Srbija+Hrvatska (svi zajedno) + Global Marihuana Marš

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dobili smo informaciju od mladog filozofa da su organizatori otkazali skup,
dole imate detaljnije



Thursday, May 03, 2007
Pretnje, problemi, otkazivanje organizatora!
Danas su predstavnici nevladine organizacije, preko koje je prijavljen Svetski dan konoplje, bili da prijave pretnje, da nacisti hoce da rasture uredno prijavljen skup (imena organizacija i predstavnika necemo navoditi, zbog njihove licne bezbednosti). Posle duzeg razgovora sa visokim predstavnicima policije, zbog mnogih razloga (ukljucujuci i iskljucivu odgovornost za sve lose sto moze da se desi), ta nevladina organizacija je otkazala svoju organizaciju skupa.

U medjuvremenu se druga organizacija, pod nazivom Generacijski odgovor drogama, prijavila da ce preuzeti organizovanje skupa, ali izleda da je sada prekasno, zbog zakonskog roka od 48 casova.

Trenutno stanje je sledece: na skupu nece biti ni standa ni ozvucenja, i mnogi ljudi se nece pojaviti, jer su jedni od organizatora otkazali skup. Na Trgu ce biti dosta policije i oni ce najverovatnije vracati ljude koji se ipak pojave. Takodje, taj dan je derbi i u gradu ce biti gomila navijaca, od kojih su neki za a neki protiv dekriminalizacije konoplje, a sto je najgore, ekstremni desnicari (naci-skinhedsi) su zakazali kontra-skup na Trgu u isto vreme.

Ako neko i pored svega ovoga, ipak odluci da prosheta gradom u to vreme, neka pripazi da nema vidljivih oznaka ili transparenata, da ga nacisti ne bi uhvatili u nekoj od sporednih ulica. Nadamo se, da na samom Trgu Republike nece biti nasilja, jer ce biti dosta jako prisustvo policije. Ni slucajno ne nosite travu sa sobom taj dan u grad, nego obelezite Svetski dan konoplje buksnom sa prijateljima negde na miru.

Dolazimo uskoro sa najnovijiim vestima, a ko god nesto sazna, nek sam okaci na stranicu.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
mislim da je ovo vrijeme da istaknem svoje potpis i reknem

kada posrne junak pasti neće
jer mu jahve ruku pridržava

možda je izgubljena bitka ali ne i rat
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mislim da je malo prekasno za otkazivanje marsa. Koliki postotak ljudi ce stvarno saznat da je otkazan preko myspaca...sranje nemogu da vjerujem...sto nije otkazan nacisticki kontra skup? Totalna ludost...ovo je najgora moguca stvar koju su "organizatori" mogli uraditi. Sad ce se pojaviti 200-300 ljudi umjesto hiljadu....maaaa daaaj. Treba doci bas zbog tih 200 ljudi koji nece imati pojma da je mars otkazan...


Posto nismo stali iza svoga stava ove godine sad cemo imati preblema svake godine sa skinsima!!!


BOLJE DA NISU NISTA NI ORGANIZOVALI! STO SE MENE TICE NIJE OTKAZAN! JAVITE SVIMA DA DODJU U JOS VECEM BROJU! OVO JE RAT KAD VIDIM SKINSA LETI MU FLASA U GLAVU! TREBA RECI SVIMA NE TREBA OSTAVITI SVOJE DRUGOVE NA CJEDILU!


slijedece godine mi stojimo iza cjele stvari pa da vidimo ko ce nas sprijeciti! meni se cini da su se tim organizatorima pritresle noge...
 
28.02.2005
19
8
0
ljudi, ne krivite organizatore, to su moji prijatelji koji su hteli da nam pomognu oko svih legalnih stvari, bez da imaju ikakve koristi od toga. i pomogli su sa svim papirima, sve je bilo lepo sredjeno, pa čak i kada su saznali za pretnje nisu hteli da odustanu, nego da unajme još obezbeđenja.

ipak, posle duuugog informativnog razgovora u policijskoj stanici, kada je predočeno da bi u slučaju eventualnih sranja (nasilje, materijalna šteta, kršenje zakona, itd.) njih nekoliko, imenom i prezimenom, snosili ISKLJUČIVU odgovornost kao organizatori skupa, bili su bukvalno primorani da se povuku.

ipak, verujem da će se i oni neformalno prošetati trgom u to vreme;)

weedimo se!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Vjerujem ja da su oni sto kaze Green progutali policijsku zvaku zato i nisu trebali stati iza svega. Znam da su htjeli uciniti nesto cool ali ispalo je jos gore jer slijedece godine bice jos teze organizovati mars ako ne stanemo i drzimo se svojih stavova ove godine. Jos vise skinsa ce se napaliti slijedece godine jer su ove godine "uspjeli". Sutra smo na B92 radiju slusajte sto imamo reci o svemu ovome.


Treba sad jos vise ljudi doci jer je ovo propast za sve nas i pobjeda neceg loseg iskrivljenog. Filozofe mozes li pozvati preko myspac-a sve ljude da dodju neformalno i to da dodju u sto vecem broju!
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ja koliko znam organizator je duzan da uradi sve sto je u njegovoj moci,ali ne moze da snosi odgovornost za sve i zato se upravo i obavestava policija i trazi se njeno prisustvo.Kako su onda mogli da dozvolje organizovanje jos jednog skupa u isto vreme na istom mestu?I to okupljanje fasista?Definitivno je organizacija zakazala.Svaka cast svima na trudu,vremenu i zalaganju ali stvar nije uradjena kako treba.

Ali sta je tu je...Videcemo u Subotu sta ce biti...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ko moze ovo da potvrdi sa srpske tribine:
http://srpskatribina.net/phpBB/viewtopic.php?t=4668&postdays=0&postorder=asc&start=60





Quote: Otvoreni poziv na nasilje potpisali su Srpski otadžbinski pokret "Obraz", Nacionalni stroj, Srpski sabor "Dveri", "Krv i čast", "Konačni obračun" i "Garda cara Lazara".

Idemo redom:Obraz-skoro da vise i ne postoji, ostao samo beogradski deo, svi ostali istupili, cak i australijski odbor. Nacionalni stroj-ispricana prica.
Dveri srpske-za njih cisto sumnjam da su podstakli nasilje, oni se najvise bave pisanjem a manje, skoro nikada ovakvim akcijanjem, ne verujem da bi blatili svoj ugled zbog neceg ovakovog ali opet ostavljam otvoreno pitanje-mozda jesu mozda nisu.
Krv i cast-bez komentara.
Konacni obracun-ko su ovi? nikada za njih nisam ni cuo. Sta su dosad radili,koga su vijali i tukli stvarno nisam upucen.
Garda cara Lazara-totalna glupost, izmisljotina i laz sa b92. U subotu petog maja u krusevcu se osniva Gadrda svetog cara Lazara i nemoguce je da ucestvuje u ovakvom sranju,pogotovo sto im je isti dan i dan osnivanja garde... verovatno zelja pedera sa b92 da se odmah u startu pokenjaju po njima..


Quote: kontra-marš podržali su profesor Kosta Čavoški, Siniša Vučinić i Goran Davidović

Cavoski-obraz je sada u privatnom vlasnistvu njega i krste milovanovica tako da nema potrebe ovo dalje komentaristi.
Vucinic-ne znam ko je.
Davidovic-jevrejski lobista.
icon_lol.gif
Cini mi se da je ovo mozda jos jedan pokusaj medija da se skinsi jos jednom licnuju i da narod u velikoj masi zamrzi skinse. Trava ce biti kad tad legalizovana tu nema sumnje pola svijeta je dekriminalizovano (i Njemacka i Rusija):
http://www.vutra.org/images/legalizacija.gif


a skinsi nisu ni udubljenje napravili sto tek spremamo. Nema sanse da nas iko zaustavi kad nas je ko kineza.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
You know what...

Jedna velika želja mi je da imam automat, da nabavim automat i gumene metke, i da dođem u bg na marš i postreljam sva ona govna od ljudi, one skinse, sa užitkom bi gledao kako se valjaju po podu od boli... i uopče me nebi diralo šta bi završio na muriji...

no more mercy, no more...
fight for truth
ako je jedini odgovor onim životinjama nasilje, biram nasilje

I WILL FIGHT FOR TRUTH, I WILL FIGHT FOR FREEDOM, FOREVER AND EVER

This is a war, and will never stop, trajat će tako dugo dok ne postignemo slobodu...



FUUUUCK
 
24.04.2007
3
0
0
34
A zashto nebismo posle owog marsha neshto slichno organizowali u Zagrebu ili negde na Hrwatskom primorju?!
Maximalna podrshka za maximalno odlichnu ideju iz 015 SECTOR-a!


:sick: U MUST B HI!!!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kod nas se nijedna revolucija ili promjena ne moze desiti bez krvi. A B92 ispao jos gori sa svojim pretjeranim plasenjem ljudi...maaa...B92 ne podnosi naciste i zato im sada ebe mater a mi ostali u sredini posrani...ko da su nacisti htjeli ista uradit njih 20-30 bi se skupilo nedje i ne bi ni smjeli prici gradu...a nas bi doslo oko 1000...te organizacije sto su naveli gore skoro i ne postoje...eto skinsi su svojim prijetnjama uspjeli zaebat nas ali su sebe opet pokopali i u ovom gradu sve je veca mrznja prema njima na svakom koraku...meni se cini da jedini B92 ovdje profitirao SA AKTUELNOM VIJESTI KOJU SU DVA PUTA OBJAVILI a mi i skinsi ispusili...brao stvarno brao dodje mi da povratim....

Dobra strana je sto je nasa posjecenost skocila na 1500 ljudi dnevno u zadnjih 20 dana POPLAVIT CE BALKAN KAD TAD:

595px-European-cannabis-laws.png
 

Lav

04.05.2007
1
0
0
44
Ja sam po prirodi zatvoren čovek i teško ispoljavam emocije, što me lako uvlači u konflikt i ljudi zbog toga imaju loše mišljenje o meni. To je bio osnovni razlog zbog koga sam se udaljio od najbliže familije i kontakt s njima sveo na povremeno javljanje. To je naravno loše delovalo na mene, jer je čovek bez familije ništa, a sa takvom naravi teška da sam mogao i da osnujem sopstvenu. Trava mi je pomogla da sve to prebrodim. Elem, kada sam se odlučio da probam travu, imao sam sreću da naletim na neku mnogo dobru. Ono što se desilo u najkraćem roku nakon konzumacije je bilo divno - osećao sam se lepo kao nikad do tada i kao da sam progledao. Odjednom sam kristalno jasno video kakav sam seronja bio sve te godine i moga sam jasno da sagledam sve menii bliske osobe onakve kakve zaista jesu. Ustvari, ja i nisam obraćao pažnju na njihovu ličnost, već sam ih tretirao površno - ne kao ličnosti nego kao objekte. Naravno, odmah sam uzeo telefon i zvao jednog po jednog: roditelje, sestru, brata, drugara ... Nisu to bili euforični, nego jednostavno bliski razgovori; ljudi su se čudili zbog čega sam odjednom postao fin, kako to da ih odjednom razumem i da se odnosim prema njima s razumevanjem. Počevši od te večeri, moj odnos sa porodicom i prijateljima se drastično popravio. Moji to objašnjavaju time da sam se "rasteretio kad sam završio fakultet i kad sam se situirao" i sl. ali ja znam koji mi je lek konkretno pomogao. I osećam neku bliskost sa svima vama ovde koji uživate marihuanu, i imam potrebu da vas podržim.

Što se tiče stereotipa o uživacima marihuane kao nezdravim ljudima i besposličarima, želeo bih da napomenem da imam odlično fizičko stanje, rekreativno se bavim sportom i imam zavidnu muskulaturu - na kojoj ti pijani ćelavci mogu samo da mi zavide. Situiran sam i imam stan i posao koje sam sam sebi obezbedio. Nemam nameru da se reklamiram, već da pokažem da neko ko uživa marihuanu ne odgovara tim stereotipoma o "duvačima".

Ne znam kako ih nije sramota da se nazivaju "zdravom omladinom", kad izgledaju kao kreteni, a nisu ni malo "zdravi u glavu". Ako neko ima želju da mu dam par dobrih saveta u vezi sa odbijanjem potencijalnih napada tih ćelavih debila na sutrašnjem maršu.

Mir, braćo
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
Da je policija i vojska manje kriminalna i da manje trguje sa Albancima drogom i oruzijem ne bih se bojao "Srpskih Nacionalista" koji su sisli sa planina (ili njihovi roditelji) iz Bosne, Hrvatske i Sandzaka u poslednjih 50g.
Ali se najvise bojim policije od cega ce ljudi da zive, kad se legalizuje pa placas porez drzavi pa ne mogu deca lako da kupe, itd...
 
28.02.2005
19
8
0
Ovo je poruka koja je pocela da kruzi po majspejsu:

"Subota 5. maj. U centru Beograda je pešacka zona od Slavije do Kalemegdana. Pojavi se. Prošetaj se. Izadji bez straha. Mozda sretnes nekog prijatelja sa starih exita ili sa neke dobre zurke. Mozda ti neko, zaverenicki, namigne u prolazu;) Zajebi organizatore, policiju i naciste. Zajebi pretnje, otkazivanja i glasine. Ne mogu prebiti ceo grad. Ceo grad je marihuana marš. Danas smo na svih 5 kontinenata. Danas smo tu zbog sebe i zbog svojih prijatelja."

Dekriminalizacija!

Šalji sto dalje!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ljudi znate šta?

el se sjećate onog letter campaigna koliko sam trubio o tome da trebamo slati mailove medijima .....

kako god ovaj marš prošao
medijski smo inicirali i nametnuli temu
za vutra.org se čulo na nekoliko bitnijih medija.
neznam jer se čulo za vutra.org na Ključu,
mi smo si čak dozovlili taj luksuz da se ne palimo na njihov poziv i da se ne čujemo na toj emisiji...

nakon sutra više ništa neče biti isto, po pitanju problematike kojom se bavimo

s obzirom da naše aktivnosti ovise isključivo o osobnom angažmanu
kad dođu financije... sve ćemo zgazit

na nama je da
se umrežavamo i lobiramo (da ne kažem razmnožavamo:)))))

ovo je početak kraja
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Forum mi cas radi cas ne...

Ne mogu da verujem... Otkazano... Recima ne mogu da izrazim svoj bes.

Necu dalje da komentarisem da ne bih psovao kao kocijas.