Prvi grow u zivotu. Auto=[Speed Bud-Female Seeds], Foto=[Critical-Royal Queen Seeds] Mentor @Cili

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
nemoj stavljat stiropor. nema nikakvu funkciju,osim sto ti 'slijepi' zemlju pa korijen ne moze disat..
pogresno je misljenje da moze da zamjeni perlit.
Naravno da ne moze da zameni perlit. Ali osim sto "slepi", takodje odrzava toplotu koja je preko potrebna korenu. A kako covek jedva ima sredstva za zemlju, bolje je sa stiroporom nego bez. Naravno iskidan u kuglice, mozda 10% na celu povrsinu izmesati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
bolje je sa stiroporom nego bez
ma nije. samo zauzme mjesto. ne mozes stiporom zamijenit zemlju.
zemlja je medij za pohranu hrane, vode i zivog svijeta bakterija, gljivca...itd.
stripor nema niti jednu ulogu u zemlji.
istina da je toplinski izolator, sto znaci da sprecava prijenos topline. ako pomijesas sa zemljom onda gubi i tu ulogu.

jedino u cemu je stripor ok, a vezano je za uzgoj, je da napravis neki malc ili izolaciju oko potova da sunce ne grije direkt.
ne treba nista grijat korijen niti "odrzavat" toplinu.

edit: bolje sljunka kao sto Herb veli ili neki kamencica stavit pa mozda i dobijes nesto nesto kalcija ili cega vec ima..al ono. glupo je i to al definitivno bolje od plastike
 
Poslednja izmena:

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
ja bi ipak reko bolje bez,sigurno nisam jedini,pa cemo sacekati nekog kolegu sa vecim rankom,pa da ti to zvuci legitimnije. stiropor sam stavio prvi grow u zivotu i nikad vise,a kad nemam love odem u sumu nakupim zemlje,kamencica i sl. pa nekako odradim. sve je bolje od stiropora.

ponavljam autoru teme,imas vrhunskog mentora!

eo Stipe brze kuca:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox and Stipe
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
U njegovom slcaju je mozda i bolje bez... ja sam sadio na zemljistu gde nije uopste bilo potrebe za kupovnom zemljom... tako da kada zemlja ima dovoljno svega stiropor ne moze da joj naskodi, pogotovo tako malo kao sto sam rekao. Meni se pokazalo da biljka bude jaca dok je mala sa stiroporom nego bez. Ali tad za perlit nisam ni cuo, ne znam ni jel ga bilo uopste... I indice su bile u velikoj manjini...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Pozz svima evo i mene..
Pre svega da odgovorim i ja nesto pa da predjemo na update..
@CrazyNorth Ne mogu nikakve zastite zbog trenutne lokacije, kad predje na sajt onda cu da vidim da se pozabavim oko zastite, a za trening ce da vidimo..
Vazi onda poslusacu vecinu i necu da ubacim stiropor, ali mogu da nabavim perlite.. I da razjasnimo nesto jer koliko vidim polovina nije shvatila.. Mogu da nabavim kupovnu, perlite, sve sto bi bilo bolje da se ima, ali problem mi je transport, ne mogu velike stvari, mogu ja da narucim potgrond h od 70l da to stigne ali kad treba da ode na sajt, pola naselja ima da me vidi.. Ne samo to, mojoj porodici ce odmah da bude sumnjivo sta taj dzak sa kupovnom radi tu i tu krecu mnoga sr*nja..Jedino da kupujem po malo, u ranac pa da nosim na nekoliko puta, inace probacu za koj dan da izvedem to, imam nekih problema, pao sam u teskoj depresiji ali da ne skrecem sa teme prelazimo na update.. :puuuh::
#Update 3 - 25/05
Speed Bud napreduje, porastao je malo, izgurace, nista cudno nisam uocio (ispravite me ako gresim), tako da sve je ok za sad..
speedbud2.jpg
speedbud1.jpg

Critical po mom misljenju bas napreduje, siri se dosta, i krece u visinu.. I sa njim je sve ok za sad..
critical2.jpg

critical1.jpg
Padala je 2 dana kisa, nisam ih obilazio sve do danas, uplasio sam se od puzeva medjutim nigde ni jednog, sto je dobro :thumb: Nisam popunio zemljom jer nisam imao ni vremena, a i nije samo vreme razlog.. Mislio sam da nema potrebe da zalijem, ali zemlja je bila suva, tako da sam ih zalio,
Critical je bio dosta zedan dok Speed Bud i nije toliko.. To je to za sad, nadam se da ide dobro i da ce da se zavrsi dobro.. Pozz za sve do sledeceg puta! :razvaljen::
:vutra::let:
 
Poslednja izmena:
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Evo ti onda ovako:
  • Perlit je pakovanje koje stane na dno skolskog ranca a ti i dalje mislis da je prazan
  • 10L zemlje takodje staje u ranac, a mora biti doba dana(odnosno veceri posto ces morati i zaliti) kad mozes proci sa rancem a da ne budes sumnjiv, jer sa mesanjem mozes proci sa 10 L na obe biljke, iako bi trebao na 1, al ako nemas uslove mozes na obe.
  • Gledaj da bude suva zemlja u saksiji kad budes presadjivao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Sitan updejtic..
U prolazu sam bio i taman sam obisao biljkice, nisam ni telefon nosio ni nista i zato nema slika, a i da ne spamujem previse..
Bila je provala oblaka, Critical je bio visnuo, uplasio sam se da nije puko, hvala Bogu nije, polomio sam neku grancicu sto sam naso, visine kao cackalica i zaboo malo u zemlju i travkom zavezao da stoji uspravno.. Speed Bud-u nije nista ali za svaki slucaj sam uradio isto kao i sa Criticalom ...
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
#Update 4 - 27/05
Kao sto sam i rekao u postu iznad, kisa je malo ostetila Criticala ali nista strasno..
Speed Bud nista novo, ucvrstio sam i njega, improvizovao kolko sam mogao..
speedbud1.jpg
speedbud2.jpg
Sto se tice
Criticala, mnogo sam se bio uplasio kad sam ga video da je 'visnuo', tako da i njega sam uspravio i nadam se da je sve ok..
critical1.jpg
critical2.jpg
critical3.jpg

Kisa lije non-stop, bilo je malo Sunca jutros, evo sad opet kisa rastura... Svaka kritika dobrodosla kao i uvek, za sledeci update cu bolje da ih ucvrstim jer trenutno sam improvizovao koliko sam mogao.. Pozz za sve do sledeceg puta! :razvaljen::
:vutra::let:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nostromo and CilI
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Prezivele su potop bas kad im treba vrucina, ali drze se i zive su, sto znaci da ce izgurati. Samo da krene sunce i bice dobro. Critical ima vece listove, ali tanke su mu grane, dopuni zemlje do kraja da je ucvrstis. Mogao bi obe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Update 5 - 30/05 (sa zakasnjenjem)
Pozz za sve, izvinjavam se sto kasnim sa updateom.. :fuck:
Da predjemo na stvar..
Slike su slikanje juce (29/05) smiley9934
Critical napreduje, raste i raste, jednostavno sam ga zavoleo mnogo :D Konacno je :sun2: kod mene i oporavio se od kise :puuuh::
critical.jpg
Speed Bud je ok, njega nije ubila kisa, plasi me mnogo sa njegovim sporim rastom.. Vidi se na vrhu da su pocele da mu rastu jos 4 grane (ako ne gresim) :)
speedbud.jpg

Zalio sam ih dobro, Sunce je bas jako i to mi se svidja, e sad, razmisljao sam se zasto Speed Bud ovoliko mali i palo mi je napamet da im zamenim mesta jer je u popodnevnim casovima Speed Bud u hladu, a Critical skoro uvek na Suncu, i kada sam podigo saksiju u kojoj je Critical ispod je bilo mnogo mrava, ne znam da li mu to skodi ili ne, slikao sam, ne vidi se skoro nista, ali evo..
mravi.jpg
Pa mi je palo napamet da nisam mozda zamenio sorte, da nisam
Criticala nazvao Speed Budom i obrnuto.. Jer kad sam ih stavio na klijanje, zaboravio sam da obelezim ko je ko, ali secam se da je semenka Criticala bila dosta tigrasta i po tome sam ih razvrstao.. Uglavnom videcemo kad treba da dodje cvetanje hehe, ali bio bi bedak da sam ih pomesao :lol::lol: Dopunio sam ih zemljom kao sto moze da se vidi i pricvrstio sam ih.. Nisam ih stegao puno, imaju luft, ali nije ni mnogo veliki, uglavnom ne mogu da visnu ;) Inace kad Speed Bud krene da cveta, planiram da kacim update 1-2 puta nedeljno jer ovako cemo da nabijemo 50 strana u dnevniku i da ne bi doslo do hejta, ako vama nije problem da bude svaki drugi dan, meni je jos manje :rasta:
Pozz do sledeceg puta, zelim vam svima puno punoo :sun2::sun2::sun2: end stej haj :puuuh:::razvaljen::
:vutra:
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Update 6 - 01/06 :puuuh::
Pozz za sve ponovo, evo i mene..
Critical raste kao lud, sve se vise plasim da sam ih pomesao.. :p
critical1.jpg

Speed Bud raste sporo, ali kao sto sam reko, moze da se ispostavi da sam ih zamenio.. Ne znam da li je nesto grizlo listic jer je on ustvari kriv i kad se gleda iz drugog ugla kao da je grickan.. Moze da se vidi i na listu iza..
speedbud.jpg
Premestio sam ih na livadi, imaju vise Sunca nego na proslom mestu.. Svakoj sam dao oko 1 l.. Inace, na obliznjoj pumpi sam nasao plantelu balkoniu od 5l kese za neki sitnis, tako da bice i kupovne.. Samo da sredim jos malo sajt i kad budem imao vremena da sredim to sve.. Inace Speed Bud mnogo sporo raste za automatika tako da je veoma lako moguce da sam ih zamenio.. :lol: Pozz za sve do sledeceg puta i zelim vam mnogo :sun2:
:vutra:
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Kume uzmi prebaci to na sajt taman je to nek na vrijeme izbore se sa stresom.

https://www.vutra.org/threads/stop-puŽevima-step-by-step.14137/

Uzmi mrežicu za komarce i ogradi biljku, s prvom kišom puževi će je fino pojest, ako te je strah stavit mrežu uzmi pužomor, mrežicu skloniš biljka kad ojača, gledaj završene outdoor dnevnike,Sajt fino raščisti od rastinja i da joj ništa ne smeta dotok sunčave svjetlosti.
Zalijevaš po potrebi.
Uzmi i blizu biljke se popišaj, donesi od psa izmet ili dlaku i Stavi blizu biljke ili krpu i na moči je benzinom i Stavi kraj biljke ili zakači par kesa kraj biljke to će divljač otjerat.
Čekaj da ti se zemlja u saksiji osuši zbog lakšeg presađivanje.
Iskopaj rupe 30x30x30 na dno ako imaš od konja, ili krave ili ovce dubre stavi i onda zemlju.
Kada dolaziš na sajt dobro gledaj da te neko posmatra i da li se neko skirio pa tek onda na sajt uleti bez paranoje pa isto kad izlaziš sa sajta.

Bolje sve na vrijeme spriječiti nego liječiti.

Dobro to ide. ;);):joint::joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Atox
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Ako ces da stavljas zemlju dole, tj predsetveno djubrivo, u odnosu na iskopano stavi 10%, dobro izmesaj i neka stoji 24h u kanti izmesano, mokro. Posle toga radi sta hoces, mozes samo to, mozes mesati sa jos necim, kako ti volja, u glavnom sajt spreman. Ovcije je jedno od boljih za nasu biljku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Atox

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Pozz, rekao sam vec da sam u blizini naso zemlju tako da transport nije problem vise... Ove dve vrste ima pa bih da pitam koja je bolja... Znam da je Balkonia preporucena vec ali u slucaju da neko zna za drugu..
Plantella Balkonia
plantella_balkonia_5l.jpg
I Substral Osmocote, vidim pise i nesto za perlit..
substral terra osmocote-500x500.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
#Update 7 - 03/06 :p
Pozz dosao je update.. Znaci danas sam imao mnogo dobru avanturu da sam umalo srcku dobio :objesen: Ali to cemo na kraju..
Speed Bud slabo raste, ali bas ono.. Slikao sam ovaj izdeformisan listic usput :D
speedbud1.jpg
speedbud2.jpg speedbud3.jpg
Sto se tice
Critical-a nema problema, raste ne staje.. Bas i slikica ispala extra smiley9934
critical.jpg
Zalio sam ih, planiram da selim na sajt pa da presadjujem.. Sunce samo sija sto je dobro :)
Inace srcke sto se tice, krenuo sam da ih obidjem i da slikam za update, i dolazim ja i bas tu alii bas tu gde su one, sedi dedica i baba i cuvaju ovce, ovce trse sta stignu, oni se razvrcu non stop, ja sam se skamenio, preseklo me i nisam ni otiso tamo, poceo da se brinem, i posle kad su otisli, ja sav u depresiji mislim da je tu kraj svega, i ja kad dodjem, njima nista.. Tako da sam super prosao.. :lol:
Vidimo se, zelim svima mnogo :sun2:, do sledeceg puta, pozdrav za sve ;)
:vutra::puuuh::