Sadnja u polju kukuruza

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ne cvetaju jos ni moje koje su u slicnom okruzenju kao tvoje, a jos su i sative, nema sanse da to odrade do kraja, bar u mom slucaju, u tvom jos ima sanse ako uskoro procvetaju, za ww je period cvetanja 6~8 nedelja, tako da sve zavisi od toga kada ce da se skida kukorica, al' ti je minimum mesec i po od kada procvetaju, pa sad racunaj

Sulundar je napisao(la):
iskreno se nadam:))

A bicarke nisu jos pocele da cvetaju,pa me malo cudi i zabrinjava...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
evo bicoza u jadnom izdanju...narasle su,tacnije izduzile...susa je ogromna ali vrhovi im hrle ka suncu. Zedne su i gladne,spideri ih napadaju,ali tu su,zive su. Najvise me brine sto ne cvetaju. Dal ce stici da zavrse-cisto sumnjam,ali nada poslednja umire :)

najgusca


najvislja



ni traga cvetanju


0051.gif
0051.gif
0051.gif
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Radi se o tome da bi one završile:),jel'... ali sve ovisi o kukuruzu.
Sulundar,kod mojih cura je spol poznat već izvjesno vrijeme i tek u zadnjih tjedan dana mogu reći da se počeo cvijet formirati.Ali ja računam sa 15.10 negdje će biti pri kraju.To je finih 2 mjeseca.
Pitaj rođu ko' fol....kad planira branje kukuruza.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ma ne brini Suki, puno ljubavi i malo truda i dat ce cure materijala za rizlu.....

....samo naprijed bez predaje.....:)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
@ Ven,pominjao mi je sredinom 10. berba...tako da ce to biti tuda negde,knap,mozda i malo ranija berba. Takva je sezona,kasni cvetanje kod nekih vrsta. Tek od sledece sedmice ocekujem pocetak formiranja cveta,a to se vec oduzilo...... Videcemo,bice kako mora:cow_yellow:

@ Ivach,sta reci...ljubav je prisutna,al i maler me ne masi:) Svuda je padala kisa,samo taj reon nije ni kap. Kofa vode na njih 5 je ko 7 Snezana na jednog patuljka-nema smisla. Preostaje samo da ih podjubrim folijarno ovih dana i nadam se dobroj kisi koju za sredu najavljuju. Hvala bro:thumb:
 

airman

Banned
Banovan
27.12.2008
3
0
0
36
ja sam imao tu srecu da su biljke iskidale u kukuruzu ove godine,ima i par komada koje prerastaju kukuruz i po metar,znaci da su preko tri,i super su cvetale, presrecan sam, ne mogu da skinem kez svaki dan.
ziveo kukuruz
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja sam također primjetio tek 22.08 da su mi biljke poćele cvijetati svagdje su problemi sa outdoor-om ove godine
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
kako tako kasno? moje su procvjetale između 25.7 i 1.8. i to sve do jedne...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Niste li se možda zapitali da je ova godina nakon niza 'nevaljalih' dobra:)
Proljeće savršeno,ljeto evo traje kalendarski a bog'me i vremenski:)....i biljke samo prate taj niz.Nema tu problema u outdoor-u.
9 mjesec nam treba da bude malo light u odnosu na 8-mi i bit će sve u najboljem redu.
E sad smo mi tu da ih napumpamo što više, pa onda u desetom,:icon_lol:
E da....živio kukuruz:)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Do sada su mi cvetale krajem 7. i pocetkom 8.meseca ... ovako odugovlacenje nisam doziveo za 5godina..pa i vise,al tad nisam imao pojma sta,kad i kako. Znam da sam uvek brao krajem 9.,jedan put samo pocetkom 10....a prosla god. se oduzila isto kao nikad,ali biljke su pocele da cvetaju "na vreme".

Od velike suse,zemlja u kukuruzu je povrsinski kao stena i ispucala,tako da prilikom zalivanja,voda se razliva i otice u pukotine pola metra u dubinu...mislim da koren i ne stigne da primi malo vode. Kisa nije pala,ne pamtim,zadnje zalivanje je bilo cak pre 16 dana.vidno su ozednele i danasnja doza od po 5l im nije znacila skoro nista. Strasno.

DAnasnji prizor..bilke nisu mrdnule sa rastom,cvetanje kao pocinje,a datum 23.08...nema sanse da stignu ni do pola cvetanja,a o zavrsnici ni trika.
Racunam da ce imati bar nesto do zetve kukuruza...neki materijal ce se napraviti valjda za kolacice ili hash,jbg... Prodade me genetika neocekivano:(





Na srecu ili nesrecu,posadio sam neke druge gene u saksije...mesto im je rizicno,al sta je tu je. Posadjena iz semena,navodno limun skank,al meni ne lici na skank,a i slatkasto mirise,steta.

dsc06145d.jpg




Levo od nje se primecuje grancica widownjace...ni u drugacijim uslovima u odnosu na one iz kukuruza ne cveta,znaci definitivno mi ispala losa opcija za sadnju u fucking cornfieldu:violent018:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Metalmaniac,nemam pojma,iskreno prvi put mi se ovo dogodilo,lani sam 15.09 obavio berbu a ove godine su mi poćele cvijetat tek 22.08 tako da sam malo u strahu hoće li biti dovoljno vremena da uspije cvijetanje. Venlo brate nemaš pojma koliko se nadam da si u pravu.
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
ljepe biljke stvarn...zanima me kako sad izgledaju...kukuruz je savrseno mjesto za sadnju...makar ih ja prije posadim i u kukuruz ih naravno stavim kad vrijeme bilokakvog obeadivanja prode....ali tako i biljke nesadim u zemlju direkt nego su u velikim posudama ili kantama minimalno 30 litara....jer mi se desavalo da kukuruz treba brat a moja biljka nije dosla do kraja...tako sad samo preselim dalje i dam joj jos vremenaaa....
 
06.06.2011
2
0
0
29
:goldmaryjane:SADNJA U KURUZIMA JE LUDNICA.! :goldmaryjane:
izvinite ak nes spomenem od nekog prije nisam procito zurim :bong7bp:. xD
eo mali podsjetnik za sve koji bi probali, da naprave ovak:
1. iskopajte 1. rupu i stavite svoju zemlju smiksanu u u rupu. minimalno nekih 5-6 L bit ce taman.
2.tamo zasadite/presadite biljke jer nije neka zemlja ova s polja. brzo se suši.
3. JEDINA MANA. koju ja imam je dilema kad ce se brat kukuruz. eo sad je 1.9. meni su pocele cvjetat oko.. prije nekih tjedan dana.. (stavim slike za koji dan)
kukuruz se vrsi tako pred kraj 9. pocetak 10. a se nevaram pa se se mozete zeznit mozda...

eto. al ako imate uvjete sadit doma indoor/outdoor. sadite doma. malo je strasno šmucat se nocu po kukuruzu :icon_confused:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
blokehead, napravi svoj dnevnik, ne spamaj tuđe...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
pozdrav drustvu!

proslo je neko vreme i nisam mogao da izbacim slicice,pa da ne bude da sam ih bzvze slikao...

26.09. je bila berba..posle dva dana je prosao berac i poznjeo kukuruz.

22.09.
26.09.
30.09.
30.10.


od 5 biljki ukupno je imalo 180g
ostao mi je jos jedan cvetic za malenu kolekciju


Imao sam jos neku widownjacu u steku mesecak dana kasnije posecena. Razlika je velika sto se tice zrelosti pupoljaka,mirisa i boje.Ovde se oseca zelenis u smeku,mirise kiselkasto,nije lose a rad je dinamicniji,ne zakucava , smejalica. Sveukupno,moze da prodje:)
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
ma kukuruz je super, samo treba pratit, ima ljudi koji ti žanju tek sredinom 11. ali su rijetki, ali ih ima :D
glavno sa si ti dobio za zabavu i to je to :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.