Tanke, slabe i padaju mi biljke trebam pomoc!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.09.2017
5
3
3
36
Pozdrav svima. Ovako biljcice Imaju skoro 3 tjedna(8kom), stale su sa rastom, tanke su morao sam jos zemlje staviti jer su stabljike bile preduge i tanke i padale, zemlju sam kupio universal, zalijevam sa gradskom vodom, imam ph metar i gledam sa je circa 6.5, zemlja je isto tako nesta zadnje kontroliranje, 22-26 je temp i vlaga uvijek oko 50%, imam led lampu od 600w(sa bojama je pise da je i za vegu i za cvjetanje platio 120 eura) i drzim ih cirka 40 cm od biljaka. Tjedan dana su bile sa jako slabom rasvjetom dok mi nije dosla lampa, ovo je indoor ali su jos na stolu (jos nema folije i refleksije)u sobi, cekam da mi brat dode da napravimo box imam svu opremu. Gdje bi mogao biti problem zasto je prestalo rasti? Gnojivo jos ne stavljam jer mi nisu bas narasle da ih gnojim nezmam dali mogu vec s obzirom da je proslo 3tj. Kolko zapravo lampu moram drzat daleko od biljki? Stavio sam prvo na 30 pa su padale, pa sam povisio na 40cm( mozda mi se pricinilo da je preblizu mozete mi vi reci kolka je optimalna visina) Svaka pomoc savjet dobro dosao, ovo mi je prvi uzgoj
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
8.000
258
bunar
www.vutra.org
zemlju sam kupio universal
koju universal, loša zemlja + puno vode = tvoj problem obično bez slika teško je išta pametno reći osim koristi tražilicu i pročitaj pravilnik foruma.
ima tu još malo more pitanja tipa: koja sorta, foto ili auto bla bla bla
uglavnom 8 komada posaditi a od boxa ni B od lampe ni L neće to tako baš
 
25.09.2017
5
3
3
36
Desila se situacija da je moj brat trebao otici na 2 tj pa me to malo zahebalo, lampa bi trebala biti ok bar mislim, ili je premalo za 8 biljcica, sorte i to neznam jer sam sjemenke dobio, al sigurno nisu automat, mozda bi voda mogla biti problem. Box bi trebao ovaj vikend raditi. A sad sto se tice zemlje, ajme gdje me nadje, nebi znao dal je los il me al sam kupio novu vrecu pise da je sa nekim vulkanskim kamenjem sta im to znaci nemam pojma stvarno. Imam uredjaj koji mjeri vlaznost zemlje zalijevam samo ako je na dnu saksije vlazno(skroz na dnu) onda zalijem

Edit: posaljem fotke navecer na poslu sam

Edit 2; ljudi ne ocekujem da to bukne u 2 dana al da bar imaju imali pomak stoje vec 8 sana nikakvav pomak pa ono pitam, bolje sprijeciti nego lijeciti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
21.09.2015
22
141
28
Govoris objektivno o svim stvarima, STO parametara moze biti u igri ne mozemo prosuditi na temelju nekoliko rečenica, osobito ako uzmemo u obzir da nemas trenutno ni kvalitetne uvjete za njih odnosno box koja je najvaznija osnova svega. Za pocetak barem uslikaj biljoze, di se nalaze koliko ih cesto zaljevas, koliki su potovi, kakvom gnojivu pricas. Koje supstrat koristis i slicno.
Da je problem u visini led svijetla znao bih vjerojatno i sam jer na forumu ima x tema, postova, literature o svemu tome, ali ako nisi sjel za stolicu i prosao dio po dio za tebe su ovo ciste muke a vj. Ce i za sve ostale biti.

Ako vec zelis pomoc od ekipe nauci osnove osnova a ekipa ce se nadovezati i dati iskustva za sve ostale finese jer na temelju ovoga sto si ti napisao svako ti moze reci bar 3-4 parametra zasto se to moglo desiti.

8 biljki 600w nikako ne moze biti dobro. Ja upravo radim grow 5 biljki na 600w u boxu 120x120 vec vidim da sam pretjerao za kolicinom.

Savjet ako su mali potovi i supstrat nije zadovoljavajući pukn im dozu gnojiva odmah.
 
Poslednja izmena:
25.09.2017
5
3
3
36
20181107_020753.jpg 20181107_020806.jpg 20181107_020759.jpg

Evo slika tu su 4 ostale 4 sam stavio u privremeni mali boks jer su jos malle i dao privremeno svjetlo dok ne dode druga lampa. Stabljike se sad ne vide jer sam zemlje dodavao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
8.000
258
bunar
www.vutra.org
Za početak što više svjetla i što manje vode. I možda se oporave. Nego što se sjemenki tiče, mogu one biti i iz hrane za ptice pa ti kume sam procjeni isplatili se to goniti dalje....
 
25.09.2017
5
3
3
36
20181107_122209.jpg


Ovo mi je lampa koju koristim, stavio sam 4 ispod samo, jel dovoljno? I koji razmak da drzim optimalan?

Po opisu sam ocekivo puno gore stanje biljki,nesto tipa ovih iz teme
https://www.vutra.org/threads/i-one-su-biljke-al-nesto-ne-valja-manekenke-with-photo.15162/page-5
Zatrpaj biljke slobodno do kotiledona i procitaj koji indoor vodic a onda i mentora odaberes

Ma meni je samo bila frka to sto je stalo na duze vremena pa reko da ne uprskam pitat cu iskusnije, da nebi bilo da je nesto sto mi polako ubija biljku a ja neznam. Kao sto reko prvi mi je uzgoj pa ono :D
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
8.000
258
bunar
www.vutra.org
Samo strpljivo, kad nešto pitaš daj nam što je više moguće konkretnih informacija i poslikaj bitne detalje da je lakše ragovarati, ovako ko neki panduri moramo izvlačiti informacije. Koja ti je marka panela, što kaže proizvođač na koliko od krošnje se drži. Oko 35-40 cm je prosjek. Za sad su ti 4 tamam kako porastu moglo bi im faliti svjetla.

ps
probaj koristiti edit (izmjenite) da ne pišeš post za postom, znaju šefovi biti alergični na takve stvari.
 
25.09.2017
5
3
3
36
Quotao sam pa nisam ni razmisljao, nece se ponavljati. Ja sam mislio da ce lamp bit dovoljna, bar za 4, al vidit cu pojacat moram.
Vec kad smo kod lampe, primjetio sada jednu biljcicu da se kao sagnila. Jel moze biti da je lampa preblizu? Na 30 cm je
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ti nemas problem s rasvjetom, niti si trebao išta jače od 600w hps sta si drzao tako male biljke je to i previše, a ne malo, mozes ti u box 1, 4 ili 8 biljki, ovisi o treningu i duzini vegetacije koje odabereš.
Edit, nisam radio s hps600 pa ne znam ali mislim da ti je sve bliže od 60cm na tako mlade biljke:grob:.. Valjda će netko tko ima iskustva bolje znati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazerica

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
8.000
258
bunar
www.vutra.org
Meni to izgleda upravo suprotno, ko listovi salate kad počmu gnjiliti od puno vode, kad su žedne onda listovi samo klonu, malo se objese, ovo kako su kod tebe listovi usukani teško da je od žeđi. Jel dobro vidim da je topirana? Ako je to je stres, može biti to da leži zec. Ali i vlaga je zeza sigurno.
Daj više informacija, dobiti ćeš točnije odgovore. Više informacija se odnosi na:
- svjetlo (snaga, tip, režim)
- temperaturu (dnevna/noćna)
- vlagu (dovoljno je prosjek)
- hranu (što kada koliko i zašto)
- zaljevanje (što kada koliko i zašto)

Ako tražiš pomoć nemoj da moramo izvlačiti info. iz tebe, serviraj nam informacije i budi siguran da će ti netko servirati odgovor.