Prvi indoor, cfl, domaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Izbili prvi pistili na jednoj. To je seme od neoprasene iz outdoora. Pozurila, valjda joj frka da ne prodje ko mama. E da samo zna istinu :)
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Evo vec sat vremena vijam sunce po sobi. Prozor je na juznoj strani a sunca danas puno. Prija im veoma. Moze da kaze ko sta hoce ali nema tih lampi koje mogu da se mere sa suncem :) Neli spektar im jako prija i deluju mi ko da se smeju :) Pistili jos uvek samo na jednoj. Napreduju fino i sve je ok. Kacim slike mozda u toku dana. Nek vam je svetlo! I sretan 8 mart zenama i onima koji se tako osecaju :)
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Mala dilema oko prehrane?! Juce trazeci prehranu upadoh u neku polj.apoteku i kaze mi zena (koja je inace neki dr.mr. agronom) da biljci treba oko 20ak za N i K a za P 30ak dana da ih prebaci u oblik koji moze da iskoristi. S obzirom da sam prehranjivao granulama kojima inace treba bar 2-3 zalivanja da se skroz razloze, koliko mi je uopste pametno sad prehranjivati ako ce biljke biti uzgajane jos 6-7 nedelja? Inace nista ovde ne nadjoh dobro za prehranu. Uzeo sam Fito Fert npk 3-8-6 tecnost i Slavol sa prirodnim vitaminima i stimulatorima rasta (povecava iskoristenje npk i mikroelemenata iz zemljista). Sta mislite o ovoj kombinaciji?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Plantela rules. Jeftino i ucinkovito.
Za sto ti trebas opce? Za vegetaciju? Cvatnju? Vege=zelena plantela, cvat=crvena ili ako mozes naci zutu!
Ako si prehranjivao granulama, ja na tvom mjestu ne bih gnojio jedno 4 zalijevanja. Neznam kakvi omjeri NPK su u granulama i kaj jos sadrze.
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Ubih se da okacim slike preko moba. Nece jbm ti tehnologiju.
Biljke se suncaju. Pojavili se pistili na jos jednoj. Najmanje ,razvijene, dve su procvetale, ne znam ima li to neke veze? Malo am podigao svetlo i povecala mi se temperatura u boxu i ne mogu da je spustim ispod 29-30c iako imam tri ventilatora unutra. Inace bilje napreduje ok samo sam malo nestrpljiv u vezi cvetanja :D
Green svi detalji su u proslim postovima...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
samo pazi na foto period drizi se 18/6 iliti 12/12 a oko prihrane pa kupi neko organosko a ajde uslikaj te granule pa nam ispostaj da vidimo kako to izgleda al granule se ne tope odmach ja to nebi nikada savljo u svoje biljke pazi sta im dajes da jedu :) jebiga
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Lijepa bastica ljubicica... :p

Ja bi ti preporucio da izbacis to gnojivo u granulama...to sporo otpusta i ne mozes kontrolirati prihod hrane...pa ti moze spaliti biljku...

I ako ne zelis da bude orgijanja u boxu, baci muskog negdje van ako ti ga je vec zao posjeci...moze on cak u jednom danu odmah izbaciti sjeme, a moze i cekati tjedan dana...cak i duze...kod mene je to obicno bilo nakon 3 dana...
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
E Zoki ne budi na kraj srca :) Imaju kandze zbog granula. Kasno pocinju da rade :) mogla je biti i veca frka posto sam ih prehranio i gore pomenutom tecnom prehranom. Bilo je malo ispiranja zemlje ali sad je ok. Izbacio sam dva muzijaka (i posekao). Ostalo ih 6 stim da na 2-3 nisam bio siguran. Malo mi frka zbog njih jel su ostavljeni u nedelju a vracam se tek sutra uvece pa me moze zateci svasta. Ali verujemo u najbolje pa kako bude. U svakom slucaju krece spremanje velikog outdoora :)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ispričavam se na offtopicu, ali pošto nitko neće, ja ću: imaš opciju "edit", nemoj pisati post za postom ;)

Mda, bitno da ja infraction dobijem zbog takvih stvari :p
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Srecno Vam prolece svima!
Prvo da se izvininem sto me nije bilo neko vreme ali posao je posao.
Ono najbitnije sto se desilo je da su biljke bile 4 dana na 40c. Kada sam otvorio box a ono lesevi. Samo grane i TOTALNO sparuseno lisce koje se nije skroz osusilo. Posle zalivanja lisce se napunilo i biljke ozivele. Nisam slikao posto sam bio u soku pa nisam znao gde udaram. Ali oni kojima se to desilo znaju sta znaci kada kazem da su biljke bile lesevi.
No, biljke prezivele. 6 zenkica. Malo se usporilo cvetanje ali u zadnjih 5 dana su poludele.
Evo fotki:

27 3 2011

http://img69.imageshack.us/i/fotografija1785.jpg/
http://img718.imageshack.us/i/fotografija1786.jpg/
http://img810.imageshack.us/i/fotografija1789.jpg/
http://img194.imageshack.us/i/fotografija1790.jpg/
http://img692.imageshack.us/i/fotografija1791.jpg/
http://img194.imageshack.us/i/fotografija1792.jpg/

i jedna onako :) :
http://img683.imageshack.us/i/fotografija1793.jpg/

Fotke su takodje pre nego sto su zalivene prosli put pa biljke isto izgledaju malo sparuseno. Kao sto rekoh posle zadnjih 5 dana nege biljke su poludele tako da im je danas skresano oko 35% gornjih listova. Ubacene su jos neke sijalice i trenutno je box tip top. Vent koji je sluzio za cirkulaciju vazduha u boxu (onaj sa hladnjakom od procesora) je prebacen dole i sada ubacuje svez vazduh. Temp je konstantno 26c osim oko pred sat-dva od gasenja svetla se podigne do 28c, sto je ok posto sam provalio da im odgovara malo veca temperatura. U boxu je zdnja tri nedelje flasa sa vodom, suvim kvascem i secerom koja ispusta ok kolicinu co2. Jednom nedeljno dodam secera ili napravim novi mix.
Opet me pozuruju tako da odoh. Obecavam skori update vrhova. Da zaboravih. Krenuo je i outdoor, nekih 50, 60 semenki ali o tome u novoj temi.
Ostanite zdravo i neka Vam je svetlo prolece!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Sve je super samo nikako da naučiš koristit tipku ispravi post!
Pripazi malo na to prije nego šta bude kasno!
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Ne znam zasto bih ga sada brisao. Zamilio bih admine da obrisu sve sa teme sto nije u vezi trenutnog uzgoja. Eto tako :) Ne moguce da je uzgoj takav da niko nema sta da kaze nego da spamujem :) Jbga. Ajmo servere na sunce :sun2:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa kad si spamer od pocetka su ti ljudi govorili da nespamas ! ovako ako neverujes probaj procitati dnevnik odpocetka do kraja .. iskreno ja tvoj dnevnik otvorim i samo odem na zadnju stranicu da mi zeleni listic nebude ne moj se vredjas nadam se da me razumes posto su ty ljudi pisali pa jedno vise od 5 puta sto je bas..... mislim da ljudi nikome nisu pisali toliko koliko su tebi a sad ja ne znam sta da ti kaem ako bi dalje pricao uvredio bi te .. ovako kad sam ja pocinjao nisam u zivotu imao komp al sam procitao pre registracije ili po nisam siguran pravila foruma sto je normalno kad instaliras nesto moras kliknuti da iliti ok... ja bi vama dao tako da kad se logujes na sajt moras sacekati pola sata dok ne procitas pravila foruma,, veruj mi da nebi nikada pisao post za postom ,

ps. ustao sam na levu nogu sad moram na fax jos gore .. al dobro si prosao da sam samo razmisljao pre ovoga da moram u skolu...
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
44
Mislim da bi probleme resilo otvoriti ljudima opciju da brisu sta zele na svom profilu. Ne vidim ja tu neki veliki problem osim bukiranja servera. Mada koliko mesta moze zauzeti jedan post?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.