Run From The Cure - The Rick Simpson Story

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bec

28.02.2012
9
0
0
39
Bok,

evo da se i ja javim sa svojim iskustvom u pravljenju ulja. Otac je teško bolestan od tumora na mozgu, leži krevetu zadnjih mjesec dana od kada je imao epileptični napad. Prije toga je još OK funkcionirao i zato sam mislio čekati dok mi biljke ne porastu pa da napravim ulje od domaćice. Ali situacija me natjerala da kupim 100gr dobre trave i od nje napravim ulje dok biljke ne procvjetaju. Za početak sam uzeo nekih 5gr trave i napravio čaj od toga od vode i mlijeka. To mi je bio prvi put da sam kuhao čaj i prije nego sam dao ocu, probao sam ga. Popio sam nekih dec i po i tako me okrenulo da nisam znao di sam do nekih 4-5 ujutro :) Nakon toga njemu smo počeli davati svaku večer 3-4 puta manju dozu da mu se tijelo privikne na THC. U tom periodu nije još ništa pričao, bio je u bolnici a mi smo mu to potajno davali.

Nakon čaja, uspio sam nabaviti u ljekarni 96% alkohol etanol, i to jedva litru i odma su me pitali za šta će mi i čime se bavim, rekao sam da mi treba kao otapalo pa su rekli da je to zadnje što mogu dobiti. Ovaj izo-propilni alkohol ne znam di da nabavim. S tim etanolom prvo sam skuhao nekih 15gr trave, stavio da isparava, otišao zapaliti cigaru i imao sam šta vidjeti - sve je isparilo a crna smola zaljepila se na dno posude !!!! Pokupio sam je sa žlicom i skuhao još jedno 10gr trave, sad sam uspio maknuti sa vatre nešto prije je sve isparilo. Dobio sam crnu smolu, koja se jako brzo zgusnula čim sam maknuo sa vatre, tako da nisam uspio preliti u drugu posudu nego sam pokupio sa žlicom. Svaki dan dajem ocu po jednu bombicu (malo veće od zrna riže umotano u rizlu) i on to popije. Jučer sam povećao na 2 puta dnevno. To unazad nekih tjedan dana, od kad je došao iz bolnice i konzumirati ulje, čovjek je počeo pričati, što prije nije bio slučaj, možete zamisliti naše veselje :)

Ne znam za dozu, dajem sada otprilike 2 zrna riže 2 puta dnevno, za par dana ću povećati na 3 puta dnevno i postupno povećavati dozu. Imam još nekih 70gr kupovne trave, ali strah me odjedanput to kuhati da ne s***** nešto pa da mi opet ne zagori. Kuham na električnom kuhalu, imam i još jedno manje kao za onu zadnju fazu isparavanja iz ulja ali meni se uvijek pri kraju čini ko da će sve ispariti zato maknem sa kuhala, možda krivo ne znam, i dok oću prebaciti u manju posudu već se zgusne. Probao sam povući u špricu ali se rastalila :)

Na cvjetanju mi je ogromna sativa :) domaćica, bit će gotova za jedno 2-3 tjedna i raste u vis nenormalno, pod 400W HPS. Na vegetaciji su mi još 6 domaćica, pod fluorescentim okruglim svjetiljkama sam skužio da dobro rastu, mislim da su sve indice po debljini listova, one će za jedno tjedan - 2 se pridružiti sativi u grow boxu. Kasnije ću kombinirati za izradu ulja i sativu i indicu pa ćemo vidjeti. Skupljam i otkinuto lišće od sative pa ću ubaciti u ovu kupovnu travu kad budem opet radio ulje.

Molim, ako mi možete reći doziranje, staviti sliku ili bar otprilike koliko smole je 1gr ? Računam da će mi ovih kupovnih 100gr potrajati taman dok sativa ne procvjeta.

Kakav je vaš doživljaj ulja ? Ja sam probao jedno 3 puta veću dozu nego dajem ocu, nisam se napušio kao da sam zapalio nego me smirilo i uspavalo, nešto kao na Normabelima ali zato sam drugi dan bio spaljen kao da sam noć prije popušio 5-icu :) (nisam neki heavy smoker, zapalim rekreativno par puta mjesečno, možda zato)

Trenutno sam na štakama, pa mi nije baš zgodno slikavati moj mali vrt, jedva odem zaliti ali šta se mora mora se :) ali uskoro ću moć, pa ću staviti proceduru izrade ulja, slikati svoje biljčice i podijeliti iskustva sa svima vama.

Hvala VUTRA.ORG !

p.s. upravo sam naručio oriđiđi sjeme, Barneys Farm LSD i jedva čekam da vidim poštara hehe
 
09.01.2012
3
2
1
47
Pozdrav svima!!!
Da li neko zna da li za otapalo moze da se koristi rakija, domaca prepecenica, pa nakon sto se procedi da se ne pravi ulje nego da se tako pije, jedna casica za dobar dan, jedna za dobar san?
:icon_question:
 

Casper Hero

Banned
Banovan
20.01.2012
171
37
0
46
kapetankuka je napisao(la):
Da li neko zna da li za otapalo moze da se koristi rakija, domaca prepecenica, pa nakon sto se procedi da se ne pravi ulje nego da se tako pije, jedna casica za dobar dan, jedna za dobar san?
:icon_question:
Može(rakija će biti slična orahovači) vutru potopiš u rakiju i držiš je 6 nedelja na hladnom i tamnom mestu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
aha, verovatno zavisi i od vutre, ja sam pravila samo od lisca i udara u glavu neki rush momentalno od prvog gutljaja, vise high high, ne stoned high
 

bec

28.02.2012
9
0
0
39
Da li je ulje, napravljeno po metodi Rick Simpsona najpotentnije što se može izvući iz vutre ?

Ili može i Vutrovača zadovoljiti...
 
18.06.2012
1
0
0
48
miss.mrkvica je napisao(la):
nadam se da ćemo i mi imati razloga za objaviti i našu sretnu priču:)))))))))))

samo treba verovati

da li je moguce da su ti hedovi toliko skupi, 500 eura traze za pola kg koliko je potrebno za izradu ulja
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
sosa je napisao(la):
da li je moguce da su ti hedovi toliko skupi, 500 eura traze za pola kg koliko je potrebno za izradu ulja

Aha!
Za te pare kupiš opremu koja je potrebna za unutrašnji uzgoj, imaš kvalitetno i provjereno, ne posluješ sa kriminalcima i liječiš se sa svojim.
 
04.07.2012
2
0
0
33
otac mi boluje od raka jetre koji je zahvatio zeludac zucnu kesu i koji nije moguce operisat od rodjaka sam cuo za ovo ulje koji je takodjer bolovao od raka i koji se izlecio potpuno vec 7 god od kad su ga otpisali on tvrdi da mu je ono mnogo pomoglo i nabavio mi je to ulje 1000e 2 sprica ocu dajem vec nedelju dana 2 put dnevno(plus kojekakvih cajeva i vitamin b 17) i krvna slika mu je ekstra ali posto mu rak salje trombove u nogama ima jake bolove pa sam se poceo pitati dal sam uzeo kvalitetno ulje s obzirom da sam vec negde citao da ne bi trebao osecati nikakvu bol ako uzima to ulje dali da povecam dozu koji su vasi saveti ??? unapred hvala na pomoci
 
03.03.2012
30
11
0
46
Pozdrav Kid ,
Pre svega nadam se da ce ulje pomoci tvom ocu , samo hrabro i ne odustajte od terapije. Da li je ulje pravo ili ne to ti niko sa sigurnoscu ne moze odgovoriti, uvek je najbolje da sam sebi napravis ulje, ili neko u koga imas 100% poverenja. Moja majka obolela od kancera i na ulju je vec duze vreme, detalje mozes videti na temi
Borba protiv karcinoma materice
ovde na forumu. Ona uzima 4 puta dnevno manje kolicine ulja, i daleko od toga da se ne oseca nikakva bol, to je samo mit, mada sigurno pomaze da ublazi bolove (pogledaj temu
Dnevnik konzumacije-prvi puta "Crohnova bolest-kronična bol")
.

Ako povecas doze(oko 1g dnevno ili vise) a ulje je kvalitetno(pravo) mora doci do predoziranja osobe koja uzima, gde su simptomi vrtoglavica, deziorijentisanos, znojenje, brzo lupane srca , mucnina , susenje usta i pad krvnog pritiska(isto pricam iz licnog iskustva, vidi u nasem dnevniku). To nikako nije preporucljivo , bolje je uzimati vise puta dnevno manje doze.
Moj savet ti je da pocnes sa uzgajanjem svog kanabisa, tako si siguran u ono cime lecis oca i mnogo je jeftinije od kupovine gotovog ulja. Iz licnog iskustva ti kazem, treba vise vremena ali se isplati,a sve potrebne informacije o uzgoju ,opremi i nabavci semena mozes naci na ovom forumu.

Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kristin
04.07.2012
2
0
0
33
apot je napisao(la):
Pozdrav Kid ,
Pre svega nadam se da ce ulje pomoci tvom ocu , samo hrabro i ne odustajte od terapije. Da li je ulje pravo ili ne to ti niko sa sigurnoscu ne moze odgovoriti, uvek je najbolje da sam sebi napravis ulje, ili neko u koga imas 100% poverenja. Moja majka obolela od kancera i na ulju je vec duze vreme, detalje mozes videti na temi
Borba protiv karcinoma materice
ovde na forumu. Ona uzima 4 puta dnevno manje kolicine ulja, i daleko od toga da se ne oseca nikakva bol, to je samo mit, mada sigurno pomaze da ublazi bolove (pogledaj temu
Dnevnik konzumacije-prvi puta "Crohnova bolest-kronična bol")
.

Ako povecas doze(oko 1g dnevno ili vise) a ulje je kvalitetno(pravo) mora doci do predoziranja osobe koja uzima, gde su simptomi vrtoglavica, deziorijentisanos, znojenje, brzo lupane srca , mucnina , susenje usta i pad krvnog pritiska(isto pricam iz licnog iskustva, vidi u nasem dnevniku). To nikako nije preporucljivo , bolje je uzimati vise puta dnevno manje doze.
Moj savet ti je da pocnes sa uzgajanjem svog kanabisa, tako si siguran u ono cime lecis oca i mnogo je jeftinije od kupovine gotovog ulja. Iz licnog iskustva ti kazem, treba vise vremena ali se isplati,a sve potrebne informacije o uzgoju ,opremi i nabavci semena mozes naci na ovom forumu.

Sretno
E bas ti hvala na odgovoru, a hteo sam da narucim seme za uzgoj ali nisam siguran kako jer ima onaj jedan sajt zaboravio sam kako se zove ali nema predstavnistvo u srbiji, a skoro sam siguran da bih znao da napravim sam jer studiram tehnologju prehrambenih proizvoda i obicno radimo te organske eksperimente, samo je problem kako da nabavim seme.
A sto se tice doze pa otprilike velicine pirinca mu dajemo 1nom ili evenutalno 2 put dnevno jer je on u bolnici a tamo nema frizider da mu ostavimo ulje nego mu nosimo u posetu u rucni frizider. Nekako sam bas optimistican sto se tice ovog ulja i doktori se cude kako mu je krvna slika dobra i zasto jos nije pozuteo, a osecam da bi bio jos bolje da moze da se krece ali mu veliki problem stvaraju ti trombovi u nogama pa je zavezan za krevet....
Cekamo da se malo oporavi pa da krenemo sa hemoterapijama Cisplatin + 5FU( 5 ciklusa) takvu su mu terapiju doktori odredili
 
03.03.2012
30
11
0
46
Ovde je detalno opisan nacin kako se narucuje seme.
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/4712-detaljan-vodic-kako-naruciti-seme-iz-aliena-dummies-%5Bsa-slikama%5D.html
Tako sam ga i ja nabavio, poslao kovertu i cekao oko 3-4 nedelje kad je i stiglo.
Mada pre nego sto krenes u ovu pricu iscitaj prvo ceo forum oko uzgoja i deo Medicina, sta bi ti trebalo od opreme,da li imas uslova kod kuce za uzgoj, koje sorte kanabisa postoje i koje da narucis (Obavezno uzmi feminized semena). Za ulje kazu da su najbolje indica dominant sa velikim procentom THCa.
Imas dosta informacija i na stranim forumima, mislim da je najbolje da se pre svega dobro informises o svemu pa tek onda krenes u uzgoj jer ces tako ustedeti i vreme i novac. Samo hrabro napred i mora da pomogne.
 
21.12.2010
0
0
0
38
Pozdav ljudi,
procitao sam cijeli forum o ovoj temi jer želim probati napraviti svoje ulje, ali ovaj dio mi nije jasan:

9. Bacite biljni materijal iz kojeg ste upravo izdvojili THC.

Nije mi jasan jer sam istraživao spravljanja eliksira i ljekovitih pripravaka i sam neke radio. Svi alkemicari
i drevni majstori su za podizanje vibracija koje su kljucne kod ozdravljenja pacijenata koristili i minerale koji se nalaze
u samoj biljci a ulju daju veca ljekovita svojstva i pretvaraju ga u eliksir!
To cete napraviti na sljedeci nacin: umjesto da biljni materijal bacite, spalite ga (na nekoj tavi) lako ce goriti jer je
još pun otapala, ali pazite da ne izgorite! Kada je ostao samo pepeo, sakupite ga i ubacite u ulje! Ulje ce postati
ljekovitije i nadam se da ce vam pomoci u oporavku!!!

:dada
 
17.09.2012
1
0
0
32
bok svima, imam jedno pitanje o nuspojavama ulja... majka mi je prije par dana počela uzimati ulje, iz razloga što ima metastaze po tijelu i treba joj kao anksiolitik, protiv bolova umjesto morfija. no, otežalo joj se jako disanje i počela su ju boliti pluća. da li je to možda jer ima metastaze u plućima pa osjeća lijek kako djeluje ili? malo smo zbunjeni, ne zna da li da nastavi, da li je itko imao slično iskustvo?
hvala unaprijed! :)
 
03.03.2012
30
11
0
46
Pozdrav jokerlass, žao mi je što ti se majka nalazi u tako teškoj situaciji. Moja majka uzima već pola godine ulje i nije nikad osetila bol u plućima i otežano disanje. Ulje sam probao i ja i moja supruga i ćale i niko nije imao takve simptome. Toliko to mogu reći iz sopstvenog iskustva. Držite se i sretno, nadam se da će pomoći.
 
16.09.2012
5
0
1
Pozdrav svima,

silom prilika odlučili smo se za ovu metodu liječenja i već nekoliko dana išćitavamo forum. Zanima me da li ima netko na ovom forumu tko je bolovao od raka i nakon kure uljem ozdravio?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
vicimi je napisao(la):
Pozdrav svima,

silom prilika odlučili smo se za ovu metodu liječenja i već nekoliko dana išćitavamo forum. Zanima me da li ima netko na ovom forumu tko je bolovao od raka i nakon kure uljem ozdravio?

2cv - melanom :vb_wave:

apot je napisao(la):
Pozdrav jokerlass, žao mi je što ti se majka nalazi u tako teškoj situaciji. Moja majka uzima već pola godine ulje i nije nikad osetila bol u plućima i otežano disanje. Ulje sam probao i ja i moja supruga i ćale i niko nije imao takve simptome. Toliko to mogu reći iz sopstvenog iskustva. Držite se i sretno, nadam se da će pomoći.

Pa kakav bi čovjek bio kad ne bi to podijelio s familijom:dada
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
jokerlass je napisao(la):
bok svima, imam jedno pitanje o nuspojavama ulja... majka mi je prije par dana počela uzimati ulje, iz razloga što ima metastaze po tijelu i treba joj kao anksiolitik, protiv bolova umjesto morfija. no, otežalo joj se jako disanje i počela su ju boliti pluća. da li je to možda jer ima metastaze u plućima pa osjeća lijek kako djeluje ili? malo smo zbunjeni, ne zna da li da nastavi, da li je itko imao slično iskustvo?
hvala unaprijed! :)


Halo nemojte prestati sa terapijom možda je samo malo smanjite a nisi napisao kakvo ulje uzima ili si ga pravio sam ili si kupio ili šta drugo. Pluča ne bole bole mebrana ili opna neznam kako kažete a disanje zbog ulja nebi smelo biti poremeteno.