Prvi mi je put, POMOC

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
pa ovako naporavis kutiju netreba biti nis posebno obizna za cipele napravis klon cekas 15 dana da se klon uhvatio preselis mali kloncek u kutiju stavis na 12-12 svjetlo mrak i u roku 15 dana bi ti klon trebao pokazati spol a da nediras glavnu biljku ja bi barem tako radio
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nemojte puno pisati! Čovjek nema vremena čitati toliko! Ukratko mu objasnite!
Evo ovako:
  • uzmeš saksiju
  • uzmeš zemlju
  • uzmeš sjeme
  • staviš zemlju u saksiju
  • staviš sjeme u zemlju
  • zaliješ
  • čekaš da nikne
  • gledaš kako raste
  • zaljevaš povremeno
  • opet gledaš kako raste
  • opet zaliješ tu i tamo
I tako do jeseni... e da, možeš i gnojivo isto ponekad stavit.
Eto, to je ukratko. Nema puno čitanja, jelda? E sad, pošto je ukratko, ništa ne znaš i nećeš dobit ni grama, jer fali pun kufer informacija. Jel ti sad jasno zašto trebaš pročitat ono sa linkova?
I jesi spamer, jer piskaraš nepotrebno i praviš mi posla nepotrebno, jer sva gofna koja vi nadobudni prezaposleni balavci iskenjate, ja i ostali modovi moramo brisati, kako oni koji nisu toliko pre zaposleni nebi morali u moru vaših gluposti tražiti korisne info. Jasno!? E tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trevor and cj1980

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@ cj1980 . fino da si mu i ti napisao i pojasnio neke stvari..
nego..koliki box ti imash i sa kojom opremom(balast,sijalice,reflektori,ventilacija...hidro ili..) za 2 000 € ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cj1980
17.09.2009
49
69
18
34
evo me sad opet, zavrsio s poslom.

jack, oprosti pogresno sam svatio :) ja sam crnogorac pa mi ovakav razgovor izgleda totalno drugacije nego tebi :) a inace oko growa me je iscimao moj drug iz hr sa kojim sam prvi put sadio i dobili smo jednu biljku na nju je bilo mozda 10 15 grama, opet hvala ti na pomoci, evo sad idem i citam redom sta mi svi pisete ali jednostavno ne mogu na sve da odgovorim kad se ne razumijem u te osnovne stvari sto i jeste u pravu da treba oko toga da se obucim ali ne znam kako jer bas o tome pojma nemam, kupio sam humus 5.5 kako mi je napisao cj i uzeo sam mozda oko 5 kg zemlje nesto tako dzak jedan mali, ubacio sam to u casice od pudinga, koje su po 300gr probusio na dno dolje i stavio posudu jos jednu preko da mi voda ne izlazi po stanu, prije nego sam sve to odradio drzao sam 1 noc sjeme u destilovanu vodu, kad sam vidio koje je sjeme pustilo klice ubacio sam u zemlju, tacnije ubacio sam u 2 casice po 4 sjemenke misleci da ce da mi uspiju mozda 1 2, jer to sve sad radim ne da bih bio profi i zaradjivao od toga nego eto merak mi je da to probam da uradim sam i da vidim kako to ide... medjutim, posle 2 dana zalivanja i drzanja na suncu pored prozora izasla je 1 pa 2 .... pa 7 komada sad izaslo od 8, i zato sam ja sad zbunjen ne znam sta ni kako da radim, kad da presadim, u kolike posude da presadjujem to, koliko zemlje, sta da im radim :S totalno sam sjeban jer, prvo ,zivim u malom mjestu, na moru, ne smijem da se igram sa iznosenjem toga napolju da mi to neko ne snimi jer nece niko pomisliti da ja sadim ruze u saksije sigurno, drugo, ne znam nista oko ovoga osim da pripremim da klija i jednostavno sam mislio da je to to, kad pusti klicu i kasnije korijen i izadje iz zemlje mislio sam da treba samo da zalivam vodom da joj dajem dovoljno svjetlosti i to je to... eto ja sam to tako svatio i to sam krenuo da radim ali posle sam skontao da sam nub i da to ne ide tako i da vidim po dnevnicima da ljudi koriste milijardu nekakvih dodataka, daju puno para na neke saksije, boxove, lampe i cuda razna a ja trenutno nisam pri parama pa sam mislio da se ovako malo zabavljam samo sa vodom i suncevim svijetlom ali izgleda da sam se zajebo :) nadam se da me sad svatate svi koji pokusavaju da mi pomognu, i jos sto je najgore danas je nedelja a inace drugim danima radim do 6 popodne jako sam umoran posle moram da se odmorim i sve to pa ne stignem da sjedem da citam nista niti da tragam za nekim odgovorima i zato sam jednostavno pitao pa ko pomogne pomogne ako niko ne bi pomogao bacio bih ovo u smece i nastavio zivot dalje :) nego eto potrudicu se da sad malo vremena posvetim ovome ako to bude u mojoj mogucnosti i da napravim makar nesto od ovoga, pa makar i tih 10 grama bicu srecan jer cu znati da sam ih ja dobio mojom mukom :)

e sad, zla vjestice :) da ti odgovorim na 3 pitanja da vidim mozemo li dalje da idemo sa pomaganjem
radi se o obicnoj lampi kucnoj na kojoj imam stedljivu sijalicu od nekih 15 ili 20w ona kao neonka uvijena neka nemam pojma koja je tacno jer je nisam skidao da gledam sta pise na njoj, ako je bitno cu da skinem i da ti kazem.
2. ja bih njih da gajim u stanu ali nemam pojma kako ni sta jer to ce da pocne kao drvo da raste onda cu biti primoran da nadjem neko mjesto da snimim nesto dje mogu to napolju da prenesem da mogu da ih obilazim, na tome cu da poradim u narednih nedelju dana samo da dobijem slobodan dan da mogu malo da proskitam tuda da snimim situaciju jer sam nov u ovom gradu :)
3. od opreme imam nista :) imam saksijice male, imam vodu, sijalicu i to je to, a o boxu(navodno boxu) to sam sastavio kao 2 police oko njih i prekrio sam to sa peskirom i ostavio dolje pri dnu malo prostora sa obije strane da im ulazi vazduh i stoje mi stalno ispod otvorenog prozora nadam se da je to ok...

evo ispisah ovoga ko da cu biznis da pravim a ne bavim se ovim kao nub pravi a nista ne znam, sad me realno sramota sto vas gnjavim kad bas nista ne znam :S nego ono, izvinite, meni je super i drago sto pokusavate da mi pomognete a ja se trudim da svatim to sve kako treba da bih makar nesto naucio, pa ako sad sjebem grow drugi put mozda necu i eto. inace stavio sam milijardu smajlija sto mi ne dozvoljava sad da vam posaljem poruku pa evo brisem sad ko klen pravi.
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
HAHHAHAhah urnebes zaboravi si napisati i molis boga da te murija ne klepi dok gledas :/ zlo znam da te jebe spam ali covjek je ljepo napisao a nisi moderator bezveze tome mderatori sluzi.

moj grow box je 3*2*3.15m
setup 600w hps balat 2x90ufo
controler
jasno cold tube ventilacija
Winflex VK 150/160
za raspuhivanje imama 4 kuicna ventilatora jasno soil nevolim hidro vise zajebancije, navodnjavanje kap po kap

i vega mi je na na MH 600w klijaliste

vegetacija mi je 2x2 a cvjetanje 1x2m
da jos zaboravih dijamantna folija oko svega toga + prigusivaci zvuka najskuplja stvar kontroler soma evrica inace kontroler se koristi kod staklenika kupljen u nizozemskoj :)

Sid je u pravu vani dobiti sto grama nije problem znam par groowera koji dobivaju kilu po biljci vani (white widow )
ipak morate shvatiti da za razliku od rooma vani je biljka 6 mjeseci pod svjetlom

i mislim da ova temu nije bilo u redu da ja zatvorite jer svi smo mi bili noobovi ovaj forum ocito ima moderaore koji bas nemaju razumjevanja da bih ukazao na to malo odite na rolltip mag420 i niko ne baca postove novih ljudi u smece
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
deep je napisao(la):
vjerujem da si htio napisat 10.. da bi izvukao 100 grama (suhog) trebas ipak malo vise iskustva..
nije istina, ne lupetaj,... u outu se lako vuče 100gr bez ikakvog znanja, čak i sa jedne biljke... pssst
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
cj1980 je napisao(la):
i mislim da ova temu nije bilo u redu da ja zatvorite jer svi smo mi bili noobovi ovaj forum ocito ima moderaore koji bas nemaju razumjevanja da bih ukazao na to malo odite na rolltip mag420 i niko ne baca postove novih ljudi u smece

Tako je! Nemam razumjevanja. Ako ti smeta, idi tamo.

https://www.vutra.org/topic/10131-pravilnik/
2. Ne ponavljajte teme
Pre nego što postavite pitanje, proverite da li je o tome već bilo reči na forumu! Čest je slučaj da novi korisnici, odmah nakon registracije, postave pitanje koje je ranije često postavljano. Zbog toga im poruka biva obrisana, ili budu izloženi gnevu korisnika koji ne vole takvu vrstu poruka. Upotrebite sistem pretrage po ključnim terminima da biste proverili da li je neka tema već obrađena na Vutra.Org forumima. Proverite da li pretražujete ispravan forum, ili pretražite sve forume odjedanput. Sistem za pretraživanje je brz i lak za korišćenje!
Točke 4, 8, i 9 neću citirati, a odnose se na tvoje ponašanje cj1980

Ne seruckaj po tuđem dvorištu, moja topla preporuka. Nekoć bi za ovake primjedbe odma bananu popio, tako da... dalo bi se diskutirati o tome ko nema razumjevanja.

I da se razumijemo, ne potenciram svađu niti sam nervozan. Ovo je već rutina za mene. Danas samo imam volje tipkati. Obićno podelim opomene, a oni kojima nije dosta pa na privatne poruke još kenjaju, dam i bananicu za sretan put :icon_lol:
Kad se kolegama moderatorima i uvaženim administratorima ovog foruma ne bude sviđalo moje moderiranje, vrlo rado ću prepustiti tu obavezu nekome drugome, a do tada ste zapeli samnom ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.