treba mi mala pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.05.2012
5
0
0
31
dakle dobio sam 12 sjemenki od prijatelja i u svaku casu od jogurta sam stavio po cetri sjemena da proklijaju..sjemena su vec cetri dana na suncu i uredno ih zaljevam i klice su podosta velike..zanima me ljudi koji mi je sljedeci korak i kako da ih rasadim i u sta da ih rasadim..ako imate vremena molimvas detaljnije mi opisite jer sam aprolutni pocetnik u growingu..hvala ljepa :)
 
13.05.2012
5
0
0
31
znam da u svaku casu ide posebna sjemenka ali stavio sam ih u tri case samo da proklijaju..sad cu ih ja rasporedit u zasebne..samo jos jedno pitanje..koliko dugo moraju bit u zasebnim casama
 
28.05.2012
1
0
0
38
Ako su u čašici od jogurta (sljedeći put probaj sa teglama,bit će ti lakše presadit) čekaj dok budu jedno 5-6 cm i tutni ih u neku veću teglu ali po jednu u svaku i prži ih na suncu i zaljevaj svaka 3 dana dok nenarastu oko 20 cm gdje su već spremne za van...naravno,zaljevaj ih uvjek navečer ;)
 
11.04.2011
1
0
0
35
Čitam cijeli dan razne teme i nisam naišao na odgovor koji me zanima,pa možda neko može pomoć! Imam nekoliko biljkica koje su na nekih 20cm bile su skroz vani na suncu i uskoro ću ih preselit u podrum daleko od pogleda!!!(čudnih ljudi) zanima me ukoliko mi budu svi uvjeti normalni od vlage,temp.,svjetla i ostalog dali mi je potreban ventilator jer zraka ce imat skroz pošto ce bit ispod prozora koji ce bit otvoren a i nije to neki stari podrum pa da ima vlage a i podrum nije sav pod kućom!!!!?!?!
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Vent je dobro imat da malo jača stabljiku to ti je generalno zašto vent ofc. a i naravno u slučaju manjeg box-a tako se rješava unaprijed mogući problem oko "filtracije zraka", naravno to nije tvoj slučaj ako će zor bit otvoren ko što reče ;)

Sretno!
 
11.04.2011
1
0
0
35
E hvala puno probat cu prvo bez venta onda pa cemo vidit jer to bi trebao bit neki box polu otvoreni sam onda bi mogo imati problema sa gubljenjem svjetla jel?
 
11.04.2011
1
0
0
35
pa konto sam neon ili neke štedne, i po noci samo jer po danu bi imale dost sunca kroz taj prozor,još nisam siguran istražujem ono danima to mi je prvi grow,pa ono nesta znam ali ubiti samo citam i citam i slusam sve savjete rado!!!!!

i da to bi bio polu otvoreni box zato me zanima dali treba vent???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
drug, ja ti savetujem da ti to zabodes negde na dobro mesto u prirodi, nece to ici tako sa podrumom kako si zamislio
 
11.04.2011
1
0
0
35
Hm,znaci moze podrum ali cjelokupni box mora da bude sa svime.Jer mislio sam sve do cvjetanja držat na dvoru na suncu pa onda kad se pojave hedovi prenjet u podrum u taj imrovizirani box od tvrdog kartona sa lampama koje jos neznam koje bi stavio neke sto jeftinije ali da daje malo vise od minimuma potrebnog(tih barem 5000 do 6000 lumena)ako se nevaram,slobodno me ispravis ako grijesim a ventilaciju bi onda sredio sa ovima malima od kompa!

DAli bi tako možda uspjelo da funkcionira????

Jer nebi ih nosio u šumu jer na području gdje se nalazim rijetko uspijeva zbog lovaca i sl. prošle godine mi je neka živina sve poglodala navodno došo jelen pa imao onako ugodan objed hebo ga led!!!!

Neznam stvarno sta da radim,dilema i neiskustvo me najvise muce!!!

Pomagajte!!!!
 
11.04.2011
1
0
0
35
Ili da probam neke doma,a neke vani pa valjda bi jedna uspjela.Imam par dobrih mjesta vani puno šetnje pjehe i jako je zavučeno od ljudi(a okolo su minska polja)što je nadam se dobro!!!Ali opet to mi je rizik.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
box od kartona? da se nece zapalit to :icon_lol:
ja bi ti preporucio da si ljep box napravis, sa svima kako sta i treba, i da krenes u indoor... jer ovako ti bi ih malo drzo na prozoru pa malo u box, pa malo na sunce pa neke kombinacije samo ce ti muke i stres donijet... ljepo si sredi box kako treba i kreni indoor kako treba :) pa ces vidjet kako ce ljepo ic sve :) nemoze te zaje*at nista :) sretno!!

peace out !
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Kolko sam skužil ti namjeravaš držati u podrumu kraj prozora kroz koji bi ti sunce svijetlilo po biljkama po danu a po noči bi upalio sijalice?da nisi vž..
-ako je tako onda moraš znati da ti biljke trebaju mraka isto koliko trebaju i svijetla. Znači ako bi sve bilo idealno i kroz taj prozor bi imao cijeli dan direktnog sunca kad padne noć nebi smio ometat taj period mraka da nebi stresnuo biljke i dobio nešto što nebi htio npr. hermija.
Nekako sumnjam da ti kroz podrumski prozor po biljkama može cijeli dan ili barem večinu dana sijati direktna sunčeva svijetlost a manjak svijetlosti če ti samo izdužiti biljke.
Znači ili koristi sunce i idi u outdoor grow ili sijalice i napravi box za indoor te odredi svjetlosni ciklus koji ćeš koristit dal je to 18/6 , 20/4 ili neki drugi. Ekipa najviše voli 18/6 za vege fazu a kasnije za cvijetanje 12/12.
Uglavnom ovo u podrumu sa prozorom je veliko NE, jedino ako u tom podrumu napraviš growbox u kojem češ kotrolirat sve aspekte growa. Mislim ako si mislio već u podrumu i lokacija je sigurna zašto onda ne odradit kak se spada a protok zraka koji kontroliraš ventovima ti je u indoor sadnji pod obavezno. SAd za ljeto ti baš i nije vrijeme za indoor idealno radi visokih temperatura zato poslušaj powera i prebaci van na sunce..
Sretno!! pozz:samoja

TheGreenBrother je napisao(la):
Hm,znaci moze podrum ali cjelokupni box mora da bude sa svime.Jer mislio sam sve do cvjetanja držat na dvoru na suncu pa onda kad se pojave hedovi prenjet u podrum u taj imrovizirani box od tvrdog kartona sa lampama koje jos neznam koje bi stavio neke sto jeftinije ali da daje malo vise od minimuma potrebnog(tih barem 5000 do 6000 lumena)ako se nevaram,slobodno me ispravis ako grijesim a ventilaciju bi onda sredio sa ovima malima od kompa!

Ako ih ostaviš vani do cvjetanja to bi bilo do sredine 7 mjeseca kad su dan i noć izjednačeni 12/12 i biljke če ti najvjerovatnije do tada biti monstrumi a u cvjetanju se još izduže. Prebacivanje bi bilo muka a svaku bi morao imati berm u 15 litarnim ako ne i 20L posudama.Znači prostor ti mora biti ogroman i morao bi imati dosta sijailca dali štednih ili hps-a sigurno nebi bilo jeftino a onda to nebi išlo ni s pc ventovima.. Još jednom ti dajem savjet da sve prebaciš u outdoor a ako baš želiš imat nešto doma napravi box i par biljki uzgoji pravilno u dobro sklepanom boxu sa dobrim protokom zraka i dosta lumena..da 6000 je minimum ali za jednu biljku .
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Potpisujem Megu i DJ F.H. i naravno Powera ako odlučiš ić nva s njima.
Uglavnom rezime priče ti je il obavi kako spada il se ne zamaraj nego rađe skupljaj sredstva za prvi budući poduhvat ok growiranja.

Sretno i Pamento , živio!
 
11.04.2011
1
0
0
35
E puno hvala dečki,sklepat ću ja onda box kako treba kad nabavim sve potrebno za normalan rad.A ove biljke koje imam sad cu onda na outdoor pa ako uspije super ako ne krenut u međuvremenu sa normalnim indoorom pa kad krenem otvorit novu temu sa slikama i sa svim updateovima!tj.svaki korak uredno objavljivat i vjerovatno za svaki daljni problem trazit pomoc zato sam i tu a i vi svi!!!!

Hvala vam jos jednom puno,rješili ste me dileme!!!!

Peace to you all..
 
11.04.2011
1
0
0
35
E posadio sam ih na dobroj lokaciji ali kasno sam ih isao zastiti od puževa i normalno nažalost stoka proždrljiva ih pojela do korjena jbga osto mozda cant dva stablje žasu,a sad je kasno ponovo da uzgojim jel tako?Pa cu cekat da i sredim financije za neki indoor grow za nekih mjesec dva pa ce onda vidit..

I da dosad nisam imao bas nikako misljenje o tim puzevima mutavim alo eto od sad ih bas ono ne volim stoka jedna! hehe

Peace.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
TheGreenBrother je napisao(la):
E posadio sam ih na dobroj lokaciji ali kasno sam ih isao zastiti od puževa i normalno nažalost stoka proždrljiva ih pojela do korjena jbga osto mozda cant dva stablje žasu,a sad je kasno ponovo da uzgojim jel tako?Pa cu cekat da i sredim financije za neki indoor grow za nekih mjesec dva pa ce onda vidit..

I da dosad nisam imao bas nikako misljenje o tim puzevima mutavim alo eto od sad ih bas ono ne volim stoka jedna! hehe

Peace.

eto, sad znas koga imas za protivnika ;) nije ti kazno jos za outdoor ako imas semena, stavi na klijanje i probaj, nikad ne znas, ako krenu bice manje biljke ali mogu zavrsiti... ako ih pre toga ne doruckuju puzevi ;)
 
11.04.2011
1
0
0
35
Aha znaci ako bi ih presadio za nekih mjesec nebi bilo jos kasno,pa da ima cijeli 7mj skoro 8 isto,probat cu ali cu stavit neku bocu ili žicu da se nemogu popet debili!!
A mjesto je toliko dobro skriveno da kad sam isao za deset dana provjerit jedva sam ih naso kolko je suma vegetirala!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.