Royal Ak Automatic - 400W Hps (90x50x160) by Minion

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
Pozdrav svima na forumu,ovo je moj prvi grow nadam se na kraju da ce biti uspesan da skratim formalnosti oko boksa da predjem na stvar jer mislim da imam problem pa bih zamolio za pomoc iskusnih.Problem je kao sto cete videti na slikama listovi pozinju da mi zute :-( Prva biljka veca na kojoj imam problem je stara tacno 19 dana,rezim rasvete je 18/6 svako zalivanje koje se obavlja ide korigovan Ph 6,5 prvo se nalazila u saksiji od 1litar gde je nakon 7 dana presadjena u saksiju precnika 38cm litrazu tacnu ne znam.Za automatike moza prevelika saksija ali verujem da nesteti zemlja u saksijama je Composana cista.Pri presadjivanju data doza hesi root complex i osim toga nista drugo nije korisceno na njoj od gnojiva.Temperatura box-a kad je upaljena sijalica je od 26 do 28 stepeni vlaga mi je 35-44% kad je Off teperatura 19-21c i vlaga od 50-60%.Visina od vrha biljke i reflektora mi je 45cm inace od pocetka pa do pre dva dana mi je stajala na 34cm sa vrednostima kad je On temeratura je isla od 26 do 29 a vlaga 30-40% a kad je OFF temperatura 19-21c i vlaga 50-60% (sijalica Super Bloom 400W-Hps) Biljka je inace zalivena 15.12 u utorak sa 4,5L Ph(6,5) korigovane vode to joj je inace prvo full zalivanje do tada je dozirano dobijala vodu.U planu sam imao da cekam sledece zalivanje i da joj dam malo jace od pola doze Hesi TNT complex-a ali posto mi se pojavio problem cekam misljenja od iskusnih i pomoc.
 

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
A49ZhF.jpg


LzFyZN.jpg


I5yf25.jpg


KrgQiB.jpg


XYXeu2.jpg


axZMlO.jpg


Xz6r7M.jpg


MVTNPC.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and funky weed

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.920
358
Socotra Island
eelslap.com
Vide se slike u ponovljenom postu .Nisi morao otvarati dnevnik ako samo zelis da resis problem , ima tema i za te stvari :)
Glupo pitanje ali jesi li siguran u vrednost ph vode kojom zalivas ? Kakvim meracem proveravas uopste i da li je dobro kalibrisan ?
 

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
pH Merač - Ekonomik pH009 uredno kalibrisan pre pocetka grow-a.


Tema nije otvorena samo zbog problema kao sto si i sam rekao za takve stvari postoji druga tema.

Sto se tice ponovljenih slika ja se izvinjavam ali sinoc kad sam ih postavio su se videle jutros kad sa ustao sa mog racunara se nisu videle mozda neki bag...
 
Poslednja izmena od urednika:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.920
358
Socotra Island
eelslap.com
Dobijam poruku da proizvod nije pronadjen kad kliknem na ovaj tvoj link .
Nemoj da si nervozan , daj koju informaciju ako zelis da ti pomognemo i odgovori da li si kalibrisao metar i kako si to radio .
 

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
Odakle vama naznaka da sam nervozan?

http://www.***********.com/index.php?route=product/product&product_id=232

uredjaj je regularno kalibrisan sa tecnoscu za kalibraciju .


* * *
nemoj pisati post za postom i ned treba citirati kad odgovaras odmah nakon posta. procitaj pravilnik, sve je objasnjeno
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.920
358
Socotra Island
eelslap.com
Ja bih da zaobiđemo nepotrebne gluposti ...Samo gubimo vreme, i ti i biljka i ja, spamujem ti dnevnik itd ...
pH merač se kalibriše sa dve tečnosti . Ako nisi tako radio postoji velika mogucnost da ti je pH u banani .
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
U toj zemlji za 19 dana ne trebalo ništa da im fali. I temperatura i vlaga su podnošljive. Najverovatniji problem je negde u zalivanju, odnosno pH fluktacijama... napravi dobar flush vodom sa česme i vidi koji je runoff. Tek zadnjih nekoliko litara koriguj pH na 6,5, sačekaj nekoliko dana da se osuši zemlja, po šibni pola doze Tnt. neka prodju dva obilna zalivanja pre nego počneš da dodaješ bloom.
 
04.04.2014
267
230
43
Na koliko dana ti je ciklus zalivanja? Jesu li ti se identicni problemi pojavili na obe biljke? Malo vise od pola doze TNT bi im za prvi put moglo biti previse. Ja uvek krecem sa 1/3 preporucene doze.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mislim da ti je tu puno dublji problem i moguće je da je do Composane u kombinaciji sa vodom kojom zalijevas jer do lockout-a nutrienta ne dolazi samo radi lošeg Ph već i zbog viška određenih minerala, recimo kalij ti može bit zblokiran od viška kalcija itd. Zato svi ozbiljniji groweri koriste RO vodu za zalijevanje. Ovako to bude samo nagađanje.. ugl.. ja bi poslušal Barbarosu i to dobro izflašo sa vodom iz česme, a provjera Ph run offa nije na odmet.
 

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
Malo pre sam video da mi se problem pocinje pokazivati i na drugoj biljci.Druga biljka je stara danas tacno 13 dana,boravila je u saksiji od 1l do svog navrsenog 7dmog dana nakon cega sam je presadio u finalnu saksiju zemlja composana blumenerde se nalazi u obe saksije.Prilikom presadjivanja data doza hesi root comlex do sada je dobijala podesenu vodu na 6,5ph i nista drugo,takodje vodu do sada je dobijala dozirano nije jos dobila full dozu vode.Sto se tice Ph metra posto je nedelja i hidraponika ne radi sutra cu otici i odneti Ph petar da ga provere i kalibrisu.Takodje imam 3 i 1 merac tla znam da je kineski i cim bude novca uzecu digitalni bolji.Na obe biljke mi pokazuje da je ph zemlje 7 (mada u opisu proizvoda kaze"Bitno je znati da će pH vrednost tla uglavnom biti veća od pH vrednosti rastvora za zalivanje"). ,tako da sutra planiram kad se vratim sa kalibrisanim Ph metrom da tusem obicnom vodom isperem zemlju u obe saksije i zadnjih 5litara vode sa podesenim Ph na 6,5.Nakon toga cekam da se osusi pa cemo videti dalje.Hvala na dosadasnim savetima i svaki novi koristan savet je dobrodosao unapred zahvala minion :)

001.JPG 006.JPG 007.JPG 010.JPG 017.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
Na Ph metru sam pre pocetka growa izvrsio kalibraciju sa pH 7,01 pufer-om nisam ga koristio pre nego sto sam ga kalibrisao.Mozda je to nisam dobro odradio videcu sutra sta se desava...
Sto se tice 3 u 1 meraca tla kao pocetnik sam razmisljao da je bolje imati bilo kakav merac nego ni jedan pozdrav.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ovaj 3 u 1 slobodno baci jer te može odvest na krivi put, ja ih doma imam 4 komada, uzalud potrošeni novci.
Neka ti ta hidraponika kalibrira Ph metar i ravnaj se samo po njemu.
Najjednostavnije izmjerit Ph run off-a što je dosta dobar pokazatelj ako razumiješ što se dešava sa tom vodom koja prolazi kroz zemlju i curi na dnu, al ako želiš znat točnije, onda uzmi recimo 20ml zemlje ( jedno par centimetara ispod površine) , pomiješaj sa 40ml destilirane vode, ostavi pol sata da se slegne i onda izmjeri Ph.
Što se tiče run off-a ... recimo da ti je voda kojom zalijevas 7.0 a run-off ti ispadne recimo 6.2 onda možeš bit siguran da ti Ph zemlje par desetina Ph kiselije, znači vjerovatno 5.9 možda i niže, uglavnom nemožeš potvrdit sa sigurnošću. Siguran budeš tek kad ti Ph run-offa bude jednak Ph vode kojom zaliješ.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Kupi jos bufer.. 4.01 i nemas bed sto se tice ph metra... a sto se tice biljke ne diraj nista,zalivaj samo redovno... zemlja je malo jaka,vidi se na pocetku Cal-Mag... nek ti bude ph vode 6.3... pa javi za par dana sta se desava... aj peace
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ali ima ona universal composana, a ona mi se učinila malo jača... jer mi biljčice njegove izgledaju onako malo plastične kao kad sam vidio biljke u prejakoj zemlji.
 

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
Pozdrav drustvo evo ovako stoje stvari ja jos uvek nisam nista preduzeo na biljkama cekao sam da mi stignu narucene stvari jer nisam bio u mogucnosti da odem i licno uzmem da sad neobjasnjavam...Ph metar ekonomik ph009 koji posedujem posle naurcenih buffera i kontrole na buferu 7 pokazivao 6,9 a na buferu 4.01 pokazivao 3,8. Sada sam ga uredno kalibrisao sa oba buffera i kontrolisacu svakih 10 do 15 dana njegovu tacnost i po potrebi kalibrisati.Ja sam do sad Ph vode obarao sa rastvorom limuntusa i vode,sto vise necu raditi uzeo sam Ph korektore za vegetaciju i cvetanje.Stigao mi je i malo bolji 4 u 1 merac tla kao sto cete videti na slikama Ph zemlje mi je 5 sto nikako nije dobro pa bi zamolio za savet kako da resim problem i vratim zemlju na normalan ph.
 

Prilozi

  • 009.JPG
    009.JPG
    242,3 KB · Pregleda: 173
  • 011.JPG
    011.JPG
    159,8 KB · Pregleda: 161
  • 007 (2).JPG
    007 (2).JPG
    173,6 KB · Pregleda: 159