Sve o uzgoju,sortama....

  • Začetnik teme Anonymous
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
split je napisao(la):
evo ovako tija bi pocet nesto malo za sebe uzgajat i tek se informiran i zanima me par stvari :
jel mi se uopce isplati uzgajati ako neman bas provjereno-kupljeno sjeme te da li se ono moze nabavit igdi osim na netu
jeli to priko neta sigurno, ima li neko iskustava? jer to bi tribalo pric granicu a ilegalno je,postoji li mogucnost da mi policija dodje na vrata
ako ne morabiti kupljeno sjeme kako mogu prepoznati dobro
ima li ko dobro sjeme?
iman ja jos pitanja al ovo za pocetak fala unaprid svima
isprobaj i ti magičnu moć.............http://forums.vutra.org/search.php.........:crash:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
po preporukama 100-130cm indoor

znaci pustis u cvjetanje s nekih 40 - 70 cm..


sve ovisi o uvjetima, na kakvu ces genetiku naletit u tom momentu i takve stvari....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
botanicar je napisao(la):
da li neko zna koliko w.w. od nirvane jos raste u visinu u toku cvetanja

Ihhh, pa to ti zavisi od mnooogoo drugih faktora... mislim zavisi kad ces je staviti na cvjetanje, koliko ce vegetirati itd itd... al' ko sto doomer rece tako nesto od prilike....

Na ovakva pitanja tesko je odgovoriti, jer ti nju mozes "natjerati" i do 2m, a isto tako i do 130cm (ukupan rast, naravno....) sad opet zavisi hoces li je pustiti kako je priroda dala da raste, ili ces je "rezati" (dok je mala naravno), temp. rast, ili je rastezati itd itd itd....
Mislim da su tu negdje... u rastu obje vrste, eh sad zavisi kako ces se (kao što rekoh) ti odnositi prema njima... :)

Pozz
 
13.01.2006
32
3
0
posto sam na forumu naisao na razlicita misljenja o nirvaninoj w.w. (konkretno mislim na njenu jacinu ) zanimaju me iskustva ljudi koji su imali priliku da je probaju.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
botanicar je napisao(la):
posto sam na forumu naisao na razlicita misljenja o nirvaninoj w.w. (konkretno mislim na njenu jacinu ) zanimaju me iskustva ljudi koji su imali priliku da je probaju.

Što se tiče rada (prava WW bez mixanja) ima (za mene) extra jak okus i high, dim nije puno oštar (da guli grlo), okusi sad opet zavise kako je ko uzgojio (moje dvije WW nisu istog okusa bile, doduše jednu sam više gnojio...pa možda zato???)... i odlična za indoor uzgoj... ostalo
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Za početak, želio bi pozdraviti sve članove i administratore . .. :thewave:,
Želio bi čestitati na odličnom forumu i zahvaliti na mnogim odgovorenim pitanjim za moj prvi grow, procitao sam nadam se dosta jer me leđa bole zbog dvotjednog neprestanog čitanja svih postova ...

Postavio bi par pitanja pa ako neko može pomoći biću mu zahavalan . . .

info:

Biljčice su stare 30 dana, niknule prije 20, uvjeti : lođa (polukružna, po cjeloj polovici prozori) smjer jugoistok-jugozapad, ništa ljepše i bolje od zimskog sunca :icon_mrgreen: izbili prvi listovi i narasle su 7-8 cm. prije tir dana presađene su u tegle (50x20 x10,7l),

Čini mi se da sporo napreduju zbog suncanja pa me zanima da li bi mi štedna žarulja pomogla da podebljam sunce, stavio bi za početak Envirolite 200w preko dana, tek toliko da se nađe . . . :icon_rolleyes:

A sad vjerojatno glupo pitanje :sick: ali obećajem da je i zadnje - preko noći ulična rasvjeta je poprilično jaka (par reflektora u blizini) i mene zanima dali im to može na bilo koji način remetiti san - ne bi volio da su neispavane . . .:icon_biggrin:

Pozdrav i unaprijed zahvaljujem na odgovorima . . . . . :thankyou:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Hmmm ovisiti samo o suncu u ovo doba godine i nije bas naj rjesenje.. morat ces se malo o dopunskoj rasvjeti educitat vjerovatno..

Sta se tice ulicnih lampi..
Ako su dovoljno jake mogu definitivno poremetiti foto period.. isto vrijedi za kuce kraj veoma prometnih ulica gdje prolazi puno auta i time stvaraju jos jedan vid svjetlosnog zagadjenja nocu.
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Zahvaljujem na odgovoru "elephntoru", već si puno pomogao . . . :thumb:
Pročitao sam podosta o rasvjeti i zato napisao da bi dodatno stavio štednu žarulju (ili više njih) da podebljam sunčevo svjetlo . . . iskreno mislim da bi najbolje došla HPS od 600W i time bi rješio problem ali ne želim trošiti puno love za početak ako bi mogao proći i jeftinije sa nekom štednom (pravi sam škrtac - :eek:hno: )

Nadahnuće mi je dao Gloss_zelenky sa svojom "prozorušom" koja je čak bila posađena puno ranije nego moja i uspjela, jedino nigdje nije spomenuo nikakvo dodatno svjetlo pa prepostavljama da je biljka uspjela samo od sunčeve. Jedino joj treba puno više vremena što je i vidljivo iz njegovog posta pa ako može još nečije mišljenje uvažujem ga unaprijed . . .

Što se tiče ulične rasvjete ona je jaka ali iskreno ne mogu skužiti koliko i u kojoj mjeri joj to za sada smeta . . .. činimi se da ću po noći početi spuštati rolete pa čemo vidjeti ima li napredka kroz sedam dana . .

Ono što me iz odgovora skamenilo je činjenica da automobili smetaju biljci, jer mjesto gdje se nalaze prometno je do bola, neki čiča mi davno izmjerio na tom mjestu buku od 40dB unutar te lođe, pa ja pitam da li to može utjecati na moje mališane i u kojoj mjeri . . . ako da popiz... ću do jaja ! ! jer to znači traženje novog mjesta a ja se ponadao da bi sve ovo što radim moglo čak i uspjeti :icon_frown::icon_frown::icon_frown:

Zato pomozite sa što više savjeta a ja ću biti zahvalan :newbie:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ne brini se za buku automobila.. koliko mi je poznato to nemoze znacajnije utjecati na ista..
Jedina opasnost od automobila je ako je ulica postavljena na nacin da svjetla remete foto period.

O rasvjeti ces morati odluciti sam posto nemam pojma o ostatku uvjeta..
Ali ako ne namjeravas radit ozbiljan box uzmi si stedne dok sunce ne ojaca.. jer HPS 600 nije sala.
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
zahvaljujem na dobrim vjestima vezano za buku . . . :b_hop:
a o svjetlu ću malo razmisliti, kao što si i sam rekao 600 nije šala (barem ne financijska) . . .
Zahvaljujem se i M_wEeDmAn_88 koji je isto dao dobre savjete u kojem smjeru da gledam . . .

thnx
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ženske nam i trebaju :)

i u prirodi grmi !
ja sam slobodan
pa opušteno prdim
malo podrigujem
naokolo smrdim

ne valja glasno
ne sex već rok!
jasno ne glasno!

clasika im prija
i meni potamija
samo da te ne nađe rija
da ne budu u čudu
klasika u hoodu
mocart na pečatu
ustima pančetu

nikako tehnozu
jer padnu u dubiozu

a i kad im tepam
pa poslije srpom cijepam
isti sam ka mesar
u ruci sonnar tessar
tepa svinji pa nožem
grkljan kinji

kad klonove kidam
ka jagnjad mala
neka smijeh nije šala
ja ga kidam ono viče
n`eeeee n`eeeee
al kad pušti reznice
bude hedova
bez bedova
 
25.04.2008
15
5
3
37
bok ja sam novi.ako moze pomoc-svaki savjet dobrodosao. imam 4 biljke ak47-jos su male,imam jos sjemena od purple hazea orange buda i ovih kalasnjikova ali sam ogranicen sa prostorom (imam 2 ormara 170-50-120) htjeo bi sloziti u 1 za vegetaciju-maticu i klonove i 1 za cvjetanje. kako bi to sto bolje izveo posto mi je to prvi grow.skupilo se nesto para,pa da ozivimo ormare malo.mislio sam za cvjetanje staviti 1 natrijevu visokotlacnu od 400w.a sta da stavim u drugi?kao sto sam vec rekao novi sam i imam volju,zelju,nadu-(makar znam da je kurva)dva prazna ormara koji trebaju zivota i nesto para.hvala