Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
ali dekriminalizacija se može gledat kao korak prema legalizaciji. puno je lakše legalizirat medicinski kanabis ako je on dekriminilaziran...i sl.
inače kad smo kod stranaka - SP je za legalizaciju (iako su mala stranka i ljudi možda ne znaju za njih...)
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Ja bi se složio sa vidom dekriminalizacije u RH kao u Nizozemskoj, gdje smiješ posjedovati malu količinu marihuane za sebe, smiješ uzgojiti za vlastite potrebe nekih 6 biljoza, nije bitno jeli 6 ili 9, i da crno tržište jednostavno nestane, čak nemora biti niti dozvoljena prodaja, ako neće od toga porez i sl., no kod nas će se dogoditi takozvana okrutna dekriminalizacija ako kukurikaši dođu na vlast, derat će nas za posjedovanje po džepu ko vragove crne.
U svemu gledano, to je najbolje što nam društvo u RH može tolerirati, i mislim da je ovo ipak nekakav korak.
Ne želim reći da sam sretan, niti da je to sooper dooper, no stvarno nam niti jedna opcija nebi to više olakšala, isključimo li Pernara koji ima jako male šanse, a on u programu otvoreno zagovara legalizaciju.

Svakako me pomalo veseli što više za jedan joint nečeš ići u zatvor, jer to je praktički gore rečeno u dopisu koji se navodi, a što se tiće kazne koja će sigurno biti lijepa, tu nemožemo ništa, pa legalno nas pljačkaju i amen.
Svi koji su gledali nebrojno mnogo dokumentaraca o ovoj prelijepoj biljozi znaju koliki su brojčano, a široko rasprostranjeni po raznim industrijama u svijetu, lobiji kojima svakako smeta eventualno iskorištavanje ove biljke, to je najveći problem, mafija nad mafijama nam svjesno nameće teži, prljavi i lošiji put, i još smo o njima ovisni jer nedozvole alternativna riješenja.
Mi smo roblje, i to je fakt, samo nas ovakva promjena zakona može malo razveseliti na trenutke, trebali bi u tome i uživati.

:banana_rasta:
 
18.04.2011
1
0
0
31
Pozdrav svima :)

Mene zanima kad stupi na snagu ova dekriminalizacija, znaci li to da nan vise nece bit za vraton krim policija, koja bi se ocito tribala bavit kriminalnin djelima? To je vrlo bitna stvar, jer ces prakticki moci slobodno pusiti i po ulici sve dok ne vidis nekog drota koji bi ti moga pravit probleme zbog toga, ali oni su bar uocljivi....
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
pa teoretski da, civili nebi vise trebali bit problem, ali mislim da nis od toga jer i kad se dekr. opet ce oni i dalje lovit ove vece ribice, a love ih najvise uz pomoc malih ribica, tako da mislim da ce po tom pitanju stvari ostat iste.....

al ti nece moc nis osim neke novcane kazne, to je isto ko da te neki tamo inspektor juri radi prelaska na crveno hahahha
 
10.01.2012
1
0
0
30
I sta sad, 11-11-11 ovo umire.
Ajde bre ljudi nesmemo da imamo ovakvu perspektivu da se cimamo oko ovoga tipa kao i za vecinu dobrih planova koji izumru vremenom.
Ozivite ovde, sta cemo sad, prvo sakupljanje informacija, jer one su blago.
Pocnemo sa najjednostavnijim rupe u sistemu, gde ih ima, gde mozemo da se provucemo da se rec cuje, ko ima veze ovde onde da mogu biti korisne za ovo, znate nekog ko radi u novinama predlozite mu ovakvu stvar, itd itd itd.
Znaci samo moramo da raidmo ka tome, ko ce da legalizuje marihuanu u Srbiji i okolini ako nece ovi ljudi ovog sajta.
Sta to znaci, znaci da mi moramo biti oni koji ce da promene sudbinu.
Izlazite ideje, nemoj da ova tema izumre.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ima samo jedno rijesenje, bar za HR.

Skupiti 100 ljudi, napraviti politicku stranku i izaci na izbore za 4 godine.
Kolko nas ovdje ima punoljetnih iz HR da se udruzimo? Mislim da nema 100
 
26.01.2012
4
0
0
38
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Ima samo jedno rijesenje, bar za HR.Skupiti 100 ljudi, napraviti politicku stranku i izaci na izbore za 4 godine. Kolko nas ovdje ima punoljetnih iz HR da se udruzimo? Mislim da nema 100
Mislis da bi nas prihavatili kao stranka koja zeli legalizirati marihuanu? Rekli bi da smo ludi i da nam je jedini cilj u politici rijesiti svoje pitanje. Treba napraviti vlastitu stranku koja ce rijesavati opcenite probleme ali takvih ima kao kosa na glavi. Nemoguce...nazalost.Bas danas tako sjedim i razmisljam o tome zasto zivim u ovoj prekrasnoj drzavi kojom vladaju mafijasi i iditoti. Zasto nismo razvijena drzavica koja ce tolerirati cinjenicu da se netko zeli napusiti s vremena na vrijeme. Pa Boze dragi...toleriramo pijane politicare koji gaze ljude pa nikom nista.
 
20.06.2012
2
1
0
50
Ja bih volio da vidim društvo gdje su sve psihoaktivne supstance pod kontrolom ljekara specijalista, mislim apsolutno sve, jer da se zakon provodi(makar u BiH), bilo bi lakše djetetu od 13 godina da kupi heroin nego kutiju cigara ili flašu konjaka ALI,
Novac kontrolira stvari jer su ogromni novci u trgovini
 
21.08.2012
1
0
0
46
Ja nisam neki optimista po pitanju ublazavanja kazni ili bilo cega u tom smislu po pitanju vutre, danas sam gledao na drzavnoj nam tv rts neku emisiju o marihuani. U emisiji su ucestvovali uglavnom maloletnici koji su na nekoj vrsti lecenja od raznih zavisnosti. Svi su rekli da su poceli sa marihuanom i da im je bila okidac za uzimanje droge. U emisiji se pojavljuje jedan policajac i jedan doktor psiholog cini mi se, njihova prica je bila kao da su juce odgledali film
Reefer Madnes (1938), u toj emisiji sam cuo da koriscenje marihuana izaziva razne vrste kancera da se povezuje sa shizofrenijom i drugim mentalnim poremecajima.Policajac je rekao da je u poslednjih deset godina bilo cak dva slucaja smrti koje se direktno povezuju sa uzimanjem marihuane, jedan je naveo "Da je mladic koji je prvi put uzeo marihuanu doduse prskanu kako kazu skocio sa zgrade" tako da je u svom zakljucku rekao da marihuana i te kako moze da dovede do smrti. Emisija srecom nije trajala dugo ali je bila pravi dezinformator ne znam sta da kazem vise pozdrav iz Srbije.
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
4e5466b7dc69f1314154167_blog.jpg



http://www.6yka.com/novost/39012/istorijski-potpis-u-koloradu-zvanicno-legalizovana-marihuana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Nažalost ljudi živimo u kraju svijeta direkt podložnim zapadnim zemljama,RH ulazi u EU što je korak naprijed prema medicinskoj marihuani, francuska i češka je zadnja od koliko desetak članica koje su legalizirali med. marihuanu.

Kod nas je situacija da se sve države balkana uvlače duboko u anale zapadnih vođa pa kada se nastavi trend legalizacije tamo možemo se nadati da kroz 5 godina vidimo med marihuanu u Hrvatskoj, Beograd i Sarajevo će vjerojatno malo kaskati, Srbija će na tome biti za 10 a Bosna za 15tak.

Nažalost kao što sam rekao, naš aktivizam je trenutno simboličan, ali u budućnosti bitan, važno je javnosti donositi točne i ažurne informacije, opća populacija još nezna puno o marihuani, mislim da je internet dobar medij za suzbijanje predrasuda spram marihuani i bitan je sastojak pripremanja ostatka nacije na ono što će se desiti ako ovi trendovi nastave a to je da će većina razvijenog svijeta imati legalan pristup kanabisi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki