Prvi Grow Indoor-Pomox Potrebna

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.06.2012
10
0
0
30
Evo moj prvi grow indoor,vani sam več skupio iskustva tako da sad zelim indoor,nabavio sam sjemenke domačice,čekaju se one samo da prokliju i mozemo krenut.Zanima me dali kad posadim u zdjelici dali moze bit na prozoru posto je sad jako sunce pa kad naraste nekih 10,15 cm da prebacim u ormar takozvani box =)

Edit

stavit cu slike boxa kasnije kad budu spremne za box a dotad me zanima ovo gore =)
 
28.06.2012
10
0
0
30
hvala :dada

Edit

evo ovo sam zaboravio pitat,kad je posadim kolko cesto je moram zalijevat?znam da su se neki zeznuli sa previse ili premalo vode...

Koristiti opciju ispravi post!
Mod. zlo&naopako
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
i ja imam pitanje.ali, ne mogu nachi odgovarajuchu temu..iako znam da negdje postoji neshto tipa :pitanja-odgovori tema..
dakle..u dilemi sam. nemam coolT a sa druge strane, nisam ogranichena sa prostorom.dakle..nije problem u skuchenom prostoru...no.ipak mislim da bi bilo pretoplo na ove temperature paliti 600W..
i sada...shto sam ja mislila..mislila sam pocheti na balkonu ( imam savrshenu poziciju-chisto juzhna strana..sunce tuche direkt od cca 9:30 do cca 18:30-19h+tako sam vec radila ljeti ) pa..ubaciti ih unutra pod lampu kada malo sjashe ovaj pakao..eee ali..nisam bash 100%sigurna poshto prvi puta radim sa fem.sjemenom...dali bi im kasnije -kad odu pod lampu-povechanje broja suncanih sati(ako nebudem zadovoljna velichinom koju su postigle na balkonu pa ih stavim pod npr. 18/6 ili 20/4) moglo stresirat???
razumijete shto mislim??
+ zaista imam problem sa tehnichkom stranom...kao shto je spajanje ventilatora i slichno...pa to gledam svesti na minimum..neda mi se spajati 20 ventilatora i ne znam kakvih shema i sistema..mislim..da se razumijemo..nisam ja totalna zhenska ofca.znam i ogoliti zhicu i koristiti izolirku i svashta neshto..ali , to nije moje podruchje i ne razumijem te elektosheme..ne znam koja je zhica napon.koja uzemljenje.koja je baza faza ..i slichno..a kojem god od frendova dodjem sa 2-3-4 ventilatora i idejom da mi ih pospaja...mislm da ce im,poznavajuchi mene,odmah biti jasno shto se dogadja i kakva je buduchnost tih ventilatora.
+ da pojasnim-taj box che biti vishe poluotvorenog tipa...tj. kontam iskoristiti kut prostorije i ograditi ga nechim tipa paravan-od folije..nemam ogranichenje visine-biti che otvoreno. a kako se taj kut nalazi cca 3,5m od velikog prozora.zaista sam se nadala shto manjim moguchim peripetijama sa ventovima..1-2 kom. oni klasichni sobni.chisto za gibanje i mjeshanje zraka.normalno..postaviti/pozicijonirati ih koliko je, najbolje moguche, da chim vishe izbacuju topli zrak itd...(sada.dok je josh ljeto...)
eto...shto mislite? svaka ideja dobrodoshla..(cilj mi je shto ranije-ovih dana-pocheti sa tim...imam razlog)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Imaš cijeli pdf. projektiranje pa sa nekom skicom i idejom predstaviš svoj projekt i svi koji nešto valjda znaju će i podjeliti to znanje, nadajmo se :)
Meni se osobno ne sviđa ova ideja sa balkonom.
Mjenjanjem fotoperioda se uzrokuje stres. Stres=hermići=ode mast u propast .
Za tehničku stranu nije bad, sve se to da naučiti, naravno ako se ima volje. Ventilatore je turbo jednostavno spojiti, a kako su u indooru neophodni, morat ćeš :p
Ovo sa poluotvorenim boxom šljaka samo u full zamračenoj prostriji. Dakle, prozor ti nije od neke koristi u ovoj priči.
Da, mješanje zraka odnosno "vjetar" svakako dobro dođe, tako da pozdravljam ovu odluku o sobnim ventilatorima.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
znam znam..zbog stresa ni sama nisam odushevljena idejom sa balkonom..trebala bi imati bash ludu srechu ( dakle no way ) da se sve nakako poklopi i prodje bez shokova.riskantan potezali, dobila bi na vremenu...
shto se tiche poluotvorenog sistema i zamrachenja prostora..sa tim nebi trebalo biti problema.mogu potpuno zamrachiti chitavu prostoriju-bez obzira na veliki (tkz. francuski) prozor ....otvoreni prozor sam spomenula samo kao faktor kod hladjenja nasada tj samo dok je pod lampom..nochni period tj. bez lampe=grijanja..nebi bilo ni potrebno drzhati prozor otvorenim.

a shto mislite...obzirom da imam neki big tower-kuchishte od kompa...u kojem bi i napajanje i vent. trebali biti ispravni...da pokusham nachi nekog elektrichara koji bi mi to spojio dritto uz lampadinu...+kod mene postoji i tvornica labaratorijskog stakla sa trgovinom..pa ...mozhda bi nashla i odgovarajuchu staklenu cijev...ali...shto mislite..koliko je to uopche pametno pitati elektrichara da mi pospaja.?? nekog,meni nepoznatog, x y elektrichara...to pospajati nebi trebao biti problem bilo kojem/kakvom elektricharu??+koliko chudno-sumnjivo bi ta ideja-konstrukcija izgledala tom nekom elektricharu? ne znam ni gdje da potrazhim takvu osobu?? u nekom servisu?elektromaterijalu??gdje??
najbolja varijanta bi bila-naravno-kada bi nashla nekoga da mi pokazhe kako se to radi-spajanje ventilatora na struju-kakvu god-napajanje,punjach,transfor..shtogod...pa da si ja kasnije mogu na istu shemu pospajati koliko god da mi ih je potrebno..jer..u biti...to mi je jedina prepreka-samo to me kochi..
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
zlavjestica je napisao(la):
znam znam..zbog stresa ni sama nisam odushevljena idejom sa balkonom..trebala bi imati bash ludu srechu ( dakle no way ) da se sve nakako poklopi i prodje bez shokova.riskantan potezali, dobila bi na vremenu...
shto se tiche poluotvorenog sistema i zamrachenja prostora..sa tim nebi trebalo biti problema.mogu potpuno zamrachiti chitavu prostoriju-bez obzira na veliki (tkz. francuski) prozor ....otvoreni prozor sam spomenula samo kao faktor kod hladjenja nasada tj samo dok je pod lampom..nochni period tj. bez lampe=grijanja..nebi bilo ni potrebno drzhati prozor otvorenim.

a shto mislite...obzirom da imam neki big tower-kuchishte od kompa...u kojem bi i napajanje i vent. trebali biti ispravni...da pokusham nachi nekog elektrichara koji bi mi to spojio dritto uz lampadinu...+kod mene postoji i tvornica labaratorijskog stakla sa trgovinom..pa ...mozhda bi nashla i odgovarajuchu staklenu cijev...ali...shto mislite..koliko je to uopche pametno pitati elektrichara da mi pospaja.?? nekog,meni nepoznatog, x y elektrichara...to pospajati nebi trebao biti problem bilo kojem/kakvom elektricharu??+koliko chudno-sumnjivo bi ta ideja-konstrukcija izgledala tom nekom elektricharu? ne znam ni gdje da potrazhim takvu osobu?? u nekom servisu?elektromaterijalu??gdje??
najbolja varijanta bi bila-naravno-kada bi nashla nekoga da mi pokazhe kako se to radi-spajanje ventilatora na struju-kakvu god-napajanje,punjach,transfor..shtogod...pa da si ja kasnije mogu na istu shemu pospajati koliko god da mi ih je potrebno..jer..u biti...to mi je jedina prepreka-samo to me kochi..

neigraj se sa strujom ako nema spoima pametnije je inace nije to komplikovano ali za onoga ko bas nezna da je crna zica faza,plava 0,izuta uzemljenje dobro kazes nadi nekog da ti spoji i nestavljaj 600w u box sad po ovim vrucinama

izgorece ti sve ni turbina dobra se sad pati da rashhadi 400 a, kamoli 600 savetovao bih ti da nabavis male ventilatore ali na 220v njih je lako spojiti i jaci su nego od kompa oni mali ja imam al ne koristim od grejalice onaj vent iscupo sam ga duva kao blesav

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/545/sdc12860copy.jpg/]
sdc12860copy.jpg
[/URL]
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ozric je napisao(la):

hvala..znam za to-vidjela sam taj tutorijal vech..to mi je i bio dokaz da se nebi trebala ja bakchat sa time. jer, koliko god je fino objashnjeno i djeluje jednostavno,ja sam i dalje imala par pitanja-dakle.nije mi sve savrsheno jasno.shto nachi da je otpala varijanta "uradi sam"-barem po ovom tutorijalu.

@ not smoke..hvala i tebi..ali,to sve znam i sama..apsolutno sam svjesna svega..shto znachi..i dalje sam u potrazi za rijeshenjem.
chak mi je palo na pamet ovo:
otvoriti kishobran-reflektor tochno iznad sijalice-duzhinu i shirinu sijalice-ukloniti-odrezati taj komad lima.ili,izbushiti rupe u limu na tom mjestu. topli zrak je lakshi..pa ako bi napravila otvor neposredno iznad izvora topline...tada bi topao zrak nesmetano odlazio gore tj. iznad reflektora i boxa ( jer..moj box bi bio poluotvorenog tipa-bez plafona sigurno )..to bi dodatno potpomogla sa ventilatorom uperenim od dole-da pogura topli zrak ..naravno da uopche nemam ideje koliko bi to pomoglo-koliko bi temp. u unutrashnjosti boxa=prostora ogradjenog reflektirajuchom folijom-bila nizha.

ostaje pitanje-gdje uopche potrazhiti/nachi elektrichara koji bi bio spreman-kojemu je to posao-izvoditi sve te kerefeke sa improvizacijom cooltubea??(ne ova moja semi hladjenje fora sa otvorenim kishobranom...vech ukoliko se odluchim na pravljenje regularnog ct-a)

btw. jel crna zhica bash uvijek faza? plava uvijek 0? zhuta 100% uzemljenje??
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pazi ok da nemas plafon al je toplo i u prostoriji gde je box ja imam reflektor dospel turbo gura negasi se 400w box je pod zemljom gde je inace hladnije i nema sanse ispod 30,31 da spustim greje to ko ludo , akamoli 600w

to je malo sex naci elektricara , a da mu nekazes za sta ti treba ili ce skontati

faza je uvek crna,moze biti i braon zavisi kakav je kabel,ali plava je uvek 0 i u svim kablovima i zuta je uvek uzemljenje

napon ti je u crnoj to kad uhvatis bice svasta plava ti nece nista kao ni zuta. kad nema stuje u zicama tj.kad iskljucis na stekeru (ne na sklopki glavnoj )i kad se spoji plava i crna izbacice glavna sklopka

u sustini sta god radis proveri dali je iskljucena struja dvaput proveri i kupi ispitivac 1e sa njim samo pipnes fazu i on svetli.

pozz
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
aaa grebiga ..mislila sam sijat ovaj pun mjesec-sada.za par dana..a.kakko stvari stoje sa elektrihnim uredjajima..nishta od toga..a chekat next full mooon je pun kufer i josh torba sa strane..mjesec dana je stvarno dosta vremena..zbog toga chu,najvjerojatnije,morat skratiti veg..a bilo je u planu 35-40dana veg...a sada k.dragi gledaoci.

pa kako ekipa uzgaja ljeti??nemoguche da svi imaju klimatizirane prostore za uzgoj..
a blesavo mi je stavljati ct-gubiti/slabiti jachinu lampe. zbog ovih 30-tak dana ljeta shto je ostalo..+kako imam uvjete tj. nije mi skucheni zatvoreni prostor...pa zar nebi bilo moguche tih 600 hps-temperaturu koju stvara, ispuhati sa 1-2 ventilatora....ili shta??zafrkavati se josh i sa 101 neonkom....dodushe.trebam plavoh spek..ali to sam mislila neshto mini mini-za2tjedna- 3-4klonicha..

btw.sorte su : channel+(medical s.) , L.S.D.(barney's farm) i skunk#1(sensi s.)

(isprike za masu tipfelera po mojim postovima..laptop tipkovnice mi nikada nisu sjele)
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
netreba ti električar ako češ se baciti na čitanje i dobro se spremiti prije nego ideš kupiti ventilatore,a ako ni to ne upali kupi gotove ventilatore koje samo treba postaviti i uštekati ima ih baš svakakvih u trgovačkim centrima
najbolji savijet ti je dao @zlo i naopako malo skiciraj u paintu ili gdje već kako si ti to zamislila sve karateristike to postavi kao projekt i onda kad ideš u nabavu znat češ točno što trebaš i važnije zbog čega baš to trebaš
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
gle kompa..shto se chitanja tiche ( a i prakse imam ) trebala bi nuklearku moch napravit...ako chemo o kolichini prochitanog...ja pitam shto je najbolje u praxi.upravo iz razloga shto ne zhelim biti u situaciji da svakih 10 dana trchim elektricharu sa novim elementima za spajanje.jer..ja spajat nechu nishta dok nisam apsolutno sigurna da to znam uchiniti...
ne kuzhim shto bi trebala skicirati u paintu ili bilo chemu kada je pitanje prilichno jednostavno: najefikasniji i najjednostavniji nachin da se 600 hps hladi.u shatoru bez plafona.a da to nije klima uredjaj i ako je moguche izbjechi ct..obzirom na trenutne temperature i trajanje istih...jer ne zhelim ulagati sada josh soma kn za neshto shto bi bilo od koristi cca 20 dana...+ u obzir treba uzeti da shator bude u prostoriji sa prozorom i da nisam limitirana prostorom..osim trenutnim vanjskim tempereturama!!!!!chak nije vishe upitno ni moje neznanje i nesnalazhenje sa elektrikom-nalazim elektrichara..

ne trebam elektrichara? ajde mi reci..dali bi ti zhivio u kuchi koju je izgradila npr. tvoja zhena..iskljuchivo se sluzhechi informacijama sa neta???
meni je jasno da je vama deckima-musharcima...jedan veliki dio gushta u uzgoju i sama chinjenica da se tu petlja oko projektiranja i samog slaganja boxa..pa povezivanje svega-instalacije-pa odvod dovod pa filtri pa pm...ali daj shvatite da nekim ljudima ( npr. vechini zhena )to ne predstavlja super interesantan dio ovog hobija..vech nuzhno zlo.
prije 2000.god sam imala jednu lampu i dva ventilatora...i improvizirani box..i to je bilo to..i nisam nishta spajala i prespajala.ushtekala bi u struju i amen...ja uzhivam u samom razvoju biljke.prachenju istog. raznoraznim agro/pomotehnichkim mjerama kojima se mozhe utjecati na rast,razvoj i razmnozhavanje biljke.
mislim sorry..ali..ispada da na ovom foumu 10-tak osoba zna dati odgovor na pitanje a ostali copipejstaju "chitaj".
i to pazi..mislim da je ovo prvi puta da mi netko kazhe da chitam...potpuno razumijem ljude koji fakat ne znaju odalke bi uopche pocheli..jedva se usude da pitaju neshto.i.jedini odgovor koji dobiju bude :chitaj.

nishta ljudi moji..ja chu se pokushat snachi kako znam.. pa ako nishta drugo..za mjesec dana.ako i ne uspije shto sam sada naumila..temperature opadaju..i mogu shibat i bez extremnih rashladnih sistema i shema..

zlo&naopako..tebi hvala..
not smoke-tebi zaista hvala.od tebe sam fakat chula neshto korisno..i chak nauchila neshto novo.sada barem znam :crna-napon. plava-0. zhuta-uzemljenje.

( oprostite ako nad***no zvuchim..ali,vech sam lagano iziritirana kompletnom situacijom..+ kucha mi je puna majstora,velemajstora i radnika vech 3.tjedan-renoviram stan..i ko za k. ni jedan se ne kuzhi u struju.okruzhena 101 prepametnim "majstorom"...a ostala sam "nezadovoljena"-mislechi na razrjeshenje mog problema sa hladjenjem..)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Vjestice spojit cu ti ja no problem....ako nisi baš PM daleko od zagorja.....zekam se....ako nisi 100% sigurna kako sta nabavi nekog ko zna nek ti spoji i slucaj gotov...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa kaj di je problem? Si napisala da znaš ogulit žicu.
Kupi vent, gurni dve žice tranu, nije ni bitno faza nula, i bok trm trmmm trmm eto venta hladi.
Kupiš još jedan oscilirajući za airflow i tojeto ;)


I radit će ti to fino, ja kurim i više od 600tke ovih dana i sve 5, a nije da imam neki pro setup :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Neka se sekirati :)
Gle, ajd da skratimo priču. Jel imaš pare za dobar vent? Ako imaš, kupi ga! Treba ti kabel sa utikačem (ono sr*nje što uštekaš u zid :icon_lol: ), a to možeš isto kupit gotovo ili, traži da ti u dučanu spoje na 2m kabela jedan utilkač. Kupi si i par metara one fleksibilne ventilacijske cijevi, jer sam vent ti nije od koristi ako nemaš cijev kojom ćeš odvoditi toplinu van prostorije. To je to! Za par dana, kad to pribaviš, pošalji mi pm i pomognem ti oko toga kako spojiti na vent taj kabel.
Dalje... nisam skonto, imaš li ti već lampu? Ako ne, i to ćemo rješiti. Fino kupiš lampu i naravno predspoj (prigušnica i propaljivač-nekad su odvojeni, nekad skupa, ovisno o proizvođaču). Kupiš i nekih 5-6 m kabela za lampu (ili još bolje, izmjeri koliko ti treba, da ne ispadne malo ovih 5-6m) i onda fino uzmeš to sve, poslikaš i opet pošalješ meni na pm i ja ti to u paintu "spojim". Sve što nije jesno, objasnim bez beda. Nebi bilo prvi put :icon_lol:
Btw, ovo nije poziv svima da mi zatrpaju inbox :icon_lol: imate slike već na forumu, samo žene mi se smiju javljati :rofl:
E sad...kakav vent!? Osobno sam koristio i kupaonske i centrifugalne. Ovi drugi su tiši i jači, ali i koštaju. Još jedna prednost im je trajnost. Kupaonske možeš naći po cijeni od nekih 200-tinjak kn, a centrifugalne od 400 do 700 (lupam napamet, neda mi se sad provjeravati). Iskreno, kad sam kupio centrifugalni shvatio sam da mi je to naj bolja investicija što se opreme tiće, jer lampa i box se podrazumjevaju :icon_lol:

Evo ti lista:
  • HPS komplet (lampa, predspoj, reflektor)
  • lanci ili roleri za lampu okačit
  • kabel 3x2,5 (traži "finožićni" iliti savitljivi) 5-6m (ili izmjeri koliko ti treba-žarulja ne smije biti od prgušnice udaljena više od 2m+odredi gdje ide prigušnica i izmjeri koliko imaš do utičnice/produžnog)
  • ventilator-predlažem ovakav
    62_b.jpg
    znači, "inline fan"
  • kabel 3x1,5 sa utikačem cca 2m ili izmjeri koliko ti treba (također savitljivi)
  • ventilacijska cijev savitljiva - izmjeri koliko ti treba
Aj sad u nabavku, a za spajanje ćemo lako :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
hvala...HVALA ! ! !

da budem potpuno iskrena-fali mi ventilator+savitljiva cijev( jer sam kontala izbjechi poshto poto te ventilatore koje bi morala ja neshto sastavljat-spajat) i kablovi..
riknuo mi je mob-..pa sam jucher morala baciti vishe od 2soma kuna na novi tel.
srechom pa me plachaju tjedno.tako da..u ponedjeljak/utorak idem uzeti te 3 stvari i ...zlavjestica che ugnjaviti zlo&naopako...(biti che to jedan 100%zao box&grow..)