
SiD je napisao(la):
mora da je mnogo sarkastičan momak :rofl:

izvinjavam se, bio sam napusen, to mi se ucinilo tako tad, jer sam bio u tom tripu da :spcartmanmad: , generalno pojmu, bliljci, prija klasicna muzika, nije bilo sarkazma...u svakom slucaju ne moze da skodi. a cim ne skodi znaci da koristi :read::fishing::chef2:

bolje i mocart, nego seka aleksic
valjda :samoja
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
SiD je napisao(la):
mora da je mnogo sarkastičan momak :rofl:

:icon_lol:
Nije :) Dolazili su mu likovi sa skurenim lampama :icon_lol: Oprezan čovek :icon_wink:

@dejanvfv

Nije na tebe mislio SiD :icon_lol:

:hippy: :spliff::ninja:
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Tarki
user-offline.png

žilimiruka
pluca.gif
RegistrovanJan 2008
Postovi1,475
Lajkovanih Postova267
reputation_pos.png
reputation_pos.png
reputation_pos.png
reputation_pos.png
reputation_pos.png


[h=2]
icon1.png
[/h]

quote_icon.png
Originally Posted by tatin
Sto ste na mene digli hajku ***** li vam moderatorsku majku

Razlog za infraction ti je: eto tako,
Na kur*c mi se ti spotako




Dok sam ti svoj u čmar umako :nana:
A ban ćeš dobit isto eto tako :2flip:



Daj nemojte ga još banat da da još materijala za smijanje :icon_lol:






pobjeda.
:icon_mrgreen: :rasta1:





 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
dejanvfv je napisao(la):
onaj post na pocetku, da biljci treba pustati mocarta, uopste nije za sprdnju....moze i sopen...dok betovena nikako....ima negativne vibracije u nekim delovima

bogme,ja gledao 'mythbusters',ispada da biljkama klasicna ali UOPSTE ne prija,najbolje reaguju na death metal,psovke i niske frekvencije... 'naci,ako ces klasiku,za'ebi Mocarta,vec gruvaj Musorgskog,Stravinskog i ostale lude Ruse...tako neke,agresivne..
MythBusters - Talking to plants - part1 HD! - YouTube
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
HULK
user-online.png

7.gif

Registrovan Nov 2012
Lokacija Home
Postovi 1
Lajkovanih Postova0
reputation_pos.png


[h=2]
icon1.png
[/h]
Meni nije prvi put, treci, prva dva sam sabotiran :) sada zivim sam pa mogu :) Za sada imam 1, 30cm visoka, raste ko luda, drzim iznad nje obicnu sijalicu od 75W, uglavnom 10-20cm iznad nje, sada sam povecao razdaljinu, zemlja je kupovna, gdje cvijece prodaju, pratim vlaznost zemlje tako da je zemlju uglavnom vlazna. Mene zanima koja je vrsta posto sam gledao po internetu sve uglavnom su male i odma se granaju ko zbunj a ova moja se izduzila, sad je na sami vrh 2 po redu za 7 listova, pocela 1 red po 1list, 2 sa 3, 3 sa 3, 4 sa 5, 6 sa 7 i 7 tek izlazi. Koja je vrsta i sta da ocekujem od nje, koliko ce rasti u visinu. Posadio sam jos 1 u mnogo vecu saksiju, ocekujem da proklija.​
paperclip.png
Attached Thumbnails


'high expectations' hehe
jbg,vazno je biti optimista !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Pitanje

Joske01 je napisao(la):
Druze moze jedno pitanje, Danas sam dobio seme marihuane, neznam koja je vrsta seme je od druga koji ima bas kvalitetnu marihuanu i dao mi je seme sa njegovih hedova..Ja sam seme stavio i prekrio maramicom i ovlazio i stavio na saksiju to sam sve lepo uradio, sada sam hteo u stvari da te pitam, kada mi seme pusti klicu, koliko vremenski moram sacekati da biljka izraste 10-ak cm da bih vec mogao da skinem po neki list itd...Saksije drizim u kuci pored prozora uz to imam i reflektore i preranu i super humus zemlju..Ja sam te hteo samo pitati dali znas za koliko poraste da bi mogla da se koristi i koliko dnevno raste..Hvala unapred . Veliki poz ! :)
Odgovor
Papa Romeo je napisao(la):
Nakon sto sjemenka proklija stavi je u hidra gel sa swarovski kristalima (dobijas na kvalitetu) pa sve zajedno u super molekularni akcelerator, da ti se sav proces rasta i cvjetanja ubrza, sto skracuje vrijeme cekanja na svega 7 dana, sto ce reci da ces prvi list obrati vec nakon nekoliko sati rasta u supermolekularnom akceleratoru.
Strogo pazi da ti supermolekularni akcelerator bude u polozaju off, da ti ne bi ruka ubrzano ostarila, ne izgleda puno strasno koliko pravi problem sa treskanjem dok pokusavas smotati.
Pitanje
Joske01 je napisao(la):
Brate gde ja da nadjem taj akcelator. i moze li to nesto slicno da se napravi posto nemam kesa puno sad kod sebe..
E, ovo je stvarno za nepoverovati … Papa Romeo, javi čoveku gde da nadje jeftino taj akcelerator i uputstvo za upotrebu istog …:ludak