Psi i mačke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Gledao sam neki dan na jednom salašu u blizini,i nisam mogao očima da verujem...Čovek drzi ovce i ima pulina,neverovatno pametan pas,imam osećaj da mi čita misli kad me gleda.E,taj isti ima i zenku Šarplaninca ili Šarplaninku.Veća dosta od pulina.Šta je bilo?Pulinu došlo da naskoči na nešto,mota se oko šarplaninke,pokušava jadan,ništa,ćorak za ćorkom,mali je,ne moze da dohvati.

Seo on podalje od zenke,gleda,gleda,tačno razmišlja i u jednom momentu trk,ko oparen,stade iza šarplaninke i poče da kopa.Iskopao priličnu rupu,ode ispred nje,gura je njuškom,ona polako unazad,zadnjim nogama upade u rupu,pulin trk iza nje i trasss,uvali ga majke mi...Ja gledam,ne verujem...Obavi posao i ode sretan,da pripazi na ovce.

Evo slika pulina,našao sam na net-u,nije slika švalera ali takav je....

Nabaviću jednog definitivno....
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ovo je Hrvatski ovcar:

hr_ovcar.jpg


sad gledam tog pulina za kojeg prvi put cujem...izgledaju isto....


edit: evo sad našao na kod prijatelja googla o cemu se radi-U Vojvodini se krenulo sa stvaranjem nove pasmine na temelju ostataka hrvatskih ovčara - pulina.

http://croatian-sheepdog.blogspot.com/2010/01/hrvatski-ovcar-postao-pulin.html

[h=2]Povijest pasmine[/h] Sudeći prema pisanim dokumentima, izgled ovog psa nije se bitno promijenio od 14. stoljeća do danas. Vjerojatno zato što posjeduje odličan nasljedni instinkt za rad s ovcama i govedima, selekcija na račun upotrebljivosti (radnih sposobnosti) spontano se provodila, što je dodatno rezultiralo i s njegovim skladnim izgledom.Najstariji zapis o hrvatskom ovčaru - “Canis pastoralis croaticus" iz 1374. godine - pronašao je, u arhivama đakovačke biskupije "otac pasmine" - veterinar prof dr Stjepan Romić . U tom dokumentu đakovački biskup Petar navodi da je pas visok oko 3 pedlja (oko 45 cm), da je obrastao srednje dugom kovrčavom dlakom crne boje, da mu je glava obrasla kratkom dlakom, da je polustršećih i stršećih ušiju te da je vrlo dobar za čuvanje stada svih domaćih životinja. On također navodi da su ga hrvati doveli sa sobom u 7. stoljeću prilikom seobe u Hrvatsku iz prvobitne domovine. Sa sistematskim uzgojnim programom već spomenuti prof Romić započeo je 1935. godine sa psima s đakovačkog područja. Poslije 34 godine rada, pasmina je napokon priznata od strane FCI-a 1969. godine.

 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ma sve 5 Hooker nije mene briga za porijeklo nego me zanimalo pošto mislim da ponešto znam o psima....inace ako ceš uzeti pulina ili hr ovcara svejedno a imaš "komad livade" neceš falit ti psi su jako zahvalni
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
hhehee..ma macak je kriminalan. Vecito maltretira stence;) ..a prethodno su se cimali,nego devojka odvukla kericu paznju...(nije nece,nego ne zna!).. i objektiv je propustio glavnu akciju.
Steta..
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Nedac je napisao(la):
Volim pse i imao sam ih dosta do sada.

Trenutno imam Sibirskog Samojeda , vama vjerovatno poznata vrsta lijepih pasa.

Pogledajte prilog 2123

jebena pasmina...14 godina poživio a mogo je i dalje da nisu noge otkazale.....samo jako jako tvrdoglavi,za ljude koji nisu na TI sa psima ne preporucam,svojeglavi,zajebani....zov prirode u genima i moš ga *****.....inace sve 5
 
15.07.2011
14
0
0
31
makisplit je napisao(la):
jebena pasmina...14 godina poživio a mogo je i dalje da nisu noge otkazale.....samo jako jako tvrdoglavi,za ljude koji nisu na TI sa psima ne preporucam,svojeglavi,zajebani....zov prirode u genima i moš ga *****.....inace sve 5

Lijep je pas bas, al tako i tvrdoglav. Ispocetka se bojao moje sestre koja ga je redovno tukla novinom, i nje se jedino bojao i onda ona otputova , a on se osilio i tesko da mu sad mozes sta naredit'.