Roditelji, odrastanje, novac...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
ali sta ako jaci gledaju tebe?
Ne vidim kakvu bi im to korist donijelo. Zar nemaju svoje živote? Ako im je to smisao(odnosno besmisao) života neka gledaju. Svatko uživa kako najbolje zna a onaj tko nezna jbga.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ljudi nema savrsenog posla! Mislim da ce pre neko da dobije na lotou nego da nadje savrsen poso. Kad bi poceo da pisem sta sam sve radio trebala bi mi 2 foruma a neke stvari ne bi smeo ni da napisem. I nije mi krivo ni zbog jednog i ni jednog se ne stidim. Kad sam bio mlad za mene je savrsen poso bio da raadim u vojsci. Otiso sam u vojsku sa ciljem da posle upisem vojnu akademiju. Ali sam se u vojsci toliko razocarao da sam odustao od akademije. Jednostavno ako na papiru nesto i izgleda savrseno u praksi je drugacije. Zavrsio sam faks i nikad nisam radio u struci. Jednostavno nisam naso vezu i jbg. Ali poenta je da se mrdnes. Da krenes negde. Hteo sam da otvorim trafiku i radio sam na trafici 3 meseca (i to uglavnom nocnu smenu) da bi video da li se to isplati. Hte sam da otvorim i teretanu pa sam se zaposlio i u teretani da vidim kako funkcionise i kolko se zaradjuje itd. Jbg konobarisi ali razmisljaj da otvoris svoj kafic. Ali ljudi uglavnom hoce da odu na poso, odsede 8 sati i dodju kuci, gledaju televizor i lepo zive. Jbg nema vise komunizma. Svako mora da se bori za sebe. Ja sam privatni perduzetnik i za poso kojim se bavim nisam ni znao da postoji pre 3 godine. I opet kolko god dobro da ide pokusavam da odem u inostranstvo. Idem radim na crno, sredjujem papire i svi se cude sto to radim a ovamo kukaju kako su im male plate. Jedino mozes da sedis i uzivas ako su ti roditelji ostavili par lokala u centru grada pa da ih izdajes. Meni nisu i jbg ja samo mogu da se trudim da ih ja ostavim mojoj deci. Gledajte na to kao na neku video igricu - pocinjes sa slabim atributima i vremenom napredujes :) Sa baustele imam lepsa iskustva i dozivljaje nego sa nekih letovanja (uslovno receno). Iso sam bre po selu i brao sljive sa zapustenih (naravno i dedinih) vocnaka i peko rakiju. Ispeko sam 1200l rakije. Puta 3,5e. A znate li kolko je tesko da se ispece 1200l rakije! Prodavao sam garderobu - bem li ga sta sve nisam radio. I to sa sve fakultetskom diplomom. A kolko puta cujem: evo ja sam zavrsio/la fakultet i nemam poso. Pa ako nema - napravi ga. Mnogo se kuka a malo se radi! A svo me to kukanje licno pogadja jer imam rodjenog brata koji se isto samo nesto zali. I sve mu ne odgovara, i nemoze on ovo, ne moze on ono i j*bi ga!
Bitno je da se pocne nesto - bilo sta. Da odatle kapne neka, kakva-takva, para i da se lagano krece dalje. I nista ne ispustati! Trazi se konobar - idi radi ko konobar, u medjuvremenu izadje nesto drugo - dajes otkaz i ides dalje. I mnogo je lakse kad si mlad (kao clan koji je otvorio ovu temu) i do 30-te da se dovuces do malo ozbiljnijeg posla. Mada nikad (podvlacim nikad) nije kasno.

Mnogo sam udavio ali ako pomognem makar jednom "vutrasu" bicu zadovoljan i ovo kucanje nije dzabe :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
kako ne bi bilo savrsenog posla,, nadi nesto sto volis, sto te ispunjava i naravno da je dobra zarada, ovako kad gledam sta pojedinci pisu i kakav stav imaju prema zivotu nemogu vjerovati, nije istina da je zivot samo patnja i muka "nemas ti pojma sto je zivot" kad kazu ... pa zasto bi zivot i ostalima, osim onima koji dopuste da im bude takav bio patnja, onda najbolje se odma ubiti da se ne patimo??!?!? mlad je decko jos i glupo je da ga zasipamo glupostima, te novce koji tebi trebaju uvijek mozes zaraditi..ima nacina, ali izbjegavaj gluposti da nebi imao problema s policijom, ovo za obiteljsko zlato savjetovao bih ti da ne prodajes, osim ako imas brata/sestru koji su tu po godinama s tobom,,e onda moraš biti brži :D puno ljudi ti je dalo i dobre savjete, idi stekni neko iskustvo pa ces vec sam znati sto zelis, i sto je najbitnije radi na sebi najvise jer nista nije nemoguce, mozes sve samo ovisi koliko to dovoljno zelis, a ovo sto neki gluposti pisu ne obaziri se na to, 100 ljudi da pitamo za misljenje o jednoj stvari, dobili bi 100 razlicitih misljenja, to je samo tude misljenje i ne znaci nista ko ih šiša ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: powerofthemind

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Tarzane meni nista sto sam radio nije bilo patnja. Cak mi bilo zanimljivo. Na gradjevini sam radio po 10 sati (nekad i 12) dnevno i nisam se osecao kao da patim. Sve je pitanje stava. 10 sati mucenja ili 10 sati stvaranja necega? 2 dana na granicnom prelazu, spavanje u kolima, natezanje sa carinicima i pregovori oko mita itd. 2 dana patnje ili avantura koju mozes da prepricas uz neko pice drustvu iz kafane (ili nekog drugog ugostiteljskog objekta)?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
dakle,jedan copy paste text kako do love,aktor priče nije imao roditelje da ga poguraju ili nekog tko bi mu pomogao ;)

"Poučna priča: Kako uspjeti...
Jedan mladić bez posla se prijavio za posao u Microsoftu kao 'čistač WC školjki'. Kadrovski direktor ga je primio na razgovor i poslije kratkog testa mu reče: "Primljeni ste. Ostavite mi Vaš e-mail, tako da Vam mogu poslati ugovor i spisak Vaših dužnosti."
On, zbunjen, odgovori da nema kompjutor, pa samim time ni e-mail.
Direktor će na to: "E pa onda mi je žao; ako nemate e-mail, virtualno znači da ne postojite, i ja vas ne mogu zaposliti..."

Mučeni siromah, očajan, izađe iz sjedišta Microsofta, bez ideje što bi mogao raditi sa samo 10 dolara u džepu. Uputi se prema supermarketu i tamo kupi gajbicu sa 10 kg jagoda. Za kratko vrijeme, proda sve jagode na komad idući od vrata do vrata i do podne duplira početni kapital.
Iznenađen i sa entuzijazmom, ponovi istu stvar tri puta i vrati se kući sa 60 dolara.
Tada je shvatio da bi mu taj sistem mogao omogućiti da preživi, pa ga je ujutro počeo primjenjivati u kontinuitetu, izlazeći uvijek rano ujutro i vraćajući se kući uvijek kasno navečer.
Radeći tako, utrostručavao je i učetvorostručavao kapital svakoga dana. Za kratko vrijeme kupi ručnu dvokolicu kako bi mogao povećavati opseg posla, a kasnije je zamijeni jednim kamiončićem. Radeći tako, u roku od jedne godine, postane vlasnik male flote vlastitih motornih vozila. Za 5 godina je postao vlasnik jedne od najvećih mreža za distribuciju namirnica u SAD. U tom trenutku, misleći na budućnost obitelji, odluči osigurati svoj život.
Pozvao je agenta kako bi potpisao policu osiguranja. Agent ga na kraju razgovora pita za njegov e-mail kako bi mu poslao prospekt osiguranja. Naš čovjek mu odgovori da nema e-mail.
"Baš čudno" prokomentirao je agent osiguranja. "Nemate e-mail a uspjeli ste napraviti imperij. A zamislite gdje biste bili, da ste ga imali!"
Čovjek se zamisli, pa odgovori: "... U Microsoftu čisteći WC školjke!!!"
Poruka br. 1: Internet ne rješava sve probleme u životu.
Poruka br. 2: Ako nemaš e-mail, ali radiš puno, možeš svejedno...

:)
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
jutros mi majka o tom,kako mi ljudi novac trosimo na gluposti...a ja njoj,e pa nije bitno sto se novac trosi na gluposti,vec je NEKIMA bitno da ljudi misle na gluposti dok taj novac zaraduju:)