Prvi grow, prvi box, ocjene komentari savijeti dobrodošli

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.06.2016
4
2
3
28
Kao što piše u naslovu, planiram prvi grow i prvi box. Čitam i proučavam uzgoj već par godina i evo konačno sam se odlučio za vlastiti uzgoj i za tu priliku sam uzeo super silver haze i white shark sjeme. U prilog stavljam "plan" grow boxa. Naime za dimenzije boxa se još nisam odlučio. Prostor nije problem pa ne znam dal da stavim u veći il manji prostor, a planiram sadit 3 biljke odjednom. Dimenzije boxa bi bile 60x180x160. Za svjetlo bi uzeo 2x250w hps duplog spektra. Na ventilaciji bi volio uštedjet ako je bilo kak moguće pa bi stavio 8 kompjuterska venta na način napravljen na skici. Mogu stavit još, nije bed.
Ostale stvari o načinu uzgoja su mi više manje jasne.

Moje pitanje je dal će to bit dovoljno svjetla i dal će ventilacija bit dostatna za održavanje optimalne temperature. Drugo pitanje je dal je moguće 2 različite sorte u isto vrijeme u isti box. Znam da nije uobičajena praksa i da white shark ranije cvjeta, al osim toga hoće li biljke patit zbog toga?

Hvala :watch:

y7k4mewa3


p.s. očito sam retard pa ne znam ubacit sliku u post pa ću jednostavno stavit link ak je to ok
https://postimg.org/image/y7k4mewa3/
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Naravno da moze vise sorta u isti boks neke ces brat prije neke kasnije za velicinu boksa i sbjetlo mislim da je to ok i da nece previse to grijat taj prostor al nevidim tvoju skicu boxa moze 3 ali stalo bi i vise biljoza unutra sve ovisi o tehnici uzgoja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kuki758
03.06.2016
4
2
3
28
Hvala na brzom feedbacku. Stavio sam link na sliku jer jebga, glup sam.

Da, osnovni cilj mi je povećat prostor pa da ne moram uzimat ventilacijske sustave i stavit par ventova za komp. Budem vidio iskreno, ak će temperatura bit previsoka stavit ću više ventova.

Naravno, volio bih dobit čim viši prinos jer od dijela planiram i ulje radit. Mislio sam LST tehniku pa možda u kasnijoj fazi ubacit par CFLki sa strane ak će bit potrebno.

Jep, te dimenzije. Možda još dignem visinu za 20 centi, al vidjet ću to još.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Funkcionirat ce ti to ok mislim moja prepruka odi u mentorski kutak na forumu odaberi nekog od mentora koji ti se svidi i uzmi mentora za prvi grow i pici bice to super
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ne sluze ventilatori samo da ne bude previsoka temperatura... Oni sluze i da mesaju vazduh da temperatura bude ujednacena u celom prostoru, da ubacuju svez a izbacuju stari, da duvaju po biljci jer je time cine jacom itd.. Na kolike komp. vent. mislis? Za ne tako velike pare imas druge opcije poput ventilatora za wc koji su sasvim dobri, mnogo veceg kapaciteta.
 
03.06.2016
4
2
3
28
Planiral sam stavit 8 komada od 12 centi i onda možda možda neke manje kasnije čist za protok zraka.
Ove koje sam ja mislio uzet su 25 kn(cca 3eura) 126 m³/h kaj mi se čini jebeno jer kak sam gledal wc ventove, imaju manji protok zraka, a skuplji su...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Ako ti miris nije problem ti pc ventovi će ti to bez problema odradit, možda stavit koji viška pa ih sve spojit na regulator da i buku odmah riješiš