Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.10.2014
4
0
1
hvala puno,i imam jos jedno pitanje koje i nije vezano za ovu temu ali jbg...znaci gledao sam da trimove suse,pa ih stave u vrecicu i u hladnak pa onda jedan od nacina za dobivanje hasa,ja planiram trimove isto tako i samo kroz sito za brasno hahah mislim da je ono dovoljno sitno,ne planiram dobiti sto vise kiff od trimova vec samo pokusno da imam za posolit bar jednom ;)
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
hahahahah Tamara carice :D

Evo jedno ozbiljno pitanje. Zadnja biljka mi je gotova negdje 4.12 . a ja moram otić ća 18.12. Dakle bit ce nekih 14 dana za posusit to i poskladistit. Sad me zanima kako. Plan je bio nekih 5 dana susit grane i sve, 3 dana u skartoc stavit. Hoce li biti dovoljno ovih 7 dana u teglici redovno otvaranje da ih pustim tako 2 tjedna bez da se otvara. ?!
Glavni problem je ogromna kolicina vlage po cijeli dan u stanu, pljesan i sve ostalo :D jbg

Dali mi ih je bolje ostavit u onih hermetickim teglicama ili one obicne ?! (ak ima neke vece razlike uopce)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Razmisli da dodaš jedan vent da puše pored ako kažeš da toliko vlage imaš u stanu.Šteta bi bilo da se upljesnivi.A što se tiče teglica ja koristim najobičnije i dobro su se pokazale a u jednoj mi još stoji nešto od prošlog in growa tj.3 mj 2014 i još je dobra :)
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Ma ono vlaga u stanu mi je 80 barem, ako kisa pada 95% a zivim u Rijeci gdje su padaline 7 od 10 dana :)
Nece se vuva posusit do kraja, a ja ode na 2 tjedna sigurno pa sam zato pitao. Nisam u mogucnosti otvarat svaki dan ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: juzy and mercijana

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
improviziraj neki kartonski dry box i nakelji pc vent, spoji na adapter i pusti tako..nece im vlaga nista....kad se vratis taman kako treba..pa u tegle na kjuranje.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kirje

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Drzo sam ih sad 4 dana u skrtocu taman su posusili polako. Sad cu u teglicu jos par dana i onda svako malo vjetrit ;) Pre toga gledat da vlaga bude cim niza kad zatvorim teglicu i odem na put :D bude sve oke, kod mene su sad bile na 99% vlage par dana pa nista. Gledaj samo da nisu bas skroz vlazne pre nego stavis u teglicu i odes
 
19.11.2014
65
83
18
N
Uzrok mogu biti bisoka vlažnost i i ne provjetreni prostor pa čak i samooo doticanje biljki međusobno može pospješiti pljesanj i gljivice.Što se tiče tretiranja mislim da postoji nešto za prevenciju zove se "NEEM OIL" pogledaj što ti piše na wikipedia.com o tome

Ne samo i vlaga nego i velika temperatura, ako u prostoru imas gljivice mozes ih otkloniti domestos-on ili kreć-on to je jedan od nacina koji ja znam, ipak bilo bi pozeljnu u drugu prostoriju ali ako nemas drugu opciju to je jeda od nacina odstranjivanja gljivica....! :)