Samo jedna biljka-koju rasvjetu koristiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Pozdrav! Zanima me rasvjeta za samo jednu biljčicu Big Bang-a, koja je stavljena na klijanje prije 5 dana i u međuvremenu posađena.. danas su joj izbili prvi pravi listići i visoka je oko 1.5cm.
Zamišljeno je da bude u sobi, nešto kao polu-otvoreni box u kombinaciji sunca i žarulja.
Pronašla sam HAMMERED REFLEKTOR E40 za HSP i MH žarulje, te MH 400W; kombinacija mi se čini jako dobra ali se bojim da će to biti pre jako svjetlo za samo jednu biljku, pa vas molim savjet za neku zamjensku žarulju koja bi pasala za taj reflektor. U sobi je temp.21, vlaga uglavnom 40.
Biljka bi po potrebi bila u boxu pored kojega je prozor uvijek otvoren na kant tako da ima zraka.
Koju bi mi žarulju preporučili za biljčicu?
Puno hvala!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
ko prvo, neće bit previše, izrast će super pod tim svijetlom, ali ko drugo, mislim da ce joj bit vruće bez ventilacije, nemozes racunat na prozor

:)
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Zato i pitam koja bi druga žarulja bila dobra, jer je ova prejaka.. ne mislim spajat ventilatore jer se fakat ne kužim u to, a imam onaj sobni vent. zato mi treba neka slabija žarulja koja bi bila dobra a da ne zagrijava previše.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ivasim je napisao(la):
... Zamišljeno je da bude u sobi, nešto kao polu-otvoreni box u kombinaciji sunca i žarulja...

pa frendice, na sunce ne racunaj previse u sobi u ovo doba godine, a u zavisnosti od toga kako je "ogradis" mozes jednu zavrsiti i sa 150w i sa 250w
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
gle, probaj

stavi taj sobni ventilator da puše i ogradi to s onom folijom za auto i otvori prozor pa ces vidjet... jos da imas neki termometar i zmjeris sve bi bilo rjeseno...

ne kosta te nista da probas... bolje to nego kupovat nove lampe a da ni neznas kako bi s ovima bilo
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Hvala dečki :)
Imam onu foliju iz termo vrećice, a i box je od ormara mat boje... kupila bi ovo novo sve jer stvarno nije skupo, barem ovo šta sam našla ako su to još uvijek aktualne cijene. Reflektor i lampa bi me koštali 30 eura, s time da ništa ne treba spajat nego drito u struju.
Pogledat ću još neke slabije žarulje.. u svakom slučaju hvala :)
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Pozzz.. evo mene opet s pitanjem: da li bi jedna CFL 40W - 6400K bila dovoljna za vegetaciju jedne biljke, i jedna CFL 40W - 2700K, za cvjetanje?
Sutra idem kupiti pa molim za odgovor..
Hvala

I da li bi MH 400W ili 250W bila dovoljna za vege i cvatnju?
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
MH - vege
HPS - cvjetanje

i nebi nikako te lampe bile dovoljne, jedino 2 takve za neki pc grow...
a posto ti imas u sobi biljku i trebala bi ogradit s necim prvo prostor di ce biljka rast i onda po velicini prostora biras lampu...
nisi nigdje napisala na kojem prostoru misli bit biljka tako da neznam sta da ti napisem...
sretno s big bangom :))

peace out !
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Tnx na odgovorima! Onda je najbolje uzet Sun Muster HPS 250W za vege i cvat, a nije tak ni skupa: 188kn, tak da ću gledat to uzet
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ivasim je napisao(la):
Tnx na odgovorima! Onda je najbolje uzet Sun Muster HPS 250W za vege i cvat, a nije tak ni skupa: 188kn, tak da ću gledat to uzet

potpuno si curo u pravu, cfl nema tu moc a 4 komada bi te kostala vise (sem ako bi uzimala kineske:) i naravno dala manje lumena, sretno dalje, dobar izbor, ja radim sa 250w isto, nemas brige sa tom lampom :)
 
24.02.2013
6
1
0
bok
ima jednu biljku, koja mi je rasla u prostoru 1 m visine i 0,5 m širine dubine
nisam imao para za HPS lampu, pa sam joj stavio dvije spiralne žarulje za terarijsko bilje i životinje:
1. 24W, temperatura svijetlosti je 4000K i lumena svijetlosti 1100lm (žarulja oponaša daylight u đungli, ne znam koje spektrove ima ali svijetli žutom bojom) link
2. 15W, temperatura svijetlosti je 6500K i lumen svijetlosti 350lm (žarulja oponaša UV spektar đungle, daje 5% UV-B zračenja, svijetli plavom bojom) link

čitao sam kako biljke ne žele izrasti iznad 10 cm bez adekvatnog svijetla, moja je velika preko pola metra (3 mjeseca je rasla na tu veličinu) i stvarno je prava razgranata, gusta ljepotica.
sad bi ja to polako pripremio za cvijetanje ali nemam opet novaca za HPS, pa me zanima sljedeće:

dali da je pustim nek raste dalje dok ne nabavim HPS ili da pokušam sa ovim žaruljama, pa eventualno obojati jednu običnu žarulju u crveno da dobije crvenog spektra.
tj
hoće li biljka procvijetat pri 5% UVB, 1450lm svijetlosti i 10500K temperature svijetlosti, sa žutom, plavom i dodanom (obojanom običnom žaruljom u crveno) "crvenom" bojom u prostoru 1 m visine i pola m širine i dubine ?

i jedno podpitanje: di nađete te HPS po 200kn, ja kad odem u trgovinu govori mi da ne mogu proći ispod 500kn jer lampa zahtijeva kućište i svoj vlastiti strujni krug
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
drug, bas ti treba citanja po forumu, slabo je to svetlo, ne mozes farbati obicnu sijalicu da bi dobio crveni spektar, nije to taj spektar :) i naravno, hps lampa zahteva svoj balast, starter i grlo... o svemu imas detaljnije na forumu
 
24.02.2013
6
1
0
evo na gore navedeno sam dodao jos samo gro-lux neonku od 25 W, biljka je vec 7 dana u fazi cvijetanja i poceli su mali pistilici
jos sam dodao mjesecevu zarulju 12 sati preko noci
bit ce cini se meni nesto od te biljke i bez HPS, ali da nikoga ne dezinformiram javit ce rezultate za mjesec dana