Test na drogu -Vožnja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.09.2009
24
19
3
32
Interesuje me koliko često patrole rade testove na drogu tokom vožnje?
Prije par dana mog druga je zaustavila patrola a on tek svario 5 komada ( oci ko u japanca) i kaze mu milicajac da izgleda da je pod dejstvom opojnih sredstava i da ce izvrsiti droga test?
Drug je pristao da radi i kada je policajac izvadio crni kofer iz auta upitao ga je " Da li ste u zadnje vrijeme konzumirali sta od opojnih sredstava"
Drug ko iz topa reče ...jesam preksinoc ispušio par jointa...Policajac je momentalno zatvorio kofer..
Nikada to nisam gledao iz te perspektive..sto je i logicno
Kako ce tebi policajac napisati kaznu ako si ti duvao prije par dana ...Trava ostaje u krvi nekoliko dana i sasvim je nelogicno da ti se napise kazna za voznju pod dejstvom THC a ti duvao prije recimo 2 dana.
Kasnije smo provjerili i fakat jest
to je ta rupa u zakonu ljudi ...slobodno mozete to upotrebljavati ( bar u Bosni ) ..
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
Kako ce tebi policajac napisati kaznu ako si ti duvao prije par dana ...Trava ostaje u krvi nekoliko dana i sasvim je nelogicno da ti se napise kazna za voznju pod dejstvom THC a ti duvao prije recimo 2 dana.
lol, pa ne vadi ti pandur krv, nego uzme bris, kao ono u filmovima za dnk. a nije pouzdan jer se u pljuvacki kod hevi juzera thc moze naci i do 7 dana nakon pauze.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Ja mislim da je najbolje ne doci u situaciju kada moras dati bris. Murija zna dali je to pljuga od sinoc ,ili od maloprije.Ako nisu sigurni i ako si tvrdoglav...salju te na vadjenje krvi.
 
13.09.2009
24
19
3
32
hvala na odgovorima...sve ja to razumjem al pljuvacka pokazuje pozitivan test i nakon 2 dana od konzumiranja i kako to moze biti pouzdano ako on mene veceras testira a ja duvo prekjučer..Kako moze napisati kaznu za voznju pod dejstvom narkotika..Cak i ako odemo vaditi krv pokazuje 7 dana nakon konzumiranja..opet je nepouzdano...A 100 % sam siguran da policija nema test za otkrivanje momentalne "napusenosti"
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Oni na tvoju suradnju ne racunaju.Ti mozes reci ..kompa duvao sam sinoc na rodjendanu i jbga .
Vjeruj mi nisu oni glupi.Znaju procjeniti tko je ubijen a tko se sinoc dobro proveo.
Dugo,njima je prioritet pronaci kemiju..marihuana je usput i za nju djele pljuske,opomene,pa se malo prijete..pa ti malo pretresu auto..pa to traje i traje :)
 
Poslednja izmena:
13.09.2009
24
19
3
32
Drug boli mene briga kako ce oni mene smatrat...Mogu u mene oci bit crvene ko u djavola , nemam nista kod sebe i ako priznam da sam duvao prije par dana sta mi tacno mogu..
Kazem ti npr kod mog frenda je to upalilo
Samo idi logikom..
Ne mogu oni napisat kaznu zato sto oni mene smatraju ofirnim i zato sto su mi oci crvene
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Ne mogu oni napisat kaznu zato sto oni mene smatraju ofirnim i zato sto su mi oci crvene
Mislis,ili znas ?
Cemu onda koferi...brisovi itd.
Tema ce na groblje jer nije konstruktivna i nije nista bolja od ostalih tena gdje se spominje murija,testovi ovo ono
Valjda znamo...jbt zakon je napisan i ne smije se krsiti..niti u zivotu niti na forumu niti u braku bla bla .Kuzis
Aparat funkcionira,svidjalo se nama ,ili ne.marihuana je jos uvijek ilegalna i za njih je to droga.
Pozitivan na brisu je samo iskra koja pokrece masinu,na to se pali.Ok ako nemas nista kod sebe i u autu i ako nisi vec imao taj problem.proci ces los,ali ako si vec u masini.Onda je prica drugacija.To vec vrabci pjevaju na granama.
 
Poslednja izmena:
13.09.2009
24
19
3
32
Mislis,ili znas ?
Cemu onda koferi...brisovi itd.
Tema ce na groblje jer nije konstruktivna i nije nista bolja od ostalih tena gdje se spominje murija,testovi ovo ono
Valjda znamo...jbt zakon je napisan i ne smije se krsiti..niti u zivotu niti na forumu niti u braku bla bla .Kuzis
Aparat funkcionira,svidjalo se nama ,ili ne.marihuana je jos uvijek ilegalna i za njih je to droga.
Pozitivan na brisu je samo iskra koja pokrece masinu,na to se pali

ni u jednom trenutku nisam doveo u pitanje ispravnosti droga test..
takodje sam svjestan da bi pozitivan test pokrenuo lavinu pizdarija..
Ali ovdje postavljam pitanje kako da uopste ne dodje do droga testa kao u slucaju mog frenda koji je priznao konzumiranje 48 sati prije i na njegov odgovor sklonili su kofer te su ga alkotestirali..bio je negativan na alkotest....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Pa da jbt i oni su ljudi...razumiju,znaju procjeniti.
Uostalom ni ja nisam bas za to da se vozi naduvan ako cemo iskreno.Moje dijete se krece ulicom, a na forumu smo imali sto tema naslova.Gubim se..ne znam sta mi je-kad ce me pustiti bla bla a mozda sjedaju za volan !!

edit;
bacaj Cill...ja ne mogu naci lopatu hahah
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
vozim uvijek malo ispod ograničenja kad zapalim,poštivam propise,skoncentriran,pažljiv,pojas,ne vozim nikad 'ubijen',volim da ima bar 1 auto ispred mene... i štrikam da ih ne vidim :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Ima nesto i u tome da sto si pijaniji to mislis da si sposobniji za vozit :D a dok duvas, sto si naduvaniji to si svjesniji da se moras malo odduvat dok ne krenes vozit. :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Bris pljuvacke iz usta koji se uzima prilikom kontrole prometa pokazuje prisustvo THC-a unutar 12,24 sata od zadnje konzumacije.Nakon tog vremena taj test ne pokazuje nista.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.