Provale s vutra.org

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
tako je u pravu si treba ih malo po repu,dat im do znanja da smo mi veoma cijenjena radnicko partijsa organizacija koja ne tolerise pitanja koja kaze po meleon puta postavljenamma majku mu staru dosta vise zaebancije i odmah im dat do znnanja aj bog,toliko od mene zkratko:facesjump:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
SlowRider je napisao(la):
jel možeš navest biljku da proizvodi ženske sjemenke samo?zanimam me?
Naravno da možeš.


Sada, da malo pojasnim neke stvari.
Ova tema inače služi za "provale" a pod tim se misli na sve mitove, tračeve, nepouzdane informacije
i glupa pitanja proizašla iz neznanja, bilo to prezentirano na smješan ili ozbiljan način.
Komičnost nečeg je samo u oku promatrača i količini njegova znanja te koliko on smatra da je
neka izjava trivijalna/glupa itd.

Uzmemo li to u obzir, iz mog citiranja vašeg posta se može zaključiti da mi nije bila namjera
ismijavati vas, već samo zabilježiti u ovu temu još jedan od mitova koji se spominju po forumu.
Inače bih ispod citata nakrcao par ovih smajlova što se krevelje i slično.

A ta tvrdnja iz vašeg posta, je, mit. Koji se provlači po internetu već preko deset godina.
Konkretno radi se o ovom - Link slika - i takva "hipoteza" uopće nema smisla nekom tko zna
što je "kružić" i o čemu ovisi njegov izgled.
Hilus (kružić) je mjesto gdje je funikulus ("peteljka") bio "spojen" na sjemenku.
Njegov izgled je različit od sorte do sorte, ovisi o količini i rasporedu/zbijenosti sjemena, itd.
Nekakva direktna usporedba bi ti bila s ljudskim pupkom.
Znači isto kao da kažeš da možeš po izgledu pupka novorođenčeta skužiti dali se radi o muškoj
ili ženskoj bebi. (pod pretpostavkom da ne gledaš među noge :p)

I to je bez da gledamo činjenicu da iako je spol genetski uvjetovan dominantnim genima,
mi svejedno tjekom uzgoja možemo utjecati na spol biljke.

Tako da NE, ne može se odrediti spol po izgledu sjemenke, gledanjem u dno šalice od kafe,
kruženjem viskom i ostalim nebulozama.
A po internetu ima brdo "stručnjaka"; pa čak i Ed Rosenthal vjeruje da možeš odrediti spol ovisno
o tom kako izbije klica iz sjemena. I naravno niti on nije u pravu, koliko god velik stručnjak bio.


Ali zato se može povećati šansa dobivanja ženskih biljaka tako da im osiguraš što optimalnije uvjete za rast i razvoj.


p.s. Hvala vam na dobrim željama putem PM-a ;) ...
I ne brinite za obzore, registriran sam već odavno na skoro sve kvalitetnije forume vezane za biljku,
i na njima vam sigurno nitko nije potvrdio ovo što tu pišete, a ako je molio bih link na tu temu.

p.p.s. nisam iz Splita

Pozdrav


 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
hvala na odgovoru koji sam te pitao a nisi odgovorio.po 10000 put.eto to me zanima a ti sve znaš pa mi odgovori.nego ak znaš to onda mi objasni kako nastaju fem.sjemenke jer ja neznam.i kako razlikovat regural seed od fem.stvarno me zanima.pojasni.i zanima me kak ženska biljka izbacuje samo fem.sjemenke?ja mislim da su tvoja negiranja za to netočna i normalno da če ljudi na moj post stavit LOL kad me "utjecajan"član foruma popljuje.a ti moje znanje neznaš isto kao ni ja tvoje.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Izvini, mislio sam da već znaš odgovor pa me samo prcaš u nadi da ja ne znam.
Ali eto, moje isprike u tom slučaju.

Znači, feminizirano sjeme se dobiva na način da se ženska biljka u fazi cvjetanja natjera
da proizvede prašnike i oplodi sama sebe. (da postane hermafrodit)
U tom slučaju sjemenje dobiveno s biljke oprašene s tim polenom će biti 99% žensko.
Koriste se dvije "glavne" metode za pretvaranje biljke u hermafrodita.
1. U početnoj fazi cvjetanja biljka se prska otopinom koloidnog srebra.
2. Ženska biljka ima tendenciju proizvodnje prašnika ukoliko se ostavi predugo u cvatu.
Još se može to postići i ako podlegnemo biljku stresu, promjene svjetlosnog ciklusa,
manjak/višak vode ili nutrijenata, prevelika/preniska temperatura itd.
Ali prve dvije metode daju bolje rezultate.

Uskoro će biti članak na portalu na našem jeziku.

I još jednom, nije mi ni u kom slučaju bila namjera popljuvati te.
A ti možeš misliti što god hoćeš pa i to da su moje tvrdnje netočne ili da na sjevernom polu živi Djed Mraz.
To svejedno neće promjeniti činjenično stanje i biološku funkciju hilusa (kružića)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
SlowRider je napisao(la):
ovak napisao sam kolko su meni bile.nisu proklijane bile suhe.to sam napisao samo zato ako nekome slučajno ostanu suhe malo da nema brige.uostalom tarki ti si jebeni prokleti idiot.copy paste ovo negdje tak i da drugi vide da si idiot.da mi je znat od kud si da ti dodem malo.svi ste bahati online.dodi u zivo budalo.tarki konju klošarski prljavi narkomanski idiote prokleti.mogu te mislit u onoj prljavoj sobi sa kilom smole u ušima ne pereš se od ljenosti.i forum smrdi od tebe idiote balavi.


Ovo mi je isto dobra provala :D
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Evo i moje pa da zaokružimo priču :vb_wave:
SlowRider je napisao(la):
fakat si idiot.hvala ti šta si me popljuvao.daj širi obzore ka drugim stranicama.imam i ja rodbinu iz splita pa po tome vidim da si idiot.i ovo ti šaljem privatno ne radi sebe nego radi tebe.ja i ovak i onak želim ban.stay idiot budalo
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
SiD je napisao(la):
aaa hahaha!
ajme meni, al ima bisera.... totalno krivo prenesu poruku, nisu ni svjesni kaj pričaju!

pretpostavljam da je on čak mislio da je cfl gnojivo ... :icon_lol:

Krim inspektor!

nisam mislio da je gnojivo nisam toliko glup kompa, sadim 4 godine duže nego sam na forumu, a sta se tice inspektora, hahah, stvarno zvuci smjesno, ali prilikom jednog ispitivanja rekao sam mu da ne kupujem , nego da sam uzgajam. i eto, čovijek me odmah pustio. :D
SiD, ako si tako pretpostavljao u životu, mora da se i tebi ljudi smiju.
:facesjump:
 
12.09.2010
24
2
0
50
evo jedna od boljih izjava koja nam je danas-juce stigla na forum ;))

Originally Posted by wu-varcar
moze li u reflektor jace snage slabija sijalica??e 40 grlo

---------------------------------------------------
xaxaxaxp.s.REFLEKTOR JACE SNAGE ? REFLEKTORI IMAJU SNAGU ?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ovo je zakon :

caknoris je napisao(la):
moje licno misljenje je pusti govna da jedu dabogda se nikad ne na jela.....meni su pre neki dan krenule da grickaju i ja ih pustio i doso posle dva dana i ono na dva lista po dve rupice precnika 0.5mm a oko stabljike stoje mrtve bubice :DDDDD opusteno ne mogu da pojedu toliko da bi skodilo jedino ako imas problem sa puzevima ili imas mravinjak blizu biljke....od puzeva se branis tako sto uzmes pomorandzu i oljustis je i koru stavis oko stabljike i uzmes malo limuna i isto tako stavis koru ima da beze kao djavo od krsta......a od mrava kupi u poljoprivrednoj apoteci nesto protiv njih iseci kutiju i sve im prospi od jednom na mravinjak od soka poumirace svi ......nadam se da sam pomogao
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
tatin je napisao(la):
Sto ste na mene digli hajku ***** li vam moderatorsku majku

Razlog za infraction ti je: eto tako,
Na kur*c mi se ti spotako


Dok sam ti svoj u čmar umako :nana:
A ban ćeš dobit isto eto tako :2flip:



Daj nemojte ga još banat da da još materijala za smijanje :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ah,dobra stara arhiva humora...
Pozdravlja me Tatin:

puno toplih pozdrava

Smarate vas dvojica trojica moderatora. Tebi je u privatnom zivotu pravo ime vjerovatno dzeki, reagujes kao pas. Zakljucas mi temu da ne mogu da ti odgovorim. Ima li sanse da te ipak zamolim jednu od dvije stvari: posto zbog vas nekolicine necu vise dolazit na ovaj forum, molim da mi ukines account. Ako neces, ima li sanse dosado da se privatno upoznamo? Gorim od zelje, smrade. Dosada ja? Jer pokazjem koliko ste nedosljedni! Smrade gubavi​


Razlog za infraction ti je: eto tako,
Na kur*c mi se ti spotako

...moder tebre nisam,
mada navaren sam jako ;)