Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
pitanjce..

susim u boxu 90x50 sa metalnim ventilatorom fi 150 koji izbacuje vazduh iz boxa.
istrimam lepo grane,okacim ih u box naglavacke i oba puta do sada presusim..za 3-4 dana to bude presuvo..prasina bukvalno,lomi se sve,puca..pa sam dodavao vockice kako bih izvadio stvar.

oba puta su vrhovi na granama bili max lupam 2g.

ovog puta imam mnooogo velike hedove..(za mene u poredjenju sa prethodna dva growa) :p

sad ne znam da li ce isti postupak susenja kao i do sada biti delotvorniji..da li cu konacno odraditi taj curing kako treba?

da ostaivm isti vent,da stavim samo cirkulacioni..imam i tajmer..da rade fazon pola sata,pa pola sata ne..moze neki savet?

verujem da se i susenje i curing usavrsava kao i sve ostalo..koliko sam ja skontao,manje grane i hedovi mogu da se suse komotno bez ikakve ventilacije 2-3 dana.mozda gresim,tako ispalo kod mene xd

hvala
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Pa skini brate s grana, sve u manje hedove, u box na neku mrežu poslažeš i bez ispuha. Možeš ga eventualno upalit dva put dnevno po pet minuta da procirkulira zrak u boxu i to je to. Bude se sporije sušilo ali će biti bolje sigurno :thumb:.
 
09.11.2014
134
80
43
Ja imam manji hedić, možda malo veći od upaljača. Ubacio sam ga u ormarić 30x35 i palim vent od 11 do 18 zato što mi tad u boksu ne rade svetla pa uzmem onaj vent što duva po biljkama. Vent ne duva po hedu nego uperim da duva u nekom levom smeru. Koliko bi trebalo da se osuši dovoljno da mogu da probam da vidim kakav rad ima? :)
E da, i možda povremeno prolazi malo svetlosti zato što je ormar otvoren da non stop malo cirkuliše zrak pa ne znam da li to smeta, mora li biti baš mrkli mrak?
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Pošto mi se bliži harvest imam nekih nedoumica oko sušenja hedova..
Znači dvije opcije imam:
1- uzet onu žicu za sušit odjeću i objesit hedove
2-sušit u mreži za sušenje bilja ( u growshopovima ih prodaju one viseće)

Koji način je bolji? Kvaliteta konačnog proizvoda mi je bitna, ima li uopće neke razlike izmedju ova dva načina koje sam nabrojao?

Trimati svježe ubranu biljku ili raditi trimanje kad se malo osuše hedovi?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Trimati uvjek kad je svježe obrano, mnogo je lakše i efikasnije odstraniti lišće dok nije suho. Između ta dva načina sušenja ni nema razlike ako su uvjeti isti. Ja bih svakako izabrao opciju da ih kačim na nešt, prije nego da ih sušim u mrežici, jel kad sušiš hedove položene na nešta onak se spljošte na jednu stranu, a kad su obješeni zadrže onaj prirodni oblik.
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Susio sam oba nacina i osim ako nisu poklopljeni s necim, mos gedove susit u mrezi ne izgube oblik i nespljoste se... ja imam osecaj da se hedovi kad ih poskidas s grane i solo susis brze osuse..
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
dakle znaš powere ;) . probao sam sa manjim autosom, do duše nije imao puno lišća i sušio se svega 2 dana. fanovi su išli lakše, ali mi se trim usukao nekak pa je teže išla pedikura.
@DiskoKobaja hedovi se zapravo i suše brže kad ih skineš s grana, jer kad su na granama imaju odakle crpiti vlagu.
 
24.04.2016
84
122
33
52
Odlicno druze.Malo si me obeshrabrio zbog vremena cekanja Na final proizvod,ali trebalo bi sve uraditi Kako si pojasnio;-)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
probao sam sa manjim autosom, do duše nije imao puno lišća i sušio se svega 2 dana. fanovi su išli lakše, ali mi se trim usukao nekak pa je teže išla pedikura.

ima jedna metoda koja pali kod suhih neotrimanih vrhova..navuces rukavice, lagano primis vrh u ruku i lagano twistaš...lišće je suho i jednostavno se "kroši" :thumb::makaze:
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
sinovi,ja skinuo biljozu..stavio dve mreze u box 40x40x80 visine.

poskidoa ih sa grana istrimao ljepo i turio na dve mrze..

imam dva ona kinesa mala bela vlagomera,posavljeni su odmah pored hedova i pokazuju vlagu od oko 80%

u boxu na ispuhu imam ventilator fi 120..

stavio sam ga na tajmer da se na svaka 2-3 sata upali na 15 min.

je l to ok,ili jos cesce treba da radi..ili ne treba ni toliko jer vlagu merim pored samih hedova?

izvinite na smaranju xD
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Visoka ti je vlaga rizikujes da ti budove uhvati budj moras da smanjis tu vlagu pod hitno.Ja susim u slicnom boxu stim sto je moj malo vislji 160cm i stoje mi grane okacene naopacke stim sto, kontrolisem i temp. koju konstantno drzim od 20 do 23c i vlagu od 20-30%.Dva pc ventilatora mi stoje na 10cm u visini od grana privezana na dva pc venta na ventevo za ispuh zraka i pale mi se na svakoh 2h po 30min,a u donjem delu na dnu boxa mi je grejac koji mi dogrejava po malo box koji je takodje na tajmer pogotovo u toku noci.Susim ih tako od 5 do 7 dana pa ih tek onda iskrojim ili ti isecem na 5cm duzine i tek onda stavim na mrezu gde ih pustam jos nekih 3 do pet dana i tek onda u tegle gde ih konstantno prvih 10 dana otvaram i izmesam svaki dan po jednom.Eto to je neki moj nacin gde se meni pokazalo sve ok.Tebi ako je ta vlaga tolika onda ti je mozda u toj prostoriji gde ti je boks niska temp nista mi drugo trenutno nepada na pamet sto ti je tolika velika vlaga u boksu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igor SD

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Zakomplicirali ste jednostavnu stvar :fuck:
marihuana se susi u hladnom i mracnom prostoru...koje grijanje,majko moja hahah
Znaci hladno i mracno,ventovi ako rade ,onda rade non-stop
Suha je kada grane pucaju 10-12 dana,ako nije ljeto !
Poslije toga u teglice..koje se povremeno otvaraju,protresu malo i to je to ;)
Svejedno je dali su vrhovi na granam,ili su istrimani i suse se na mrezi...i jedna i druga metoda su jednako dobre.