Prvi indoor sjeme super skunk automatic.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.05.2013
9
2
0
Evo i ja da se pridruzim ovom fantasticnom sajtu cisto da me savjetujete i da se ispravim ako negdje grijesim.

Oprema:


GrowBox je dimenzija 90x60 i visine 160cm.
Cool Tube φ150
Easy-Roller Nosači
Sijalica MH 400W
Sijalica HPS 400W
Philips prigušnica 400W
Ventilator φ150
Aluflex φ150
Merač temperature i vlažnosti vazduha(digitalni)
Tajmer za svetla i ventilator
8 X 10L GrowBag

Planiram 8-10 biljki da posadim pa me zanima sta je jos neophodno za tako nesto(djubriva, zemlja, vlaznost vazduha, vlaznost zemlje...bukvalno sve)
i najbitnije jos da ne zaboravim koliko bi dobijao prinosa po jednoj stabljiki?

Sve kritike i pohvale su dobrodosle...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thrasher666
26.02.2013
42
20
8
Sretno s growom..
Zemlja terramagma
Gnojiva: najvise ekipa koristi plantela list i plantela cvijet..
Ugl, malo procitaj stare dnevnike i sve ces naci ;)

prinos.. Sve ovisi o tebi i o uvjetima koje osiguras biljkama.. ako sve zeznes, neces dobiti (prakticki) nista.. a koliko bi u dobrim uvjetima mogao dobiti, neznam.. prinos je razlicit od vrste do vrste..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karo1994
06.05.2013
9
2
0
hvala puno.

a nemam pojma, sve cu najbolje da uzmem za to...cak je i grow kupovni, jedino sto je do mene jeste da regulisem rezim svetlosti, temperaturu u growu, zalivanje, i jos neke sitnice... bar ja msm da je samo to...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Za max prinos : Jako bitno je regulirati PH vode kojom zaljevaš,pošto želiš najbolje..od gnjojiva uzmi ADN program...u vegetaciji što veca vlažnost u cvijetanju što manja vlažnost.....ne pretjerivati u zaljevanju....temp 18-25c...ne stresirati biljke i trebalo bi biti TOP !

Dobrodošao na forum
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karo1994

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
6.5 za zemlju. Ako nemaš ph + ili - original onda možeš spuštati sa limunskom kiselinom ili jabučni octem a dizati sa sodom bikarbonom.

edit. ovdje su si Kali i PowerSeed dali truda da te provedu kroz različite faze rasta i ph vrijednosti u njima.

Karo1994 je napisao(la):
kako najlakse mogu da reguliram ph vode i koliko ph nivo je najbolji za biljke??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karo1994
06.05.2013
9
2
0
verovatno je za indoor i outdoor razlicit nivo ph, ne?
super skunk automatic od sadnje do berbe traje 45-55 dana a u linku se spominje nekakvih 100 i nesto dana pa me to zbunjuje...
ali hvala u svakom slucaju
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
  • Feminized strain
  • Medium Yield
  • Temperate / Continental
  • Average height gain
  • Short flowering period (60 - 65 days)
  • 80% Indica
Naravno ako je Super Skunk od SensiSeeds. Dakle ne ocekuj vise od 100g po stabljici. Ali svakako ce ti biti i vise nego dovoljno za cijelu godinu za tebe.

Hrana
Kupis: AN Jungle Juice Micro+Grow+Bloom je cijelih 25eura komplet od 3x1L s kojim si miran i imas PH perfect tehnologiju i zaboravi na mjerenje ph vrijednosti.
Ja osobno nikad nisam mjerio ph, ali koristim gnojiva od an sa ph perfect tehnologijom i njoj vjerujem nije me zeznila dosada ta napredna tehnologija. Je ali u kombinaciji sa jeftinom plantellom.

Dobavljiv u igrow shopovima diljem hr :)

Ako ti je prvi grow, obrati paznju na CT i ventove i smjer kojima oni pusu. To je od presudne vaznosti za zdravo bilje.
+ naravno spajanje prigusnice + uzemljenje zutu zicu spojis na reflektor nemoze odmoci.

I to je u sustini to. :) karbonski filter ako nemas osjetit ce ti svi susjedi 10 automatika ali ti to valjda znas naravno :)

Bolje kreni s 4komada, nije ti bas neki prostor metar puta metar i visina 180cm. Mislim da je 4 optimum da im nebude pretijesno.

Svakako se pripremi na rezanje viska lisca i oslobadjanja zraka i lumena kasnije kad zazeleni :)

neke slike kad sklepas to do kraja bi bile pozeljne, sretan i siguran g.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L and Karo1994

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ja znam da super skunk automatic radi white label, ako je njihovo seme (a ne znam da ga pod tim imenom radi jos neko sem sensija) onda imas od klijanja do branja nesto oko 90 dana... cije je seme, odakle ti ova informacija:"od sadnje do berbe traje 45-55 dana"
sretan grow i ne budi nestrpljiv
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki
06.05.2013
9
2
0
evo to izgleda ovako, nisam ga sam pravio nego cu kupiti gotovo sve...
http://www.***********.com/srb/image/cache/data/growbox/Kit600/box600_07-500x500.jpg

Ne vidi se bas najbolje ali koga zanima nesto vise moze u inbox da se javi da mu posaljem jos slika... :respect:



Seme je od "White Labela"
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Dobro nema veze sto kupujes gotov box, pa svejedno to moras ti sloziti?!
Pa nece to tebi biti spojeno ja mislim, opet ventove, ct, prigusnicu, upaljac, sijalicu, karbofilter sam moras spojiti ... :)
eto jer jedan je moj kolega spojio preko ljeta, ajd da je zimi bilo onda ok, ali spojio je tako da mu ogromni vent velikim potiskom salje vruci zrak u box umjesto van.
Dakle ipak je ljeto pa hps dize temp u nebesa i pali sve oko sebe ako nije dobra ventilacija ;)
Htio sam ti samo na to obratiti paznju posto prvi put spajas, ako ce ti netko drugi onda ok.. :)
stvoriti pravilnu ventilaciju je najbitnije od tog satora sto ces kupiti + uzemljiti reflektor i naravno spojiti ispravno prig. prop. i sijalicu :)
I sto je najgore on je meni rekao, pa jesi ti glup, ti mislis da ja neznam napraviti ventilaciju? I na kraju mu se desilo to sto se desilo hehehe.

Sve to si kupio ili ces tek kupiti, a sjeme imas. (tako sam shvatio.)
I da, hrana i nutrijenti znatno olaksavaju i ubrzavaju dodatno grow. Pogotovo perfect ph gdje nemoras imati listice i ostala cuda. :)
Eto ako vec imas nesto love uzmi si neku dobru hranu. Nemoras bas piciti najjeftiniju plantellu. Moja preporuka su proizvodi iz AN i GHE linije.
Posto si ipak ulozio masno u box i sjeme, sada jos adekvatnu hranu da narucis :)
Ja mislim da ti je bitan i okus krajnji koji ces dobiti.
I dosta je velik box, jedan g godisnje odradis i miran si :)
za gnojivo imas igrow shop i stvarno imaju sirok asortiman i sve im je dobavljivo. oni su isto preporuka svakako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Karo1994