Tibetanska gljiva i spas u njoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sminka95

Banned
Banovan
26.09.2012
51
18
18
0000685352_l_0_wzdvqo.jpg


1.
Regulira izmjenu tvari u organizmu.

2.Liječi bolesti krvnih žila, srca,
rastvara kolesterol u krvnim žilama


3.Liječi gušteraču, jetru i slezenu

4.Liječi želudac, crijeva i djeluje na
nestanak čireva.

5.Popravlja i reguliše krvni tlak



6.Proizvodi atibiotike i liječi upaljena mjesta.


7.Liječi bolesti bubrega i kontrolira mokraćne kanale


8.Zaustavlja razvoj raka u organizmu odnosno metastaza

9.Pomlađuje tijelo tako da spriječava brzo starenje

10.Liječi žuč, čisti žučne puteve, dvanaesterac, rastvara žučne kamence

11.U tijelu regulira pomanjkanje energije i štiti od stresa

12.Sadrži sve vitamine potrebne za život čovjeka i normalno funkcioniranje organizma

NAČIN PRIPREME ZA JEDNU OSOBU
Dvije velike plastične ili drvene žlice gljive stavite u staklenu posudu i preliti sa 1/4 litre tj.
( 0,25l ) tj. 2,5 deca mlijeka- to Vam je otprilike 1,5 čaša mljeka .

Mljeko netreba prokuhavati - obično mljeko sa 1,5 mm preporučeno.

Gljiva ne smije doći u doticaj sa METALOM jer u tom slučaju ugiba i gubi ljekovita svojstva
koja sadrži u sebi postavši CRNOM kao i ako ostavite gljivu 24 sata na suvom i nezalijete je
svaki dan u nova 2,5 deca mljeka a ono staro ljekovito KISELO MLJEKO popijete ili date nekome ili jednostavno bacite- znači i u tome slučaju gljiva će POCRNJETI i izgubiti ljekovitu moć ako joj niste prišli svako JUTRO ili svako VEČE u isto vrijeme ovisno kako Vam je zgodnije piti i promijenili novo mljeko a staro kiselo mljeko popili za svoje zdravlje .

Znači : nakon 24 sata promiješati drvenom ili plastičnom žlicom nikako metalnom jer je zabranjeno i procijediti kroz plastično cjedilo također nesmije biti metalno (ono veće, ono za čaj je premalo).

Činite to nježno da ne oštetite gljivu. Procijeđeno mlijeko popijte.

Pazite da ne popijete ni djelić gljive, ni djelić gljive ne smije dospjeti u odvod sudopera ili kanalizaciju.

Gljivu u cjedilu oprati pod mlazom hladne vode- lagano


Ispranu gljivu staviti u čistu staklenku, naliti mlijeko ( 2,5 deca ) i promješati.

Staklenku obvezno poklopljenu plastičnim poklopcem držati na sobnoj temperaturi što znači
da se nesmije gljiva i mljeko u staklenki stavljati u frižider ili hladnjak tj. na jako hladno mjesto
jer i u tom slučaju gljiva gubi ljekovitu moć .

Z A P A M T I T E : gljiva se ne smije dodirivati prstima niti metalnim predmetima!!!


NE DRŽATI U FRIŽIDERU!!!!

Za 2 tjedna otprilike ona naraste toliko da ju možete već nekome drugome dati kidajući polovicu gljive i tako možete nekome pomoći da se i on lako i jeftino dugo...dugoo ... dugoo liječi sam kod svoje vlastite kuće......gljiva liječi sve moguće bolesti.....koliko ja znam i koliko sam ja čuo od ljudi.


KURA

Mlijeko piti 20 dana i to prije spavanja najbolje-preporuča se a može i ujutro
( dakle samo jednom dnevno) u isto vrijeme - preporuča se .

Nakon jedne dvadesetodnevne kure pauzirati 10 dana.

Kuru ponovite nekoliko puta dok se ne osjeti poboljšanje - najmanje 3 x po 20 dana i svaki put
između pauza od 10 dana .

Z A P A M T I T E : gljiva mora uvijek biti u mlijeku jer inače pocrni i nakon 24 sata gubi ljekovitost.

Za vrijeme pauze od 10 dana gljivu treba redovito svaki dan čistiti i držati u mlijeku.

Zdrava gljiva podvostručuje se za 17 dana. Tada je podijelimo i damo polovicu slijedećem čovjeku koji ima bilo kakvih zdravstvenih problema nap : SUSJEDU,rođaku,prijateljima....

POVIJEST TIBETANSKE GLJIVE I PODRIJEKLO

U Europu je gljivu donio jedan profesor Uniklinike ili sveučilišne klinike u Glewitz-u (Poljska).
Profesor Sokolovski

Radio je u Indiji preko pet godina i razbolio se od raka jetre.

Monasi su ga izlječili pomoću ove gljive pa ih je prije povratka u Poljsku 1997 godine zamolio da mu daju gljivu.



TIBETANSKA GLJIVA ZDRAVLJA - je vrlo rijetka gljiva iz Indije.

Zadnjih godina je ispitivana u Njemačkoj i dokazano je da je gljiva pravo čudo prirode, koje liječi ljude.

Gljivu su uzgojili tibetanski monasi (svečenici ) i posjeduje sljedeća svojstva:

Regulira naizmjenično obrambene materije u organizmu:

- Liječi bolesti srca i oboljelih srčanih krvnih žila, razlaže holesterol u krvnim žilama.
- Liječi žuč, čisti žučne kanale, dvanaesterac i razlaže žučni kamen.
- Liječi gušteraču, jetru i slezinu.
- Prirodno je sredstvo za potenciju kod žena i muškaraca
- Liječi želudac i crijeva, otklanja čir.
- Sama gljiva stvara antibiotike i liječi upaljena mjesta u organizmu.
- Regulira krvni tlak.
- Liječi bubrege i kontrolira mokraćne puteve.
- Zadržava metastaze i njihov dalji razvoj.
- Sprečava brzo starenje.
- Smanjuje osjećaj zamora usljed stresa.
- Posejduje sve vitamine za život

Ja ju koristim i cijela moja OBITELJ i osjećam se dobro .
Samo jednom gljivom lječit ćete sebe i svoju obitelj dugo godina.
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Pošto Tibetansku (tj. Kavkašku, je su po predaju gljivicu uzgajali narodi s Kavkaza, ali nebitno...) gljivu imam već godinama (4-5) i čitao sam dosta o njoj, samo bih da ispravim neke stvari iz gornjeg teksta koje nisu tačne i koje stvaraju paniku, pa bi samim time gljivu manje ljudi htjelo uzeti na uzgajanje...

-Gljiva neće uginuti ako joj ne promijenite mlijeko u tačno vrijeme, čak ni tačan dan, samo će mlijeko biti kiselije.
-Ne bi trebala doći u doticaj s metalom jer je kisela pa bi se desilo nešto slično efetku akomulatora, što bi za nju bilo loše, ali neće se odmah okrenuti na leđa u umrijeti :D -Ali svakako je ne treba dirati metalom!
-Kiselo mlijeko koje dobijemo nakon što je gljivica potopljena u mlijeko neko vrijeme naziva se Kefir.
-Gljiva se može slobodno jesti, čak štaviše, jako je zdrava i postoje razni recepti o pripremi gljivice, kao i napitaka od Kefira (o tome ću staviti link). Gljivica ne bi trebala upasti u sudoper, ali priče po nekim forumima da će samo rasti i rasti i izbiti vam cijevi nije tačna i ravna je dječijoj mašit. Jednostavno će uginuti u odvodu jer je bez mlijeka.
-Nakon što ocjedite kefir gljivicu ne bi trebalo prati pod vodom. Zato jer tako skidate njenu prirodnu kulturu koju ona drži oko sebe (tzv. Kefiran ako se ne varam) Također je poželjno nakon svake ture sviježeg mlijeka ubaciti i malo prethodno napravljenog kefira jer tako gljivici pomažete da lakše uspostavi kulturu.
- Što se tiče temperature, evo link http://users.chariot.net.au/~dna/kefir-faq.html#temperature (btw. ja sam svoju držao u hladnijoj kuhinji jer volim da mi sporije dozrijeva, obzirom da sam svima već podijelio gljivu i nemam kome više dati, a žao mi bacati (pa je jedem)... Ali evo saznao sam da je moram vraćati na sobnu temp. jer vidim joj ne odgovara samo hladno...


A što se tiče svega ostaloga na toj stranici (Dom's Kefir Page) imate sve. Ali APSOLUTNO sve odgovore. Lik je iz Auatralije i čini mi se da je život posvetio istraživnju gljive (kefirna zrnca). Od hemijskog sastava, načina djelvoanja, recepata, ma sveeeega. http://users.chariot.net.au/~dna/kefirpage.html#what-is-kefir

Sminka95 slobodno čitaj i lijepi ovde neke dobre stvari koje saznaš na Domovoj stranici jer je ja ni izbliza nisam cijelu pročitao obzirom na opširnost :D

btw. Dobro je početi od FAQ's dijela stranica jer ima dosta odgovra na početnička pitanja: http://users.chariot.net.au/~dna/kefir-faq.html

Pozz :)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ovu gljivu imamo u obitelji nekih mjesec i kusur...i od pocetnih 2 dl dosli smo do kolicine od 1 litre mlijeka...gljiva se utrostrucila i vrijeme je da se nekome pokloni...prema predaji to je jedini nacin da se zadrze ljekovita svojstva iako je dosta ljudi prodaje preko oglasnika
okus je neusporedivo bolji od onog kefira iz ducana...nerazrijedjen je, a i puno ukusniji i bogatiji kefir zrncima
nece vam nista biti ako pojedete komadic gljive...a nije tocno ni da se ne smije dirati prstima...cak sam negdje procitao kako voli da se mazi...postoji vise vrsta kefira (npr. vodeni i mlijecni)
 

Shanti

Aktivan Član
06.02.2011
74
23
8
Beograd
Nije to isto, kupovna ima za 3 stepena (nule) manje bakterija... Pre sam stalno koristio kulturu kefira, al se ulenjih pa propade.

Ako neko ima viška, a iz BG-a je, rado ću udomoti novu kulturu :D
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Voda iz vodovoda je hlorisana i cisto sumnjam da gljivu treba ispirati u njoj. Hlor je dezinfekcijsko sredstvo i razlaze, kako bakterije koje nastanjuju gljivu ili s njom zive u simbiozi, tako i samu gljivu.

Sto se odnosa prema gljivi tice, treba ga imati kao i prema drugim zivim bicima. Nemojte je ugrozavati ako sami niste ugrozeni i kraj price.

Nemojte je kupovati, jer se zdravlje ne moze kupiti niti se mozete prodati. Na pruzenu pomoc i urucen poklon ocekujte da cete i sami biti potpomognuti i da cete dobijati poklone.

Ako neko nabavi gljivu neka nam je podijeli, kada pristigne za dijeljenje i onome ko je svjestan da treba primiti jos jednog clana domacinstva o kojem ce voditi racuna isto kao prema djetetu, a ne da je pazi 10-15 dana i nakon sto mu "obaveza" dosadi baci je u kanalizaciju.

To najbolje znaju ovi sto zive sa psima ili mackama u stanu. To je vid najnormalnije zajednice, koja se moze raspasti pod uslovom da nismo u mogucnosti psu ili macki obezbijediti osnovne zivotne uslove te ih udomimo u porodicu koja to moze da im obezbijedi.
 

Froggy

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.07.2009
412
1.001
93
35
www.mrs.com
Nabavio sam pred neki dan gljivu i napravio sam si kefir. Mogu reću da je isti okus ko i kupovni čak možda i bolji..
Sad da mi naraste malo gljiva pa mogu dijelit dalje.. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: andja

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Neznam što ovaj gore prvi tvrdi da je obično mlijeko 1,5mm najbolje. Krava daje mlijeko s min 3,5 mm, a SVE OSTALO su razvodnjene industrijske prerađevine. Tako da ako imate nekog koji ima domaće uzmite od njega ili neko od ovih sada popularnih mini mljekara na mljekomatima po hr koja nisu homogenizirana ni sterilizirana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Da se neširi neznanje, kefirna zrnca nisu zapravo gljive nego simbioza probiotičkih bakterija i kvasaca. :ninja:
 
24.06.2013
30
54
0
Baš upisao u google tibetanska gljiva i sretan sam da je među prvima link sa najdražeg mi foruma :respect:
U potrazi sam za tom finom gljivicom jer imam određene crijevne tegobe pa bih bio jako zahvalan ako netko prodaje ili velikodušno
poklanja, ja ću se sigurno potruditi da uz mene i drugi imaju koristi od nje. Unaprijed hvala svima!

I slažem se sa tvrdnjom da su to kefirna zrnca ali gljivica puno bolje zvuči :ludak
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Evo ja sam se danas pridruzio klubu - kupio sam 5 kasika vodenog kefira. Pise da je mnogo zdrav, leci sve i td. Samo da mi ne smanji dejstvo marihuane :p
Cim ga razmnozim (ako ga pre toga ne ubijem ili predoziram secerom) poklanjam kome treba.
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Evo nešto i od mene o vodenom "bratu". S obzirom da ga imam i pijem već 5-6 godina,pišem iz vlastitog iskustva a detaljnije info ima puno na internetu. Dakle,vodeni kefir,poznat još kao i voćni kefir,tibicos,tibi,japanski kristali,biserne suze,kaspijske alge probiotička je kultura i prirodni antibiotik, izgledom vrlo nalik na mliječni kefir.Ja ga držim u staklenki od 2 litre,u običnoj vodi iz slavine.Vodu mijenjam svaki 2-3 dan, temeljito ga isperem(5-6 puta) jer sam primijetio da voli biti čist. U zadnjoj vodi,dopola punu bocu malo vrtim u smjeru kazaljke na satu da se polarizira (savjet makrobiotičara) i bude potentnije energije,a time i ljekovitosti. Za hranu mu dajem 4-5 žlica običnog šećera,obavezno temeljito ispran limun te bilo koje sušeno voće (smokva,šljiva..). Ima specifičan okus,najviše vuče na limunadu a može se mijenjati zavisno od upotrebljenog voća. Napitak je vrlo osvježavajuć, uspješno gasi žeđ i poništava efekt suhog grla. Održava probavu,čisti crijeva te je ujutro moćan saveznik ako ste možda večer prije poharali frižider uslijed iznenadnog buđenja apetita, a liječi i žgaravicu. Puna je B-vitamina pa pomaže radu jetre (alkohol,lijekovi) i donekle ublažava mamurluk. Zanimljivo,kod posljednjeg liječničkog sistematskog pregleda,na spirometriji sam puhnuo kao i duplo mlađi (skoro ću 50) aktivni nogometaši,a pušim cigarete već 25g plus povremeno vutru-liječnik je smatrao da sam nepušač. Bronhitis i astma? Hvala, ne. Svakako mi je život puno kvalitetniji, traži tako malo a daje puno. Lako se da nabaviti,strpljivo se raspitajte i sigurno će vam netko u vašoj blizini pokloniti taj eliksir zdravlja. Nikako nemojte kupovati,sviđa mi se jedan prijašnji post da prodajom ta "gljiva" gubi iscjeliteljsku moć. Sretno,lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and Vu ing.
10.04.2014
2
0
0
bok ljudeki, ja sam prije 4 dana dobila gljivicu...3 dana je pijem.. :D
sad imam pitanje...sad nakon 3 dana me jako pocelo peci sve unutra u trbuhu...to je dobro ili ne?
samo da napomenem, u principu sam je nabavila jer ne mogu vratit kilograme koje sam igzubila(20kg) zbog stitnjace, to sam izlijecila tj zalijecila..sad ne dugo su mi ustanovili kronicni gastritis...zato sam i nabavila da to sve probam nekako s tim rijesit...jer sam stvarno probala vec sve moguce...i vise nemam ideje kako da si pomognem pa da probam i to..tako da bi htjela samo znati dali je dobro to sto pece(znak djelovanja) ili? :kiss:
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Za gljivice neznam, kronični gastritis/ i meni su dali takvu dijagnozu pa ga sad nemam/ pomaže
rupurut tablete za lizanje i zamjeni prehranu. Ja ga nemam, sredio u mjesec dana.
 
10.04.2014
2
0
0
hehe, ja mislim da necu.. :D isla sam na gastroskopiju i te gluposti s tim velikim crijevima(3put)...dijagnosticirali mi tezi oblik...pijem puno tableta..al ne zamaram se s time jer od kad koristim tablete nema povracanja ni niceg jako mi to smirilo sve simptome...al ako si ga ti rijesio mozda i ja uspijem.. :D
al od gljive necu odustat...nek pece i to mora jedanput prestat.. :D
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Dobija sam na dar, jedan mali...

9KEJEmX.jpg
EVDxW3u.jpg


E sad imam informaciju da je ovako stajalo u frizideru 20ak dana...a negdje sma pročitao da tako može stajati 7 dana ( ukoliko se ne koristi). imade li tko kaka iskustva? :)