Samonikla?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.11.2013
3
6
3
Dakle.o cemu je rec.Znam puno polja gde ima samonikle industrijalke/// pa cak u tim delovima i pomesana ili jednostavno dolazi do neke mutacije pa i ne budu sve klasicne Sative industrijalke no ima i finih runderalisa pa cak i indika fenotipa... prosle godine sam probao neke od cvetova i neke su imale kul efekte...... ali naravno u svim se oseca dominacija CBD u odnosu na THC.Posedujem i slike ali trenutno cemo ostati bez toga jer mi ne radi telefon kako treba.Uglavnom svi smo imali manje vise dodira sa takvim poljima.
No ovu temu pokrecem zbog samoniklih u urbanim podrucjima.... moze se videti po svim gradovima i po svim kosenim sredinama samo sto se skoro i ne razlikuje od deteline jer je stalno koseno.Kad kad u ovo rano prolece mozer se naici i na neke ne kosene pa cak i ja u dvoistu ih imam/// E sad svake godine ih nalazim po istim mestima ali te biljke jednostavno ni ne dozive cvetanje ili su u vecnoj vegetaciji tako da mi i nije bas jasno kako se iznova pojavljuju na istim mestima..... prilicno sam siguran da to nisu industrijalke jer ih nalazimo na mestima koja su bila popularna za duvkanje.Ono sto mene zanima je odakel one izlaze... po mom misljenju i vidjenju je da koren ostaje i on svake godine iznova pusta biljku.....a do tog zakljucka i dolazim jer sve imaju isti trip da direkt iz zemlje ne izlazi jedna stabiljka nego odmah ima vise topova i grana.... verovatno(sigurno) je koren jako duboko iu onda mu zemlja dodje klasican lst tako da odma izlazi vise topova iz zemlje.... voleo bih da mi neko od iskusnijih pojasni ovaj :fenomen: i veliak je steta sto sad to i ne mogu slikovno da prikazem/Ove godine planiram presaditi neku takvu... iako je vrlo tesko i prethodni pokusaji nsu bili bas uspesni/// jer ko sto rekoh koren je jako duboko i tesko ga je izvaditi... no sada mislim jednostavno ih klonirati.
Sustina svega ovoga ustvari i jeste da se ustvari svuda oko nas nalazi jedan veliki seed bank ustvari/
Nadam se da su iskusniji shvatili moje pitanje...za one koje nisu preformulsiacu...
Znacxi zaniam me koji je razlog granjanja jos u zemlji.koliko ovakve samonikle iz urbanih podrucja mogu biti bogate THComi zasto od starta izbacuju male listove koje imaju sve krake/// a ne kao kas mi sadimo prvo po jedan krak?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Iznova i iznova rastu iz prostog razloga sto se seme nosi kilometrima pomocu ptica, vetra, vode, zivotinja itd.. A ja stvarno ne znam za ta samonikla polja u kojima raste nesto osim industrijalke :whato:: I malo mi to zvuci :crazyd:
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Bude dosta samoniklih od hrane za ptice u kojima se nalazi sjeme ind. konoplje. Kako ljudi čiste ptice zna se desiti da kroz prozor istresu ljušture pojedenih sjemenki pa se zna desiti da ima i onih koje su čitave i jednostavno se prime. Prije je bilo i prave marihuane kad je stizala sjemenara iz Albanije. Znalo se primiti sjeme gdje se često puši ili ispod prozora nekog rastamana.:rasta: Pored rijeka i jezera ribarima se prospe sjeme konoplje pa sama iznikne. Može se desiti da neka muška biljka sa nečijeg sajta opraši te industrijalke pa da dođe do križanja i potentnije biljke. To se zna desiti i u regularnom sađenju ind. konoplje najčešće u genetskoj mutaciji. Čovjek koji uzgaja idustrijalku dužan je prijaviti svaku tako sumnjivu biljku. A ne znam kako si došao do zaključka da neke bacaju na indiku, a pogotovo na ruderalis? I ne znam kako si osjetio dominaciju CBD?:rasta:
 
06.11.2013
3
6
3
sbc nisi skontao/// sto se tice tih polja tu mi je sve jasno :) nisu mi jasne ove urabne zone klasicni travnjaci kako izlazi odakle izlazi na istom mestu godinama i kako se odmah grana nmea ujedan main top i listovi su od starta formirani budu cak i jako mali a vec formirani znaci odma izbacuje listove sa svim krakovima....tako da bukvalno nema stabljike vec se iz zemlje grana i svugde u urbanim podrucjima raste tako...
a sto se tice ovih polja to mogu mal odocarati slikom...


slika br 1 cvet klasicne sativva industrialke visoke oko 3m .jos nedozrela a sve slike su iz sredine okotobra negde.
slika br 2/ e ovde vidimo vec malo drugaciji genotip izgleda kao klasicni runderalis,cak i prezreo.... da napomenme jos i to da istih ovakvih u tom predelu iam jos nije jedina... a taj ceo deo je preplavljen ovim genotipom sto se vidi vece i u prvom planu izgleda isto kao klasicna sativa malo zakrzljala u rastu a pogledajte zaokruzenu lepoticu dole.
slika br 3 predtavlja bud sa 3/ genotipa koji se vidja u ovim poljima... naime ove biljke izgledaju bushasto malo vise indika look listove iako opet dominira sativa verovatno zbog svakakvog medjusobnog ukrstanaj tuda.... mozda malo vec preksano za berbu efekat je oko 5 min lepog euforicnoig osecaja nakon toga period oko pola sata nekog mini stionda(ovde je vec moguce da je CBN u pitanju jer se meni cini da je vec dosta kasno ovo bilo za ovu biljku) uz veoma lep hepi osecaj.Posle toga sledi samo osecaj opustenosti i raspolozenosti i ne osecate se n imalo high.klasican CBD high/Ove godine cu pokusati ranije da napravim nekakvu selekciju i probu vise biljaka... i pocupati neke muske i tako probati dobiti neke malo potentnije ili ih cak uzeti i presaditi.videcemo vec.Dosta problema je sto se mnogo razlikuje samo vreme sazrevanja i pocetka cvetanja bas zbog ovog upliva runderalisa/// i onda se tu ne zna ko koga plodi :D
Ono sto mene fascinira u celoj ovoj prici u nekom dobu izolovati taj neki nazovimo lendrace odatle pa ga cak i kasnije mesati sa nekom kvalitetnijom genetikom.Da napomenem da ce i ove godine biti posadjeno po neko seme sa ovih biljaka.
Dosta sam istrazivao sto se tice tih landrace vrsta.... i manje vise sam nailazio na informacije da u celom nasem regionu raste taj runderalis ustvari kao landrace.
Lepotica sa slike 2 bi mogla biti klasican primer toga.
Tako nekako dolazim do zakljucka da su ta polja ustvari miks naseg landrace runderalisa i inustrijalke....

sl br4 osusen i isproban bud sa one za koj uje i pisan mini smoke report.




edit.

Ova polja i slike iz prethodnog posta nema veze sa pricom iz urbanih zona.... ovo je seosko polje da ne govorim gde.... a kad kazme uraban zona mislim bas na gradove.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    452,9 KB · Pregleda: 48
  • 2.jpg
    2.jpg
    254 KB · Pregleda: 48
  • 3.jpg
    3.jpg
    245,6 KB · Pregleda: 47
  • 4.jpg
    4.jpg
    40,8 KB · Pregleda: 47
06.11.2013
3
6
3
a evo da docaram i ovo sto mislim na urbana podrucja ovo je slika iz mog dvorista uvek ovde izlazi na istom mestu////pa keva pocupa u nekom trenutku sa ostalim korovom.... ali bukvalno isto tako vidjam i po javnim povrsianma cak i vece primerke i sve isto ovako rastu znaci nemaju glavni top odmah se grnaju nekom prilikom sam izvukao koren i onda skapirao ovo bi npr bila sve jedna biljka.Ono sto mene zaniam je iz cega one stalno iznova irastaju/// da li iz delova korena koji u zemlji pre zime ili sta i kako dobijaju odmah ovako busi izgled bukvalno svaki od ovih listova izlazi direkt iz zemlje a sve je to od jedne biljke.Da napomenem da nikad po dvoristu nisam bacao semenke... znaci ne znamo odakel ona tu..... ima jos bar na deset mesta u dvoristu.A po gradu da ne pricam tek.Plus.skoro pa obavezno rastu ovako uz beton verovatno se tu najbolje izbore sa ostalim korovom.
20160410_165919.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Objašnjenje je to da ovo na zadnjoj slici upšte nije konoplja.;) Ne mogu se sad sjetiti naziva te biljke, ali misterija je riješena. I pravi si sretnik da živiš u tom gradu gdje tako rastu biljke. Taj hed čak i ne izgleda loše i još ako ima taj neki rad zalibo te, dođeš i pobereš. A ta mala fakat baca na ruderalis feno.
 
06.11.2013
3
6
3
hahah pa ne znam..... da znam ne bih ni trazio odgovor.... moracu ovo da presadim ili kloniram nekako pa da vidimo sta je... mada nam neki iskusniji i kaze sta je.... a slikacu ovih dana i neku vecu.ali bukvalno su iste samo sto imaju vece listove i isto ovako puno izduzenih grana direkt iz zemlje//naterali ste me sad da odem odmah i slikam i dodjem sa slikama....
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Evo odgovorili su ti dok sam ja pisao.:D Ne znam šta ćeš presađivati ili klonirati? To zasigurno nije kanabis. Mislim da nije petolisna lozica, ali svakako spada u rod lozica.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
petolisna lozica izgleda ovako ;) (u jesen)
DSC05604.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
prosle godine sam probao neke od cvetova i neke su imale kul efekte...... ali naravno u svim se oseca dominacija CBD u odnosu na THC.
a kako to osecas dominaciju cbd-a kad on nije psihoaktivan
po mom misljenju i vidjenju je da koren ostaje i on svake godine iznova pusta biljku...
zaboravljas da je kanabis jednogodisnja biljka, nema sta da izlazi iz korena nakon zime
verovatno(sigurno) je koren jako duboko iu onda mu zemlja dodje klasican lst tako da odma izlazi vise topova iz zemlje....
slika br 3 predtavlja bud sa 3/ genotipa koji se vidja u ovim poljima...
covek, svasta ti ovde pricas (cak i da ne spominjemo to u dvoristu). zemlja mu dodje klasican lst??? znas li uopste sta je genotip. tema fakat nije za podforum obrazovanje, neko od novih clanova bi te mogao ozbiljno shvatiti
 
06.11.2013
3
6
3
prvo da odgovrim poweru.Ja sam malo ispreplitao ove dve price.pre svega power drago mi je da si se ti javio jer jako cenim tvoje postove i tvoj rad.
Naravno da ne zaboravljam da je kanabis jednogodisnja biljka zato mi i nije jasno sta je ovo iz urbanih podrucja evo isao sam i slikao bice slike ispod kao i ono iz mog dvorista i ako jeste kanabis kako tako raste razgranato direkt iz zemlje?Ovo za klasican lst... dakle ako jeste kanabis moja teorija je da ispod zemlje krene da izlazi grana i kad vidi da ne moze krene odmah dase grana jer sporo raste dok ne izadje iznad zemelje i onda se grana.... stim sto sam mislio na sea of green ne na lst.Nego sam permotovao.
Kad je rec o dominaciji cbda od onih iz onih polja... Obrazujuci se naucio sam da industrijalke imaju vise cbda .takodje znamo i koji su efekti cbda.da nema high i da nije psihoaktivan.Ali da se osecamo opusteno.... da kazemo tako.Mada vecina ljudi ne bi nista osetila konzumirajuci cbd.tako?opet taj moj osecaj mozemo pripisati i ono malo THC kog ima tu i opstem miksu svih kanabinoida.Takodje poznato je da je i runderalis bogatiji CBDom nego THC om.
Zasto kazem GENOTIP.... zato sto po izgledu te tri vrste koje sam gore nabrojao koje vidjam tamo se skroz razlikuju po spolajsnjem izgledu steta pa nemam sliek od svih.pa sam to generalizovao kao tri razlicita GENOTIPA iako je to ustvari sve FENOTIPI toga storaste tamo.jer su generalno pomesane sve i sigurno nose iste gene.
Ove tri su odabrane jer su dobri predstavnici te tri vrste koje vidjamo....a na onoj slici mozemo videti i onu u prvom planu koja je defintivno miks onog sativa fenotipa i ovog runderalis fenotipa.Tako da sam svestan greske koju sam napravio... al opet znam zasto sam to tako nazvao.

Da se vratimo na slike ovih koje nisu iz mog dvorista nego iz urbane zone jos uvek ne pokosene totalno isto rastu kao i ono iz dvorista da se ne ponavaljam samo sto je i i mnogo korava oko njih....ne radi mi zadnja kamera na telku pa su slike lose... da li je uopste ovo kanabis ili sta je ako nije?
 

Prilozi

  • 1.jpeg
    1.jpeg
    82,1 KB · Pregleda: 34
  • 2.jpg
    2.jpg
    83,1 KB · Pregleda: 34
  • 3.jpg
    3.jpg
    58,8 KB · Pregleda: 32
  • 4.jpg
    4.jpg
    57,2 KB · Pregleda: 31
  • 5.jpg
    5.jpg
    66,5 KB · Pregleda: 31
  • 6.jpg
    6.jpg
    71,2 KB · Pregleda: 31
  • 7.jpg
    7.jpg
    69,6 KB · Pregleda: 30
  • 8.jpg
    8.jpg
    61,6 KB · Pregleda: 31
  • 9.jpg
    9.jpg
    71 KB · Pregleda: 32
  • 10.jpg
    10.jpg
    79,3 KB · Pregleda: 32

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja ne znam da li trebaju svi sa foruma da se jave i kažu ti da to nije kanabis. Tema stvarno nema smisla jer se sastoji od istog. Ti pitaš, dobiješ odgovor, opet pitaš i opet dobiješ odgovor. pa opet pitaš... Bez ljutnje drug ali nema smisla.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.