Smakov micro 70w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.176
5.063
258
somwhere over the rainbow
pozdrav vutro,

posto je outdoor odradio svoje, kolicinski nemam zelje, volje, potrebe a ni uvjeta trenutno za ormar,pa idem preraditi svoj mali vege box i odraditi u njemu kakav micro grow.


box od kuhinjskog ormarica,

dimenzije
V 63 cm
S 42 cm
D 33 cm
2dkmk1t.jpg


Rasvjeta

70w HPS

2wdde2d.jpg


Ventilacija

out: 100 mm 12V 3.3A PC vent
intake: 80 mm PC vent

izmedju HPS i biljaka ide staklo, te za biljke i posude ostaje cca 50 cm, sto je ekvivalentno nekom PC boxu

Trebat ce napraviti jos carbon filter tako da eliminiramo buku i light leak ponajvise u startu, a kasnije smell ako ga bude. Nazalost ovaj put moramo ici stealth

Gnojiva

plantela list i cvet
supervit
guano+

Zemlja

Klassman potground H

posude

najvjerojatnije DIY posuda po dimenzijama boxa, max 10 cm visine

Strain: nepoznata sorta, dobra domacica.

Plan je dobivanje sjemena od uknown sorti i durban poisona, od cijeg sam mudonje sacuvao pelud. Skladisten je u frizideru od augusta, valjda mu nije prosao rok :)

o/
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Imao sam 2 ventra koji su hladili takav HPS. 2 x 80 mm. Jedan je puhao po njemu, a drugi izvlacio van. Tek tada sam mogao skloniti staklo. U ovoj izvedbi je isla na 5 cm od HPS - a :) Steta samo da je slika koju si stavio tako kako je. Inace uvijek ispod prigusnice zasarafim komad lima pa onda na drvo kao sto je kod tebe na ovoj slici maloj. Sretno ti dalje, pratim smaka :D
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.176
5.063
258
somwhere over the rainbow
2eMqmQDl.jpg iXRMpf8l.jpg box under construction pics




Na redu je izrada filtera, nazalost prvobitni plan sa casama za olovke otpada zbog velicine venta, morat cu pristupiti nekom drugom rjesenju, bez toga necu poceti grow, ponajvise radi buke od venta i light leakova.
Btw, citam specifikacije venta i ima 125 m3/h...odlicno za pc vent kao i staticki pritisak, ali kompenzira tu snagu sa poprilicno buke, pa sam ga spojio na adapter sa promjenjivom voltazom da mogu regulirati snagu brzinu vrtnje.

Box cu takodjer obloziti reflektirajucom folijom za auto sajbe, napraviti light trap za pasivan upuh te montirati staklo.

od dna boxa do visine stakla ce biti cca 55 cm slobodno, tako da postoji mogucnost growanja 12/12 od starta u bocama od 1L, zestoki lst i supercropping jer kako radim sa uknown sjemenom, vjerojatno cu zasaditi vise biljki i ostaviti samo one zenke koje mi se svide

pozz do iduceg update, nadam se da cu dotle nesto i zapiknuti da raste

Smak :joint:
 

Prilozi

  • TWrnnac.jpg
    TWrnnac.jpg
    187,6 KB · Pregleda: 38
  • ZOwqNUc.jpg
    ZOwqNUc.jpg
    176,9 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and CilI

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pozdrav Smak. Fino napreduju radovi. Još finije bi bilo kada bi te slike bile uploadane direktno na vutra.org. Osim što si sigurniji s obzirom da se slika direktno uplada bez treće strane, slike koje su tu ostaju tu. Znaci za 2 godine kada budes htio pogledati kako je to sve izgledalo moci ces :) A osim tebe i svi mi ostali.