prvi outdoor-savjeti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Tamo.gdje raste kopriva, to.je mjesto vise nego idealno za sadnju konoplje, jer da skratim, slicne su biljke u nekoliko.segemnata. tako da slobodno mozes ocistiti "parcele" medju koprivama gdje mislis saditi. Koprive ce cuvati tvoje biljcice od nametnika, jer kukci I ostale stetocine ne idu u koprive, zbog istoga razloga kao ni ljudi.

Jedino se.pazi da sajt ne bude atraktivan za lovce na koprive, I da bude diskretan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade and maverick
01.02.2013
17
1
0
30
našao sam odličan sajt to je mijesto nekad bilo mala njiva 10x5 a sada je sve to zaraslo zemlja je ful mekana i laka za kopanje ali okolo ima dosta trstike na pojedinim mijestima a uz rub te njive se vidi da kad pada malo jača kiša da nastane kao neki maleni potočić koji je sav crn i pun nekog mulja ili pitaj čega već, dali je to prikladno mijesto za sajt i još mi je samo nekih 500m od doma
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
sve zavisi od toga koliko je "prometno" mesto + ako je nekad bila njiva, vlasnik uvek moze da ponovo pozeli zasaditi nesto na svoju njivu...
 
01.02.2013
17
1
0
30
ma neče niko tamo ne dolaziti to je napušteno to je bilo nečije vlasništvo prije masu godina, ali me zanima taj mali "potočić" koji je natrpan muljom dali bi mi on trebao predstaviti neku opasnost možda
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
zasto bi potok predstavljao opasnost... jedino ako se ne izliva kad bude velikih kisa, ali sumnjam da bi bila njiva pored takvog potoka, moze ti samo dobro doci kada upece zvezda preko leta ;)
 
01.02.2013
17
1
0
30
ma mislio sam zato što je pun nekog mulja pa radi toga, i taj potočić nastane samo kad je kiša i onda bude takav par dana pa opet presuši kad ne pada
 
14.03.2013
7
1
0
da ne započinjem novu temu, ovdje cu postaviti par pitanja. Prije 5 dana sam stavio 5 proklijalih sjemenka u male vaze od 1 litre. Dosada su izrasle 3-4 cm i oni listovi u sredini su vec veci od onih 2 pocetna. Sunca imaju preko 9 sati na dan.
1. Koliko su šanse da ih pojedu puževi, kojekakve bube i životinje?
2. Kad kopam rupe za presađivanje, koliko velike da iskopam? (0,5x0,5x0,5m ?)
3. Za koliko vremena otprilike idu u flowering (da mogu razlikovat jajana i zenku)
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
1. Velike
2. Što veće rupe, to bolje, naravno ako rupe napunis kvalitetnom zemljom, neces iskopat rupu zapremnine 100 litara pa stavit u nju biljku i natrpat opet istom zemljom.
3. Ako nisu autoflower, a posto ocigledno nemas pojma, siguran sam da nisu, trebale bi pocet cvjetaj pocetak/sredina 8. mjeseca kad dan skrati
4. Ne budi lijen, gotovan i da ne pridodajem još kakve epitete, ČITAJ FORUM!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Razzy
24.04.2013
10
1
0
Postovanje ekipa!

Napisat cu ovo ovdje da ne otvaram novu temu nepotrebno. Neznam jeli ovo odgovoreno vec negdje na forumu ali ja nisam naletio na to do sad a sutra presadujem pa me zanima jeli dobro mjesto za sajt na padini. Padina gleda na jug tako da sunce ju pokriva skoro cijeli dan. Moze li biti kakvih problema sto se padine tice?
 
05.07.2012
7
0
0
33
pozdrav!
Ovako zanima me samo imam jedan sajt onako u šumarku, nije šuma stabla su onak vise rijetka stara mozda 7-8 god. ..sunce se probija kroz krošnje onak na nekim mjestima ima po par sati sunca (2X2 m) i tamo su sad vec dost velke koprive, a na mjestima di nema sunca tolko tamo je neko nisko raslinje samo, sad bi ja ubacio na ta mjesta gdje su koprive, zemlja je full dobra prvih 10-ak cm crna ispod normalna smeđe žuta, al rahlo fino, uvijek vlažno...samo me muči to sunce dal ce bit dovoljno tih par sati na dan (cca 3h) .. tnx unaprijed
 
05.07.2012
7
0
0
33
m a n d o r je napisao(la):
gledaj bar cca 5-6 sati al računaj da pred kraj ljeta sigurno neće dobivat istu količinu svijetla :)
evo i to smo riješili, motorka i 3 stabla manje...problem riješen sad ce biti bar 5-6 h direktnog sunca, :notnice:
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
imam neke nedoumice u vezi prvog out-a...

sajt je u žbunju pored rijeke - izabran da uvijek ima vlage, odnosno vode, odnosno da ga nemoram često zaljevat, neka priroda radi svoje...okolo sve buja od bilja tako da mislim da je dobra lokacija

mene zanima: da li da samo prekopam i usitnim zemlju di mislim sadit ili da iskopam rupu i napunim kupovnom zemljom (npr komposana) ili da pomješam kupovnu i zemlju sa lokacije?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ovisi kakva ti je kvaliteta zemlje na tom sajtu. Ako je riječ o slavonskoj crnici onda i nemoraš. Ako misliš u njoj saditi obavezno je usitni do dubine 30 cm i izmješaj sa stiroporom ili perlitom da ne stiska korijen biljoze. Ako je riječ o slabije kvalitetnoj zemlji na sajtu onda ti je moja preporuka da iskopaš rupe i napuniš kupovnom zemljom također miješanom sa perlitom ili stiroporom.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
mene brine pitanje: uzmimo u obzir da je zemlja kvalitetna i da ne stavljam kupovnu zemlju - pošto je blizu rijeka - neću trebat zaljevat često i suše nebudu bile veliki problem, a i život u zemlji je dobar pa netreba ni često gnojit;
ali - ako iskopam rupu i napunim kupovniom zemljom, prvih mjesec dana će bit ok, al da li će kasnije trebat više zaljevat, odnosno da li će mikro život u zemlji biti siromašniji?
zato mi se čini prednost u zemlji sa sajta, pa bi samo malo dodao kupljene zemlje za početak, a ispod bi bila prekopana zemlja sa sajta... da li je to ok riješenje?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Možeš i mješati. Normalno je da će s vremenom biljoza iscrpiti mikroelemente iz kupovne zemlje, zato se i prihranjuje (gnoji) nakon nekog vremena. Ja svoje biljke vani uvjek sadim u kupovnu zemlju, ponekad i miksam kupovnu sa ovom sa sajta i sa gnojenjem uvjek počnem tek u cvatu. Sa više zaljevanja nećeš obogatiti zemlju sa mikroelementima, sa gnojenjem je obogaćuješ.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: boli me ufo
07.05.2013
32
5
0
E imam jedno pitanje, nemam mjesta za indoor pa sam odlucio odabrati outdoor... Ovako, stavio sam jednu sjemenku da proklija i proklijala je, sada jesam li ja na "kocki" hoce li ona izrasti u musko ili zensko... Mozete mi malo pojasniti oko tih šema sađenja tj. da li sam trebao malo više sjemenki posaditi ili sta.???
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ako je sjeme iz paketa, odnosno regular sjeme (ne feminizirano) normalno da si na kocki i neznaš šta će biti dok ne procvjeta. U svakom slučaju ako želiš brati nešta od regular sjemena onda pikni bar 3-4 za svaki slučaj pa jedna mora biti cura da ga hebeš.
 
07.05.2013
32
5
0
A sad cu evo stavit na klijanje, imam jos 5 sjemenki :))... Nego moze neki savjet sta da radim dok sam na putu, bit cu na putu 2-3 sedmice, al tek za 2 sedmice idem na put, sta da radim sa biljkom :S ???