Prvi grow BigBud+Skunk za medicinu ;-))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
evo da se pridruzim ovom fantasticnom sajtu cisto da me savjetujete i da se ispravim ako negdje grijesim.

kako je staroj dijagnosticirano tumor i metastaze na jetri tako smo istog momenta krenuli upotragu za uljem i narucili sjemenke.

sjemenke su stigle, medicalSeeds 50% Indica 50% Sativa, THC 15-20%, CBD Muy alto ;-)))

box je velicine 2,30 x 0,70 x 0,80m
oblozen pola sa stiroporom, pola sa alu foliom da ne bi bilo hot spotova.

rasvjeta stedne zarulje 2x 85w te 4x 23w u stednim mjerama
zemlja kupovna za cvijece + lokalna crnica + humus od ispod borova + ovjcji djubar + granulat stiropora
voda za zaljevanje je ona u kojoj se u kasnu zimu drzalo mladice cvijeca i grmova za okorjenjavanje, a za koji dan prelazim na kisnicu

rezim svjetla 20 sati, noc 4 sata

22.03. cim su pustile korjen stavljene su u posude od cca 10l,
27.03. nakon 5 dana 4od5 ih je niklo te sam jos 4 ulicarke stavio u posude cisto ako se prime
30.03.izlazi i peta od kupovnih te sve 4 ulicarke

16.04. danas je stanje sa slike ;-))


url immagine



url immagine


jedino sta mi je problematicno su pljesne musice, ali sam jucer stavio luk i duhan da se otope pa cu proati s tim dan dva, trake za muhe sam stavio, ako ne bude efekta ide hidrogen sa jednim zaljevvanjem.

gnjojivo sam nasao za povrce " Cvetal" je marka krastavci su na slici NPK 10 - 4 - 6 pa cu poceti lagano svako drugo zaljevanje.

svaki komentar dobrodosao, pozdravi sa juga.

p.s. ove iz malih tegli kad preporucate da presadjujem u vece? odmah dok su manje ovako ili kad uzrastu jos?
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
zasto svjetlo? spektar je 4500K i vise, ima 270w stednih sta mislim da je sasvim dovoljno za pocetak, u cvatu ce drugi spektar svjetla ici.
zemlja je najbolje sta sam mogao imati u mojoj okolici od kupovne i od ostalih mixova.
voda nije bilo kakva vec ona puna enzima za okorjenjavanje, jer se u toj vodi kasnu zimu drzale mladice cvijeca i grmova
sljedece ce biti kisnica, ph metar nemam ali cu gledati nabaviti ga.

thanks


p.s. svjetlo mi je 20cm od listova da li to pribliziti jos ili da ovako ostane pa pomalo dizati u vis?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
CFL sijalice znatno gube lumene ako se udalje od biljke, slobodno ih stavi na 2-3 cm
od biljke, meni su na 1cm uz dobru ventilaciju. Najbolje svetlo za vegetaciju kod cfl je 6400/6500K
a za cvetanje 2700K.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Big Bud je jedna od zahtijevnijih sorti...dok je Skunk jedna od manje zahtijevnih sorti...nemožeš ih tretirati jednako...ustvari možeš ali rezultati nece biti ocekivani...sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Tesko da ces da dobijes hot spotove sa CFL slobodno stavi tu foliju svuda - iako ni ona nije najbolje resenje.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
bas me zanima kolko si love stuko na te cflke mislim da si mogao posteni hps slozit sa reflektorom, tak da ono nisam pametan sta da ti preporucim pored toliko biljaka koliko si ih ti posadio box ce da ti bude premali....ja imam 4 biljoze na 400w hps velicina boxa slicna.....jedino ak ih pola nemislis prebacit vanka onda to ima neke svrhe ovako mislim da se budu potukle za svjetlom...........ipak sretno s growom i pratim.
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
sta se tice sorti nisam pametan, meni one izgledaju ovako po listovima iste, da nisu mozda ove sjemenke nastale spojem tih dvaju vrsta? mozda su mix jedne i druge vrste.

super za info, spustit cu ih jos vise dolje tako da zarulje daju vise, ne sjecam se ali nisu placene vise od 250kn sve skupa i za prvi grov ce biti tako kako je, ne mislim raditi nikakvu komercijalu, ove sta su u manjim posudama su se nasle slucajno, nisam ni ocekivao da ce proklijati. presadit cu ih u vece pa cu vidjeti sta s njima....

danas sam zalio sa otopinom duhana, lika i koprive da se rijesim musica pa cemo vvidjeti rezultate.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ma sve 5 herb oil,ovo je moja sugestija da za istu watažu dobivaš više lumena upotrebom mh ili hps sijalice,upotrebom provjerenih zemlji u kojima groweri(teramagma,composana,plantella,klasmann) sade biljke izbjegavaš i dobijaš puno više negoli sadnjom u koje kakve neprovjerene,ventilacijom će ti biljke dodatno očvrsnuti a o vodi neću niti riječi,jer voda je izvor života ;)
Da ne duljim dalje,vidio sam maloprije na jednoj slici biljke stare 26 dana,pa ću staviti taj link samo radi usporebe,naravno ne znajući kakve uvjete imaju te biljke https://www.vutra.org/topic/3354-foto-album-galerija-sa-komentarima/?p=233952
No vidjet ćemo kako će se dalje odvijati situacija,samo hrabro i naprijed :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
istu stvar cu ti i ja rech...gledaj cim prije nabaviti ipak nekakvu jachu-po moguchnosti- HPS rasvjetu..

a shto se sorte tiche -Channel+ od Medical seeds-a je meni olichna sorta.odlichna!!! uzgajala sam ju i mislim opet..masni vrhovi, pristojan urod, specifichna aroma i izuzetno ugodan miris..a uza sve to sorta nije posebno osjetljiva i ima visok % CBD-a..

zhelim ti puno sreche do kraja ...
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
sta je tu je, budjet za grow je ispucan,
ako uspijem ijednog klona napraviti i ponoviti grow onda cu investirati u rasvjetu

sta se tice sorte, da to je Channel + i bas mi je drago za njene karakteristike jupiiiiiiii



zlavjestica je napisao(la):
istu stvar cu ti i ja rech...gledaj cim prije nabaviti ipak nekakvu jachu-po moguchnosti- HPS rasvjetu..

a shto se sorte tiche -Channel+ od Medical seeds-a je meni olichna sorta.odlichna!!! uzgajala sam ju i mislim opet..masni vrhovi, pristojan urod, specifichna aroma i izuzetno ugodan miris..a uza sve to sorta nije posebno osjetljiva i ima visok % CBD-a..

zhelim ti puno sreche do kraja ...
 

Sagapo

Aktivan Član
02.01.2013
76
217
0
43
Na zelenom brdu.... ;))
pridruzujem se ekipi koja predlaze hps i 4 biljke max u taj prostor! prije sam se nesto igrao sa štednim i nisam bio nesto posebno zadovoljan plodom na kraju...hps radi puno više,a pošto isto imam slucaj mama + karcinom....primio sam se ozbiljnog posla...
trenutno je Devil fruit u igri isto od Medical seeds,lako je raditi s njim,samo je žedan jako!

samo hrabro!! sretno!! :ridinghorse:
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Ja ti necu puno pametovati oko svjetla, odradit ces i sa stednima to, samo bih ti preporucio da napravis neki reflektor za te zarulje, npr ispilas neku dasku da bude malo uža od dimenzija boxa, ako slucajno imas neke limene posude kao npr od razrjeđivaca onda ih ispilis po duzini i to zasarafis za dasku i eto ti 2 super reflektora od jedne limenke
Sto se tice vode mozes u pet shopu kupiti kapi za mjerenje ph vrijednosti za nekih 40-ak kn i imas za bar 5-6 uzgoja
I kao sto ti je ekipa rekla priblizi svjetlo, bar na 5 cm
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
VenloNL je napisao(la):
Ma sve 5 herb oil,ovo je moja sugestija da za istu watažu dobivaš više lumena upotrebom mh ili hps sijalice,upotrebom provjerenih zemlji u kojima groweri(teramagma,composana,plantella,klasmann) sade biljke izbjegavaš i dobijaš puno više negoli sadnjom u koje kakve neprovjerene,ventilacijom će ti biljke dodatno očvrsnuti a o vodi neću niti riječi,jer voda je izvor života ;)
Da ne duljim dalje,vidio sam maloprije na jednoj slici biljke stare 26 dana,pa ću staviti taj link samo radi usporebe,naravno ne znajući kakve uvjete imaju te biljke https://www.vutra.org/topic/3354-foto-album-galerija-sa-komentarima/?p=233952
No vidjet ćemo kako će se dalje odvijati situacija,samo hrabro i naprijed :thumb:

ove moje dnevno vidno napreduju vjerujem kroz tjedan dana da cu imati konja za utrku ,-)))
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
evo da se javim, mob mi je bija na servisu pa ce i slike....

5tjedana je proslo odkad su izasle, visina najvece je 30cm od zemlje, najmanje 20cm

temperatura
dnevna 32C vlaga 50%
nocna 23C vlaga 80-90%

slike cu staviti cim stignem , vis enije guzva 4 ulicarke su razdjeljenje poznanicima za outdoor
ovih 5 ce biti guva u sesnaestercu

prateci druge dnevnike mogu primjetiti da mi nisu bas extra napredne, ocito stedne zarulje i losa kupovna zemlja odradjuju svoje, gnjojivo cu povecati pomalo jer sad traze vise i vode i paznje.

nabavija sam 2x 250w PHILIPS SON-T pa sam u potrazi za prigusnicom i starterom

plan je drugi box u kojem ce ici dvije najvece pod HPS 12/12, dok cu u ovom boxu ostaviti klonove i ove ne zrelije jos neko vrijeme, tako cu dobiti svjeze ulje staroj u razmaku od mjesec dana nastavak produkcije ;-))

imam samo pitanje ove zarulje jesu li dobre? pravi HPS ili ne? da li da kupim jednu prigusnicu od 500-600 w
dva startera ili svaku posebno?

slike uskoro
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ok su te lampe, naravno da je "pravi" hps, ne znam na kakav drugi si pomislio (ili jeste ili nije hps, ne znam sta bi bio "lazni") svakoj treba balast i starter
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
ma zato sta ima takvu oznaku, blast sta sam dobio pise da je za zivine zarulje pa sam se priboja da nisu i ove zarulje zivine.

evo podatci sa prigusnice

BAG electronics 400HM T AB 230V 50Hz for high pressure mercury lamp
400w 3,25A cos fi 0,56 tw 130 delta t 75
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
danas napravljen drugi box po planu samo za cvjetanje dim su visina 160cm x 60x 70cm
pitanje da li spojiti smao jednu HPS 250w ili to podebljaati sa dvije 250w ;-))

druga dilema oce li se ove krzljavije previse razviti u mjesec ipo - dva dok prve dvije procvjetaju u manjem boxu?
imat ce sve skupa 3 mj vegetacije?