Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jackal55

BiancoNero
20.07.2015
187
1.527
143
Humboldt County, California
Al trebam baš trebam opasnu pomoc nekog iskusnog growera

Dobio si odgovor od No Joke-a, i Stipeta... Ja stvarno ne kužim...

Znači idemo ponovno: Pre mala vaza, nedostatak hrane( kopriva nije dovoljna), rootbound korijena, pre visok ph vode(odstajala voda od 2 dana koju kažeš da si koristio ima vrlo vjerojatno ph oko 8), ako je većinu vremena držiš na tom prozoru onda i nedostatak svijetla...

sljedeci put joj daj 25L kvalitetne zemlje i nakon 3 tjedna pocni gnojit svako drugo zaljevanje i imat ces odlicne biljke.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
No Joke-a, i Stipeta
pičiš je sa 6x jačim dozama. Prekomjerno gnojenje može izazvati truljenje cvijetova, zato rađe pomalo ;) ,
Svakako to zalij sa nekih 30ml. plantele cvat na 2 litre vode, ili nekog drugog gnojiva sa većim udijelim fosfora.
Slijedece zaljevanje samo voda pa nastavi sa max. punom dozom ili pola doza svako drugo zaljevanje posto cesto zaljevas u tako malim potovima.
Ne treba ti magnzij i trebat ce joj odredjeno vrijeme da se oporavi. Stari i svijetli listovi nikada ne ozrdave, vec propadnu do kraja i otpadnu. Bitno da pratis stanje zdravih listova i novih listova na vrhu.
I sad nakon ovoga...
Ako nece niko pomoc, ako ce me svi kuditi i govoriti sta sam trebo raditi a ne govore mi sta SAD trebam uraditi onda ok, necu vise ni ulaziti ovdje niti cu traziti pomoc.
 
15.04.2017
364
1.060
143
@jackal55 @hazeri Pa sta mi sad govorite, staa?? Jeste mi pomogli, ja jedno vi drugo. Kazem da mi treba pomoc sta sad da uradim, da joj pomognem da zivi, da zavrsi cvjetanje ne pitam sta sam trebo raditi.
nedostatak svijetla...
Jel i ljudima koji sade pod lampama treba svjetla, ljudima koji imaju problem ko ja. Ima ona svjetla, to jest sunca, kad ima sunca, a sad kad je hladno, kisa logicno da nema. Al i kad je bilo sunca, listovi su bili u problemima. Znaci nije ni do svjetla ;)

"pičiš je sa 6x jačim dozama. Prekomjerno gnojenje može izazvati truljenje cvijetova, zato rađe pomalo" I ovaj post nije bio namjenjen meni nego momku iznad koji je pitao oko hrane. Eto kolko si upucen i hoces pomoci, nego samo imas zelju da bespotrebno pises poruke ;)

Daj ba ako nemate sta reci pametno osim kuditi me.. nemoj ni pisati onda, nemoj me tjerati da pisem bespotrebne poruke.
I kad sam je zaljevo sa vodom koja je stajala 2 dana nije bilo nikakvih problema. I ovaj pot ima 3 litra, ljudi u casi posadili i hedine samo take. Eo ti i slika.
 

Prilozi

  • flower-from-seed.jpg
    flower-from-seed.jpg
    187,9 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Jel ti mene zahebavas ili sta?????Pa...tri majstora,top growera su ti odvojili vrijeme i napisali kako da spasis biljku,a ti se jos ljutis sto ti mi sugeriramo na rjesavanje problema tako sto ti ponavljamo odgovore na tvoje....
Kazem da mi treba pomoc sta sad da uradim, da joj pomognem da zivi, da zavrsi cvjetanje ne pitam sta sam trebo raditi.
Ja stvarno ne kuzim...
 
15.04.2017
364
1.060
143
Ja stvarno ne kuzim...

Ama ne kuzim ja tebe ba. Ne razumijes da mi nijedno tvoje rjesenje nije bilo od pomoci, pa zato opet pitam. Nije do hrane. Jer sam juce nahranio duplu dozu i listovi i dalje zute.
Nesto je blokira da uzima hranu.. Zato i pitam bil bilo dobro uraditi flush zemlje, bil joj godilo.
Jesi mi dao savjet bil dobro bilo uraditi sad flush??? JESI LI?? I pitas sto ti pucam "ne slazem se". Hem si kompleksas hem nisi od pomoci, a jos plus volis spamat, mogo bi ja tebe isto prijaviti, al nisam od tog posla. Tako da molim te nemoj vise pisati ako neces pronaci adekvatan odgovor.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Imas 25 bodova zbog.... svega, da sad ne nabrajam i ne vadim clanke iz pravilnika
...a sad ponovo procitaj sve sto smo ti napisali, a ako mislis da se biljka mijenja na klik misem,
onda ponovo na citanje osnova uzgoja. nije biljka stroj da ces ju popravit preko noci.
ako se pak ne slazes s nama i nasim odgovorima, onda potrazi pomoc
na drugim sajtovima
 
Poslednja izmena:
15.04.2017
364
1.060
143
Samo neko savjet flusanje biljke u 27 danu cvjetanja? DA-NE? I dal da je nahranim poslije flusha ili da pricekam koji dan? Samo sam to htio znati!?

A ti stipe i hazeri kompleksasi samo taki. KAZNI onda i sebe zbog neprikladnih riječi i zbog ponižavanja a hazerija sto spama i glumi anstajna. A sacu i ja vas prijavit super moderatoru.
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
jel ti slusas sto ti pricamo. kakav mrtvi supercrop. zuti listovi su jer je biljka gladna jer nije nista pojela cijeli yebeni grow jer nije nista imala za jest kad si je posadio u salicu zemlje. rootbound korijena ja takodjer prisutan zbog pre male posude.
+ ne zaljevati vodom koja stoji 2 dana..ne znam kako si sad do flusha dosao al dobro
Ljudi ti sve kazu i pomazu a ti kao gluh
sljedeci put bolja zemlja bolje gnojivo više zemlje i da vidis razliku ;)
 

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
467
63
Ja mislim da ce se neko naci na blok listi,i da nastavak sljedi,zato je najbolje zapalit frulu!Kidam ja naljevo!!!!!:vozdra:
 

GreenMold

Banned
Banovan
18.09.2017
22
45
13
52
Negdje u svemiru
Okaci biljke naopacke,poskidaj veliko lsce koje je zuto sve ostalo ostavi barem 2 tjedna,nakon toga stavi u skanicil,ako je dovoljno suho,kad pocne pucat stabljkia stavljaj u tegle.Drukacije mozes shebat okus i miris vutre,a vjeruj to ne zelis.I tek kad ih skines sa susenja,onda ih otrimaj pa spakuj gdje treba.Ako je mastan trim,(listici)mozes ih za svasta iskoristit.
 

GreenMold

Banned
Banovan
18.09.2017
22
45
13
52
Negdje u svemiru
Da mozes i tako susit ali to nije pravilno.Pogledaj gdje god hoces glede susenja,razlog zasto ljudi okace i ostave sve listove je to da postepeno veliko lisce izvlaci vlagu iz stabiljke,tako se bolje sacuva miris i okus,a i ja sam znao ubrat biljke sve odma rascaparit i stavit da se suse al uvjek mi bude krivo kad ih tako osusim.
Kako god okrenes zapravo mozes susit,svako susi po svom,nije to neka fizika.Ali ima par caka koje ti utjecu na okus i miris,isto tako mnogi stavljaju prije branja biljke u mrak,a to tek nema nikakvog benefita,jer biljka nece u mraku proizvest vise trihoma,nema zasto,mrak njoj nije stres,jedino da dok uzgajas jos dodas i uv svijetlo,tipa uvabic il kak se vec zove nez davno sam ga imo,onda bi dobio malo vise trihoma.
A sad kako ces susit ti biraj,ja bi se slozio sa himalayom,ako to nije neki primo hed vec neka slabija domaja,nemas ti tu sta filozofirat,samo ti to iscapari pa poslazi na karton.
A ako imas pak neke dobre sorte dobar dim,steta ga je tako susit.
 

GreenMold

Banned
Banovan
18.09.2017
22
45
13
52
Negdje u svemiru
evo recimo pogledaj ovo

Once a grower feels good about the condition of the flowers and their drying space, they usually hang branches upside down at the nodes (“V” location of stem and branch), either on long stretches of thick twine or on metal hangers. (Be sure to attach a label to each branch or hanger denoting the date it was cut and hung as well as the strain name!) Drying times can range from 7 to 14 days, with the average being around 10 days.

Once the branches have dried out and all leaves are hanging straight down, the trimming begins. First, all big fan leaves are removed and the buds lobbed off the branches. Then the finer manicuring starts, with the smaller “sugar” leaves that stick out of buds being removed (and usually saved for hash or concentrate production). It is only after all leaf material and stems are removed and only finely manicured buds are left that the curing process can start.

Curing is a slow process that lasts as long as the grower desires. The average range is about one to two weeks again, however some connoisseurs deploy much lengthier cures with some lasting as long as a few months. The shelf life of cannabis, no matter how well stored, starts to really diminish after about three months.

nicosnuggets-harvesttips-growmarijuana.jpg


Most growers will cure for two weeks if they can, but this process requires a bit of diligence that makes curing buds harder than one might think. The key is to slowly “sweat” the buds in well-sealed containers. Glass is more ideal than plastic as certain plastics sometimes impart an odor or odd taste to the bud, but either will work. Once inside the container, the jars should be opened daily for five to 10 minutes to purge evaporating moisture. Twice a day for five minutes, for two weeks is ideal.

As time goes on, however, air becomes more and more of an enemy in this process. Once completely dried and cured, if you intend to store your buds long-term, a vacuum sealer is recommended to prevent further oxidation of the resin glands. Still, most cannabis connoisseurs prefer to smoke well-dried buds that have been slow-cured for optimal taste and potency. From start to finish, the time from harvest to smoke is usually about a month and the wait is sure worth it!

Thanks for reading everyone and remember: Grow… And help the world grow, too!


Evo jos jedno pisanje od Kome Trihome i njegovog tima ako je iko cuo za njeg..

With over 100 different flavorful terpenes and flavonoids, cannabis is one of the most diverse plants in terms of taste and smell. Whether you enjoy the sweetness of Bubblegum or the acidic bite of Sour Diesel, the complex flavors of different strains are dependent on these delicate molecules. Improper drying and curing damages the terpenes, resulting in bland weed that smells like hay.

There are three basic tricks to preserving the terpenes in your buds:

  • Dry Slowly – Fast drying gets you smokeable bud quickly, but it results in light weight, bland buds. Dry slowly to preserve flavor, weight and smell.
  • Provide Good Air Circulation – this prevents the growth of mold and fungus, which can not only damage the flavor but ruin the entire bud
  • Cure for 2-4 weeks – Careful curing brings out the terpenes and makes for extra tasty buds.
Hanging%20Marijuana%20to%20Dry.jpg


Drying Marijuana
Hang each of your freshly harvested branches upside down in your drying area. Your drying area should be dark and have a good supply of clean fresh air. Good ventilation is key here. A fan will help, but try not to train it directly on your plants. What you want is air circulating, not blasting at them. Remember to provide lots of space around each individual branch.

Heat will cause your plants to dry faster, but as we explained above, this is not always better. An ambient room temperature should be sufficient. Inspect your plants regularly to see how they are doing and turn them around so that the airflow in the room gets a chance to get to all parts of the buds.

A lot of growers use custom made drying cabinets or boxes. This is basically an enclosed, controlled environment to dry your weed in. Some simple DIY could build you a box with hangers and a throughput of fresh air. You can also buy commercial weed drying cabinets such as this Supherb Drying Cabinet that is suitable for 24 plants.

Drying can take anything from a few days to a couple of weeks. The average time is somewhere around a week. You will know that your plants are dry when branches and stems crack rather than bend between your fingers.

Po tome se da zakljucit da ako se hed brzo isjece odma otrima baci na karton,gubis i kvalitet okusa mirisa i rada.
Sad kako ce neko svoje susit nek susi,ja znam kako cu ja :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Shadowstep

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ma neda mi se to citati,pogotovo kad vidim da nije na “nasem” jeziku.
Uglavnom meni nema smisla susiti hedove koji su 20-30cm u komadu kad ih svakako nakon susenje moras rezat,osim ako nemas neke ogromne tegle :)
Ovako se bolje osusi i spremne su za daljnje sazrijevanje u teglicama ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GreenMold

GreenMold

Banned
Banovan
18.09.2017
22
45
13
52
Negdje u svemiru
Pa poanta i je ta da ostavis materijal i da budu cijele jer se sprije suse,eto skraceno od teksta gore sto sam postao,jer dobivas vise trihoma,bolji okus i miris.Naglo susenje,tj.ubrzano moze lose utjecat na sva 3 faktora
 

GreenMold

Banned
Banovan
18.09.2017
22
45
13
52
Negdje u svemiru
Ja ovo radim vise od 20 godina,tj.skoro pa ce bit i 30,a google je samo tu jer ako mene mozda nece netko poslusat,kolko vidim(zbog male kolicine postova)eto nek makar procitaju sta profici rade.