prvo uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
ove mi deluju kao prezalivene...mozda gresim...kakogod zalivaj ih dok su male fajtalicom...
jel si mesao zemlju sa perlitom?
 
10.03.2011
13
0
1
44
NA JEDNOJ SLICI IZGLEDA KAO MAHOVINA,MOZDA TI JE VLAGA I PREVISOKA!!! A TA MAHOVINA JE DOSLA SA ZEMLJOM KOJU SI KORISTIO,PROBAJ DA JE SKINES(pokupi ako ima vecih kom,a ostalo malo cesce izriljaj ),NEKA HEMIJA MISLIM DA NEBI BILA DOBRA ...I VIDI DALI TI DOBRO RADI HIDROMETAR!!! reci mi koje je to seme domaja ili?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Obavezno provjeri vlagu!! Od velike vlage se stvaraju te naslage na zemlji... Mislim da ti je ventilacija preslaba!!! I pokupi tu zelenjavu dolje jer ti gusi zemlju, po mojem.... A posto je vec tako kako je, preporucam i da ih presadis u frisku zemlju i pomjesaj ju sa stiroporom...Mislim da ce onda biti u redu. Sretno!
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Na prvi pogled činilo se sve ok al sad već imaš razloga za razumnu dozu zabrinutosti za biljoze.Napisao si dimenzije boxa samo neznamo dali ti je box vani,unutra,u grijanom prostoru ili ne?Za zemlju kažeš da je 100% humus al to baš i puno neznači jer bitan je i proizvođač iste.Osobno sam imao priliku saditi u lošiju zemlju(čitaj jeftiniju i dostupniju) ali to se ne isplati.
Koliko biljaka imaš?
Malo mi je nejasno kako si riješio problem preniske vlage samo ventilacijom( jer imam slične uvjete tvojima stim da moja sijalica ima zasebnu ventilaciju neovisnu o boxu i opet mi se vlaga ne penje ) pa mi se čini da si pribjegao pojačanom zaljevanju koje je rezultiralo pojavom one ŽABOkrečine na površini zemlje koju je zatim hps fino zapekao.Dakle moj savjet presađuj ih u novu zemlju bez obzira što si ih nedavno presadio i to u neku koju se preporučuje ovdje na forumu ,da bit će to još jedan stres za njih al bolje i to nego da se pate u žabokrečini,posveti pažnju da zemlja ima dobru drenažu(bilo sama po sebi ili dodavanjem perlita ili stiropora)kao što ti je i born to be green savjetovao i da posude napuniš do vrha zemljom.
Na kojoj udaljenosti ti je hps od biljaka?Ne bi bilo loše stavit i koju sliku samog boxa,naravno da nas i to zanima:icon_lol:
Samo polako i sigurno do kraja:sun2:
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
to zeleno na površini zemlje su ti alge, koje si dobio sa zemljom. kak je kolega data rekao, kupi provjerenu zemlju, presadi i sve 5. alge ti ne bi trebale stvarati probeme, ako ovako nastaviš, ali ti biljci troše jaaako puno CO2, koji je biljci potreban po danu, a u mraku joj kisik troše...
 
16.02.2011
48
0
6
42
16.02.2011
48
0
6
42
tu mahovinu sam sklonio i jeste bilo prezalivanje, sad je mnogo bolje!! :))) sad imam samo taj problem sa ovim listovima...hps mi je udaljena od biljke 45 cm....vlaznost je 40%.....kad ih zalijem bude i do 70, ali se brzo vraca na 40...box mi je kuci u toplom.....slikacu sve sutra, prekosutra, pa ce te sve da vidite...ali kazem...mislim da osim ovih fleka problema vise nema za sada...uglavnom hvala
 
16.02.2011
48
0
6
42
ovo sa algama (mahovina) sta god resio sam tako sto sam izorao zemlju, i dodao novu po povrsini, ako krene opet da raste moracu da presadim! ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bilo bi cool da koristis EDIT(Ispravi post, desno dole kod posta)opciju! ubuduce, previse postova bezveze... Hmmmm, ja sam imao smedje fleke po LISTU, ne listovima i tak je stalo... na ostalima mi se nista nije pojavilo tak da nisam siguran kaj bi to bilo! gnojis ih vec? Jesi pogledal ako slucajno nema neke zivine u boxu?
 
16.02.2011
48
0
6
42
nisam jos ni jednom naiso na neku bubu ili slicno ako na to mislis... a zalivam ih jednom nedeljno ovim http://www.***********.com/?id=79ada...fab2b855e44bbc
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne gnoji biljke prvih 3-4-5 tjedana po ostamstotisućiti put!
I ne piši post za postom.
I ne tripuj.
I ne poželi tuđeg ženidbenog druga!
 
16.02.2011
48
0
6
42
Ako ja tripujem ja ne znam sta znaci onda tvoja poruka...tako da nemojte da mi se kurcite ovde...lepo sam pitao...i ok necu da pisem post za postom ako vam to smeta
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
citati i samo citati ... niko se ne kurci al ljudima na forumu je jako neprijatno kad ljudi stalno prave iste greske, videces kasnije da ce i tebe svasta nervirati kada budes znao mnogo vise...

ovako sve na forumu ima i treba samo procitati nije da nam smeta nego kad se registrujes pise procitati pravila foruma a tamo imas da nebi trebao spamati forum tj dnevnik a vidis nisi ga procitao pa kako onda ocekujes da se neko ne nervira razumes niko ovde nece da se kurci iliti pravi pametan sve je u postenju i razumevanju..

guraj samo i pozdrav nadam se da me razumes... spuusti malo loptu...
 
16.02.2011
48
0
6
42
eto vidis kako moze lepo da se kaze! ;) ok...stvarno me je mrzelo da citam...izvinite ako sam nekog necim uvredio..ali sam ovde samo da bi naucio o uzgajanju, i slobodno mozemo da nastavimo da pricamo o starim temama.. ;)
 
16.02.2011
48
0
6
42
nisam, za sada mi se nista ne stvara po povrsini...a koju i kakvu zemlju da trazim? jel zavisi od proizvodjaca, ili nekih hranljivih supstanci?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Gledaj, ja uzgajam u zemlji koja kosta 6kn (10 litara) i nemam nikakve probleme... Posto nemam para za neku koja kosta 10x vise, ova mi je i vise nego dobra. Neznam cak niti usporediti kako bi izraslo u skupljoj (moram probati). na forumu se spominje COMPOSANA, TERRA MAGMA koliko sam ja vidio i prica se da su dobre. Sad, sumnjam da bilo gdje mozes Terra Magmu kupiti, a composanu sam vidio u OBI trgovini na vrtnom dijelu! Pozz!