spasite moju biljčicu...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.06.2011
20
0
0
32
ovako....posadih u 5 mj 10 komada domaje u viksi,svaka imala svoju teglu od 15 litara i tako rasle one divne i krasne kakve po prirodi jesu do pred tjedan dana...naime prilikom presadjivanja(presadjivao sam ih 2 po 2) zadnje biljoze bio sam primoran napustiti sajt s jednom od biljoza pod rukom zbog sila zakona jer policija RH ocito nema pametnijeg posla nego se smucati po grmlju i šikarama...ostala je dakle 1(skoro metar visoka,ženka po mojoj slobodnoj procjeni zbog dlakavih pazuha)...e sad odlucio sam i tu presaditi pokupio zemlju u vreče zajedno s biljozom obilato zalio i transportirao nekih 30 km do kuće i presadio ih 15-ak metara od rijeke tako da ima sunca od 8 ujutro do nekih 4 popodne te navecer jos malo sto pohvata ali da i ja imam konstantan izvor svjeze vode za zaljevanje...ali nastao je problem kod nas su temperature sada oko 30-35 stupnjeva i biljka je počela štekat...(ako nije riknula u roku od 5 dana valjda ni nece) ali ima paljevine od sunca...dakle bio sam primoran odstranit oko 35 % listova i oni novi koji su se poceli stvarat pocinju zutit pri vrhovima.zaljevam ih svako jutro oko 7-8 kada je temperatura niža i svaku većer iz istih razloga...kako sada spasiti biljku da urodi ista i da ne izgleda kao da ih je netko spalio flejmtrowerom CoD style????? bit ce i slikice cim posao dozvoli...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
meni zvuči kao da ih treba pognojiti (a možda ih i previše zalijevaš, ili je kriv pH vode)...

najbolje da ti staviš slike pa ćemo okvirno znati što i kako...
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Kajjj.. oko sajta ti se šeče policija? Mići se od tamo i ne vrečaj se jer ako sad več njuškaju kak če tek biti kad počne cvijetanje ili kad če biti pri kraju a murija onda krene u obilazak zadanih ruta..

Ali sve u svemu dobro kaže metalmaniac, najvjerojatnije treba prihranit malo i nemoj po suncu zaljevat jer češ ih tako još jače opržit.. najbolje zaljevat pri zalasku sunca, evo ja zaljevam oko 20h navečer i taman kad sam gotov počne padati noć mada sad kad su ove kiše pale nemoramo brinut oko zaljevanja neko vrijeme..Za bolje i specifičnije odgovore postaj sliku da se vidi u točno u čemu je problem pa da se to riješi..
Pozdrav and be safe.. :D
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Klasična bolest presađivanja....prorijedi zalijevanje,i pri sljedećem ju pognoji oprezno i pričekaj i gledaj šta se dešava....povratit će se ona.
A ovo gore navedeno,zenemari sajt na duže vrijeme,prati policijska izvješća svoje županije...jer će ti leći između biljaka i sačekati te da dođeš.Naravno neće ležati do u beskonačno...pa kad im dosadi,ako kojim slučajem budu na tvome sajtu...počupat će biljke i napisati dnevni izvještaj na svojim stranicama,šta su pronašli i da je počinitelj nepoznata osoba.
Ja ne bih išao,da sam na tvome mjestu kod biljki 15-20 dana,ako ti je baš toliko sumnjivo...
Inače,panduri idu u većini slučajeva na lice mjesta o dojavi......neće oni baš tumarati po šikarama i gustišu,imaju oni svoje šupke koji to odrade za njih.
Što možeš uraditi...? Približi se sajtu par dana,iz daljega promatraj ima li kakvih kretanja i sl.Obzirom da su to sve fine njuške,vole američke policajske filmove i sl....ne noće sigurno na sajtu nego porane zorom i ostaju do mraka.Imaju i smjenu,...to malo poprati,budi suguran da te nisu provalili....jer je kasno kad upere pištolj u tebe.
A možda su se samo provozali u blizini,pa te panika smazala.....nadam se da je tako.Budi oprezan u svakom slučaju:thumb:
 
27.06.2011
20
0
0
32
haha ma krivo ste shvatili,murija me skoro haltala na proslom sajtu koji je 30 ak km od ovog trenutnog,i upravo sam obisao sajt i uocio da pusta nove listice i brijem da ce uspjet sam joj treba vremena:ludak

ma nije pH vode sigurno jer cim malo sunce zadje i kad ju zalijem isprsi se kao da je najzdravija...

E imam jos jedan mozda malo glup upit ali...ima li tekuce gnojivo rok trajanja???imam tu nekakvo koje sam koristio prosle godine a i tad mi je bilo sumnjivo jer etiketa izgleda onako postarije...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
"Kao jedini uspješan način borbe protiv peronospore smatra se pravovremena primjena posebnih preventivnih kemijskih sredstava. Za preventivno suzbijanje peronospore koristi se fungicid bordoška juha, te tvornički fungicidi na bazi bakrenog oksiklorida ili hidroksida, ili u kombinaciji s organskim fungicidima (na bazi cineba, propineba, mankozebam metirama, kaptana, folpeta, ditianona, diklofluanida, cimoksalina, metalaksila, fosetila, oksadiksila, benalksila,…). Neki organski fungicidi su sistemičnog djelovanja te mogu kurativno djelovati, ali i oni samo mogu zaustaviti razvoj peronospore. Dakle, peronospora se može spriječiti, ali se ne može liječiti."

Fungicidi - Antracol WP 70 - Bayer CropScience

www.agrosava.com/fungicidi.pdf
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Johnny92

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Nisam upućen koliko peronospora napada marihuanu,ali osim kemijskih sredstava u mome vrtu se npr paradajz (za marihuanu napominjem da neznam),šprica sa obranim mlijekom.1 litra mlijeka(3.8%) se razrijedi sa 10 litara vode.Smrdi kao vrag kasnije,ali kažu svi pa tako i internet...da pomaže.
A što se tiče gnojiva,ako je pravilno uskladišteno...ili nema rok trajanja ili traje dovoljno dugo dok ga se ne potroši.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Eto da potvrdim ovo s mlijekom i paradajzom,sad neznam kako se zove ta bolest kad paradajz dobije neke crne fleke i s vremenom istrune ali nekako ubrzano..Znaći koliko litara vode toliko decilitara mlijeka,poprskati s tim i paradajz zdrav.Vjerojatno bi djelovalo i na vutri,nije isprobano.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero