Tattoo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@Minja3 rekao sam na formu da nisam čovjek bez nuha i duha, bez lažnih skromnosi, rado bi postavio i svoje izložbe portreta.
Ali to su stvarni ljudi koji bi se mogli prepoznati i napasti me da postavljam njih na ovakvim forumima.
Da mogu raditi tattoo . krenuo sm još prije nego što je to bilo legalno, tj, nikad nije ni bilo zabranjeno ali nisu postojali profesionalni Tattoo studiji.
Jer nisu znali u šta bi svrstali taj rad! u počrtku,radio sam sa mašinicama od kemijske olovke sa motorićima od wolkmena, "boje" su mi bile rotringen tuševi.
Nije bilo neta nisi mogao naučiti sve je bilo improvizacija, ali sam ipak logikom išao kod doktora raspitivao se o steriliziaciji, unakrsnoj kontaminaciji i sl. i naravno što prije nabavio mašinice igle i sl. koje se mogu lako držati čisto. iza jednokratnu upotrebu.
Sad sam u banani sa živcima i sjeban, nadam se da će me kanabis vratiti opet na moj put.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
to spada u tajne zanata, naravno da igle moraju biti sterilne. (autoklav ili suvi steriliziator). vidiš ti radiš sa rotacionom, dok Paul Booth. radi sa klasičnom. Koi ja što preferiram takve dok mi te rotacione ne leže, ali ne tvrdim da nevaljaju i da sa njima rade amateri.
Igle ja imam i original ali za shadow volim zalemiti svoje, po svom ćeifu koje jasno steriliziram i upakujem u sterilne vrećice.
Čak sam jednu mašinicu i sam napravio i pokazala mi se odlično za lajner. Neko voli ovako neko onako.
I nema smisla da ismijavaš kolege samo zato što oni ne rade kao i ti. Šta bi rekao onim japancima što štapićima udaraju po iglama i rade fantastične radove.? Kolega skromnost je vrlina svakog velikog majstora, ja to ne radim već duže vrijeme. prvo jer ljudi ovdje nemaju novaca za to.
Drugo upao sam u zdravtsvene probleme, ruke mi se često tresu a nemogu reći mušteriji "dođi neki drugi dan ja sam danas u banani".
Tako je to a to tvoje "ha,ha ismijavanje ti ne stoji. Ja ne sumnjam da je to tvoj radi da ti radiš dobro i na svoj način koji tebi odgovara. i ne želim ti soliti pamet. Bila je to čista razmjena iskustva. Uostaom najbitiniji je krajnji rezultat i da je mušterija zadovoljna.

Kompa nemam pojma zasto se osjecas tako kako se osjecas..meni je zao sto je to tako,ali nisi balavac..imas godina u dupetu ,a dignes nos kao da si tenager jbt.
kakvo ismijavanje o cemu pricas ti ????
Sad me pomalo i ljutis sa takvim nastupom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and dexor

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@jaime88 to je lako za napraviti malo bijela boja je teža za utetovirati kao i žuta, doduše nisam ni pratio nove boje vjerujem da su to poboljšali u hr (u nekom manjem studio) bi te koštala oko 50 eu.. odeš li kod Zeleta u Zg 150 eu jer je lik brend u hr.
Ali evo ako si u blizini kolege @opacupa dogovori sa njim. Ja bi ti rado to odradio džabe ,ali već su mi se i boje osušile i pola opreme mi fali. nek se izlječim, tj dobijem opet mirnu ruku napraviću ti džabe. to je za 20 min. gotovo. mislim na tattoo a poslije dim, priča,,,zezancija hmm malo duže :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaime88

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
kolega @opa cupa porukama je teško vidjeti dali neko nekog provocira ili mu pametuje, jer nije isto čitati tekst ili pričati o istoj stvari uživo, kad se vidi i mimika pokreti tijela i sl. Sa mnogim djevojkama (u vezi) sam se svađao preko poruka samo tako, dok u živo kad se nađemo sporazumijemo se od prve i složimo. Ako te ljutim, a vjeruj mi nije mi to bila namjera, samo sam htio iznjeti svoja iskustva kako rekoh, i kako je meni zgodnije.
Izvinjavam ti se. I neću se ljutiti ni najmanje da me blokiraš.
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
također prijatelju. porukama stvarno dolazi do nesporazuma, da smo o ovome pričali preko skajpa, nebi dolazilo do nerazumjevanja.
Volio bi i ja probati raditi sa rotacionom mašinicom, primjetio sam da ne zuji kao elektormagnetska, pa je mušterija opuštenija, nema zvuka onog ko kod zubara, još kad vide da je sve to sterilno, rukavice ovo ono, ljudi kojima je to prvi put da se tetkaju, malo im je vuna, pa više i krvare. da ne duljim znaš sve. Jedino neznam kako "radi" ta rotaciona mislim kako "piše" princip njenog rada kužim
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Coil je njeznija
Rotary je jaca.
Mislim da bi svatko prvo trebao raditi sa coil pa tek onda sa rotary masinicom .
Ja ustvari radim i sa jednom i sa drugom..ne ide mi bez coil..nekako je to oldschool,a ja sam inace nostalgicar haha
Tesko bi se odrekao cekicala.
Kada bi morao napisati koja je bolja...haha koga tata vise voli sina ,ili kcer ;)
Volim povuci liniju sa rotary,ali shredam sa coil
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dexor

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
tako mi je i samom sa ovim klasičnim, neka mi se pokaže dobra za sjenčenje neka za liner a kad sam kupovao pisalo je obrnuto, pa sam kažem ti i sam svoju složio, jer se kužim u elektromagnete (što i nje neko znanje) i ispala mi super. za liner.
Hvala na savjetu, definitivno ću obratiti pažnju na to kad budem kupovao rotacionu mašinicu.
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
to se radi iz faza i duže vrijeme. Nije preporučljivo unijeti toliko tinte u kožu odjednom. Možeš doboti zatrovanje krvi. ili neke druge probleme, nečije kože su alergične na sastojke tatto boja. Istina te se stvari rijetko dešavaju, inače se nebi svi tetovirali danas ali jedan dio opasnosti postoji.
Kao i kolega @opa cupa i ja se trudim da kupujem samo provjerne boje i original zapokovane direct od proizvođača. (prije jasno dok sam se tim bavio)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaime88

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
  • Scott Campbell : Price - $2000 Per Hour & $200 for Every Extra Hour. ...
  • Ami James : Price - $500 Per Hour. ...
  • Anil Gupta : Price - $450 Per Hour. ...
  • Paul Booth : Price - $300 Per Hour. ...
  • Kat Von D : Price - $200 Per Hour.
  • Stephanie Tamez : Price - $200 Per Hour.
  • Brandon Bond : Price - $400 Per Design.
  • Dave Tedder : Price - $150 Per Hour.


Bob Tyrell ..taj lik je vanzemaljac.
moj guru-Anil Gupta.Tattoo majstor bez tetovaze haha
 
Poslednja izmena:

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
aj @Minja3 nemoj mi na muku stajat. :p joj čim se rješim ovih psihodebilana uz pomoć @CilI sve ću vas išarat. neće vas rođena majka prepoznati. :cool:
evo jedna moja meni draga nikad dovršena, tj obojana, jebg. nije se imalo para radilo se tuševima. Ni neću, nek je takve. Meni znači nešto baš takva kakva je. Šta znam nekako me podsjeti na to vrijeme, koje je bilo kako je bilo. Besmisleno mi je to sad obojati mickey sharps bojama. Vjerujem da će se složiti stim i kolega @opa cupa .
 

Prilozi

  • ja.jpg
    ja.jpg
    141,8 KB · Pregleda: 44

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
"Problem" u svemu tome, je što ljudi recimo, kupe adidas ili nike patike.
Da čovjek 100 eu. bez ebg. nosi godinu,dvije, i baci. Kad mu kažeš da ćeš mu uraditi Tattoo za 50 eu. koju će nositi cijeli život.
Ala..."mnogo brate može li ili "more li" šta jeftinije? I onda mu pokazuješ cijenik boja, igala i ostalih stvari, od tekućine za ultrazvučnu kadu, sterilizaciju. bla,bla da ne trkeljam. A koje NESMIJEŠ upotrebljavati opet.
Znači kad si sipao boju u čepić moraš je nasut punu. mislim "čepić,," pa malo ove malo one boje, ispadne te dosta novaca. Ne potrošiš ti to sve. U čepić sipaš pun boje, inače ti igla udara od dno pa se istupi. ( aj sad će me kolege napast "možeš i pola čepa") i jasno NESMIJEŠ to vraćat' nazad moraš baciti. sve od bezveznog brijača pa nadalje. pa izračunaj. tako sam ti ja nekako i prestao stim. danas svi hoće fullcool tattoo 3D format :) a da ga ne košta više od 20 eu. Za te pare jarane, moš samo dobit sliku tetovaže. u rezoluciji koju voliš. ili eventualno neki smajli. i to kad nemam posla.
Ali za sve one koje misle da bi mogli se tu naći. Možda, ali pazi "MOŽDA" otvorim temu, (ne obećavam ništa nemojte mi se odma veseliti :cool:) kako uraditi dobru tetku iz kućne radione, Jer osim boja sva "Tattoo oprema" je prevara. A i boje rotring. tj tuševi fino odrađuju posao, u NEKIM fazama sjenčenje liner itd. ali nemaju taj inenzitet kao moderne današnje boje,
Sad će me opet opet "napasti" koljege. Sa kojima ću rado ići u raspravu. o opremi iglama, koliko "živi" virus side (Aidsa) van organizma,,,,. hepatisa svih mogućih abeceda ... itd...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Tražim cover/sliku starog logo-a od vutre, onaj zmaj.. imam u planu ove godine tetovirati si tog zmaja, koji kruži oko lica/galve Franco Loje (r.i.p),
na ovog zmaja mislim..

vutra_org_by_redsh.jpg