Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2016
4
1
3
33
Kolko pisanja i niko da napise jednostavno za razumijet....el mogu na tavanu stavit zicu vodoravno i na nju zavezat 20 grana koliko imam od jedne biljke. Sa razmakom od 10 cm od svake grane. Ostavit 2-3 tjedna i stavit u teglu?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kakva 2-3 tjedna sušit na tavanu :upiii:? Ak je tavan samo pod crijepom bez izolacije po ovakvom vremenu je to za 3-4 dana suho, za 2-3 tjedna ti je to presušeno, gotovo uništeno. Ak je tavan sa izolacijom tjedan dana je dovoljno ;) . Treba paziti na sušenje, mnogo se gubi kad se vutra presuši, a što je najgore dobije okus po slami i sjenu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ćyro
04.05.2012
178
169
43
39
Ali kako osušiti "fino" kad je vlaga vani oko 70-75% u zraku? Osušio sam dio, ali nije još to ni približno to, 4. dan već.

Izvana da, ali kad se malo stisne još se osjeti da ima vlage, a grane se pri pokusaju lomljenja prvo saviju pa puknu, a ne bude onako "krc" odma.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kad ti je visoka vlaga pri sušenju onda poskidaj hedove sa grana i poslaži ih na neki karton i bude se sve osušilo kak spada za +1 dan.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Pozdrav vutro...

Problem, mislim da negdje grijesim ili nesto propustam.

Imam od ove godine automatike berba prije mjesec dana, sušenje par dana i sad su vrhovi u teglama.

Dogada mi se da vrhovi gube na ljepljivosti na masnoci a tim i manje gruva...koda

Sad neznam ovo mi je druga ozbiljna godina uzgoja, prilikom trima prsti su bili tak ljepljivi da se stvorio sloj na prstima. A sad su ti vrhovi skroz suhi i skoro pa nema te ljepljivosti.

Kak dobiti ono dobre vrhine, masne mirisljave, da jako gruvaju...a sjeme je amnesia, ww od dinafema auto.

Sta tu mogu napraviti, da to bude vise nego dobar dim.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Mislim da jesam, jedino sto sam stavio u tegle malo prije recimo nakon 5 dana susenja a onda sam svakodnevno otvarao par puta na desetak minuta , i evo sad kao da mi i ovo sto je bilo na pocetku masno sad vise te masnoce nema kad mrvim, pa mislim da je zbog tog slabiji ucinak , ili je zeznuto nesto drugo
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ako osjetis aromu,okus onda je ok.mrvi se jer je suho.
Inace marihuana ide u tegle kada je suha,a to nikako nemoze biti za 5 dana.Susenje traje od 8 do 12 dana.
Kada se grane lome a ne kidaju onda ide u teglice i sve 5.
To koliko se ljepi ,ili ne....Koliko mirise ,ili ne.Ovisi o strainu..uzgoju,iskustvu.
Na kraju i o susenju...kjuranju bla,bla...polako ljepit ce se,kada pogodis sve to manje, vise ;)