Tumor na mozgu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Za početak vas sve lijepo pozdravljam u svojem prvom postu, te se ispričavam na podužem tekstu.

Prije određenog vremena mi je dijagnosticiran tumor na mozgu - meningeom. Zbog smještaja tumora, isti nije operabilan, te mi je predloženo zračenje. Kako mi je rečeno tumor ne bi bio otklonjen, već bi se samo zaustavio njegov rast. U period od saznanja do pregleda kod neurokiruga, dosta sam pročavao alternative načine otklanjanja tumora, te sam odustao od zračenja i počeo primjenjivati slijedeće: promjenio sam prehranu 100%, konzumiram samo sirovo voće i povrće (salate, smoothije…), orašaste plodove, laneno ulje+lanene sjemenke+svježi kravlji sir (Budwigov princip), na neki način alkaliziram organizam i izgladnjujem tumor. Nakon 6 mjeseci sam išao na prvu kontrolu i tumor je bio stao s rastom, što su bili odlični rezultati. Od samog početka od simptoma sam imao samo dvoslike pri pogledu u lijevu stranu. S vremenom mi se je i vidno polje proširilo.

Nažalost, životni tempo mi je takav da sa stresom hranim organizam čime očito pogodujem razvoju još nečega (ili možda istog). Radim izvan mjesta stanovanja i svaki dan putujem dosta veliku dionicu s autom na posao. Posao nije fizički, ali je intelektualno zahtjevan. Poslije posla se posvećujem obitelji (mala djeca). Nakon što se obave i ostale obiteljske/kućanske obaveze, mrtav padam u krevet totalno zgažen. U zadnje vrijeme život mi je dodatno začinjen sa smrću, alkoholizmom i psihičkim problemima u obitelji.

U zadnjih mjesec dana su mi se počeli pojavljivati dodatni simptomi (trnjenje na dodir) s lijeve strane: čela, kapaka, obraza, nosa, gornje usne, desni i nepca. Vidno polje (dvoslike) je kakvo je i bilo nakon 6 mjeseci. Trenutno čekam pregled kod neurolga, a prije saznanja šta mi se dešava, odlučio sam se na slijedeći korak u primjenjivanju alternative medicini. Želio bi probati konzumirati ulje, ali prije svega mi je potrebana informacija, ulje koje biljke (biljaka) bi mi najbolje odgovaralo. Nadam se da informacije koje sam gore naveo će iskusnima biti od pomoći vezano uz savjet. Ako je potrebna još koja informacija, budem ju napisao.

Usput, ako netko konzumira ulje, a ima meningeom, neka slobodno napiše svoja iskustva. Prošvrljao sam forum onako napreskokce, ali nisam našao nikoga sa sličnim problemima.

Unaprijed se iskreno zahvaljujem.
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Pozdrav jan_du iskreno mi je zao kad procitam ovakav tekst i radi svega sto ti se dogadja.. Odlican korak si odradio za pocetak a to je promjena ishrane. Sto se tice ulja za pocetak pocni da citas dnevnike uzgoja i informiraj se o uzgoju, buduci da zelis koristiti ulje najisplativiji i sigurniji nacin u smislu da ces dobiti ulje koje ti je potrebno je sam posaditi. Sezona outdoora je gotova tako da ako imas uslove INDOR dnevnici su za tebe.

Na ovoj stranici mozes da pronadjes odredjene strainove koji su dobri za tumore
https://www.leafly.com/explore/conditions-cancer

Za pocetak buduci da radis i da si aktivan lik "morao" bi po nekom mom misljenju raditi dvije vrste ulja, za dnevnu i nocnu upotrebu, neznam kakva su tvoja iskustva sa kanabisom ali ulje ima dosta jak ucinak i zna dobro opaliti. Ima ekipe tu dosta koja se bolje razumije u ljecenje kanabisom i imaju iskustva sa tim @mario339 @CilI .. pa malo strpljenja dok se netko ne javi, sigurno ces dobiti informacije koje te budu zanimale.
Pozdrav i nedaj se
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Dobro dosao na forum :) vidim da si odradio puno po pitanju ishrane i to je pozitivno ali i dalje ti ostaje velika doza stresa i umora sto od posla, sto od klinaca (znam kako je imam isti tempo) sto se tice ulja mislim da u tvojoj dijagnozi je jedino sto ti moze pomoci jer medicina na tvoju dijagnozu ima jako malo opcija koje nimalo neostavljaju prostora nekom optimizmu...za tebe bi bilo dobra indika sa velikim %thc-a ali problem je sto radis i putujes autom sto nije bas izvedivo sa uljnom terapijom barem prvih mjesec dana (ovisi o tvom organizmu koliko ce brzo stvoriti toleranciju na thc) to je ovako ugrubo, kako ti budu dolazila pitanja slobodno pitaj tu sam za sve sto ti nije jasno
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Puno vam hvala na brzim odgovorima.
Imam iskustva u obliku dima, tako da efekt istog poznajem. Doduše nisam nikad konzumirao i bavio se s nečim "pametnim", nego onako, vikendom navečer s društvom. Obzirom da bi išao na princip "sam svoj majstor" od početka do kraja izrade ulja iz financijskih, sigurnosnih i pouzdanih razloga, proći će dug period, pa imam vremena da se izorganiziram. Ako će trebati, za početak konzumacije/adaptacije bi možda uzeo i godišnji ili bolovanje.
Trenutno sam u fazi pručavanja opreme i traženja pouzdanog prostora za uzgoj. Osobno sam upozno jednu osobu koja je izradila ulje za svoju suprugu koja boluje od raka želudca, tako da imam i neke informacije iz prve ruke (vezano za šator, opremu, zemlju, gnojidbu, temperatura/vlaga...).
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Dobrodosao na forum i zelim ti srecu u lecenju, dobar si korak napravio odlucivsi se za ulje.
Posto sam pocetkom godine bio u slicnoj situaciji, moj savet ti je prvo da resis/porucis semenke jer njima treba najduze da stignu.
Svu ostalu opremu i materijal za uzgoj mozes da zavrsis za par dana lokalno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: saska and L0oD

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobrodošao na forumu. Prvo. Po opisu što si ga dao, tumor raste, to znaš po tome što osjećaš trnjenje čela, obraza itd. Ja bi uzeo bolovanje za nadalje, kod doktora bi naduvao simptome zbog bolovanja. Drugo. Ako ne odreagiras odmah, biće kasno, jer ni vutra ne radi čudo. Posao batali, barem na pocetku. Treće. Moja preporuka je, da odmah nabavis box i pokrenes svoj grow. Praviš dva ulja od različitih hibrida. Trebaš dva indika hibrida za noć.
http://en.seedfinder.eu/strain-info/Tangerine_Dream/Barneys_Farm/
http://en.seedfinder.eu/strain-info/Critical_Kush/Barneys_Farm/
I indika-sativa hibrida za dan.
http://en.seedfinder.eu/strain-info/Black_Jack/Sweet_Seeds/
http://en.seedfinder.eu/strain-info/White_Widow/Dinafem/
http://en.seedfinder.eu/strain-info/CBD_Mango_Haze/CBD_Crew/

Ako te stagod interesuje, slobodno pitaj. Samo opušteno, ovdje smo da pomognemo.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Ta dva ulja, svako ulje je od jedne od više preporučenih vrsta ili je svako ulje od kombinacije preporučenih vrsta. Ako je u kombinaciji, u kojoj mjeri se količine onda trebaju mješati?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Samo naprijed uz dobru organizaciju cuda se desavaju. Posto je situacija kod tebe previse zapetljana mislim da ti je potrebna pomoc mantre i vjezbi istezanja. Jedna od popularnijih mantri je:

Gate gate, para gate, parasam gate, bodhi svaha.

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=3NpB6ORqoZQ&feature=youtu.be&t=217


Mozes stavit na telefon slusati. Dok vjezbas i istezes se ili zavrsavas istezanje. Svaki dan odvoji 20 minuta za vjezbe pet tibetanaca koje zavrsis tom mantrom.

Neke stvari postoje zato sto jednostavno šljakaju. Sa ovim sistemom od 20 minuta dnevno imaces mnogo vise snage za sve sto treba da obavis tokom jednog dana. 5 tibenaca obavezno obavezno odradi a za mantru ako ne vjerujes onda ne moras ni raditi. Evo link 5 tibetanaca:




 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and L0oD

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Hvala na savjetu za vježbe, svakako ću ih početi primjenjivati obzirom da stvarno puno tijekom dana provodim sjedeći za stolom i malo sam fizički aktivan.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Svako ulje je od 3 sorti, spavanje 2 x Indika i 1 x cbd hibrid, dan 2 x hibrid indika-sativa i 1 x cbd hibrid. Tako si siguran, da je ulje od širokog spektra kanabidoida. Ne radi samo THC i cbd, kanabinoidi nego svi skupa. Samo opušteno, ulje ima drugačiji rad nego pušenje. Tu zavisi i od para. Znam neke što su išli u Amsterdam, kupili vutru i napravili u hotelu ulje. Sve se može.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Pozdrav
Citam clanak u kojem su radili ispitivanja tumora na mozgu. Da skratim pricu, navodno se pokazala najboljom opcijom kombinacija CBD+THC u malim postocima gdje tumor postaje osjetljiv na zracenje. Kolko sam ja shvatio i dalje je najbolja opcija 1:1 thc:cbd
(vidi dinafem medical Cili je jedu od njih naveo ili cbd crew sorte....ili npr cannatonic od mandale svi hvale)
Takodjer kazu da su se visoke doze thc-a pokazale uspjesne u šrinkanju tumora sto je tvoja opcija posto nejdes na zracenje.
I ja bi se slozio za sorte sa visokim % thc-a u kombinaciji sa 1:1 cbd sortama.

Zelim svu srecu u lijecenju :)
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Pitanja vezana za opremu/uzgoj:

Planiram napraviti kutiju od šperploče koju mislim djelomično ugurati u ormar. Veličina kutije bi bila dubina:90cm, širina:75cm i visina:180cm. To je nažalost najveća veličina prostora koju u stanu mogu iskoristiti, a da ne bude uočljiva svakome tko nam dođe u posjetu. Kutiju ću iznutra obložiti mylar folijom. Kako će kutija biti djelomično izavn ormara i izdignuta od poda nekih 7cm, s donje strane mislim staviti ventilator za upuh zraka, a s gornje strane otvor za ispuh.

1. Koliko biljaka mogu odjednom uzgojiti u tom prostoru?
2. Ako neću nemoći svih 5 predloženih vrsta odjednom, koje da prvo zasadim?
3. Što se tiče rasvjete, da li mi je 400W dovoljno?
4. Pretpostavljam da je bolje korsititi zasebne žarulje za vegetaciju i cvat, nego dual žarulju?
5. Da li je pravilan redoslijed slaganja opreme: ugljeni filter, Al-cijev, ventilator, Al-cijev, cooltube, Al-cijev i spoj na izlaz iz kutije?
6. Da li ugljeni filter treba biti postavljen što više u kutiji?
6. Spojeve na kutiji bi zabrtvio, ali, da li će mi ugljeni filter biti dovoljan da se zaštitim od „zanimljivih“ mirisa gostima?
7. Da li mi možete preporučiti ventilator koji neće stvarati veliku buku?

Znam da odgovori već postoje na forumu, ali sam u nedostatku vremena u traženju i čitanju, pa se unaprijed ispričavam. Svaki dobiveni odgovor mi je dragocijen.

Nije jednostavno uzgojiti biljke u okolini koja baš i nema razmjevanja, pa prvo o svemu trebam vrlo dobro razmislit, te sve dobro isplanirati.

Pitanja vezana za konzumaciju:

Žena mi daje potporu u konzumaciji ulja, ali je dosta u strahu, pa da provjerim, da li ću ja uopće biti „funkcionalan“ u fazi kada ću uzimati maksimanu dozu? Pod „funkcionalan“ mislim naprimjer da li ću biti „normalan“ prilikom komunikacije s drugim ljudima; da li ću se moći igrati s djecom tokom dana; da li otpisujem posao za cijelo vrijeme konzumacije ili u periodu adaptacije ...???

I mene pomalo lovi nervoza oko svega ovoga, ali nastojim biti smiren i ne narušavati si stanje s preuveličavanjem i zamišljanjem nepotrebnih stvari.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
1. Dvije
2. Jednu CBD i jednu indiku (ovo velim subjektivno)
3. 250W idealno. 400w u tom prostoru je malo teze ohladit
4. Bolje je MH u vegi, HPS u cvjetanju...ali bez problema mozes sve samo sa HPS-om
5. Moze tako. A moze i filter-alu-ct-alu-vent-izlaz (turbina bolje vuce nego sto gura)
6. Najbolje je tako je je najtopliji zrak na vrhu
7. Trebao bi biti dovoljan (ne koristim ga, ali da ne funkcionira nebi se koristio)
8. Turbina ili in-line od cca 200m3/h (plus minus)

Ovo je dosta mali prostor za ulje. 600w i 120x120 - 150x150 bi bilo idealno za tako nesto posto ti trebaju velike kolicine.
Sa ovim manjim boxom bi bilo dobro radit grow za growom. Pred kraj jednog growa stavis na klijanje drugo sjeme ili cak dio odvegetiras van boxa pa onda kad povadis prve biljke, odma uvalis druge da sto manje vremena izgubis ;)

Sto se tice funkcionalnosti.... iz tog razloga sam savjetovao CBD sortu prvu da ti se tijelo polako navikava na thc. Kada bi odmah krenuo sa nekom thc idikom.....nebi bio funkcionalan uopce i vjerovatno bi se djeca igrala s tobom umjesto ti s njima :D
Kreces polako pa vidis koja ti je optimalna doza za funkcioniranje, pa povecavas kako ti tijelo stvara toleranciju.
CBD sorte su blaze i po meni ih je lakse za dozirat. Sam si rekao da pusis i poznat ti je taj osjecaj....tako da samo ti znas dal mozes funkcionirat napusen. Ostalo sve je individualno. Nista te ne kosta navece isprobat pa ako pretjeras, do jutra si ok :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš tamo raditi sa 400w hps, nabavke turbinu-ventilaror sa potenciometrom, regulacijom obrtaj. Upuh pasivan.
1/ 4 biljke, ne sekiraj se biće ok.
2/ 2 x Indika, 1 x sativa-indika hibrid i 1 x cbd hibrid
3/ biće dovoljno 400w
4/ bolje zasebne žarulje
5/ redoslijed je OK.
6/ ugljen filter je na vrhu boxa, ja bi probao bez coltube
7/http://www.hempatia.si/ventilator-pk-125-z-kontrolerjem
Prilikom konzumacije ćeš biti normalan, ne plaši se. Noću ćeš spavati a danju igrat i odmarati. Za posao na početku odpisi sigurno, kasnije ćemo videt.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Hvala na ekstra brzim odgovorima!

Poznat mi je osjećaj, jer sam pušio, a nisam bio baš funkcionalan ni pri malim količinama, tako da je sve na eksperimentiranju.

Vidim da kod preporučenih sorti postoje ponuđena mjesta gdje ih je moguće nabaviti. Koliko je sigurno naručiti ih iz EU u Hr?

Cill-i: Da li uopće bez cooltube-a ili ga ne stavljat u kombinaciji s filterem već zasebno?
 
Poslednja izmena od urednika:

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Biti će u sobi u kojoj nitko ne spava, ali nemogu je zaključati iz drugih razloga upotrebe ukućana, kao što niti u nju niti u neku drugu prostoriju u stanu mi nestane ništa drugo osim ovog što bi ugurao u ormar i na taj način zauzeo najmanje mjesta u stanu. Bilo bi super kada mi prostor ne bi bio problem, ali nažalost, tako je kako je.

Koji jači filter bi više otklonio miris?
Postoji još malo teža opcija da od kutije sprovedem kanal za zrak do prozora kojeg bi imao otvorenog stalno na kip (V). Možda bi to bilo najsigurnije rješenje, ali moram još razmisliti kako to izvesti.

Da li ti šatori propuštaju miris na spojevima, npr. gdje su vrata koja se zatvaraju zippom?
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Ako bi uspio rješit prostor 1mx1mx2m, jel mogu ubacit petu biljku unutra? Pretpostavljam da uz veći prostor, manje biljki se lakše razvija, tj. urod je bolji.