Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Postaje napeto na groblju :razvaljen::
Znaci po vama je ok potrositi 1000€ za ventice,drajvercice,regulatorcice i ostale igrackice i onda pisete po forumu kako je to jeftin nacin uzgoja? :D
Pa toliko je sensi dao za 4xhans a skida brdo marihuane :D
 

pikadile984

Poznanik
Poznanik Foruma
25.04.2015
1.076
5.679
258
santos
tu si u pravu i ja gledam te cobove drivere ledice i stvarno kad sve zbrojis hm... bolje kupit hansa i do k..ali neka treba pustit ljudima na volju nek se igraju
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
@Zlochika
Samo ti radi i dijeli sa ekipom svoj rad.Kome se svida nek cita,a kome ne nek kupuje novo.Ja nisam za sklapanja jer neznam niti imam vremena ali veoma postujem kad covijek sam napravi panel i digne nesto dobre marihuane.Hebes sebicnost,bolje ces se osjecati dijeliti svoja iskustva.A neko ce se sloziti,neko nece...:)
A tih famoznih g/w ili 2g/w...dali je uopce bitno.Ljudi dosta presute neke stvari koje su bitne kako za dobitak tako i za gubitak.Ja tvrdim da za takve rezultate treba prostora..Ali govorimo o vaganju vutre nakon 5,6,7 dana spage i mjesec dana cjuranja u teglama.Tko tada baci na vagu i vidi rezultat po meni je relevantan.A ne 8 dana nakon berbe tvditi da je skinuo g/w..
Zato druze...samo pisi iskustva,kaci slike ljepo je citati nove stvari jer cemo samo tako znati raditi usporedbu.I naravno nesto nauciti kako bi unaprijedili svoje growanje i pravljenje ljeka.Od mene imas postovanje i podrsku.
:respect::thumb:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Zlochika

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
volim se družiti sa pametnijim od sebe, kog pitati o struji ako ne inžinjere ili strujiče opčenito ili pak neku srodnu dušu što se koprca u omovom zakonu kao što se i sam koprcam. @Zlochika ,razumljivo je da bi želio aplauz za svoj projekt što se kosi uobičajenom razumjevanju funkcioniranja el. sklopova,fizike zapravo. pa dobio si aplauz od onih koji to vide,malo ti je? educiraj raju, uzgoji 2g/W , dodaj jedinicu vremena ili količinu potrošene struje,jer u ovom odnosu toga nema, najzanimljivije bi bilo sve skupa izraziti u evrima, a višak proizvedenog ,spali i imaš dokazni materijal (zlu ne trebalo) baviš se znanošču, nisi đaner,ni diler:eek:
@Himalaya Gold veliš hans (250 e) gotov proizvod a jesi li pogledao kako je razvijao ne ideju samog panela nego "boksa", bočna osvijetljenja, promjene ledica ... da bi na kraju došao do Hans panela. koliko tisuča e? a gle kako mu je sad malo trebalo za coob sa dodanim plavim i crvenim ledicama.(ventiči,drajverčići,ledice ne koštaju 1000 e, boks košta i više ali sa svim restlom materijala,sa isprobanim i odbačenim rješenjima, sa skupim i manje skupim silikonima ljepila razna,špule kositra jedna valja druga ne i ostalo, čuvam račune da bih znao gdje mi je lova)
meni su zanimljivi upravo vaši postovi, što če stipe reči u bilo kojoj rubrici, što je novo smislio zločika, himalaja koristi godinama led panele, tko zna onda bolje od njega, veliš atami boster za cvatnju e pa ja ču ga kupiti jer ti tako kažeš a tvoja vrijedi jer je to vidljivo iz uzgojenog a i ljubazan si. (ili GH boster) ne želim nabrajati sve koje pratim da nekog ne izostavim, a pratim one koji imaju što za reči.
-lokacija odbačena:(,ljudi uz vikendice grade bazene pa rentaju turistima,prenapučeno ali za izlet dušu dalo:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zlochika

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
E drage moje kolege,kako je vas lako poljuljati a tek kako lose primate kritike :D
2012 godine narucujem zeleni kineski panel kojeg sam pokazo tu na forumu,80% foruma me cudno gledalo i govorilo da je to ovo da je to ono...uzmi hps jer to je bzv i tako sigurno godinu dana,sta bi vi tek onda napravili? Neki kazu da sam ja taj koji nece prihvatiti neciji savjet i nacin uzgoja? Pa normalno da necu,zasto bi sa boljeg svjesno iso na nesto sto daje losije rezultate? Jel to normlano?
Koliko me sjecanje sluzi 160w/60x60x160/dva sativa dominant strejna:350gr SUHE marihuane
da to staje fizicki u box
To je bilo moje zadnje vaganje trave i dalje ne znam za grame niti me to interesira,radim strejnove za svoju dusu a ne high yield sa fensi smensi imenima ;)
@1310
Mozda smo mali sarkasticni ili mi se cini?
Ja nisam reko da je to najbolji boost,ja nisam nikakav majstor panela,slabo poznam te neke pojmove koje vi spominjete i hebe mi se hocete potrositi i 2000€ na razne sitnice,samo pravite slazite i djelite ali ne mozete govoriti kako je to jeftina oprema kad nije.
Sto se tice boosta bas vam necu reci sta cu koristi haha


Ne znam zasto je neke sram reci da dok nisu dosli na vutra org nisu imali pojma o uzgoju kao ni sam ili su mozda imali neke uzgoje ali je to tako izgledalo kao da su prvi put vidjeli zivu biljki u potu
I da,90% vas je bilo kod mene na pm i nek se neko javi za koga nisam odvojio svoje vrijeme i kome nisam pomogo :)


El Bahattee :joint:
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Himalaya Gold nema sarkazma, pa ja sam tebe za rukav cimao da mi objasniš razliku 3,5,10 v panela a nakon sto sam primjetio da mi booster hesi ne daje vidljivo poboljšanje utefterio boost kojeg si tada preporučio,GH a u nedavnom postu atami.nažalos nismo vidjeli do sada diy panel koji bi dostigao kako tvog zelenog tako ni hansa,(ima jedan adrijev grow ovoljetni ali nije objavljen a nije nažalost ni došao do kraja,viša sila) ne gledam sad coob 3590 nego paneli. sa 130w dobio sam 80g. sprženog mazara i odustao od cvata pod tim svjetlom u tom boksu, falilo je znanja i iskustva, idemo dalje, čini mi se da sam sad u boljoj poziciji i da je panel za vegu završen, vidjet ču kroz par vegetacija, ali kako izgleda potrošnja je rapidno pala pa vegati sa 40-50 wati dvije biljke mjesec dana i nije neisplativo ulaganje. pokazat če vrijeme. i da, ja ništa nisam znao o uzgoju,svijetlima zemlji, ni o čemu, odabrao sam mentora opu i za sve je on kriv,330 g. suhe tvari pod 250w hps, dvije biljke u 60x80x240, k tome me jedna cijelo vrijeme maltretirala, vegano u maloj kartonskoj kutiji pod cfl rasvjetom pa je zato dugo trajala vega a ne što su to grmalji bili. Hvala @opa cupa još jednom.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
E sad kad nešto spomenuste...nakon nekoliko godina uzgajanja(koje je u najvećoj meri dokumentovano kroz dnevnike uzgoja), od celokupne opreme ostao sam sa jednim magnetnim balastom i mehaničkim tejmerom.
Sa 600w kvalitetne opreme i par pozamašnih berbi, sišao sam na balkonsko ćoše i jednu saksiju; skockao buketić srazmeran okolnostima i za divno čudo, još uvek sam podjednako srećan.
Sada posle nekoliko godina na forumu, mogu otvoreno reći da sam sve o uzgajanju naučio ovde. Ono pre su bile predrasude, pokušaji i zablude. Na početku sam verovao da znam sve. Sada, posle gomile zeleniša koji sam uzgajio, imam osećaj da ipak ne znam tako mnogo, ali mi sada takodje nije neophodna fensi oprema i brdo detalja da uzgajam pristojno cveće: daj mi lampu, ugao sobe i eto igre.
Sada mi suština ne promiče. Nije bitno "čiji tata ima veća muda", hps ili led...uživam u raznolikosti sorti, u težnji da sudelujem u stvaranju što kvalitetnijeg cveta...za svoju dušu i nepce.
Volim da budem na forumu kad imam šta da pokažem i kažem...a nema dana da ne svratim na Vutru.
Nisam sklopio nijedno prijateljstvo na forumu jer mislim da Barbarossi nije mesto u "stvarnom" svetu, ali ta činjenica ne umanjuje moje poštovanje prema mnogim članovima ovde.
Svakog dana razmišljam o kutku za uzgoj koji ću jednog dana opet imati, siguran sam!
I potpuno je nevažno da li će to biti neki papreni panel ili polovna cfl-ka, bitna je priča...i bitno je da je da je ta priča moja...eto, sad zaboravih šta sam ono hteo da navedem kao poentu...nema veze, pozdrav ljudi, uživajte...:respect::razvaljen::
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
@Himalaya Gold
Zadnja dva dana pokusavam naci rijesenje kako da provalim opciju "ignoriraj"kako nebi dobivao obavjesti o tvojim postovima.Stanem malo,uhvatim se misliti i shvatim kako sam sebi nabijam negativu,a dosao sam na forum siriti pozitivu,zajednistvo,znanje i neznanje...uciti se,educirati i naposljetku uzivati u plodovima svog ljeka.Jer ovaj forum nas je "spojio",svi imamo iste ciljeve koje dobivamo sa drugacijim nacinima.Nekada se porijeckamo,ne slozimo se oko pojedinih stvari ali ostajemo tu,na Vutri.Svi imamo privatne zivote,probleme..pisanje se ne moze cuti,osjetiti glas,ton..tu dode do krivih shvacanja.
Uglavnom,ja se tebi javno ispricavam ako sam te na bilo koji nacin uvrijedio,doveo u negativnu situaciju.Moja namjera nije bila negativnog vec edukativnog karaktera.
Ne zelim dolaziti na forum sa nekim negativnim konotacijama vec siriti zajednistvo,pozitivu jer mi smo ti koji se borimo za istu stvar,a to je legalizacija naseg ljeka.Ja sam uz tebe Himelayac i tako ce zauvijek biti sa svim clanovima Vutre koji imaju iste interese.
Dok pisem ovaj post mi je vec lakse srcu jer znam da nemam vise to neko negativno gledanje...Zato pruzam ruku pomirenja i nadam se daljnjem druzenju,pisanju i svemu onome dobrome sto Vutra org donosi:respect:
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Zadnja dva dana pokusavam naci rijesenje kako da provalim opciju "ignoriraj"kako nebi dobivao obavjesti o tvojim postovima.
To je bar jednostavno bilo za napraviti
AACD7A9B-A466-4D86-93F6-15BBF94CB75E.png
Kazes ruka pomirenja? Kakva ruka pomirenja,ne znam zasto bi ja tebi pruzio ruku pomirenja?
Ja se uopce nisam naljutio niti posvadjo s tobom a ono najbitnije nisi me uvrijedio.
Par nesuglasica oko uzgoja nebi trebalo uvoditi bilo kakve nemire izmedju growera jer da je tako ovaj forum nebi imao smisla i svi bi bili isposvadjani ;)
Sto se tice tebe i tvog uzgajanja ja i dalje stojim iza onoga sto sam reko da to mora ici bolje od dosad prikazanog kod tebe jer znam koliko je led mocan :)
Ja od nikoga ne trazim da mi lize dupe ili ne znam ni ja sta,niti ja vas gledam sa visoka iako mozda moji postovi tako ispadnu jer iskreno i otvoreno pisem pa se tu i tamo neko nadje povredjen i uvredjen :D

Eto uspjeli ste me natjerati da pisem neke mega postove :D



Edit
I molim vas ko nije platio pristojbe za yard nek se javi na salter broj 5 kod @Papa Romeo :D
 
Poslednja izmena:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Pratim vec 2 dana... Jedem kokice, i pusim dzoju, i svako malo kontam da ste neke uloge u španskoj seriji...
:ajnstajn:

Kakve razmirice, kakvi bakraci... Pa ni ne poznajete se, a toliko svadje. Nepotrebno po mojem misljenju. Daj zapalimo po jedan, hebes i led i hps...
:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ma daj sale,koja mrtva svadja? O cemu vi pricate? Fino sam napiso da nije bilo nikakve svadje a ni ljutnje i da je sve ok a on ne cita post do kraja nego izvlaci iz konteksta i pokusava nesto prebaciti na mene
I onda jos na to sve umjesto da zavrsi razgovor i da se izjasni sta ga muci da to rjesimo kako treba krene sa ignoriranjem,nejde to bas tako bez obzira o kome se radi.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Hm...sledi rasplet ili zaplet ove nabijene melo drame u kojoj glavni junak @hazeri verujući u svoje metode pravljenja "nasmejanog žbuna", nailazi na kritike plemenskog vrača @Himalaya Gold koji umesto reči hvale za svoje dobronamerne kritike, upućene Hazi, dobija njegovo slomljeno srce urolano u gorku rizlu sirove sujete.
Čini se ipak, da se samo nisu dobro razumeli opijeni izmaglicom mirisne vutre.
Za mladog Hazu, plemenski vrač od sada se zove Himalaya Gordi, što u prevodu znači: onaj koji gleda sa visine.
Da li će razum uspeti da se vrati u ove neosvetljene delove groblja, gde je i počela ova epska priča, znaćemo kad se naši junaci sledeči put ritualno napuše smešnog grma i stanu u odbranu svoje...marihuane...hm...jesam li ovo naglas rekao ili sam samo pomislio...hm...:razvaljen:: (zebancija):)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ma daj sale,koja mrtva svadja? O cemu vi pricate? Fino sam napiso da nije bilo nikakve svadje

Nisam se dobro "odrazio" sto bi rekli. Ajd, nije svadja, al prepirka svakako jeste.
Izvinjavam se ako sam istu prekinuo i pokvario. Moje su namjere bile apsolutno prijateljske.
Ja cu i dalje da jedem kokice i pusim dzoju.

Ne znam ni sto se upetljah... Hebo me pas onaj glupi.

EDIT: Himalaya, ja nisam naveo nicije ime niti sam rekao da se licno ti ljutis ili sta si vec pomislio. Sve je bilo u humoristicnom tonu sto se i vidi iz moje gore napisane poruke. Nikog nisam osudio niti kudio. Dislajk je bio nepotreban. Al neka ga. Za uspomenu. :)
:spliff:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo