Recesija uzgoj u recesija boxu - first grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Prvo ide zahvala za kompletnu ekipu za ovog foruma, bez čijeg znanja i detaljnih objašnjenja se nikada ne bih usudio uopće i pomisliti za home grow.
I želim reći da se zalažem za slobodu dupina, te za mir u svijetu također :)

Od opreme imam recesija box, sjemenke koje imam su no name, ali je roba sasvim ok.

Zabio je u neki tariguz, pa onda u čašicu vrhnja. Nakon par dana izišao mali zeleni. Datum je bio 30.05.


Na fotki možete vidjeti da sam prekršio sva pravila koja ste zadali, ali jbga, prvi put mi je, može se i oprostiti. Nisam stavio zemlju do vrha, presađivao sam 2 puta, 04.06.

Sve vrijeme je bila danju na prozoru, po noći pod kuhinjskom malom nekonkom :) 08.06.

S obzirom na (ne)uvjete, rasla je koliko-toliko. 12.06.

Kada sam napokon sklepao boxić, presadio sam je u saksiju, i prestao joj je izbjeglički status. 18.06.

Današnje slikice. Pogledajte, pa ću imati par pitanja, ako smijem. Jedna iz muha perspektive.

Čisto da usporedimo visinu, patike od djeteta :)

Znam da je zakržljala za svoju starost, ali tek je 3 dana u kakvom-takvom boxu, bez seljenja na prozor, balkon i ostalo.

Eto, tako je počeo moj prvi dnevnik, nadam se ne i zadnji :smoke18:

Ujutro ću vas pitati nešto, ne da mi se tipkati više :)
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Želio bih Vas pitati, s obzirom na moje neiskustvo, mali box, no name biljku itd, da li je bilja meni kao početniku probati scrog ili lst, i kada s tim početi, s obzirom, da mi je biljak izrasla gotovo do pleksija kojim sam odvojio sijalice.

Ležište za scrog sam postavio oko 6 cm od tog pleksija, da li je to dovoljna udaljenost, s obzirom da imam odvod iz boxa na vrhu, te mali vent koji puše u sijalice?

Mogu poslati i najnoviju sliku, da pogledate malo bolje, ali ne bih htio zaspamati dnevnik biljčicom od 15 cm, bojim se da ne umrete od smijeha, ne bih vas htio nositi na duši :)

'fala unaprijed...
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Evo nakon par dana, mali update.

Prvo, nabavio sam termometar sa mjeračem vlažnosti (Kinezac, ofkorz :) ), i evo danas kada je poprilično hladno, dok je bio "mrak" pokazuje mi 22 temperaturu, i 40% vlažnost, nakon 2 sata sa upaljenom mašinerijom, bilo je 24,7 temp, i 80% vlažnost, pa bih vas molio da malo prokomentirate.

Inače, 23.06. sam napravio LST, prvi u životu, nisam imao nekog tanjeg konopca, pa sam koristio zubni konac i žicu. Ovaj konac je malo tanak, bojim se da se ne ureže previše u stabljiku, ali eto...

Danas, to izgleda malo življe na donjim katovima.



Koliko ja vidim, nema još naznaka o spolu biljke, a za vrstu, možda mi kakvo vaše iskusno oko pomogne :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Vrstu nećeš nikad saznati, spol hoćeš al ne uskoro. Biljka ti je baš živahna i jedva čekam da vidim kak je budeš ukrotio. Možda bi promjenio taj konac tanki i improvizirao neke kukice ili bar stavio nešt da se ne urezuje u stabljiku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Vlaznost obicno opada kad se upali masinerija jel vent. vuce vlagu van ,opet ako je pala kisa pa se vani povecala vaga ,povecat ce se i u boxu .
sve u svemu ako ostanu ovakvi parametri za vlagu i temp. sve je ok ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Bosnafaria ..prije da je vlaga 40% kada je upaljena svemirska stanica a 80% kada je ugasena..provjeri jos jednom;) Ja do sada nikada nisam uspio dici vlagu iznad 50% kada box radi..kada je ugasen onda zna biti 70-80% ako ventovi nerade a rade skoro uvijek;)
edit:
evo kreativni je vec prokomentirao uglavnom ok.je to....... :thumb: kreativni pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Evo mene opet, sa par riječi.

Biljka je već neko vrijeme na 12/12 po savjetima da joj trebam što prije skontati spol, ali ja koliko vidim još nema nikakvih niti jaja, niti dlačica, danas ću probati napraviti macro sa fotoaparatom, pa da mi malo pomognete.
Inače svako drugo zalijevanje ubacim dozu zelene plantele, probam raditi LST koliko god znam i umijem. Također, ove velike listove guram dole ispod i vežem ih, tako da mi sredina stabljike dobija što više svjetlosti.
Po mom skormnom mišljenju, ide to solidno, s obzirom na prvi put, i no name sjeme, a evo šaljem i dvije fotke od 01.07. da i vi pogledate o čemu se radi.

Do sljedećeg update-a, peace brothers and sisters...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and weedoye

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
lijepo napreduje na skoro iste dane smo stavili pa me interesira kako ce ti ispasti ;) inace pratim , zelim svu srecu stari :) btw ja sam svoju drzao 28 dana na 16/8 i sada od 1.7 su an 12/12 do 1.9 , u grubo ;)
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
@Rubin - ne da mi se sada otvarati box, pošto je "dan", ali koliko sam ja gledao danas kad sam fotkao, to nije jaje, nego početak lista ili kako se to već zove, ovako izgleda uvećano na 100%.

U biti ne zna, šta i ja pričam kad sam njubara. Uglavnom, volio bih da si u krivu, evo odoh od muke sad trznut jednu rakiju :)
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Cikari je napisao(la):
lijepo napreduje na skoro iste dane smo stavili pa me interesira kako ce ti ispasti ;) inace pratim , zelim svu srecu stari :) btw ja sam svoju drzao 28 dana na 16/8 i sada od 1.7 su an 12/12 do 1.9 , u grubo ;)

Pratim i ja tvoje, samo za razliku od moje recesije, ti imaš space opremu :)

I daj koju fotku brate, da vidimo kako rastu :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja sam ziher da je to mudandino :balls: . Sačekaj dva-tri dana budeš vidio kad ti se nagomilaju na svakom račvanju pa budeš bio siguran.