Samonikla?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
drago mi je da si se ti javio jer jako cenim tvoje postove i tvoj rad.
hvala. samo ti zaista prikazujes nesto sto nema veze sa vutrom, sto me malo buni obzirom na datum tvoje registracije. obzirom da je kanabis jednogodisnja dvopolna biljka, ne moze rasti iz korena koji je tako duboko da se tu jos odradjuje i prirodni "lst", ono sto vidis u prirodi a jeste kanabis je industrijalka koja je nikal iz semena, koje moze da prezimi i proklija s proleca. s druge strane u urbanim sredinama mozes naleteti i na kanabis koji nije industrijalka a obicno nikne tako sto neko baci menke iz paketa dok rola vutru. il namerno ako ima menki pun k**** jer mu je muska oprasila zensku, l je imao hermoslava :) no, to u urbanim sredinama uglavnom ocisti gradsko zelenilo il po neki savesni gradjanin ;) gledam to svakog proleca ovde kod mene. probaj da zamislis kako izgleda prostor oko petrovaradinske tvrdjave nakon exit festivala, tj. s proleca naredne godine :gled: da je vutra legalna gradsko zelenilo bi moglo da prodaje rasade na veliko ;)
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
A da nacupas ti te tvoje urbane marihuane i napravis bubble hash da vidimo kakav rad ima? :D
 
06.11.2013
3
6
3
ok izvinjavam se ako sam vas smorio sa ovim.... mozda je i glupo sto sam pomesao sve u jednu temu.
Mnogo veca mi je zelja bila da popricamo o onim biljkama iz polja i onom runderalisu tu.... ali tu temu mozemo ponovo otvoriti na jesen tek ili krajem leta.Znam da je to beskoristan posao u dasnje vreme.ali imam opsesiju toga da se tu moze sigurno naci neki pravi landrace sa ovih prostora.Ove godine ce biti pracen zivot tih bilajak tamo u ptpunosti tj koliko sam u mogucnosti pa cemo videti sta se zapravo krije tamo.
Takodje cu vam reci iako znam da cu navuci gnev i hejt mnogih od vas da mozda i gresite u vezi ovoga da i ovo ostalo nije kanabis.Ja vam to ne mogu dokazati sad.ali moguce da cu moci kad jos budu narsle.Jer sam ja sve ovo zapravo video u kasnijem dobu i kasnije dobije izgled klasican jer i na kraju stabljika jako razgranata bude.Isto tako ni vi meni ne mozete dokazati da nije jer ja ne znam sta jos ima ovakav list ako imate sliku neke biljke vi stavite.(Ovo je sve mnogo manje bitno od onih biljki za koje znamo odprilike sta su.tako da ne zelim da raspravljamo o tome,jer i ako jeste onako kako ja kazem to su sigurno meneke iz tiketa itd itd davno isaple tu negde)/


Malo je konfuzno sve sto pisem... iako dugo bas pratim forum,od skora pisem.... a svaki svoj izlazak u prirodu pretvorim u trazenej samoniklih zasto ne znam ni sam.... al imam jaku opsesiju trazenja i pronalazenaj neke superiorne biljke na ovim prostorima.pritom da znamo da je sama takva tu da nije posadjena iz semena nekog brendiranog ili iz tiketa dobre .Takodje bih voleo da cujem iskustva drugih u vidjanju ovih samoniklih biljki.

Postoji i sustina svega ovoga
Sustina je u onom landrace runderalisu.... jer ako to jeste to sto ja mislim.Mozemo ga iskoristiti u ukrstanjima i dobiti sortu koja ce biti jako pogodna za uzgoj na ovim prostorima.
A takvog sam misljenaj jer ako to jeste runderalis.negde sam citao da taj runderalis cveta posle dva meseca starosti.ali to cemo sve videti ove godine ako budem imao malo vise vremena da se posvetim tome.

@PowerSeed

shvatam ja sta tebe buni.... i sa cim te ja bunim.... upravo sve to i jeste zbunjujuce toliko.... bas zbog svih cinjenica. Zato sam i ja zbunjen tipe no to je sve manje bitno,ako sto rekoh. opet ne znam zasto sam te dve price spojio u jednu nemaju veze jedna sa drugom i taj deo oko ovoga sto znamo il ine znamo sta je i urbanim zonama.... sam ja bezveze umesao u ovu pricu i napravio opste bunilo.A fakticki je i meni jako ne bitno to jer nemam ambicije sa tim eksperimentisati/

@sbcjeceo

Planiram praviti hash ove godine od onih iz polja :) Da vidimo kako ce i sta biti u svakom slucaju ce moci posle u ulje i dobicemo CBD ulje.koje je kul po zdravlje/Takvo ulje koriste bolesnici kdo nas kad ne mogu da nadju ulje bogato THCom.tj ulje od industrijalke.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
hehe, ma vidim ja da je tebi do zezaanja :) nije nikakav gnev u pitanju niti hejt, jednostavno ono nije kanabis i nema sta da se dokazuje, vidi se :) a sto se tice ruderalisa, on bi trebalo da procveta u prvih mesec dana nakon klijanja. samo je ruderalis jako slab sa thc-om pa bi imao da se ojajis dok ne bi izvukao neki potentan hibrid tog ruderalisa i neke brendirane vutre. a i sto da se sa tim smaras kad mozes kupiti/nabaviti automatika po zelji pa imas isto to. al samo ti istrazuj, malo forum malo prirodu. u tom nema niceg lose
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Poslednja moja poruka u ovoj temi. Ne postoji runderalis nego ruderalis, vidim da nisi slucajno pogresio nego mislis da se tako zove.
Mozemo ga iskoristiti u ukrstanjima i dobiti sortu koja ce biti jako pogodna za uzgoj na ovim prostorima.
A sto se tice ovoga, mi, kad kazem mi mislim na zemlje bivse jugoslavije, zivimo na izuzetno dobroj geografskoj poziciji i ako se sve radi na vreme skoro sve poznate sorte mogu da uspeju ovde i to s zavidnim prinosima tako da ulaganje vremena i novca u stvaranje vrste koja ovde uspeva je prosto bespotrebno. Svakako ti nastavi da radis sa svojim vremenom sta zelis, ja bih recimo bio presrecan da negde nadjem biljcicu i to jos na kraju cvetanja ali to mi se jos nije desilo :) I jos nesto neces navuci niciji gnev i hejt samo zna se sta je marihuana a sta nije :) Sve najbolje u daljem istrazivanju!
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Nećeš navući gnjev i hejt nikoga jer ni možda ne griješimo da to nije kanabas. Puzavica jeste i kao da je u rodu s jagodama jer slično se širi. To sa samoniklim je zanimljivo čisto ako naletiš na potentniju biljku. Ali ništa nećeš dobiti ukrštanjima pošto su industrijalke u biti slabo potentne. A i ono što nađeš jače vjerovatno je prirodno križano i ne znam šta dobijaš tim al eto... Inače traženje biljki je zanimljiv hobi samo pazi da nekome sa sajta ne pokupiš tkz. samonikle.:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sbcjeceo
06.11.2013
3
6
3
pa mozda iz zezanja i jeste sve mozda iz radoznalosti prema svetoj nam biljci... to sto ja tragam istrazujem mene ispunjava i to je moje sporedno vreme... kapiram da bi i svako od vas da je naleteo na jedno takvo polje gde nije bas klasicna indutrijalka :) naravno prihvatam i da povedem bilo kog od vas tamo pa da istrazujemo zajedno.Kad bude krenulo cvetanje.ako nista drugo imate osecaj da ste u Strain Huntersima jer naidjete an svakakve bilje svakakvih prelepih mirisa/ :)

Pored ovoga naravno da se bavim i uzgojem za svoje potrebe i brendiranih sorti :)

Mnogo sam naucio na ovom forumu... konzument sam vec 13 14 godina .ali pored ovog foruma sam mnogo saznao i zavoleo jos vise ovu nasu cudesnu biljku i otvorili ste mi oci od pre nekih pet godina
Tako da hvala vam.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Landrace :) zanimljivo,al ako budes istrazivao malo vise,skontaces da taj landrace ne moze biti na balkanu ;)
Ovde mozes naci,local strain jedino... al zelim ti srece u istrazivanju :) a sto se tice tih runderelsa,Power ti je sve obrazlozio... i da neko gore napisa,da kod nas svi poznati strainovi mogu izgurat,dat iz misteka in vriting... :) bar sto se tice outa... :D haj haj flaj yard iz baj baj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.