Prvi mi je put, POMOC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.09.2009
49
69
18
34
pozdrav ljudi, samo cu vam predstaviti par slika i zamolio bih vas da mi pomognete sta i kako... oko uzgoja sam sve iscitao sto mi se ucinilo korisnim a sad imam problem jedan pa bih volio da me niko ne hejtuje nego da mi date par savjeta sta da uradim dok je sve u ovom pocetnom stadijumu.
 

Prilozi

  • 13042013056.jpg
    13042013056.jpg
    145,8 KB · Pregleda: 48
  • 13042013058.jpg
    13042013058.jpg
    165 KB · Pregleda: 48

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Evo ja sam laik i pocetnik, al koliko vidim biljke su izduzene i krive se ka prozoru tj fali im svetla :) trebalo bi da ih presadis u posebne saksije i natrpati zemlje do samih listova.E sad ne znam jel planiras in ili out da ih gajis.U svakom slucaju treba im svetla pa vidi nabavi neke lampice ako imas para HPS ako ne sklepaj nekix box pa pod cfl dok malo ne porastu,onda mogu ici i napolje...Srecno!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja bi ti rado pomogao al ne kužim šta pitaš....kažeš iscitao si uzgoj al sad imaš jedan problem....pa koji?

Ako misliš posadit van pa ocito je šta trebaš....iskopati rupe....napunit kvalitetnom zemljom....presadit svaku bilku u svoju rupu....sve do prvih listova....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
kao što reče rakija,rasadi ove koje su u grupi,nadopuni malo zemljom i neka još malo rastu pored prozora...pa bacaj van kad se vrijeme stabilizira malo :) sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
A ja opet ne kužin kako ti koji si valjda 10000000 ti ode po redu koji je pita 3000000000 puta prije postavljeno pitanje. Pa evo dam ti kuću, i svu imovinu koja nije velika, prije mala, al ti je dam ako ne nađeš sve šta ti treba. Ima dnevnika napravljenih krcato, unutarnje uzgajanje sve, vanjsko sve.
Po meni još samo fali jedna tema posebno za automatike i to je to, al to je moje viđenje. I ti dođeš i pitaš isto.

Savjeti za grow. Ako ih misliš držat u posudama bar posuda od 20 litara napunjena kvalitetnom zemljom ( Potgrond H, Composana, Terra Magma... ). Možeš bilo koju kupovnu al ove 3 su best buy.

Tih 20 litara je za jednu, znači JEDNU biljku.

Više svijetla, kad budeš presađivao zakopaj jedno 60-70% ove stabljike što se izdužila. Svijetlo znači život.

ČITAJ FORUM. Ja san početnik pa mi idete na živce svi koji upadate i spammate s temama da neko ko je voljan čitat ne može nać šta triba, zamislite kako je onda moderatorima.

Sretno, pozdrav :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica
17.09.2009
49
69
18
34
ljudi fala vam na pomoci :) fala i ovima sto me hejtuju za pitanje ali nema veze :) u glavnom, pitanje je trebalo da glasi da mi kazete sta da uradim sa njima u ovom periodu rasta, da li da ih sve odvojim ili da ih pustim jos malo, ja planiram od svih ovih da drzim samo 2 biljke a ove sve ostale da ugasim samo ne znam kako bih to da odradim jer ne bih da zajebem i napravim gresku da mi ostanu dvije zenke ili nesto slicno ili dva muzijaka e onda sam se sjebao :) zato pitam da bih postupio ispravno a ne da bih vas spamovao, a kad bih isao tako temu po temu sa raznim pricama i odgovorima ko zna do cega bih dosao :) ovako sam predocio moju situaciju, moje slike :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
dev1ce je napisao(la):
oko uzgoja sam sve iscitao sto mi se ucinilo korisnim
.
.
jer ne bih da zajebem i napravim gresku da mi ostanu dvije zenke ili nesto slicno ili dva muzijaka e onda sam se sjebao :)
nek si ti sve iščitao, mislim da ti se treba učiniti korisnim malo više toga, no pomalo doći će to, važna je volja

nemoguće je u ovoj fazi znati koja je ženska a koja muška biljka, a što se tiče presađivanja svaku u svoju teglu, što prije to bolje. Ja bi koristio kuhinjsku žlicu, jer u ovoj fazi korjen uglavnom ide u dubinu, probaj izvaditi sa žlicom busen oko biljke što pažljivije da korjen ne nastrada i lagano presadiš u drugu teglu, simpli pretpostavljam da to ide vanka pošto su uz prozor a ti ne spominješ nikakvu rasvjetu, sretno u svakom slučaju
 
17.09.2009
49
69
18
34
pa najvjerovatnije ce da idu napolje jer me strah da drzim to u stan zbog mirisa i zbog velicine jet ce posle da bude upadljiva... zivim sam i razmisljao sam da ostavim od svega ovoga 2 biljcice da pokusam da dobijem nesto fino od njih ali ocigledno nemam dovoljno skilla za sve to ali kao sto ti rece vazna je volja :) trenutno sam im napravio zatvorenu kutiju i stoje mi pod lampom koja ih bas dobro obasjava i koliko mi se cini dosta im znaci jer rastu i preko noci :) danas kad zavrsim posao slikacu trenutno stanje da se posavjetujem sa vama da mi predlozite koje bih mozda trebao da prekinem a koje da ostavim jer nemam dovoljno saksijica za sve njih a koliko sam uspio da zapamtim, prvo valjda izlazi muska pa malo kasnije zenka, ako grijesim ispravite me :) znaci ovo mi je prvi put i da me neko ne bi hejtovao sve sto dobijem je iskljucivo za licnu upotrebu pa makar bilo i 100gr ka sam zadovoljan samo da to valja posle :) eto, javljam se opet kasnije sa slikama da vidimo sta da radim dalje. poz
 

deep

Aktivan Član
03.11.2011
74
27
18
32
12. Dimenzija
dev1ce je napisao(la):
pa makar bilo i 100gr
vjerujem da si htio napisat 10.. da bi izvukao 100 grama (suhog) trebas ipak malo vise iskustva.. a i nesto skuplju opremu.. ali sretno u svakom slucaju :D

edit: da bi razaznao musku od zenske biljke moraju pocat sa cvatnjom, nemozes razlikovat musku od zenske biljke samo na temelju toga koja je prva izbila na povrsinu. :)
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
ej moras prije odluciti oce biljkice ici van ili ces ih zadrzati u stanu ili nekoj supi e onda pitaj sto te zanima ja bi dodao jos malo zemlje kao brezuljke oko njih da ti se ne slome, a da bi skuzio dal su muske ili zenke trebas ih staviti u predcvjetanje tada biljke ti pokazu spol ali ti si daleko od toga ako oces bit isiguran onda fino pusti ih sve u vegetaciji sto bi znacilo 18sati svjetla kupi kloneks skloniras im vrh i samo stavis u neku kutiju na rezim 12-12 klon ce ti pokazati spol dali je m ili z tako neces dobiti sjemenjaru preporucam ti 150w hps lampu niej skupa cjeli set 450kuna ili ti 4500 dinara a sama lampa kosta 150 kuna a mnozes proci jeftinije posto si pocetnik trebao bi dobiti 0.5 -0.7g po watu a ako imas srece zaokruzit ce ti se na 1 sa svom potrebnom opremom (klima, kontroler, ventilator popenjes se na 1.2 - 2 grama u indoru ali moja ti je preporuka da te biljice ostavis na prozoru iznes ih van i posadis neki getho grow i pocnes lagano skupljat novce (idealno ti je inace da nabavis frizder koji ne radi i njega pretvoris u grow box) nema toliko buke ko u ormaru a niti sirenja mirisa nadam se da sam pomogao posto kako je rekao sparow bas i nerazumjem tvoje pitanje. sve drugo ti vise manje pise tutreba listati ili mi posalji pvt msg kaj te zanima nadam se uspjesnom growu i javi kako je proslo nemoj slikati bilje sa prozora provjereno je da murija nadgleda ovaj forum pa da nebi prepoznali mozda tvoj kvart zamaskiraj okolinu kad sljedeci put slikas
 
17.09.2009
49
69
18
34
deep, pa mogu valjda od 2 biljke dobit 100gr :) ako ne mogu toliko onda cu posle sezone kad zaradim koju paru da se ubacim u kupovanje equipmenta za indoor :) znam da za to treba dosta skilla i para ali evo vi ste tu pisete stalno pa cu valjda i naucit ponesto :)

jack, hvala ti na linkovima, ako te mrzi bilo sta da pises ne moras jer evo ima par ljudi kojima nije tesko da mi pomgnu... svaki slucaj je za sebe poseban mislim da se zbog toga otvaraju nove teme jer da nije tako par ljudi tako kao ti sto sve znaju bi ispisali 2 teme a mi sto ne znamo nista bi mogli samo dda citamo a nista da pitaamo... zamisli ti sam sebe da radis ciio dan i da ti treba savjet oko ovakvih stvari a znas da nemas vremena da prrovedes 15 sati citajuci druge slucajeve da nadjes slican svom... mene nije sramota da pitam a tebi i takvima kao ti ako je tesko da napisu 2 reda zamolio bih te da me preskocis sa tom pricom ali hvala ti svakako sto si se potrudio da mi odvojis 5 linkova...
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
device sam ti pitaj ima tu ljudi koj ce ti odgovoriti mozes me pitati i na pvt odgovorit cu znam kako ti je ja radim isto po cjele dane pa te razumjem, ma nemas problema stari tome forumi i sluze
 
17.09.2009
49
69
18
34
evo vidis da ima ljudi kojima nije tesko da pomognu :) i posle meni neko kaze da ja spamujem samim tim sto pitam ili trazim pomoc od nekog ko zna vise od mene... strasno, drug fala ti puno kontaktiracu te kasnije kad zavrsim sa poslom i kad stignem da slikam ovo i da vidim sta dalje da radim prije nego mi se naparvi neki problem sa njima a to ne bih volio.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Dev1ce,prvo niko ti nije reko,da spamaš momak..i niko te ne napada cemu taj obranbeni gard?..drugo da mi se neda pisat nebi pisao....trece zašto ti govorim da citaš?....zato momak i nemoj se naljutiti,jer ne razumiješ osnove osnova growanja pa samim tim ti je teško pomoci na adekvatan nacin razumiješ....i nemoj pricati da nemožeš odvojit 30 min da procitaš neke stvari da skontaš bar odprilike kako stvari funkcioniraju pa ti se može bolje pomoci....pa kome je to u interesu meni ili tebi?....neceš frend dobit 100g...neceš dobit ni 50 g...dok ne skontaš kako to radi...ja ti upravo tu pokušvam pomoci OSNOVE moraš shvatiti ti citajuci nemože niko umjesto tebe.....po cemu je svaki slucaj drugaciji?....pa svi uzgajamo više manje na isti nacin....iste biljke....citajuci dnevnike uzgoja najviše ceš shvatiti šta ljudi rade i zašto.....

cj1980 te poslao na kloniranje....a ti neznaš ni razliku između vegetacije i cvijetanja između muških i ženskih biljaka.....između obicne lampe i lampe pod kojim growamo itd.....

Napomena jer vidim potrebno ti je to : Ne napadam te,ne optužujem te za spamm...pokušavam ti pomoći...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
kompa moj..ti si postavio situaciju skoro pa ovako :
ti nemash vremena za chitanje i uchenje..pa neka ti netko drugi odradi kompletan uzgoj..tj. vodi te korak po korak..

nije stvar u tome da su ljudi ovdje lijeni odgovarati na pitanja pochetnika.NE..
stvar je u problemu koji nataje kada se otvara 1001 tema slichnog ili istog sadrzhaja-N E P O T R E B N O ...
i..tada oni koji zhele i imaju vremena chitati u uchiti...imaju veelikih problema sa pronalaskom adekvatne teme tj. teme u kojoj che nachi dovoljno kvalitetne informacije..

nego....u jednom od prijashnjih postova si napisao da si biljke stavio u nekakvu kutiju i pod lampu..
1. o kakvoj lampi je rijech ???
2. gdje mislish uzgajiti te biljke ??
3. imash li shto od opreme ?

to pitam kako bi ti se lakshe , bolje i brzhe pomoglo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gardener and cj1980

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
slazem se za jeckom napisali smo ti vec da u vegetaciji nemozes da odredis spol, da nebacas bezveze biljke rekao sam ti za kloniranje jer tako se zajeb nemoze desiti a prepostavka je majka zajeba. Svi smo mi gerjesili oko growa oko setupa sjeme je vulgaris ako i sto zajebes nije problem jer na greskama se uci. Mada znam da ti se neda citati gro postoava da se nezagubis ali osnove trebas znati prvi dio vege (to suz tvoje biljkice trenutno znaci ajmo reci klice)
drugi dio vege kad se biljka vec formirala, stzo duza vegetacija to veci ured to ti je istina ali samo za vulgaris sjeme kak ja velim automatic je sasvim nesto drugo. znaci osnove đ
1. svaka biljka treba cirkulaciju zraka ulaz izlaz omjer ti je 60izmjena u minuti (profi) barem tako rade u nizozemskoj, mada sa 20 izmjena zraka radi odilicno sto bi znacilo voumen tvoje kutije i trazis vent koji ti pase preporuka (radijalni aksijalni tu nemoj stedit novce ,
2stavka ti je svjetlo 18sati dan 6sati noc vegetacija dok nisi zadovoljan velicinom i cvrstocom tvojih bilkjica
3 stavka na dvije biljke po meni nemoj ni razmisljati da ides nista ispod 150w hps 15k lumena najbolje radi svoj posao
4. zemlja nikako nemoj uzimati humus (spalit ces korjen) 5.5 ph ti je ok mozes ga kupiti cak i na benzinskoj đž
5. sto veca tegla to veci urod
6 stavka najbitnija temperatura ja imam doduse klimu u svom boxu ali moj box ima visinu 3metra vise je dio supe. idealna temp je 24 stuzpnja dan 15 noc sto bi znacilo da mozes dio vegetacije odraditi vani ali znaj da im nesmijes zamjeniti noc i dan ako si krenuo na dbnevno svjetlo onda ti lampe trebaju goriti po danu tu ti je struja veca inace budes dobio transeksualce tj smece (isprika transeksualcima ak ih ovdje ima)
nadam se da sam ti barem malo skratio citanje postova.
Kloniranjem se najbolje odredi spol biljke posto joj u tom slucaju ne prekidas vegetaciju ak je z nastavis sa vegom ak je m hitis sve ali nemoj teglu trebat e ti :)

a sto grama dobiti kao pocetnik od dvije biljke ti treba cudo bozje ucenja ja bi bio sretan da izguram grow do kraja na tvom mjestu nebi oekivao grame pogotove ne sa vulgaris sjemenom. Kako se veli koliko para toliko mutzike moj grow room sad sam zbrajao kostao me 15 tisuca kunica ili tio 2 soma evropskih ali sad dobivam ono sxto sam zelio ne misli te jack i ostatak ekipe obeshrabriti samo ti velimo da ne peces zeca na raznju dok je zeko jos u sumi.
nemoj misliti da te ovdje iko h8a samo nam je malo zbunjujece tvoje pitanje :)
ako sam neku osnovu zaboravio decki ce me nadopuniti na yubitou pogledaj tv video kanal od Jorge Cervantes on sve objasnjava a umjesto serije pogledas taj dokumentarac i sve ce ti biti jasnije a neces trebati surfati po forumu vec izdvojiti samo sat vremena gledanja gdje ti sve tip objasnjava (govorimo o osnovama.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
cj1980 je napisao(la):
Kloniranjem se najbolje odredi spol biljke posto joj u tom slucaju ne prekidas vegetaciju ak je z nastavis sa vegom ak je m hitis sve ali nemoj teglu trebat e ti :)
meni ova tvoja teza nije jasna daj to pojasni malo.... ;)

Edit: pošto je tema lock,napisat ću to ovdje,dakle zašto bi neko od biljke koja je u vegetacij uzimao klon da odredi spol,kakvo je to kompliciranje posla,jer nije jednostavnije opalit biljozu sa 12/12 pa kad pokaže spol natrag u vegetaciju,čemu kompliciranje dva box-a i ostalo,i šta kad zaključiš da je klon žensko šta onda....mislim po meni bezveze.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.