Srbija+Hrvatska (svi zajedno) + Global Marihuana Marš

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.08.2011
42
13
0
34
Misljenja sam da je svako povezivanje problematike marihuane s politickim/geopolitickim i povijesnim problemima daleko od racionalnog pristupa rjesavanja istog. Moguce u nekoj verziji da je marihuana socijalni epifenomen za toleranciju i solidarnost, no borba za legalizaciju ne bi smjela ici tim putem. Nije da nitko od nas ne podrzava liberalan stav protiv diskriminacije i slobode odabira, no moras priznati, cak i ako se tako postavimo bez neke detaljnije potpore, izgledamo kao najobicniji junkiji. Dodaj uz to jos medjunarodnu solidarnost, i ispada sasvim dubiozno

Vecu priliku vidim u cistom materijalistickom i znanstvenom + medicinskom diskursu te zalaganju na raskrinkavanju mitova, kako u javnosti, tako i u kritici zaostale desnicarsko-populisticke politike dubioznih obiteljskih vrjednosti, drustvene stabilnosti itd itd
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
ljudi ja sam srbin.. imam fobiju od hrvatske.. hrvatski huligani iz pule su zapalili nashu vikendicu tamo u puli. komshija nam je poslao slike na jednom delu zida koji se nije srushio pisalo je obesiti srpske glave nek se sushe svinjske glave.. tako neshto. rado bi doshao u hr al iskreno plashim se. RAT je sranje!! koliko bi bilo lepo da smo josh uvek jugoslavija :/ da budemo slozhni i pomazhemo jedni druge. ja razumem da u ratu ima zlotvora i srbi su chinili zlodela i hrvati takodje. ko je vishe to se nikad nece znati i nije bitno jer to treba da prestane ta mrzhnja i to. zashto da mlade generacije budu dojene mrzhnjom a mislim da jedino shto mozhe da nas pomiri je vutra! pozdrav hrvatima pozdrav i srbima. ili lepshe recheno pozdrav svim ljudima :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Brate dupla stotka!
Ja sam hrvat,točnije 30km od Pule di si imo vikendicu.Reči ču ti ovako!Slobodno ti dođi i neče ti niko ništa.Evo ovde kod nas zadnjih 4,5god. ima srba ko prije rata.Nama ovdje rat nije značio ništa.Al mora da kažem ni kad je juga bila živa nismo bili baš složni i branili jedne druge.Bili smo samo tolerantni jedni prema drugima.Šta smo i sada!Problem je u onom sredinama di je rat bio.Ti ljudi neče tako lako zaboravit strahote i sa jedna i sa druge strane.I sa jedne i sa druge strane su rušene kuče i vikendice i pisale se slične parole.
Al ko šta ti kažeš pozdrav ljudima tako ja kažem isto tako dobro došli svi dobri ljudi u moj kraj!
Zato brate ako imaš još taj terenčić kod Pule di si vikendicu imo razmišljaj o tom da je podigneš opet.Vjeruj mi da si dobro došo ako si čovjek!
Ljep pozdrav iz Istre!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

U danasnje vreme kada su ljudi podeljeni ima puno razlicitih misljenje jedini vid borbe za legalizaciju u nekoj drzavi je sledeci.

Prvo se trebaju mali ljudi upoznati sa marihuanom. Sta je u stvari ona. I da se odbace stereotipi o njoj. Da se znaju sve pozitivne i negativne strane do sada poznate. A pogotovo negativne strane jer onda protivnik vas nemoze napasti jer nema cime. Dali ste mu SVE negativne strane kojih ima toliko malo u poredjenju sa pozitivnim stvarima. Kada bi svaki posetilac vutra stranice kompletnu familiju i rodbinu upoznao sa poziti. i negativ. to bi bio vec veliki uspeh.
Drugo da bi vam ljudi poverovali usled nedostaka dokaza moraju se upoznati sa medicinskom stranom. Sto znaci trebalo bi jako puno dokaza od ljudi koji su na svoju odgovornost isprobali i postigli neke medicinske rezultate. Sto vise intervjua, dnevnika, postova na sto vise rezlicitih mesta ( jer ovu stranicu nesmatram za globalnim izvorom informacija jer je posecuju u vecem broju normalni uzivaoci a malo ima medicinskih sto bi trebalo da bude obrnuto vise medicinskih nemislim da bi sad trebali da se svi razbolimo ). Jer kada covek slusa najvise - pa kada mu zivot zavisi od toga.
Kada smo uspeli u tome onda se vrsi pritisak na osobe koje mogu doneti neke odluke. A najbolje bi bilo ( nedaj boze ) pronaci neku bolesnu osobu i usmeriti je na lekovitost marihuane. "Kada" bi se ta osoba izlecila sigurno bi se pricale price i u tom krugu ljudi drugacije.

Da pogledamo Ceska zbog novca i turizma legalizuje.
Grcka u nezapamcenoj krizi legalizuje zbog turizma i novca.
Ako pogledamo niko je nije legalizovao zbog medicine nego zbog zarade.
Danas su u modi mirne demonstracije??? Pa sta su uspele mirne demonstracije napraviti, NISTA jer se svaka koja je nesto uradila pretvorila u sve samo ne u mirne. Jer treba puno krvi proliti da se srusi neki rezim il da se postigne nesto. Da sve je krenulo sa mirnim demostracijama. Nekazem da i mi moramo to napraviti ali nema uspeha sa mirnim demostracijama. Kada pogledate dnevnik duze traju vesti gde ima nasilja jer su interesantnije. Nepozivam na nasilje nego mirnim putem treba napraviti nesto a po meni demonstrcije to nisu nego upoznavanje ljudi sa MEDICINSKOM stranom.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
pošto je tema umrla, i ništa se ne poduzima, bilo bi lijepo pokrenut iz srbije npr. akciju biciklima, i putovati bajkom, odrediti lokacije stajanja i noćenja, i u svim tim stajalištima poušati unaprijed dogovoriti, i pokupiti još aktivista.
ima se tu još štošta za pripremit i razradit, ali rekreacija biciklom povezana sa maricom, ipak nije puko skupljanje na trgu i pušenje.
jedan dobar tour, "marihuana tour", ili ex yu marihuana tour...
ja nemam bajk koji bi podnio ovakav pothvat, ali za tako nešto bi posudio.
Za noćenja bi se u nekim gradovima mogli pokušati kontaktirati hosteli ili prenoćišta da vidimo ako bi se nešto sponzoriralo, smanjilo noćenje, ili dozvolilo da u sobi za 2 spava 4, 2 u vrećama, ima kombinacija kako dan provesti lijepo, a noćiti jeftino.
Sranje je i što nam vrijeme neide na ruku, postaje sve hladnije, pa ako i krenemo s nečim, moramo biti jako poduzetni i hitri.
Da provozamo zastavu Vutre od beograda do ljubljane, ili i dalje, ako ćemo zastavu predavati kao štafetu, ili veliku štafetu u obliku đoje. Ima kombinacija, ako ne veliki tour, onda bar da štafetu prati uvijek par ljudi, pa od osjeka npr predaju u našicama četvorici ili u virovitici, nebitno...
 

Ax Shatak

Banned
Banovan
04.09.2012
3
0
0
34
huana.meri je napisao(la):
pošto je tema umrla, i ništa se ne poduzima, bilo bi lijepo pokrenut iz srbije npr. akciju biciklima, i putovati bajkom, odrediti lokacije stajanja i noćenja, i u svim tim stajalištima poušati unaprijed dogovoriti, i pokupiti još aktivista.
ima se tu još štošta za pripremit i razradit, ali rekreacija biciklom povezana sa maricom, ipak nije puko skupljanje na trgu i pušenje.
jedan dobar tour, "marihuana tour", ili ex yu marihuana tour...
ja nemam bajk koji bi podnio ovakav pothvat, ali za tako nešto bi posudio.
Za noćenja bi se u nekim gradovima mogli pokušati kontaktirati hosteli ili prenoćišta da vidimo ako bi se nešto sponzoriralo, smanjilo noćenje, ili dozvolilo da u sobi za 2 spava 4, 2 u vrećama, ima kombinacija kako dan provesti lijepo, a noćiti jeftino.
Sranje je i što nam vrijeme neide na ruku, postaje sve hladnije, pa ako i krenemo s nečim, moramo biti jako poduzetni i hitri.
Da provozamo zastavu Vutre od beograda do ljubljane, ili i dalje, ako ćemo zastavu predavati kao štafetu, ili veliku štafetu u obliku đoje. Ima kombinacija, ako ne veliki tour, onda bar da štafetu prati uvijek par ljudi, pa od osjeka npr predaju u našicama četvorici ili u virovitici, nebitno...

Evo ja radim u Hotel Grand ( Cetinje ), mogu sredit da, ako ne za DZ, nocite po nekim bash niskim cijenama.. Svidja mi se ideja!
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
marihuana Mars ... u Srbiji se nista ne dogadja jos od zabrane 2007 kada su mali naci(onal)isti skapirali
da postoji i pokusali silom da ga sprece

Podsetnik - sta su nam spremali
5. МАЈ 2008 МАРИХУАНА МАРШ - Stormfront

Sta se desilo za TV
Otkazan Gand

2011 Herbalists Mix (marihuana March Tribute) - Cyaan Cut Me marihuana - Burn The Herbs HD - YouTube


Sada kada su bar Obraz i Nacionalni stroj zabranjeni za Srbiju ima nade,
ali nema ko to da pokrene ...

I jedan jedini je odrzan 2005 sa malo ucesnika
http://old.kontra-punkt.info/module...e=article&sid=710&mode=thread&order=0&thold=0
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nije istina da se nemoze, treba djelovati a ne samo dimiti zabijeni u sobi, ja sam za da se napravi marihuana mars i da dimimo duhan zamotan kako je dostojno zamotat najdražu nam biljku, bitno je da se vidi smisao, a nemoze ti niko ništa, ovako ispada da smo se pomirili sa situacijom
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
Destruktivci su zabranjeni, a ova vlada je i više nego spremna da dozvoli da se ovakav marš održi. Verujte mi MNOGO ljudi će doći.

Gde su ljudi koji su to sprovodili u akciju ranije...?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
We are Legion

Jesam. I Vi ste. Pa šta onda čekamo, poduzmimo nešto!
Primjećujem u zadnje vrijeme stagnaciju na forumu...od toliko registriranih clanova vrlo malo ima aktivnih clanova...neki dolaze i odlaze...ne zadrzavaju se ovdje...da li iz nekih posebnih razloga ili iz paranoje stvarno neznam. Zelim vam reci da se moramo ujediniti...borimo se za isti cilj...za nasu svetu biljku...godinama gazenu i stigmatiziranu...no svijet (i svijest) se mjenjaju...cini mi se da se po tom pogledu stvari pomicu na bolje...ali da li cemo zaista cekati vlade da odlucuju o sudbini konoplje...stisnimo ih...promovirajmo...sudjelujmo...educirajmo ljude...vrsimo pritisak na vladu da rade istrazivanja o konoplji jer prema konvenciji UN-a na to imamo potpuno pravo...gotovo svako od nas ima nekog bolesnog u obitelji...pokusajte im objasniti, pustite im neke tematske dokumentarce...dajte im nadu...prosirite im nacin razmisljanja...mozda i oni naprave to dalje...ne kaze se uzalud da smo zajedno jaci
marijuana mars...po meni je nuzno izbjegavati izraz marijuana, ne zbog nesvidjanja, vec kod ljudi na tu rijec postoji neki mentalni trigger koji nam je usadjen da je to po defaultu nesto lose...no potrebno ga je svakako ponovno odrzati...sa drugacijim pristupom...ne kao grupa ljudi koja hoda gradom i pusi joint i histericno se smije...vec kao zajednica...ljudi raznih slojeva i zivotnih prica...razlicito odjeveni...od poslovnjaka, obicnih sljakera, doktora, studenata, kucanica itd...svima je zajednicko da imaju anonymus masku na licu...ne zato sto tako zelimo vec zato jer nas tjeraju na to...nosimo mudre poruke na transparentima, okanimo se "pusackih"...pokazimo ljudima povjest i korisnost konoplje...ponesimo predmete napravljene od konoplje i pokazimo ih svima...istaknimo statisticke podatke nek znaju da su nam prali mozgove desetljecima i bezocno lagali...imamo cvrste argumente, masu znanstvenih istrazivanja za potkrijepiti tvrdnje...zasto smo onda tako mlaki...najlakse nam se zavuci se izmedju 4 zida i pisati po forumu...a u stvarnom zivotu ne poduzimamo bas puno...promjenimo to...svako od nas moze ucinit nesto...neku sitnicu...koja ce mozda ipak na kraju biti velika stvar