Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ma ja dosao u jutro,juce,oko pola 4... i vratio se jutros oko 6... ma tek sam poceo intezivno da ga pecam,poceo sa prihranom,postavio bovu itd... a da mu je toplo,ovde nije :) ja ga pecao na dubini 3.40... voda 16 stepni... a u plicaku bila 23... tako da mu je ovde jos bilo hladno,slabo se hrani... na kojoj dubini si ga pecao,kolike predveze? Jel na boila ili ? Ja ga probao na voce i na kukuruz dipovan... inace na ovoj vodi tako uzima,al s obzirom da sam tek krenuo,nisam mu se ni nadao :)
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
koja rijeka, nije ni bitno
10 metara od obale najviše, nekad zvizne i ispod nogu
plićak 1m, preljev neki, sprud
gdje voda stvara struju i ima kisika
tu je keder pa i smuđ, u sami sumrak i negdje oko 23h im je opet cug
biti tih i ne puno svjetlit po vodi i to je to
ja ih tamanim samo na varalicu i nju moraš povlačiti skroz lagano
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
boila naravno.jupol kanta zrnate prihrane umijesana sa nekim boosterom.
sta se tice sistema helikopter sistem,udica br6 i fluocarbon predvez.
S obzirom da je vec ljeto sad vec naveliko uzimaju smrad mirise i arome.Probaj sa squid-lignja i liver-jetra mirisima
Na dlaku jedna boila i 1 kricava zuta ili bijela popupica da ga malo podigne i bude uocivljije
Napravis si hraniliste i bubni 2 stapa direkt na hraniliste a 2 sastrane posto koristis 4.Jer ako ciljas na vecu ribu one zaobilaze hranilista gdje se nakupi mala riba.Al sve do 15 kila bi trebalo sjest na hraniliste
Marker-raketa i spod i deri.
Sjest ce riba kad se najmanje nadas.najgore je kad pocne tulit a ti u dubokom snu.Naduvan do jaja i bauljas trcecim korakom da udaris kontru.bos naravno jer nevidis i nestignes od uzbudjenja se obut.

Da li to imas jrc signalizatore?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Druze drago mi je da ima ovde aktivan sarandjija :) ovo jezero je specificno,nece na mesnata boila nikako,koristim Anis i med.. drugar samnom ga juri na tuti-fruti... a koristim sneska(podizac) meni su 3 stapa na spot a jedan sa strane,lovac :) inace bavim se profesionalno saranom... tek tamo krajem septembra moze se jurit na mesna boila... sutra idem da pohranim spot,pa cu ga probat... alo bude desavanja,kacim ovde ;)
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
ma znam.I kod mene ima jezero gdje vise radi voće al jednostavno nemogu odoljet lignji.zna iznenadit
naravno ako je kvalitetna boila.
Uskoro godisnji odmor pa se vadi teska artiljerija za more.3puške i koja panula i štap za orade:)
Previše przi da čekam šarka a i sada su slabije aktivni a na moru nema pravila.Kad udari skoro te izbaci iz čamca:D
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Da li to imas jrc signalizatore? @markokurizarko
A da jrc signalizatore imam,dobro oko :) ove sezone ih uzeo,masine Infinit isto(naoruzan sam samo tako) tek sad vido pitanje,sry ..
Ja ih planiram uskoro uzet jer vidim da su bomba od signalizatora,dosta funkcija,domet1000m a i made in eu
Nov sam u saranolovu pa se malo pomalo skuplja bolja oprema.Zaraza je pocela:)Ja sam nedavno piknuo nove role Tica galant long cast i interland stapove.Ostaju mi jos signalizatori jer koristim neke kineze(a dobri su)
i jedan pravi sator.
Sljedeci ribolov kacim slike:)
jedna 13ica DSC_0115.JPG DSC_0117.JPG

uzivancija DSC_0300.JPG

pribor DSC_0619.JPG

i novi stapovi spremni DSC_0652.JPG
 
Poslednja izmena:
10.07.2015
12
2
3
29
Uff ja sam prije ko školarac bio tjedno bar 3 puta na pecanju,zadnje 3-4 godine odem jednom dvaput nemam pribora ni vremena,na svim štapovima puknute špice,role bez ručki,nemogu složit jedan štap kak se spada,sad vidim ovu temu i dođe mi da si uzmem neki špinerski lakogramac pa pokidam par varalica u granju :)