Testiranje boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.05.2013
46
174
33
Ljep pozdrav svima forumasima...sve pohvale moderatorima na zaista najboljem forumu za uzgajanje najdraže i najljepse nam biljke...nakon dosta citanja odlucijo sam i sam napravit jedan box i da pokusam nesto uzgojit..kako naslov kaze testiram svoj box kakva je temperatura i vlaga u boksu kad je upaljeno svijetlo i ne...odma imam problema sa temperaturom jer mi je previsoka dok je upaljeno svjetlo popne se tem.do 35stupnjeva neznam u cemu je problem dok je ugaseno je oko 23-24...box je u spajzu gdje stalno dolazi svijezi zrak i u tom spajzu je isto 23-24stepeni...
Box:eek:rmar v160 š60 d60 propusta mi jos svjetlo gdje su vrata..kakva ideja?
Ventklacija:pasivan upuh na dnu boxa f120 lampu mi hladi jedan clip fan vent imam i cool tub koli vuce van vent f100 sa protokom zraka oko 190m3/h koji joji je na vrhu boxa.. lampa je hps 250w..ventilacija radi na punu snagu i nikako da spustim ispod 35 stepeni...neznam u čemu je problem i bio bi dobar kakvi savjet da to posložim i počnem polako sa grovom...jos vlaga kad je svjetlo upaljeno samo 20 kad je tama 50% dobro to mogu rjesit sa ovlazivacem...
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.185
5.188
258
somwhere over the rainbow
vent između biljaka i lampe da puše...dobro je i stavit par PC ventova unutar boxa da pušu prema gore i brže tjeraju topli zrak prema ventu...

kod mene je isto 250w ali u 60x90x160, isto sam imao vent kao ti od 195 m3 kupaonski, dodao još jedan kupaonski fi 150

pokusaj sa kupaonskim fi 150 ventom....nije skup, a ima oko 350 m3/h mene izašao cca 25e nov u ducanu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
obzirom na š60 d60 moras pojacati ventilaciju, da je malo manji bilo bi za 150w, a da je malo veci bila bi tamanica, treba ti bar jos jedan vent za unutra. ako ce tokom zime u spajzu biti nesto niza temp, bude to ok sa jos jednim ventom, i vlagu moras da dignes bar na 35~40% kad radi lampa
 

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
oprosti kaj ti upadam u temu ali imam slican ako ne i isti problem..napravio sam box za hps od 400w; 100x100*150, temperatura dok je svjetlo upaljeno je do 25 stupnjeva a unutra puse samostojeci vent na max, stavio sam jos i punu kantu vode od 20lit za vlagu ali listovi zute i izgledaju kao da se suse..u cemu je problem? ima svjezega zraka i temp mislim da nije problem..
 
24.05.2013
46
174
33
Dobro imam jedan vent s promjerom 30 ima tri brzine ali je dosta velik al mogu da probam da vidim dsl je šta bolje i dao bi ga tako da puse od dolje prema gore...ima jos jedna opcija jer sam trenutno u mogučnosti mogu jos povisit visinu za 10 cm..i da nabavim novi vent f125 jako dobar ima protoka 310m3/h 25dB 33w.....240m3/h 21dB 28w...ako bi to rjesilo problem jer one kupaonske nebi stavljao zbog bučnosti...hvala na savjetima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Ako ti propušta svjetlo, propušta ti i zrak, dakle nemaš kontrolu strujanja zraka. Gledaj da zadihtaš to (možeš se poslužiti gumenim brtvilom, slika) i povećaj otvor upuha na 2*ispuh, dakle na minimalno fi200. Vlagu ćeš teško regulirati, bilo direktno (u boxu) ili indirektno (u špajzu) jer je u tako malim prostorima strahovita izmjena zraka i jako je teško postići i zadržati vlagu, kad lampa i ventilatori isušuju neprestano. Al preživi biljka i ekstremno nisku vlagu u startu,malo će bit uvijeni listovi zbog povećane transpiracije (pogotovo dok su male), a kad dobije lisnu masu skočit će i vlaga. Dobrodošao na vutricu i sretno dalje! :)

Capture.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@ toomzy

Pokušaj sa tim cool tubeom samo lampu hladit. Dakle napravi rupu za cijev koja će ti izvan boxa uzimat zrak za hlađenje lampe, a box ventiliraj sa drugim ventom koji bi ti bilo dobro i regulirati pomoću npr. dimmera za svijetlo (pogledati temu o ventilaciji). Znači, posebno ventilacija boxa, posebno hlađenje lampe. Nadam se da je jasno... :)

@ Vesperian

Dok nema slika (a nebi ih trebao postati ovdje, jer to nije tema), teško možemo reći što ti uzrokuje probleme sa listovima. Pošto ti je temp. ok, vjerujem da je problem drugačije prirode.
 
24.05.2013
46
174
33
Evo sutra cu napravit još jednu rupu za pasivan upuh f120 i povecat visinu na 170 da vidim jel je koja razlika u temperaturi....mislim da to neče bit dovoljno al da vidim...curenje svjetla cu probat s onim ljepljivim gumama...a da nebi opet nesto puno busijo rupe jer je to puno posla prasine za dva venta...bilo bi mi lakse nabavit jaci vent onaj s protokom 310m3/h samo neznam dal bi bila onda temeratura ok sta vi mislite?u boksu mi je pripremljen ugljeni filtar koji je idealan protok 250m3/h i neznam dal bi onda taj filter pogorsao protok i temperaturu kad bih ga prikljucio....