prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.06.2012
5
0
0
38
evo da i ja predstavim svoju nadam se veliku curu,biljka je stara oko 3-4 tijedna i veci dio dana je na suncu,zaljevam je ujutro i navece obicno vodom,zanima me da ju pocnem jos necim zeljevat ali posto nemam blage veze o nicem da mi neko od iskusnih botanicara da neki prijedlog da malo brze pocne rasti jer mi izgleda nekako slabo..poz Fotografija0074.jpg
 

Prilozi

  • Fotografija0069.jpg
    Fotografija0069.jpg
    24,6 KB · Pregleda: 14

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Aj malo bolji opis.Jel ti stoji napolju ili je premestas,ako je premestas odmah da znas da to nije dobro za biljku,ne znam kolika ti ja ta posuda u kojoj je drzis,mozda joj treba veca,a sto se zalivanja tice,kupi plantela list.Eto to ti je ukratko,a ti daj malo bolji opis.
 

Dolf

Aktivan Član
27.09.2009
104
11
18
32
jos se informisi ima godina da sve lepo naucis zato je i ovaj forum tu

poz

definitivno si po mom misljenju okasnio ove godine presadi to direkt u zemlju i cisto eksperimentalno prati razvoj biljkice i spremaj se za sledecu godinu

sretno
 
01.06.2012
5
0
0
38
biljka je vani skoro cijeli dan,cim dodjem sa posla premjestim ju u drugi dio kuce zbog sunca,evo danas cu presadit u vecu teglu i zalit plantelom(koji je omjer vode i plantele),jel mi se isplati da ju navece bacim u box pa do jutra ostavim pa opet van s njom
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
:sun2: ti je najbolja zarulja ako biljka moze biti vani citav dan :) ako ju presadis mislim da ce biti dovoljno samo zaliti sa cistom vodom reguliranim PH.6.5...samom zemljom joj dajes hranu..sretno:vb_wave:
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
* Majstore smo nađi adekvatnu temu u Dnevniku uzgoja, ili u Vanjskom uzgoju, s obzirom da je vani držiš. Tako ćeš vidjeti i kako se vode dnevnici, i šta se sve treba napisati o čitavom 'projektu' da bi ti ljudi znali kako pomoći.

A to što spominješ box te ne kontam o_O Imaš li ti box (sistem čitav; sijalice, ventilatori, mjerači)? Ako da, zašto je držiš vani uopšte? Ako ne, zašto bi onda to sve radio, vadio i vraćo.... Vidiš , ja sam sad zbunjen, jer ti nisi dao dovoljno info. :p ;) :)

Zato, primjeni ono pod *, uzmi malo vremena, par sati i laganeezee :))

Sretno... Pozz

:signs046:
 
01.06.2012
5
0
0
38
jos sam novi pa se bas ne snalazim u temama my bad ako neko od moderatora moze neka prebaci u vanjski uzgoj,pa u izradi je neki box i mislim neki low ryder bacit u njega ali dok sve to sredim i stigne sjeme mislio sam ovu preko noci bacit u box(u boxu je samo sijalica od 250 w i box nije zatvoren do kraja)pa me zanima dali ce mi to uopce sta pomoc ili je bezveze da palim lampu preko noci...hvala svima na odgovorima...poz
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Da ti ponovim da premestanje nije dobro za biljku,ali posto si ti zakasnio za outdoor,a ako zelis imati nesto od nje,onda je drzi jos dan-dva napolju dok ne napravis box,jer joj onda ti mozes izregulisati i vege fazu i fazu cvetanja,to ti je moj savet. Evo ti link https://forums.vutra.org/section/11-food.html (koji inace stoji na home page-u )tu ti sve pise o indoor-u.Naravno malo ce te kostati sve to,jer treba pokupovati nekih sitnica,neke mozda imas i kod kuce.Dok to ne napravis drzi biljku napolju i ponavljam ti nemoj je pomerati,jer je time stresiras i samo joj odmazes,nadi joj negde poziciju gde ce imati bar 6-7 sati sunceve svetlosti dnevno,ako se ne odlucis za indoor,a ako se odlucis obavezno nabaci sliku box-a,da vidimo da li to valja necemu.
To su ti neki moji saveti i sugestije,sa kojima ce se mislim vecina sloziti.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Što se žarulje tice ..neznam..nikad cuo....ali po meni ti je bolje da stviš to negdje vani...imaš još mjesec dana vegetacije (možda i više) i do jeseni imat ceš neku berbicu...ako ovako nastaviš ništa od toga....pošto tek uciš pusti prirodu da odradi umjesto tebe...a u međuvremenu pocni uciti..volje vidim imaš....
Sretno frend....