Prvi put (seme sa ulice)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
Evo napravio i ja prvi box . :) Od kartonske kutije , unutra uradio foliju za auta , i stavio 3x 26w 1430L 6400K . :) Kupio plantelu i zemlju obogacenu humusom , na ove dve moje ulicarke dodao sam jos 2 ulicarke . hehe :)
Box me je izasao negde oko 15e ako nekoga zanima a to izgleda ovako . :)
Pogledajte prilog 2427
Pogledajte prilog 2428
Slobodno ostavite neki komentar , ako imate predlog sta da dodam , uradim . :) Hvala . ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Žarulje probaj montirati vodoravno jer kad su tak okomite gubiš malo na lumenima, dok će ti onak biti veća iskoristivost svjetlosti. Bilo bi dobro da je još jedna žarulja uz te tri jer mi se ovo čini premalo za taj prostor. I de reci koje su ti dimenzije boksa i kako si si riješio ventilaciju, nadam se da imaš neke ventove, nije se za zezati s tim kad je riječ o kartonskoj kutiji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye and usrname

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
No Joke je napisao(la):
Žarulje probaj montirati vodoravno jer kad su tak okomite gubiš malo na lumenima, dok će ti onak biti veća iskoristivost svjetlosti. Bilo bi dobro da je još jedna žarulja uz te tri jer mi se ovo čini premalo za taj prostor. I de reci koje su ti dimenzije boksa i kako si si riješio ventilaciju, nadam se da imaš neke ventove, nije se za zezati s tim kad je riječ o kartonskoj kutiji.
Pokusacu , ali ne verujem da ima mesta za vodoravno.. Dodacu jos jednu zarulju , dimenzije su 40x40x60 cm .. A sto se tice ventilacije nisam nista , otvoricu gornji deo .. sad cu se baciti na pravljenje drvenog boxa pa cu uraditi ventove i mislim da bi to bilo sasvim okej za pocetak.. :) hehe Imam pitanje , koji rezim svetla pri ovakvim uslovima? 12/12 ili 18/6 ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
deri na 18/6, najbolje. I probaj neki termometar nabaviti, baš me zanima kako će se kretati temperatura u boksu od kartona bez ventilacije. I obavezno u boks stavi u jedan ćošak neku kantu ili posudu punu vode da ima vlage u zraku jer im to treba pogotovo kad su tak male, ili neki ručnik natopi vodom pa u ćošu, svejedno.
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
No Joke je napisao(la):
deri na 18/6, najbolje. I probaj neki termometar nabaviti, baš me zanima kako će se kretati temperatura u boksu od kartona bez ventilacije. I obavezno u boks stavi u jedan ćošak neku kantu ili posudu punu vode da ima vlage u zraku jer im to treba pogotovo kad su tak male, ili neki ručnik natopi vodom pa u ćošu, svejedno.
Uradjeno. :) Hvala ti . :) Videcu sutra da nadjem negde , pa cu videti , temperatura treba da bude 26do 30 ako se ne varam? :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Milos89 je napisao(la):
, dimenzije su 40x40x60 cm .. , koji rezim svetla pri ovakvim uslovima? 12/12 ili 18/6 ?
uf,uf...ako oduzmemo veličinu posude i lampe,ne ostaje ti baš puno prostora za razvoj biljke-a nemaš automatike....
par dana na 18/6 sa naglaskom na PAR DANA,i odma prebacuj na 12/12 jer teško da će imati mesta,,,nisko je to dosta,pogotovu za "uličarku"...

sretno
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
loop je napisao(la):
uf,uf...ako oduzmemo veličinu posude i lampe,ne ostaje ti baš puno prostora za razvoj biljke-a nemaš automatike....
par dana na 18/6 sa naglaskom na PAR DANA,i odma prebacuj na 12/12 jer teško da će imati mesta,,,nisko je to dosta,pogotovu za "uličarku"...

sretno
Ako sam razumeo PAR dana ( 5 do 7 ) ako nastavim ovako , ali ako podignem svetla sa rastom biljke tj povecam visinu boxa , onda moze da se nastavi za 18/6 ? Mozes li mi reci sta je automatik ? hehe :) I moze li savet , koju vrstu pravog semena naruciti za uslove koje imam? ( cfl lampe , iole okej zemlja , box tipa ovog , mozda malo veci ) . Hvala . :) i da , sto se tice posude , presadicu ako bude potrebno , tj ako nikne nesto iole okej . hehe :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
pa gle,imaj u vidu da će "rastegnuti" u cvetanju podosta-iako zavisi od straina.ali uličarke su obično indika dominant,koje su rasle po poljima,dakle u genima im je da se rastežu podosta (metar-metar i po,i to min...)...tvoja najbolja opcija je da vezuješ kučku (LST trening) što više i držiš je nisko,što kraću vegetaciju (tako negde,5-7 dana,iako ni to nije baš "naj" za unknown seme,ali šta ćeš..),i da se pomoliš da ti neće udarati u plafon boxa kad prodžiklja u cvetanju...

sa kratkom vegetacijom,možeš malo i "škrtariti" na litraži posude (kontam da ti je 7-10 litara apsolutno dovoljno,možeš čak i sa 5 probati,al' to je već rizik) kako bi dobio na prostoru

Sam ti je stavio link,pa čitaj šta su auto sorte,što su za tvoje trenutne uslove najbolje rešenje
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
loop je napisao(la):
pa gle,imaj u vidu da će "rastegnuti" u cvetanju podosta-iako zavisi od straina.ali uličarke su obično indika dominant,koje su rasle po poljima,dakle u genima im je da se rastežu podosta (metar-metar i po,i to min...)...tvoja najbolja opcija je da vezuješ kučku (LST trening) što više i držiš je nisko,što kraću vegetaciju (tako negde,5-7 dana,iako ni to nije baš "naj" za unknown seme,ali šta ćeš..),i da se pomoliš da ti neće udarati u plafon boxa kad prodžiklja u cvetanju...

sa kratkom vegetacijom,možeš malo i "škrtariti" na litraži posude (kontam da ti je 7-10 litara apsolutno dovoljno,možeš čak i sa 5 probati,al' to je već rizik) kako bi dobio na prostoru

Sam ti je stavio link,pa čitaj šta su auto sorte,što su za tvoje trenutne uslove najbolje rešenje
Okej , hvala ti , videcemo za par dana sta ce i kako ce biti , pa upadete situaciju , pa cemo videti ( tacnije videcete ) sta i kako dalje . :)) A box cu definitivno napraviti veci . :) I moram da te ispravim , nisi mi odg na pitanje , koju vrstu bi bilo najbolje posaditi u uslovima kao sto su moji ? :)
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
My name is... Sem je napisao(la):
a koji su to uslovi posto spominjes definitivno veci box... koliki konkretno planiras, jer kontam da kartonka leti onda...
leti.. 1x1x2 ( drvena kutija )? 4 x cfl , i 2 venta od 12v od kompa .. to je nesto sto trenutno mogu da priustim , dok malo ne udjem u stos oko svega toga , da ne bacam pare . :)
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
My name is... Sem je napisao(la):
di ces sa 4 cfl-a u metar kvadratni, za to ti treba hps 400, 4 cfl-a ja drzim u pc-box-u
Sad si me potopio .. Ne mogu sada da priustim to zadovoljstvo hehe :) Sta da radim onda , smanjim box ? I mozda dodam jos koji cfl ?