Run From The Cure - The Rick Simpson Story

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Upravo - to je neki "idealni" omjer - jer ako pustiš još - gubiš, ako ranije isto gubiš,(mislim na procenat THC-a) - treba pravi tajming za berbu... i ko što "HE-MAN" reče 80% crveni je naj naj omjer...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Off-topic:
Interesuje me ovo u vezi SSL-a? n ovoj stranici komplet je sve na https i google chrome je potvrdio normala, kao na paypal npr: dok na vutra.org tj. ovdje nije tako....

hmmmmmmm
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Mislim da je to tako jer neki sadrzaj nije enkriptan kao npr. slike s drugih sajtova. Kad ne bi bilo tih slika nego da se one direktno na vutra.org upladaju onda bi bio zelen https.
Moje skromno misljenje.
 
07.10.2011
1
0
0
36
novi sam ovdje..čitao sam ne sve postove baš na ovu temu ali podosta.pa pitanje...dakle, mnogi lijekovi, da ih tako nazovem se mogu korstiti neko vrijeeme, pa onda treba prestati neko vrijeme..npr, sigurno ste čuli za tzv matičnu mliječ jedan od pčelinjih proizvoda.no on se smije uzimatu npr 6mj, pa onda stanka nekih par mjseci.ovi podatcu nisu točni nego sam samo naveo primjer, točno je samo da treba biti stanke.uglavnom, skužili ste, e sad, pitanje. Ima li kakvih studija ili saznanja o tome da se i ovo ulje može koristiti tako neko određeno vrijeme, a da npr, kad bi ga se koristilo duže vremena da bi tada dovelo do više štete nego koristi, ili bi izazvalo neke smetnje? nadam se da nisam bio prekompliciran, ako jesam, sorry, to je zbog profesionalne deformacije studija filozofije.hvala na odg :)
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
U ljudskom tijelu postoje tvari koje su kemijskom strukturom slične kanabinoidima koje se nazivaju endokanabinoidi. Te tvari su odgovorne za imunološki sustav organizma te kontroliraju gotovo sve procese koji se događaju u ljudskom tijelu. Nedostatkom tih tvari (do toga može doći iz raznih razloga) tijelo ne funkcionira kako bi trebalo i javljaju se problemi. Unosom ulja od konoplje u organizam kanabinoidi iz ulja obavljaju ulogu endokanabinoida (tj. pomažu tijelu da bolje "radi") te vračaju zdravstvenu ravnotežu i imunitet.
Tako da je odgovor na pitanje da redovna uporaba ne šteti. Naprotiv, čak se preporuča i zdravim ljudima da ga redovno konzumiraju (naravno u manjim količinama nego netko tko npr. boluje od raka) da se uspostavi što bolja zdravstvena uravnoteženost.
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
pozz svima evo povod da se uclanim na sajtu je video koji sam gledao na youtube Run From The Cure - The Rick Simpson Story i zainteresovan sam da napravim ulje kao medicinska svrha.slucajno sam googlao prije 10-ak dana u vezi ovaj dokumentarac i naisao na vas sajt.prije sto sam pogledao video na rick simpson imao sam sasvim drugaciji pogled na marihuanu recimo to negatovno ali posle filma moja razmisljana su drugacije recimo pozitivni u pogledu marihuane.veoma dobar sajt i mislim da uz vasu pomoc mogao da napravim to ulje za medicinsku potrebu.probao sam nekoliko puta da se uklucim na chatu ali vidim da ne radi citao vas forum i saznao da treba imati minium 50 postova za da mogu da se uklucim na chatu?jesam u pravo ili...??nek to bude za pocetak pa vidimo kako bude dalje pozz svima koji su dobronamerni..........
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Welcome :sun2:

Forum chat neka te ne brine, ionako je tamo uglavnom opešteno blesiranje i zafrkancija bez nekih ozbiljnih razgovora.
A slobodno se uključi u rasprave na temama koje te zanimaju i naći će se ekipe da ti odgovori na eventualna pitanja i nedoumice.

Pozdrav.
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
da vidim da ljudi su dobri i da svatko ko moze pomoci pomaze zato sam se i odlucio da se registrujem zelim biti punopravni clan ako mozes nekome pomoci onda mu pomozi
a mozes mu pomoc ako mu ispricas napises ono sta mislis ili ono sto si doznao da ga nasocis i napises na forumu . znaci ako samo citamo i se neuclanimo onda se osjetis kao parazit neki pa eto nek bude ovo odskocnu daski da svi oni koji citaju nek se uclane i napise mozda to napisano pomogne nekome nek budu ramnopravni osjecaj je boji
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
38295828784100459896518.jpg


40723328514287820211118.jpg


38740527756395229333718.jpg


30057623030302701943018.jpg
 
23.04.2012
4
0
0
51
Evo ja već par tjedana bauljam po webu od kada sam saznala za RS oil i tek sam sada naišla na vas. Tako mi je drago da je zajednica velika jer sam se ja u svojim pokušajima osjećala k'o mali Pale. Večeras vas počinjem čitati od A-Ž. Iako ne znam od kuda bih počela... :) A ni avatara još nemam :(



---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:45 ----------


Zaboravila sam reći najvažniju stvar: tata mi je bolestan, jako, to je razlog što se već tjednima koprcam ko riba na suhom jer pokušavam naći način kako da tati napravim/nabavim ulje. Ako je Mrkvica uspjela, nije nemoguće.... :)
 
03.03.2012
30
11
0
46
Pozdrav svima i od mene, evo vrsljam po netu od februara meseca trazeci sve moguce informacije o THC-u, CBD-u i svemu onome sto moze pomoci mojoj majci . Evo ukratko samo da iznesem moja dosadasnja iskustva sto se ulja od marihuane tice.
Majka mi je razbolela od raka materice pre oko 10 godina, imala je operaciju - odstranili su sve sumnjivo i na kraju je zracili ceo abdomen. Od zracenja su ostale posledice i dan danas. Sve je bilo u redu do pre dve godine kada se tumor vratio - sekundarni depozit ovog sa materice sada na plucima i jetri. Sa pluca je odstranjen - 1/3 pluca skinuto, ali sa jetre je inoperabilan. Odradila je jednu turu hemoterapije koju je jako tesko podnela. Nakon te hemoterapije cekali smo da vidimo rezultrate , ali nazalost saznali smo da je kancer u progresiji na jetri i mozda pankreasu i ponovo plucima , tumor markeri 2600. Tada posto hemoterapija nije delovala prekopao sam po internetu svasta kako bi poceli sa uzimanjem neke alternative, i po mom misljenju ulje od marihuane mi se cinilo kao nesto sto moze samo da pomogne , a ne i da odmogne posto je 100% prirodno. Prvo sam roditeljima pokazao film Ricka Simsona i majka se slozila da pocne sa terapijom.
Posto je VREME kod pokusaja lecenja[produzavanja zivota] ove teske bolesti izuzetno bitno ODMAH sam na ulici nabavio 500g masnih osusenih cvetova punih semenja marihuane za 900e , ne znajuci da li je indica ili sativa i odmah joj skuvali ulje. Dobili smo oko 45-50ml guste tamno braon smole i treapija je pocela 17.02.2012.
Uzima je 3 puta dnevno po mom misljenju sigurno vise on 1g dnevno ukupno. Nekoliko puta je bila predozirana ali nista strasno, odspava 2-3h i kad se probudi kao nova je.
Posto je marihuana na ulici uzasno skupa a i kupuje se macka u dzaku narucio sam preko Aliena 30 semena Afgan Kush-a i Norther Lights-a, te sad polako rastu za narednu turu. Takodje sam trazio po netu semenje indice sa dosta CBD-a i nadam se da su mi na putu jos 5 semena od CBD crew-a. Oni garantuju visok procenat CBDa u njihovim biljkama, mada to nista nije dokazano da pomaze, sve je tapkanje u mraku i hvatanje za slamku , ali borba mora da se nastavi do kraja.

Ona terapiju dobro podnosi, pokretna je, izlazi sama napolje i evo dosadasnjih dobrih i losih strana:

Lose : Ceste glavobolje - mada ne mora da bude povezano sa uljem, imala ih je i ranije samo sto je sad prestala da pije lekove. Bori se da ocisti organizam od silne hemije.
Predoziranje - desilo se nekoliko puta, suva usta i nagon za povracanjem, kao i stondirani "samo bi da lezi" osecaj.

Dobre: Cesce spava i odmara se preko dana, opustenija je dosta nego pre uzimanja terapije,mada osoba sa takvim problemom nikad ne moze skroz biti opustena.
NIJE IZGUBILA NADU U OZDRAVLJENJE veruje u terapiju - to je ono sto je po mom misljenju najbitnije u celoj situaciji!

Pored same terapije i sam uzgoj leka sigurno psihicki deluje pozitivno na nju, sva ta briga oko biljaka, zalivanje, vlaznost , temperatura, PH ...
Sad su nam biljke na samom kraju vegetacije, i pocela je da jede i zive samlevene listove koje skida ponekad sa dna biljke ili koji su ostali kad smo "topovali" bliljke. Citali smo na net-u da je mozda i THC-a i CBD-a [acid] koji nije psihoaktivan i nalazi se u svezoj termicki ne obradjenoj biljci dobar za terapiju. Naravno i to su pionirska istrazivanja , ali zasto ne probati. Daje bas osvezavajucu aromu soku od cedjenje narandze ili semenu od konoplje ili lana.
Sad cekamo da vidimo kojeg ce pola biti biljke pa ce muski na mlevenje a zenke na cvetanje pa na kuvanje :-}

Pored uzimanja ulja promenila je ishranu totalno, izbacila sve slatko i sve vrste mesa. Smrsala je par kila za ova 2 meseca al nadamo se zbog ishrane a ne zbog bolesti.

Toliko za sad, majka ide na snimanje naredne nedelje i cim budu rezultati javljam kako je proslo.
Moj savet za sve koji se nalaze u slicnoj situaciji je da probaju i krenu sa terapijim STO PRE , i ne cekaju sta ce biti sa konvencijalnim metodama. Naravno ne treba ni odbiti po mom misljenju iste, kao sto pise na nekoliko mesta na internetu vec probati kombinovano, ulje + konvencionalne metode.

Nikako ne kupovati gotovo ulje ako ne poznajete osobu koja ga pravi licno i sigurni ste da vas nece prevariti ,vec ga sami napravite.
Ja do pre dva i po meseca nisam imao pojma nista o kanabisu, a sad em smo skuvali prvu turu em se borim da uguram biljke u ormar koliko brzo rastu.

Hvala forumu vutra.org na tome sto postoji, tu sam nasao dosta korisnih informacija oko uzgoja i kanabisa uopste.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura and Z&N