Treniranje Automatic Kanabisa SUPER TOPIRANJE by CilI

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
a sto da ne, ides na neparan broj grana (3) umesto paran (2), al fotoperiodne mozes jos jednom topirati pa dobijas 4 grane, tako da kako hoces
 
  • Sviđa mi se
Reactions: locos
16.03.2015
5
0
1
Uskoro pokrecem jedan in pa cu se malo igrati, ako budem imo vremena budem i koju slikicu bacio na tu temu :)
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Da li super topiranje smanjuje predviđenu visinu biljke?
Dakle radi se o RQS Northern Lights auto i predviđena visina joj je 130 - 160 cm, što mi je previsoko, dolazi u obzir visina od 100 do max 120cm.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nekog bitnog smanjivanja nema, posle supertopiranja radiš LST.
Ovo 130-160cm visina od bredera je tako tako. Ne brini zbog visine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: UNDERCOVER

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Brine me malo jer je No Joke prošle sezone koja je vremenski bila dosta loša u svom dvorištu uzgojio prave NL grdosije od RQS.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: aezakmi and No Joke

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Cili dal bi mogo još jednu sliku da ubaciš ,gdje se jasnije vidi šta se seče i šta ostaje nakon supertopiranja? Možda bi bila dobro onak samo na papiru nacrtano!! Pozzzzz
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nemaš sta naopak napravit.
Prva dva ovalna lista ne broje.
pustas, ne sjeces, dva prava lista od 1 kata i jedan list od drugog kata.

Sjeces 1 pravi list od drugog kata i ceo nastavak 3 kata.

Ili drukčije da napišem, topiras, odrezes nastavak 3 kata i jedan list 2 kata.
Ovaj list drugog kata sto bliže stabiljke, da ti tu ne izbije 4 glavna grana.
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Sve se moze samo treba znat kako. Ima razlicitih puteva do istog cilja. Najbolja resenja su najjednostavnija.

1/ Klijanje;

Stavis seme u pvc teglicu i nasujes 3-4 mm vode. Moze iz pipe, samo da odstoji 1 dan.
Za 24 sata nadalje kontroliras na 12 sati dal je seme ispustilo klicu.

IMG_1107.jpg


2/A Presadivanje u posude proklijane semenke.

Presadivas u posudu ne manju od 0.5 litara. Ja koristim od veceg jogurta. Napravis na dnu rupe, da
moze voda odtec. Upotrebljivam ASEF zamlju za sejanje i pikiranje. Napunis posudu i zalijes, da dole
procuri voda. Upotrebljavam vodo iz pipe, 5l i dodam kap octa ( kisa )Posadis 3-4mm duboko, klica obrnuta
dolje, prekrijes substratom.Svetlo stavis na rezim 18/6
IMG_1124.jpg

IMG_1062.jpg

IMG_1096.jpg

Ne sme biti posuda od 2dl jogurta zato sto je premala. To je jako vazno.

Po forumima pisu, da se automatica ne sme presadivat. To nije istina ampak odraz neznanja. Mozes ga
presadjivat kolko hoces. Paziti moras jedino ( najvaznije ) kad u posudi 0.5 litara naraste do 1 kata, da ga
odmah presadis. zasto? Zbog toga, da korenje na dnu i sa strane ne pravi krugove. Ono mora da se
slobodno siri. Presadivas ga kad je substrat vecim delom suv.

2/B Presadivanje u posude male biljke visoke sa klicnim listovima i prvim katom.

Presadivas u posudu velicine 18 litara ( standard ) neki strejnovi trebaju i 25 litara.

Substrat za presadivanje ( teramagma, plantela balkonia, composana, neuhaus n8 ), nikad ne koristim
samo substrat. Uvjek dodam suv kompost 10% (ako je prekrupan ga istučem u manju granulaciju)
i presejane zemlje 20% i izmesam.
IMG_1059.jpg

IMG_1055.jpg

3/ Vegetacija, gnojiva i treniranje: SUPER TOPIRANJE by CilI

Trening pocinjes kada rastlina napravi mali drugi kat. Sjeces nastavak treceg kata i jednu bocnu granu
drugoh kata. Ostaju ti dve grane prvog kata i grana drugoh kata. Sa time si napravio tri glavna topa i
sporedne grane. Crveno seces, plavo ostaje.
super_topiranje.jpg


Sjeceno mesto premazi slinom puza ( zbog sline biljka ne zazna stresa i nema okuzbi ), tad biljka misli, da ima
samo dva ovalna listica( kotiledona ) i pocne bujno rasti i siriti vecje korjenje ( ako ne bi napravili super topiranja, biljka
bi imala manje korenje, bila bi manja i imala manji donos ) za hranu treh topova. ( mozemo rec, da se
je biljka reprogramirala )
IMG_1058.jpg

IMG_1074.jpg

Sada si ovom metodom produzio vegi fazu za priblizno 14 - 21 dana. Tri glavna topa kad malo porastu razsiris zicom
i za 14 dana to ponoviš. Gnojiva; N:p:K razmerje za vegetaciju je 3:2:1 N:p:K
SWEET_M_GHS_2.jpg

SWEET_M_GHS_3.jpg

SWEET_M_GHS.jpg

SWEET_M_GHS_4.jpg

4/ Cvijetanje

Cvijetanje traje, dok biljka nije zrela za berbu. 14 dana prije berbe se biljke ne gnoji. Zadnje zalivanje vodo je jako.
( ispiranje, posuda 18 litara - vode 50 litara ) Gnojiva; N:p:K razmerje za cvetanje je 1:2:3 N:p:K
IMG_1077.jpg

IMG_1078.jpg

IMG_1090.jpg

IMG_1087.jpg

5/ Berba
Berba pocinje kad su trihomi mliječni i amber.
sm10.jpg

sm11.jpg

sm12.jpg

sm13.jpg

sm14.jpg

sm15.jpg

Biljku se tad stavi u tamu za 48 sati. Zato, da u tami potrosi zalihe hrane u biljci, sve u svrhu kvalitetnog i boljeg
dima.

6/ Sušenje

Susenje traja 5 - 15 dana, tolko da grancica lepo suvo pukne.

7/ Cure

Radi se za kvalitet konacnog produkta.
sm18.jpg

sm19.jpg

8/ Opombe

Super treniras automatike koji so po specifikaciji veci od 80 cm u visinu. Donos na biljko je predvidoma 2x veci.
Zgornje slike so od Sweet Mango GHS. Gnojeno organski. Donos suhega je bio 140g. Budovi su bili jako nabijeni i tvrdi. Miris je eksotican, mjesavina citrusa, ananasa, manga. Dim je lagan, ne grebe odtenak sladkast. Rad je vise na
osjetilima, krasan za izlazak i druzenje sa djevojkom.

Osobno vise koristim bio gnojenje, pa ce to pocekat za neku drugu temu.

Super topirani automatiki blue mammoth bf, critikal rapido bf, think diffrent dp sve po dve biljke.
Blue_Mammoth_1.jpg


Blue_Mammoth_2.jpg


Critical_Rapido.jpg


Critical_Rapido_3.jpg

Critical_Rapido_3.jpg

Savršeno je na kraju ispalo, svaka čast !
 
29.12.2012
15
4
3
31
Evo da javim sta mi se dogodilo..
Nakon prvog zavrsenog grow-a, zasadim ja novo seme autoflower Northern Lights od Vision seedsa..elem, citao ja ovo uputstvo pre toga i planirao da primenim na mojoj biljcici.
I sta bi...nakon duzeg vremena bez pusackih aktivnosti (6 meseci), uzmem da proverim ovo sto sam grow-ao i naravno preteram. Napusim se ko stoka,uzmem makaze, 'jurio' onako naduvan puzeve po dvoristu dok je padala kisa, u mojoj glavi sine da je pravo vreme za topiranje i uzmem topiram 7 dana staru biljku koja je 'tek' nikla!! Ostane joj 1 list i ona dva okrugla. Uhvatim ja puza, namazem sa slinom preko onoga sto sam isekao..i kad dodjoh sebi shvatih sta sam uradio :D
Uzeh slavol,vodu, zalijem, 18/6 rezim svetla i pomolim se.
Nakon dva dana vidim ja dva mala listica izbijaju pored ovoga sto sam topirao...uglavnom, sacekacu jos par dana, pa cu odratiti apdejt sa slicicama cisto da vidimo kako ce proci ovaj 'ekspriment'. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rakan

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Pa nema veze što si je topirao kao običnu biljku. Neće to njoj smetati osim što joj budeš produžio vegetaciju, prilično si je rano capnuo pa ti u neku ruku to i ide u korist. Ja sam imao istih gafova sa nepoznatim sjemenima, topiram i za par dana skužim da je u cvijetanju, reko aha znači automat. Cillova metoda je produktivnija ali neće joj ništa naškoditi i to što si ti napravio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: just.ftw
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.