Royal Ak Automatic - 400W Hps (90x50x160) by Minion

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.04.2014
267
230
43
Izmeri ph runoff-a i to neka ti bude referenca na osnovu koje ces odluciti sta ces dalje. Ako si bas zabrinut zbog nivoa ph ja bih ti predlozio da sledece zalivanje napravis cistom, demineralizovanom vodom i da tada proveris ph runoff-a. Ph demi vode ne korigujes jer je njen EC skoro na nuli i ona ce automatski poprimiti srednju vrednost ph sredine kroz koju prolazi. Prvo zalijes saksiju dok ne procuri. Ostavis par sati da se zemlja dobro ocedi i onda nastavis da zalivas dok ne nakupus decilitar ili dva runoff-a u kojem ces izmeriti ph.

Edit: Nemoj vise bacati pare na nepotrebne uredjaje poput ovog novog univerzalnog meraca za zemlju. Bolje bi bilo da si kupio bilo kakav EC metar jer bi ti u ovoj situaciji puno vise znacila informacija koliki je EC runoff-a.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mala ti to biljka da je sad utopiš u "hektolitrima" vode koliko bi bilo potrebno da se dovede na neki željeni Ph.. provjeri run off sa demi vodom kako kaže komsijin mali da budeš siguran koliki je Ph, ne vjeruj ovom svom uređaju odmah na prvu.. i tada nastavi zalijevat sa vodom iz pipe bez korigiranja (uz obavezne provjere ph vode kojom zalijevas i ph run off-a) i s vremenom će se Ph izbalansirat.
Kasnije kad se biljka razmaše, ako će baš bit potrebno, možeš radit korekciju Ph zemlje odjednom pomoću flusha.
 

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
Pozdrav drustvo trenutna situacija je sledeca ja bukvalno nista nisam preduzeo.Izgleda da kako se susi zemlja Ph zemlje se polako koriguje sam od sebe.Na mladjoj curi koja danas ima 18 dana zutenje listova je prestalo.Na starijoj sestri koja danas ima 25 dana zutenje listova takodje mi se cini da polako staje i obe cure mi deluju da lepo napreduju.Lampu sam spustio opet na 30cm teperatura kad je On 25-27 vlaga 40-45% kad je Off 20-21 a vlaga 45-55%.Plan mi je sledici cekam da se zemlja osusi saksije su mi jako velike i zemlja mi drzi vlagu nenormalno dugo vremena to je verovatno normalno zimi verujem da leti devojke piju cesce vodu.Kad dodje vreme za zalivanje starija cura ce dobiti 1/2 doze Hesi Bloom comlex-a po potrebi korigovacu vodu sa ph bufferom na 6,5ph za bloom jer koliko sam video belu dlacicu znaci da je pocela cvetati.Mozda je 1/2 doze za prvi put mnogo ali ako mi zemlja drzi vlagu 13esti dan sto je slucaj kao sada mislim da su intervali izmedju zalivanja dosta veliki i ne mogu se igrati puno i dozirati postepeno.Njenu mladju sestru od 18 dana planiram da zalijem cistom vodom kad dodje vreme jer je zemlja idalje vlazna zalicu korigovanom vodom sa bufferom za vegetaciju i vodu cu montirati da Ph bude 6.5.Evo i par slika pozdrav za celu ekipu !!! 045.JPG 050.JPG 053.JPG 056.JPG 058.JPG 062.JPG 065.JPG 070.JPG
 

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
Pozdrav drugari evo poslednji up-date u ovoj godini :)
Mladja i manja biljka danas ima 24 dana dok njena starija sestra ima 31 dana.29.12 su obe dobile po litar vode sa Hesi Bloom coplexm obe su dobile po pola doze i koliko vidim da im je prijalo.Sledece zalivanje ide cista korigovana voda.Sretna svima nova godina i sve naj bolje zelim od srca !!!
 

Prilozi

  • 016.JPG
    016.JPG
    239,4 KB · Pregleda: 188
  • 039.JPG
    039.JPG
    179,1 KB · Pregleda: 188
  • 042.JPG
    042.JPG
    209,7 KB · Pregleda: 181
  • 044.JPG
    044.JPG
    170,1 KB · Pregleda: 181

Minion

Aktivan Član
24.10.2015
144
1.617
143
Ni na nebu ni na zemlji
Drugari sobzirom da mi je ovo prvi grow,jako sam zadovoljan kako se do sad odvija situacija.Verovatno vas smaram sa slikama cestim ali ovo je jedino mesto gde mogu moju srecu podeliti :).
Danas joj je 45 dan zivota i ja prosto ne mogu da verujem kolika je kao malo drvo a cvetova na njoj kolko hoces.Videcemo na kraju sta ce ispasti trenutno cekam da se zemlja osusi pa ide full doza(Hesi bloom,Phosphous plus i super vit-a) Razlog full doze zbog toga sto je bestija imala flas pre 5 dana.Njena mladja sestra koja je mladja 7 dana isto lepo napreduje ali je naspram doticne jednostavno manja.Evo slika cak sam zenu pozvao :ljubav: da statira da bi se videla velicina i sirina.
014.JPG 025.JPG 027.JPG
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Do sada sam uzgojio dva RQS AK47 Auto, treći je jučer iznikao. :)
Biljke ti super izgledaju, kod Kalaša su listovi inače sjajniji i nekako grublji i "oštriji" na dodir neko kod drugih biljkica. Samo budi strpljiv i vidjet ćeš kada se počnu debljati i puniti. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85 and Minion