Sadnja u polju kukuruza

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
daleko od toga Parazayd...jedino sto pije vodu ko budala...nikad dosta:) NIsam u situaciji da je obilazim ovih dana,zato sam je presadio i promenio tehniku gajenja...Jbg,ispalo je da sam je dzabe maltretirao sve vreme.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
povlacim rec...vise sam se iscimo oko nje za zalivanje i skrivanje od ovih bicarki:))
limunsknk.jpg
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
poz drustvu,evo nesto sveze,malopre uslikano:)

nije lose,zapravo odlicno su podnele susu sobzirom da je zadnje zalivanje bilo pre 37 dana(ne racunajuci kisu ovih zadnjih par dana.)

Dosta su se izduzile,ali nisu gladne i zedne sto je bitno. Za nedostatak svetlosti ne mogu vise da uticem. sada im je visina oko 120cm do 170cm...dok kukuruz cepa i 3m,mozda malo manje.

52576850.jpg
282hq.jpg
283wz.jpg
284ap.jpg
285y.jpg
:goldmaryjane:
canabis-je-vole.gif
canabis-tourne.gif
canabis-je-vole.gif
:goldmaryjane:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ma bitno je da ih možeš sve pronaći:)
Ako je to ispucana zemlja u kukuruzu,onda se biljoze dobro drže bez vode toliko dugo.Samo guraj:thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
mogao si (mada jos uvek mozes) malo vise pocupati kukuruza okolo biljaka, dobile bi vise sunca i vazduha
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
VenloNL je napisao(la):
Ma bitno je da ih možeš sve pronaći:)
Ako je to ispucana zemlja u kukuruzu,onda se biljoze dobro drže bez vode toliko dugo.Samo guraj:thumb:
Ma da,zemlja je totalno suva, povrsinski bar. Dole izgleda sibaju podvodni kanali:)

U jednom periodu sam se oprostio od njih,ali tek nakon 20 dana sam bio u mogucnosti da ih obidjem i odusevljen sam koliko malo brige traze. Verovatno zbog guste shume kukuruza,vlaga ne manjka. Hvala Ven
thumb.gif



SenzaPieta je napisao(la):
Brate bile bi one mnogo,mnogo bolje da nisu medju tim kukuruzom;to sigruno,,,
Da baba ima mitraljez,zvala bi se Prrle :))

Znam Senza,verujem da bi bile bolje,zato je pravi sajt svetinja. Ostaje mi jedino da se nadam kvalitetu. Od kolicine sam se oprostio na kraju prosle sezone :(

PowerSeed je napisao(la):
mogao si (mada jos uvek mozes) malo vise pocupati kukuruza okolo biljaka, dobile bi vise sunca i vazduha
oko biljke nema previse stabljika i ona prima dovoljno Sunca u popodnevnim casovima.Problem je sto je kukuruz jako visok i trebalo bi bar pola njive skratiti sto i pokusavam lomljenjem kriticnih stabljika i liski. Hvata me frka zato sto je to ipak "moj posed" pa biljkama dajem minimalne uslove. Sigurnost na prvom mestu ( kod mene samo u ovom slucaju:)

Ovo mi je prva sadnja u kukuruzu,jbg trudim se koliko mogu i smem. Da me vidite samo posto izadjem iz kukuruzista...sav sam isecen i znojav,ali kez na licu sija :teethysmile:


Pozz do prvih cvetova :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Sulundar je napisao(la):
oko biljke nema previse stabljika i ona prima dovoljno Sunca u popodnevnim casovima.Problem je sto je kukuruz jako visok i trebalo bi bar pola njive skratiti sto i pokusavam lomljenjem kriticnih stabljika i liski. Hvata me frka zato sto je to ipak "moj posed" pa biljkama dajem minimalne uslove. Sigurnost na prvom mestu ( kod mene samo u ovom slucaju:)

Ovo mi je prva sadnja u kukuruzu,jbg trudim se koliko mogu i smem. Da me vidite samo posto izadjem iz kukuruzista...sav sam isecen i znojav,ali kez na licu sija :teethysmile:

Pozz do prvih cvetova :)

Onda bar prelomi okolne stabljike kukuruza na pola, iznad poslednjeg klipa, videces da ce im prijati, ipak je kukuruz velik i prilicno zaklanja inace lepe biljoze. Za prvu sadnju sve je OK, njiva sa kukuruzom je odlican izbor jer je zemlja prethodno izorana i pripremljena, nema nikakve sume i stabala okolo, milina. Samo malo redukuj stabljike kukuruz i uzivaj. Jedino je zez sto se obicno kukuruz skida pre nego sto vuva dozri, mislim da je tio zapravo najveci problem ako si u tudjoj njivi. Ja sam svojevremeno imao obrnut "problem" od tvoga, naime biljoze su bile vise od stabljika kukuruza :icon_lol: ali na zalost ispade hermic :eek:hno: Imas malo o tom ovde
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/1944-avalanche-outdoor.html

Cepaj bro, samo napred, znoj se i uzivaj!
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
>> Ja sam svojevremeno imao obrnut "problem" od tvoga, naime biljoze su bile vise od stabljika kukuruza >Onda bar prelomi okolne stabljike kukuruza na pola, iznad poslednjeg klipa, videces da ce im prijati,
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Sulundar je napisao(la):
>> Ja sam svojevremeno imao obrnut "problem" od tvoga, naime biljoze su bile vise od stabljika kukuruza >Onda bar prelomi okolne stabljike kukuruza na pola, iznad poslednjeg klipa, videces da ce im prijati,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sulundar

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Sulundar je napisao(la):
i..razmisljao sam da to ne bude u krug,mada je tako naj osvetljenije ali opet i naj uocljivije. Mozda samo dijagonalno u odnosu na weed i kretanje Sunca.
Upravo to radim,ali kukuruz neumorno raste i skoro je nepobediv:)) Gledam da to bude sto manje ofirno,ali priznajem da treba da se skrati dosta jos. Sve je to brzinski,par izlomim tamo,par ovamo...i magla. MIslim da ranije nisam mogao da presadim,pocetkom 6.meseca je bilo zadnje ulazenje traktorom u njivu. Pa da,posle 2 dana sam ih i presadio. Sto kazes,sl god ce biti bolje,dok samo osetim sta i kako.. Hvala Power:thumb:
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
hahah ,dobar si :) Kad god postam neke slicice pustim tu stvar sa prve strane ovog dnevnika...Sad necu morati da se vracam u nazad :icon_lol:

evo i one dzigljusice od pre 7dana..do sad su joj se grane valjda skroz ispravile

dsc05941f.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
dok jednom ne smrkne,drugom ne svane..( neki dekica otputovao u vecna lovista i celo selo otislo da ga isprati) ja ostao sam-dodji vamo!

nikad teze mi nije palo zalivanje(bukvalno)


po koliko su kante,20l valjda...podjednako rasporedio na njih 5

...zeljno su me docekale:)

pukotina u zemlji kod jedne biljke je isla bar 40 cm u dubinu-strasno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Dobro se drzi u toj dzungli od ku'ruza, po listu bih rekao da je indica, sta si rekao da je, ww?

Sulundar je napisao(la):
dok jednom ne smrkne,drugom ne svane..( neki dekica otputovao u vecna lovista i celo selo otislo da ga isprati) ja ostao sam-dodji vamo!

nikad teze mi nije palo zalivanje(bukvalno)


po koliko su kante,20l valjda...podjednako rasporedio na njih 5

...zeljno su me docekale:)

pukotina u zemlji kod jedne biljke je isla bar 40 cm u dubinu-strasno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ma jok bro, vidis da se lepo adaptirala i nista joj ne fali, jos samo da se kukuruz ne skine prerano i ima da tuce po usima kad sazri :) cool
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.