Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.12.2013
8
1
0
led panel proizvodi 8600 lumena,jeli bolji nego da pravim prigusnice i ostalo spektar je ljubicasto i posle crveno


ultra violet i infra red pravi spektar

help,help
 
17.12.2013
8
1
0
Imao bih jos jedno pitanje....vidim na vise primjera da se postavljaju ventilatori...U mojoj prostoriji postoji mogucnost prirodne ventilacije, tj. ako se otvori prozor moze da se napravi promaja..da li je to dovoljno ili preporucujete da postavim ventilator? Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
"plav spektar" ne znaci da lampa sija plavo ;) neonke su uglavnom plavog spektra, pogledaj oznaku za kelvine na njoj, ako je 6400K to je to
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Fluo sa oznakom 865ili 965 su lampe sa spektrom pogodnim za vegetacijski razvoj biljke, kao i metal halogne visokotlačne žarulje sa temperaturom boje iznad 4000K.
Sve ovo već piše na forumu, pa ne budi lijen malo se educirati.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
postoji kemikalija koja se zove "rezim svetla na 12/12 od starta" a neki praktikuju da kupe gotov kif pa onda prakticno ne cekaju, cemu zurba, ti bi da poberes pre nego zasadis, ili ako zasadis danas da beres pre nove godina, pa ne ide to bas tako, sve zahteva neko vreme, sa tim se moras pomiriti, prelistaj dnevnike uzgoja ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ne postoji, sem ukoliko japanci nesto nisu smislili a da nam nisu javili ;) i cemu 17 komada, ljudi za medicinske potrebe sade 10 i budu zadovoljni, malo si se precenio il sta
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
tako sam nesto i mislio, 17 biljaka koje sadis "iz dosade" sigurno nije za licnu upotrebu, pa jos nestrpljiv kad ce to vec jednom... radi ti nesto drugo kada ti je dosadno, ovako mozes dovesti sebe u situaciju da se dosadjujes na robiji

14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda
Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.
Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: POsram and denis_ze

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Cenerentola-------ne vjerujem da ces dobiti konstruktivan odgovor ,,bez slike i opisa.
moj savjet ti je ,,otvori dnevnik ,,poslikaj sve sto imas,,,evidentiraj ,deklariraj i vidices da
ce ljudi bit spremni dat savjete,,,
ili potrazi pomoc kod nekog od mentora.
poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed