Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Neznam kolko jak ventilator za ispuh trenutno imas, ako bi stvarale probleme sa temp onda mozda dodati jos neki slabiji vent.

imam 2 PC venta 8 cm na ispuhu, a lako bi dodala i treći. Međutim ako CFL ne grije tako jako mislim da problema vjerojatno neće biti.

E sad, ono što još nisam sigurna jest gdje i kako postaviti tu CFL-ku.. da li u istoj visini kao CT ili možda sa strane...mada sa strane vjerojatno neće biti mjesta uz 4 biljke...
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Mozda bi mogla imati problema sa temp. sa HPS+CFL pogotovo uskoro kad dolaze topliji dani. Mozda bolje staviti jedan jaci vent nego ove PC. Neznam kolko grije HPS od 150 w :)Bilo bi najbolje u istoj visini ako imas mjesta.
 
23.12.2015
62
37
18
35
Mali je to prostor za 4 biljke... Evo ja imam dve u boksu te veličine i velika je gužva.
CFL ide što bliže biljkama, baš zato što ne greje puno. Znam da je mnogima pomoglo u cvetanju sa strane.
I bolje uzmi kupatilski ventilator, jeftin je a dosta bolje obavlja posao.
HPS ume da prži tako da dva PC od 8cm neće raditi posao.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
HPS ume da prži tako da dva PC od 8cm neće raditi posao.

Ne zaboravi da imam i CT za taj HPS. A ostali detalji o tom boksu su ovdje. Jače ventilatore sad ne bih uzimala jer planiram izraditi veći i bolji prostor za uzgoj, ovo je samo stari boks kojeg eto sad mislim koristit kad ga već imam.

Mali je to prostor za 4 biljke...
.

To se i meni čini, pa možda ću ipak ići sa 3. Ovisi puno i o sorti. Prvi put sam u istom boksu uzgajala 2 kom. EasyRydera i bilo je mjesta za još bar 2. Ovaj puta planiram Auto Jack i možda Royal Dwarf ili AK, nisam još odlučila. Nisam ove sorte još uzgajala, ali vidjela sam da Jack može jako nabujati.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.670
11.940
358
Socotra Island
eelslap.com
@the Dreamer
mali off ali jedna ili dve biljane max u taj prostor ,velike potove ,proverena zemlja i gnojivo i ima da pevaš od sreće .Kratka si sa visinom ,idu topliji dani ,sve mislim da nećeš dobro proći sa dodatom CFL-om koja greje ,greje manje ali ipak greje i sušiće ti vazduh a i 80cm visine je malo ,ne ide mi to ... Neću ti se mešati više u planove ,samo iznosim činjenice i mislim da bi bila zadovoljna rezultatima da ostaviš taj setup kako jeste .HPS 150w+cool tube .Pozabaviš se da nju ohladiš što bolje možeš ,bliže biljke lampi i to je to . Srdačan pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pogotovo uz lst nadi dvije saksije da popune fino taj prostor da korijen moze koliko toliko rasti i onda samo savijaj mozes i scrog
 
23.12.2015
62
37
18
35
Svi kažu isto, poslušaj ljude. Veruj mi, ja nisam slušao za neke stvari pa sam se zeznuo. Tvrdim da je to za jednu biljku vrhunski, a mogu da stanu i dve uz malo gužve. Upravo vodim bitku sa moje dve u takvom boxu. Jedna se lepo razvila, a ova druga je stagnirala i nije se razgranala kako treba što mi je ispalo dobro jer ne bi stale.
20l saksije, LST, Supper Cropping, Scorg.
Više ćeš izvući iz dve bolje razvijene biljke nego iz 4 zakržljale. Plus manje cimanja oko dve nego oko četiri.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ljudovi, dali ste mi nešto za razmišljanje!
OK, s obzirom da je tema ovdje "svjetla za uzgoj" ne bih više da začetavamo, ali hvala svima na savjetima. Moram opet razmislit što ću i kako ću točno jer ne želim zeznut ovaj grow!

Jel ima neko mjesto na forumu gdje možemo slobodno i random bez određene teme pričat o growanju?
 
09.03.2016
58
19
8
Da jos 3 dana kopam po forumu necu ja to izkopati pa vas molim da me preusmjerite ili za savjet...?

narucio sam HPS dual spectrum žarulja 600w.
u sta cu ja nju navidati?
nece ici da uzmem grlo,kabel i slozim sam neki reflektor od aluminija u radioni..jelda?
 
09.03.2016
58
19
8
ee...kad bi ja znao sto je prigusnica...tukac sam za struju i te elemente i zato me to inajvise muci.
odo na google...fala ti puno :) sad znam sto trebam traziti
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Modovi ako nije problem prebacite onaj deo gde se vodi diskusija oko Led-a iz Smradovog dnevnika?

Btw evo usporedba koliko 150w led od Hansa svetli ili pokriva kao dodatno svetlo Gaviti se od 600w.
Mislio sam da led svetli veoma jako.
Ovo je samo usporedba i nista vise.
Nije nikakvo merenje niti test niti pa diskusija o HPS VS LED...to najmanje.

DSCN1216.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sbcjeceo

stuk

Aktivan Član
25.01.2016
123
249
63
34
osijek
Može li ova stara prigušnica podržat, odnosno dali će raditi 250w hps zarulja s ovim?
 

Prilozi

  • downloadfile-1.jpeg
    downloadfile-1.jpeg
    239,3 KB · Pregleda: 13